Jaunmārupes Lielceros aizvadītas pirmās sacensības uz jaunā laukuma

(Komentēt)
Jaunmārupes "Lielceros" aizvadītas pirmās sacensības uz jaunā laukuma Foto: Latvijas Jātnieku federācija
2. jūlijs, 11:39

Nedēļas nogalē Jaunmārupē notika jātnieku sporta sacensības "Lielceri Future Cup" iejādē. Tās organizēja zemnieku saimniecība "Lielceri" sadarbībā ar Latvijas Jātnieku federāciju un Mārupes novada pašvaldību.

Sacensības notika uz jaunā laukuma, kura izveide pabeigta tikai pagājušā gada novembrī, informēja Latvijas Jātnieku federācijā. Tas ir Latvijā pirmais augstākā līmeņa jāšanas laukums ar tā saucamo "Ebbe und Flut" (paisums un bēgums) apūdeņošanas sistēmu. "Ebbe&Flut" jāšanas laukumu apūdeņošanas tehnoloģiju izgudroja vācu inženieri aptuveni pirms 20 gadiem.

Sistēma paredz kvalitatīvu jāšanas laukuma izmantošanu jebkuros laikapstākļos – ne tikai lietus, bet arī liela sausuma laikā. Laukums tiek laistīts automātiski, no apakšas, izmantojot datorizētu programmu, kas pati nosaka segumam nepieciešamo ūdens daudzumu. Lietus laikā laukums tiek automātiski drenēts.
Papildus speciālajam smilšu segumam tiek pievienota arī īpaša tekstila šķiedra, kas padara jāšanu elastīgāku. Šobrīd "Ebbe&Flut" ir atzīta par pasaulē labāko jāšanas laukumu apūdeņošanas sistēmu. Laukums ir 70x65 metrus liels, līdzās izveidots arī 16x16 metrus liels kordošanas laukums. Jau 21. jūlijā šeit notiks arī sacensības šķēršļu pārvarēšanā "Lielceri Future Jumping Cup".

Sacensību "Grand Prix" – Lielajā balvā startēja tikai viena dalībniece – "Lielceru" saimniece un sacensību direktore Airisa Penele ar Jekaterinai Meļņikai piederošo zirgu Licenciado JF, sasniedzot rezultātu 68,478%.

Airisa Penele: "Kad pagājušā gada novembrī tika pabeigta jaunā laukuma ierīkošana, jau tūlīt pieteicu šo sacensību rīkošanu Latvijas Jātnieku federācijas sacensību kalendāram. Sacensību nosaukumā likām vārdus "Nākotnes kauss", cerot, ka šī sacensību arēna kādam sportistam būs sākums nākotnē veiksmīgiem startiem un savu ieceru piepildījumam.

Man pašai grūti vērtēt sacensību norisi, tāpēc to laikā runāju ar dalībniekiem, lai uzzinātu viņu viedokli, un pašreizējos mīnusus nākamreiz pārvērstu plusos. Taču mēs paši vēlējāmies sacensības rīkot tā, lai dalībnieki justos kā svētkos un zirgi startētu komfortablos apstākļos uz šāda līmeņa pamata, kā arī radīt mājīgu vidi.

Pašai bija diezgan grūti startēt, jo tas bija liels pārbaudījums – pašai organizējot sacensības, arī koncentrēties startam. Taču tas bija jādara, jo nolikumā bija iekļauts "Grand Prix", taču citi sportisti nepieteicās, bet nevarēja laupīt skatītājiem iespēju vērot arī Lielo balvu. Ceru, ka nākamgad šajā kategorijā būs vairāk dalībnieku."

Citās shēmās uzvarēja: Vidējā balva II – Agnese Kukaine ar Londy Light (JSK "Temperaments") 64,559%; Mazā balva – Laura Ivanova ar Radamiru (SK "Amber") 69,216%; Shēma III, juniori – Sintija Elizabete Apsīte ar De Lordo (SK "Reiteri") 69,091%; Shēma III, OC – Tatjana Maļikova ar Skyfall (Rīgas JSK) 68,081%; Shēma II, OC – Olga Šellere ar Dancing Lady (JSK "Telfas") 67,404%; Shēma II, amatieri – Dina Endziņa ar Camelot (JSK "Temperaments") 67,692%; Shēma I, OC – Letīcija Politere ar Laso (LLU) 67,841%; Shēma I, bērni – Līga Ģīle ar Milenium (JSK "Temperaments") 69.886%.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Aptauja Ropažos: Kā vērtējat ideju palielināt aizsardzības budžetu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/6Xaf873qA5

Twitter Citi raksta

Saulkrastu_nov
Jau šodien sākas starptautiskais festivāls "Saulkrasti Jazz" @SaulkrastiJazz Būs arī bezmaksas koncerti Saules lauk… twitter.com/i/web/status/1…
JurmalaLV
FOTO: Jomas ielas svētki nosvinēti!🎉 flickr.com/photos/jurmala… pic.twitter.com/5Jc8ZP9Nmn
Saulkrastic
Šodien 15:00 laipni lūgti Saules laukumā baudīt @SaulkrastiJazz festivāla bezmaksas koncertu un 19:00 Minhauzena Un… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018