Aprinkis.lv - Mārtiņš Rubenis: Aparjods būtu pelnījis olimpisko ciklu pabeigt ar lielisku rezultātu

Mārtiņš Rubenis: Aparjods būtu pelnījis olimpisko ciklu pabeigt ar lielisku rezultātu

(Komentēt)
Mārtiņš Rubenis un Kristers Aparjods pirms izlidošanas uz Phjončhanu. Mārtiņš Rubenis un Kristers Aparjods pirms izlidošanas uz Phjončhanu. Foto: Latvijas Kamaniņu sporta federācija
10. februāris, 19:12

Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods būtu tikai pelnījis šo olimpisko ciklu noslēgt ar lielisku rezultātu Phjončhanas Olimpiādē, uzskata komandas treneris Mārtiņš Rubenis.

Pēc Phjončhanas olimpisko spēļu pirmās dienas vīriešu konkurencē debitants Aparjods ieņem augsto septīto vietu, kamēr Inārs Kivlenieks ir 21.vietā, bet Artūrs Dārznieks atrodams 25.pozīcijā.

"Pirmās ugunskristības ir izturētas un aptaustīta olimpiskā gaisotne. Kristeram pirmie divi braucieni bija ļoti labi. Varēja redzēt, ka pirmajā braucienā viņam vēl nebija pārliecinošas sajūtas, tomēr otro braucienu viņš nobrauca labāk. Izdevās sadabūt labākus kamanas regulējumus. Rītdien vajag aizvadīt tikpat labus braucienus kā otrais un tad jau redzēs, kā būs tālāk," žurnālistiem pēc pirmās sacensību dienas sacīja Rubenis.

"Domāju, ka Kristera rezultāts ir likumsakarīgs. Esam ļoti daudz strādājuši un puisis būtu tikai pelnījis olimpisko ciklu pabeigt ar lielisku rezultātu," par tikai 19 gadus veco Aparjodu teica Rubenis. "Vēl neesmu pilnībā izvērtējis abus Kristera braucienus. Tos redzēju tikai "uz ātro" televīzijā. Tie bija bez lielām kļūdām, bet bija nianses, kur varēja redzēt, ka puisis vēl taustās. Aizbrauksim uz olimpisko ciematu, apskatīsimies, izrunāsim un uz rītdienu viss būs kārtībā."


Rubenis arī atklāja, ka Dārznieks piektdien treniņā piedzīvojis smagu kritienu, turklāt zem jautājuma zīmes bija, vai viņš maz sestdien stāsies uz starta līnijas.

"Cepuri nost, Artūrs saņēmās un ārsti izdarīja savu darbu. Kritiens pārliecību un drošības sajūtu kamanās gan ir krietni apdauzījis. Šajā trasē finiša laiks veidojas no sīkumiem. Ja nespēj brīvi un pārliecinoši braukt, ir grūti cerēt uz labu rezultātu. Ļoti ceru, ka puišiem rīt izdosies nobraukt divus labus braucienus un atrast motivāciju to izdarīt vismaz sevis dēļ. Parādīt, ka viņi tiešām var nobraukt un izdarīt to neslikti. Arī pats esmu bijis situācijā, kad bijusi bezcerības sajūta, bet vienkārši jānoliek šī diena malā un jācīnās. Olimpiskās spēles nav tikai par sportisko rezultātu, bet gan par to, ko tas cilvēkam iedod kā rūdījumu dzīvei, un parādīt, ka "jā, es esmu vecis!"," uzsvēra Rubenis.

"Kristeram būt topā augsta ranga sacensībās nav nekāds jaunums. Domāju, viņš visas šīs sezonas laikā parādīja, ka ir gatavs un grib cīnīties. Kristeram deg acis. Viņš ir ņēmis vērā visas nianses, ko esam darījuši, pats skatās un domā, turklāt ar katru reizi brauc arvien labāk. Es gribētu viņam novēlēt, lai rītdien izdodas divi labākie braucieni šajā trasē," pauda Rubenis.

Latvijas kamaniņu izlases treneris izteicās, ka svētdien kamaniņu braucējiem jānobrauc divi stabili brauciena un jāvada kamana brīvi un droši, ļaujot tai skriet.

"Ināram šī nedēļa ir smaga. Visos treniņbraucienos viņš cīnījās ar devīto virāžu. Vienā no treniņiem viņš salauza kamanu, kas tika īpaši gatavota šīm sacensībām. Bija jānoņem vecais aptecētājs. Ar šo kamanu Inārs aizvadīja vien pēdējos divus treniņbraucienus. Varbūt vēl nav paspējis sarast," pauda Rubenis, uzslavējot arī trases augsto sagatavotības līmeni.

Trešajam braucienam starts paredzēts svētdien plkst.13 pēc Latvijas laika, bet pēc tam svētdien tiks veikts arī noslēdzošais, ceturtais, brauciens.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kā vērtējat pensiju indeksāciju? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/PcH1vbEix9
aprinkislv
VDK zinātniskās izpētes komisija @Maris_Zanders : Nav skaidrs, kur mēs patlaban stāvam aprinkis.lv/sabiedriba/dzi… pic.twitter.com/OcCUvPy4R7

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
Atļauts peldēties visās peldvietās, izņemot Alderu centra pludmali, Lielo Baltezeru (pie kapiem), kur novērota atk… twitter.com/i/web/status/1…
sigulda_lv
Daudzdzīvokļu namu iedzīvotājiem ir iespēja saņemt pašvaldības līdzfinansējumu līdz pat 90% apmērā iebraucamo ceļu… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastu_nov
Iznācis informatīvā izdevuma "Saulkrastu Domes Ziņas" augusta numurs bit.ly/2MKLwkU pic.twitter.com/vl9ecuaePd

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018