Pavasarī Mārupē plānots atklāt mūsdienīgu pludmales sporta centru

(Komentēt)
Pavasarī Mārupē plānots atklāt mūsdienīgu pludmales sporta centru Foto: vizualizācija
5. jūlijs, 9:33

2009. gada decembrī kā pop-up projekts tika atklāta Latvijai unikāla ideja – pludmales sporta centrs "Brazīlija". Pēc deviņiem gadiem "Brazīlija" ir gatava pārcelt savu pieredzi nākamajā līmenī un 2019. gada pavasarī doties uz jaunām, mūsdienīgām un pludmales volejbolam īpaši būvētām telpām Mārupē.

Pludmales sporta centrs "Brazīlija" nav tikai halle. Sākotnēji tā ir volejbola entuziasta Andra Blakas ideja, kurš savu mīļāko sporta veidu nevēlējās atmest pat ziemā. Iesākumā sporta centrs tika iecerēts kā pludmales volejbola profesionāļu, entuziastu, kā arī to ģimeņu un draugu pulcēšanās vieta. "Brazīlija" šo ieceri pārspēja, kļūstot ne tikai par iekštelpu pludmales volejbola aizsācēju Latvijā, bet arī padarot to par vienu no mūsu valsts populārākajiem un visātrāk augošajiem sporta veidiem. Uz "Brazīliju" brauc spēlēt ne tikai profesionāļi un entuziasti, bet tajā norisinās arī dažādi turnīri. Pēdējos gados pludmales volejbolam pievienojies arī pludmales teniss, informē sporta centra pārstāve Anna Babre.

""Brazīlija" bija pirmā halle Latvijā, kurā bija iespējams visu gadu nodarboties ar pludmales volejbolu, un viņi pirmie noticēja, ka šim sporta veidam Latvijā ir nākotne. Nākamās halles, kas vēlāk parādījās Rīgā, jau gāja pa pārbaudīto celiņu. Es daudz trenējos "Brazīlijā", kaut arī tā vairāk paredzēta jauniešiem un amatieriem. Ir lieliski, ka "Brazīlijas" aizsāktais turpinās un šādas halles Latvijā attīstās un pilnveidojas – tas ir svarīgi ne tikai sporta veidam, bet arī jaunajai paaudzei.

Jaunā "Brazīlija", tās jaunie laukumi būs ļoti kvalitatīvi un tos varēs izmantot starptautisku pasākumu organizēšanā, kas pēdējos divos gados Latvijā kļuvis ļoti aktuāli. Šogad gan Pasaules kausa posms, gan Eiropas posms norisinājās iekštelpās, tā ka iespējams, ka jau ziemā varam sagaidīt arī kādu no Pasaules kausa posmiem Latvijā," "Brazīlijas" ieguldījumu Latvijas pludmales volejbola attīstībā atzīmē viens no vadošajiem Latvijas pludmales volejbolistiem, olimpisko spēļu dalībnieks Aleksandrs Samoilovs.

Pludmales sporta centrā "Brazīlijā" savas profesionālās gaitas aizsākusi arī Eiropas U18 un Eiropas U22 čempione pludmales volejbolā Tīna Graudiņa, norāda sporta centra pārstāve. ""Brazīlija" ir vieta, kur es pirmo reizi sāku spēlēt pludmales volejbolu, un esmu ļoti priecīga, ka arī turpmāk jauniešiem būs iespēja izbaudīt šo patīkamo un mājīgo atmosfēru. Ceru, ka sajūtu ziņā jaunā "Brazīlija" būs tieši tāda pati, un ar nepacietību gaidu, kad varēšu izmēģināt jaunās smiltis," saka T. Graudiņa.

Tā kā šī brīža "Brazīlijas" mājvieta tās tehnisko parametru – platības, griestu augstuma, kā arī augsto komunālo maksājumu – dēļ nav piemērota sporta centra tālākai attīstībai, tika pieņemts lēmums būvēt jaunas, ērtākās un daudzajiem apmeklētājiem piemērotākas telpas, skaidro A. Babre.

Andris Blaka, "Brazīlijas" idejas autors un pludmales volejbola attīstītājs Latvijā: "Patiesībā jau sen vajadzēja pieķerties šim un noorganizēt pārcelšanos uz jaunām telpām. Mums ir brīnišķīgi klienti, kas pelnījuši daudz labākus apstākļus. Jaunajā hallē ir padomāts par visiem: ņemtas vērā gan profesionālu volejbolistu, gan tenisistu vēlmes. Objektā ir pietiekoši daudz vietas – turpat blakus uzcelsim vislabāko āra stadionu un nodrošināsim plašas bezmaksas autostāvvietas. Nemainīgs paliks arī mūsu galvenais fokuss – veselīga dzīvesveida piedāvājums bērniem un jauniešiem."

"Brazīlijas" jaunās telpas atradīsies Mārupē, un tām jau sagatavots projekts un saņemta celtniecības atļauja. Būvniecību sāks šī gada rudenī, un pludmales sporta centrs būs gatavs 2019. gada pavasarī. Deviņu gadu garumā uzkrātā pieredze ļāvusi saprast, kas ir nepieciešams, lai izveidotu modernāko pludmales volejbola halli Latvijā.

Ēka tiks būvēta kā kvalitatīva koka konstrukcija, ievērojot ekoloģijas un ilgtspējas principus. Apmeklētajiem tiks piedāvāti seši pludmales laukumi, ko savā starpā dalīs tenisisti un volejbolisti. Netiks aizmirsts arī par citiem "Brazīlijas" apmeklētājiem – ģimenēm un bērniem. Jaunuzceltajā hallē viņiem būs jauni pārsteigumi – Latvijā vēl neredzētas tehnoloģiskas un interaktīvas izklaides, vēsta A. Babre.

Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs ir priecīgs, ka jaunā "Brazīlijas" halle atradīsies Mārupes teritorijā. "Esam gandarīti par privātajām iniciatīvām, veidojot infrastruktūru, kas veicina iedzīvotāju fizisko aktivitāti un rada iespējas veselīga un sportiska dzīvesveida īstenošanai ikdienā. Patiess prieks, ka top jauna vieta, kur mārupieši varēs pilnveidot savas prasmes pludmales volejbolā ceļā uz olimpiskajiem sasniegumiem un organizēt gan vietēja, gan starptautiska mēroga sacensības."

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Foto: Ikšķili @Ikskilelv pieskandina vasaras lielkoncerts aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/QS8L23d7AG
aprinkislv
Lai arī kā Dziesmu svētku nedēļā šķita, ka esam vienoti un uz viena viļņa, nu atkal sāk izskatīties, ka diemžēl kat… twitter.com/i/web/status/1…
aprinkislv
Salaspils novadā atkal ķeza ar būvniecību aprinkis.lv/sabiedriba/pas… pic.twitter.com/mhAaxciVPj

Twitter Citi raksta

Adazu_novads
No 23. līdz 25.jūlijam remontdarbu laikā apgrūtināta satiksmes Muižas ielā goo.gl/hNuye6
Adazu_novads
6.augustā Ādažos Donoru diena goo.gl/kuePtR
sigulda_lv
Šovakar plkst.19.00 Mākslu skolā „Baltais Flīģelis”, XIII Starptautisko latviešu jauno mūziķu meistarkursu laikā, n… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018