Aprinkis.lv - Ķemeros sestdien norisināsies Eiropas dabas un nacionālo parku dienas pārgājiens

Ķemeros sestdien norisināsies Eiropas dabas un nacionālo parku dienas pārgājiens

(Komentēt)
Ķemeros sestdien norisināsies Eiropas dabas un nacionālo parku dienas pārgājiens Foto: arhīvs
21. maijs, 11:50

Ķemeru Nacionālajā parkā 26. maijā plkst. 10.30 norisināsies Eiropas dabas un nacionālo parku dienas pārgājiens, informēja dabas izglītības centra "Meža māja" pārstāve Baiba Ralle.

Šogad Eiropas parku dienas temats ir "Kultūras mantojums ir mūsu dabā", tādēļ aptuveni 18 kilometru garais pārgājiens būs veltīts zināmu un mazāk zināmu kultūrvēstures un dabas objektu apzināšanai.

Pārgājiena dalībnieki Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) vides inspektora Kārļa Lapiņa vadībā dosies pa Engures novada Smārdes apkārtni, kur varēs apskatīt Pirmā un Otrā pasaules kara kauju vietas, kā arī citas kara liecības, uzzināt, kur savulaik atradusies slepenā Komunistiskās partijas līderu atpūtas māja, piestāt pie senlaikos lauksaimniecības vajadzībām plaši izmantotām pļavām un uzzināt vairāk par to apsaimniekošanas kultūrvēsturi.

Tāpat pasākuma laikā iecerēts aplūkot arī Smārdes iedzīvotāju veidoto "Vēja dārzu", iepazīt Zaļā purva kūdras izstrādes vēsturi un aplūkot tā pārvērtības mitrāju atjaunošanas projektā "Hydroplan", kā arī izzināt vēl citus apskates vērtus objektus.

Pārgājiena sākums un nobeigums plānots dzelzceļa stacijā "Smārde", kur var nokļūt ar vilcienu "Rīga - Tukums". Pārgājiena sākuma laiks saskaņots ar vilciena pienākšanas laiku plkst.10.30. Plānotā atgriešanās Smārdes stacijā uz vilcienu plkst.16.47. Pārgājiena rīkotāji aicina izvēlēties gan mitrumizturīgus apavus, gan laika apstākļiem piemērotu apģērbu. Pieteikšanās pārgājienam pa tālruni 29149365.

Eiropas dabas un nacionālo parku diena, pateicoties Eiroparku federācijas iniciatīvai, tiek svinēta kopš 1999. gada ar mērķi pievērst uzmanību šo aizsargājamo dabas teritoriju pastāvēšanai un nozīmei. Šajā dienā ik gadu visā Eiropā tiek rīkoti dažādi pasākumi, lai iepazīstinātu sabiedrību ar vides aizsardzības nozīmi, dabas vērtībām un retumiem, kā arī kultūrvēsturi.

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Komentārs. Par ceļiem un godaprātu aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/e4hX6Vo0sY
aprinkislv
Aptauja Rīgā. Kā un kur pavadījāt atvaļinājumu? aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/fEfBqIAGJu
aprinkislv
@Dzintris VDK zinātniskās izpētes komisija @Maris_Zanders : Nav skaidrs, kur mēs patlaban stāvam (pilns teksts) aprinkis.lv/sabiedriba/dzi…

Twitter Citi raksta

OlainesKulturai
18.augustā Jaunolaines Kultūras namā būs Teātra festivāls Dienas laikā būs iespēja redzēt četra izrādes, dzirdēt br… twitter.com/i/web/status/1…
Saulkrastic
25. augustā norisināsies VI folkloras kopu festivāls “Pa Saulei” un Senās uguns nakts Saulkrastos.… twitter.com/i/web/status/1…
Adazu_novads
Jauns rotaļu laukums Ādažu novada Garkalnē! Lai jauks atlikušais vasaras brīvlaiks skolēniem un aktīvas rotaļas jau… twitter.com/i/web/status/1…

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2018