Kalnu slēpošanas zvaigzne Hiršers pirmoreiz iegūst olimpisko zeltu; Zvejnieks ar 26. vietu atkārto Latvijas rekordu

(Komentēt)
Kalnu slēpošanas zvaigzne Hiršers pirmoreiz iegūst olimpisko zeltu; Zvejnieks ar 26. vietu atkārto Latvijas rekordu Foto: arhīvs
13. februāris, 9:51

Pēdējo sešu gadu Pasaules kausa ieguvējs kalnu slēpošanā Marsels Hiršers no Austrijas otrdien ieguva savu pirmo olimpisko zeltu karjerā, triumfējot Phjončhanas olimpisko spēļu Alpu kombinācijas sacensībās, kamēr Kristaps Zvejnieks guva 26. vietu, atkārtojot Latvijas rekordu olimpiskajā kalnu slēpošanā.

Hiršers savā karjerā izcīnījis 55 uzvaras un visu laiku veiksmīgāko vīru kalnu slēpotāju sarakstā ir otrais aiz leģendārā zviedra Ingemara Stēnmarka, kurš pagājušā gadsimta 80. un 90. gados izcīnīja 86 uzvaras. Šīs Hiršeram ir karjeras pēdējās olimpiskās spēles, un viņš beidzot tika pie pirmā zelta.

Līdz šim Hiršers karjerā bija guvis tikai vienu olimpisko medaļu, pirms četriem gadiem Sočos gūstot otro vietu slalomā.

Alpu kombinācijā sportisti veica nobraucienu un slalomu. Tehnisko disciplīnu speciālists Hiršers pēc nobrauciena bija 12. vietā, tomēr slalomā sasniedza labāko rezultātu, kaut tieši viņa brauciena laikā uzpūta spēcīga vēja brāzma.

Summā Hiršers par 0,23 sekundēm apsteidza francūzi Aleksi Pinturo, bet trešo vietu salīdzinoši negaidīti guva Viktors Mufā-Žandē, kurš pēc nobrauciena bija vien 29. pozīcijā.

Pinturo pēc nobrauciena bija desmitajā pozīcijā, iegūstot 0,28 sekunžu handikapu pār Hiršeru. "Pēc nobrauciena es biju favorīts," pauda Pinturo. "Tomēr, zinot, ko Marsels šosezon rādījis, īpaši slalomā, tas man bija smags uzdevums. Šodien viņš vienkārši bija spēcīgāks."

Hiršers karjeras laikā sešas reizes kļuvis par pasaules čempionu. Austrietis jau paziņojis, ka sportista karjeru beigs pēc nākamā gada pasaules meistarsacīkstēm.

Savukārt Zvejnieks pēc nobrauciena ieņēma dalītu 51. vietu, kamēr slalomā sasniedza četrpadsmito ātrāko laiku un pacēlās līdz 26. vietai. Divu disciplīnu summā Zvejnieks Hiršeram piekāpās par 5,24 sekundēm.

Abus braucienus pabeidza 38 sportisti.

Latvijas kalnu slēpotāji 26. vietu olimpiskajās spēlēs izcīnīja otro reizi vēsturē – 2002. gadā Soltleiksitijā slalomā tikpat augstu bija Ivars Ciaguns. Savukārt pirms četriem gadiem Sočos 27. vietu slalomā izcīnīja Mārtiņš Onskulis.

Kā vēstīts, nobraucienu Zvejnieks sacensībās veica pirmoreiz šosezon.

Saulainos, taču brīžiem joprojām vējainos laika apstākļos notikušajās sacensībās līderis pēc nobrauciena bija vācietis Tomass Dresens, kurš pēc otrās disciplīnas atkāpās uz devīto pozīciju, slalomā uzrādot 24. rezultātu.

Tikmēr Zvejnieks pēc nobrauciena līderim zaudēja 3,78 sekundes, kas viņam bija teicams rezultāts, jo pirms sacensībām viņš sprieda, ka labs sniegums būs, ja nobraucienā šīs disciplīnas speciālistiem nezaudēs vairāk par četrām vai piecām sekundēm.

Kā vēstīts, kalnu slēpošanas olimpisko programmu bija plānots sākt jau svētdien, tomēr pirmās divas dienas sacensību programma tika atcelta laikapstākļu dēļ. Otrdien nobrauciena distance tika ievērojami saīsināta, sportistiem trasē dodoties no supergiganta starta vietas.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Siguldas pilsētas svētki, Salaspils un Olaines novadu svētki, Gaujas svētki Ādažos, Kūrorta svētki Jūrmalā, kultūra… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Sirsnīgas attiecības pastā, veikalā un bibliotēkā. Babītes ienācēji un iezemieši @AnitraTooma… twitter.com/i/web/status/9…
aprinkislv
Dīvs, Julgī, Latvīte. Neparastie latviešu personvārdi aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/glcQcThCCA

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Atklāta gājēju ietve gar Siguldas novada Kultūras centru, kas gājējiem ļauj ērti nokļūt no Pils ielas uz Raiņa park… twitter.com/i/web/status/9…
JurmalaLV
🚖Kūrorta svētku laikā Jūrmalā noteikti satiksmes ierobežojumi; pilsētas sabiedriskais transports bez maksas… twitter.com/i/web/status/9…
BaldonesNovads
Aicinām pieteikties konkursam “Baldones novada sakoptākā sēta un nams 2018” baldone.lv/lv/baldone/zin… pic.twitter.com/8fFAlVrBDa

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018