Trīs būtiski padomi vecākiem pirms pirmā tālruņa iegādes bērnam

(Komentēt)
Trīs būtiski padomi vecākiem pirms pirmā tālruņa iegādes bērnam Foto: arhīvs
15. jūnijs, 11:04

Mūsdienu pasaule nav iedomājama bez viedtālruņiem, jo gandrīz ikviens no mums katru dienu izmanto telefonu saziņai un izklaidei. Tieši tādēļ aizvien ir aktuāls jautājums par to, kādu tālruni vecākiem vislabāk iegādāties bērniem, no cik gadiem tas ir nepieciešams un kā to efektīvāk izmantot bērna drošības nolūkos.

Izvērtēt, kad bērnam parādās vajadzība pēc mobilā tālruņa
Kā atzīst krīžu un konsultāciju centra "Skalbes" psiholoģe Inese Lapsiņa, nav noteikta vecuma, kad bērnam noteikti nepieciešams iegādāties mobilo tālruni. Viņa uzskata, ka pirmsskolas vecuma bērniem mobilais tālrunis nav nepieciešams, jo viņu ikdienas dzīve ir pastāvīgi pieaugušo kontrolēta.

Savukārt, uzsākot skolas gaitas, daļai bērnu telefons ir nepieciešams, lai informētu vecākus, ka ir pārradies no skolas vai pulciņa vai sazinātos kādos steidzamos jautājumos. Psiholoģe uzsver, ka galvenais iemesls, kādēļ bērnam vispār tālrunis ir nepieciešams, ir tieši saziņa ar vecākiem, radiniekiem un draugiem.

Izvēlēties pirmo telefonu bērnam kopīgi
Brīdī, kad vecāki ir apzinājušies nepieciešamību pēc telefona iegādes bērnam, rodas jauni jautājumi, piemēram, par to, kāds tālrunis bērnam ir piemērotākais. Bērnam vislabāk izvēlēties nepārāk dārgu tālruni, taču neaizmirstot arī par to, lai tālrunis funkcionāli piepildītu gan bērna, gan vecāku gaidas. Šeit piemērots būtu "Huawei Y6 2018" jaunais tālrunis – funkcionāls, ērts, ar lielu ekrānu un modernu dizainu.

Tāpat noteikti bērnam patīkams pārdzīvojums būs arī dažādu aksesuāru izvēle jaunajam tālrunim – bērns var izvēlēties tālruņa aksesuārus, austiņas, maciņa krāsu, veidu, bet atkal saskaņojot ar vecāku finanšu iespēju.

Izvēlēties tālruni ar noturīgu bateriju
Kad tālrunis bērnam ir nopirkts, vecāku rokās ir arī tas, kā tas tiks tālāk izmantots bērna drošības nolūkos. Psiholoģe stāsta, ka sākumskolas vecuma bērnu telefonā būtu ieteicama aplikācija, kurā vecāki var sekot līdzi bērna atrašanās vietai. Tāpat būtiska ir arī noturīga mobilā tālruņa baterija, lai bērns vecākiem vienmēr ir pieejams un nav jāsatraucas par to, ka telefons varētu nepiemērotā mirklī izlādēties.

Psiholoģe, piebilst, ka būtiski ir ievērot to, ka datu plūsma bērna telefonā ir ierobežota, lai novērstu pārlieku ilga laika pavadīšanu, skatoties ierīces ekrānā.
"Svarīgi, lai būtu iespējams bloķēt interneta vietnes vai datu plūsmas no bērna vecumam nepiemērotām vietnēm ar neatbilstošu saturu," stāsta centra "Skalbes" psiholoģe Inese Lapsiņa. Tādēļ vecākiem ieteicams izvēlēties tādus viedtālruņus, kuriem ir pieejamas dažādas satura drošības aplikācijas.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ropažos: Kā vērtējat ideju palielināt aizsardzības budžetu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/6Xaf873qA5

Twitter Citi raksta

Saulkrastu_nov
Jau šodien sākas starptautiskais festivāls "Saulkrasti Jazz" @SaulkrastiJazz Būs arī bezmaksas koncerti Saules lauk… twitter.com/i/web/status/1…
JurmalaLV
FOTO: Jomas ielas svētki nosvinēti!🎉 flickr.com/photos/jurmala… pic.twitter.com/5Jc8ZP9Nmn
Saulkrastic
Šodien 15:00 laipni lūgti Saules laukumā baudīt @SaulkrastiJazz festivāla bezmaksas koncertu un 19:00 Minhauzena Un… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018