Stokholma uzrunājusi LOK par iespēju Siguldas bobsleja trasi pieteikt olimpiskajām spēlēm 2026. gadā

(Komentēt) Video
Stokholma uzrunājusi LOK par iespēju Siguldas bobsleja trasi pieteikt olimpiskajām spēlēm 2026. gadā Foto: arhīvs; video - LTV Panorāma
2017. gada 8. decembris, 21:55

Zviedrijas pārstāvji ir uzrunājuši Latvijas Olimpisko komiteju (LOK) par iespēju pieteikt Siguldas bobsleja un kamaniņu trasi, lai kandidētu uz ziemas olimpisko spēļu sarīkošanu Stokholmā 2026.gadā, vēsta Latvijas Televīzija.

Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma domā pieteikt savu kandidatūru minēto olimpisko spēļu rīkošanai, bet lēmums par to norises vietu tikšot pieņemts 2019. gadā. Stokholmai nav savas bobsleja un kamaniņu trases, tāpēc LOK uzrunāta par iespēju izmantot Siguldas trasi daļas sacensību rīkošanai.

Lai izmantotu Siguldas trasi, tai būtu nepieciešama rekonstrukcija, jo pašlaik trasi nevarot izmantot bobsleja četrinieki. Pagaidām nav aprēķināta rekonstrukcijai nepieciešamā summa.

Ņemot vērā tradīciju trūkumu ledus renes sporta veidos, zviedri kā partnerus, kur rīkot sacensības šajos sporta veidos, iesākumā uzrunāja Lilehammeri Norvēģijā, kur jau atrodas nepieciešamā sporta būve, tomēr norvēģi referendumā nobalsojuši par savas kandidatūras atsaukšanu 2026. gada spēļu rīkošanā, tāpēc Zviedrijas Olimpiskā komiteja 2017. gada oktobrī oficiāli uzrunājusi LOK, lai tieši Siguldas trasē rīkotu daļu sacensību.

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis stāstīja, ka pēc zviedru piedāvājuma uzklausīšanas jautājums apspriests gan ar Siguldas mēru, gan ar attiecīgo starptautisko federāciju vadītājiem - Starptautisko kamaniņu sporta federāciju un Starptautisko bobsleja un skeletona federāciju. To prezidenti esot atbalstoši idejai rīkot olimpiskās sacensības Siguldā. "Protams, galvenokārt viss atkarīgs no Stokholmas pašas lēmuma marta beigās, vai viņi pildīs vai nepildīs šo pieteikumu. Pieteikuma iesniegšanas termiņš ir 2018. gada oktobris."

Šobrīd ir vienošanās, ka janvāra vidū zviedri ieradīsies Latvijā, lai apsekotu Siguldas trasi, tiktos ar pilsētas domi, iesaistītajām federācijām, LOK un valdību. Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics domā, ka nākamajos astoņos gados nepieciešams uzlabot sportistu izmitināšanas iespējas. Ja Latvijas valsts būšot gatava atbalstīt olimpisko projektu, Sigulda pievienosies, sacīja pašvaldības vadītājs.

Sīvākie konkurenti par tiesībām uz 2026. gada olimpiskajām spēlēm Stokholmai ir Sionas reģions Šveicē un Milānas-Turīnas kopprojekts Itālijā.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Līgo pasākumi Pierīgas novados aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/EAiFwhm5pF
aprinkislv
Elīna Garanča: Man nepieciešamas jaunas virsotnes, uz kurām tiekties aprinkis.lv/sabiedriba/cil… pic.twitter.com/Pzlg0l3SG3
aprinkislv
Kodols iesaka. Klaviermūzikas šedevri un rabarberu biskvītkūka aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/LQdEcDBz8U

Twitter Citi raksta

Kekavas_novads
Jāņu ugunskuram Līgo naktī piemīt dzīvinošs spēks – tas silda, piešķirot gada īsākajai naktij īpašu spēku. Vēlu vas… twitter.com/i/web/status/1…
Stopini_Latvia
Priecīgus Līgo svētkus! pic.twitter.com/1f6FJ6Lfog

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018