Gaujas nacionālā parka jaunie reindžeri iepazīst dabas bagātības Siguldā

(Komentēt)
Gaujas nacionālā parka jaunie reindžeri iepazīst dabas bagātības Siguldā Foto: www.sigulda.lv
20. marts, 15:23

Gaujas nacionālā parka jaunie reindžeri skolēnu pavasara brīvlaikā iepazina dabas bagātības Siguldā un tās apkaimē, dodoties pārgājienos pa Gaujas senlejas nogāzēm.

Jauniešiem bija iespēja vides inspektora Jāņa Zilvera pavadībā vērot dabas brīnumus – lāstekas un leduskritumus dziļajās gravās. Gaujas nacionālā parka gravas un nogāzes pārgājiena dienā bija saules pielietas, un pārgājiens sniedza lielisku piedzīvojumu. Ikviens no dalībniekiem ir pārliecināts, ka dabā ziemas laikā ir ko darīt, informē Dabas aizsardzības pārvaldē.

Tā kā ziema jau aiz muguras, pavasara brīvlaika pasākumā tika plānotas nākamās aktivitātes un kaldināti vasaras plāni. Noteikti pavasaris nāks ar talkošanas darbiem, sakopjot un padarot apkārtni tīrāku, savukārt vasarā ir iecerēti dažādi pārgājieni un viesošanās pie jaunajiem reindžeriem Kurzemes pusē.

Pieredzējušie jaunieši dalījās ar pieredzi un sniedza padomus šī gada potenciālajai starptautiskās nometnes dalībniecei Sanijai. Šogad Starptautiskā jauno reindžeru nometne notiks Vācijā Muricas nacionālajā parkā un Latviju pārstāvēs Sanija Grigorjeva no Gaujas nacionālā parka un Dāvis Balandiņš no Ķemeriem.

Jaunie reindžeri ir starptautiska kustība, kuras mērķis ir veicināt jauniešu izpratni par dabas aizsardzību un kultūrvēsturisko objektu saudzēšanu. Latvijā patlaban ir trīs jauno reindžeru grupas. Ķemeru nacionālā parka reindžeri darbojas kopš 2015. gada – grupā ir iesaistījušies aptuveni 10 jaunieši vecumā no 12 līdz 16 gadiem, vēsta pārvaldē.

 

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Ceļojums senajā inku impērijā un ne tikai aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/vUyZGYxTfP
aprinkislv
Aptauja Saulkrastos @Saulkrastu_nov . Kā pasargājat sevi karstajā laikā? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/zJRfHzcbem
aprinkislv
Foto: Ikšķili @Ikskilelv pieskandina vasaras lielkoncerts aprinkis.lv/kultura/item/4… pic.twitter.com/QS8L23d7AG

Twitter Citi raksta

sigulda_lv
Paldies par atsaucību! Suns ir atradis savus saimniekus. twitter.com/sigulda_lv/sta…
sigulda_lv
Siguldas novada Pašvaldības policijas darbinieki aicina atsaukties suņa saimnieku. Suņu meitene svētdien, 22.jūlijā… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018