Katoļu baznīca rīko atbalsta projektu onkoloģijas pacientiem
- Autors: LETA

Katoļu baznīcas biedrība "Svētās Ģimenes māja" aicina onkoloģijas pacientus, kuriem noteikta invaliditāte, pievienoties projektā "Cerību ceļš", kura laikā tiek solītas dažādas aktivitātes un konsultācijas.
Kā informē Latvijas Romas katoļu baznīca, projekts sācies šī gada sākumā un tajā notiek kognitīvi biheiviorālās terapijas (KBT) grupu nodarbību cikls.
Šo nodarbību mērķis ir palīdzēt onkoloģijas pacientiem pārvaldīt negatīvas domas un emocijas saistībā ar viņu veselības stāvokli, kā arī attīstīt praktiskas iemaņas, kas uzlabotu emocionālu labklājību un veicinātu atbalsta un kopības sajūtu grupas ietvaros, mazinot izolētības sajūtu.
Projekta koordinatore Ineta Prancāne skaidro, ka, piedaloties nodarbībās, dalībnieki interaktīvi apgūst veidus, kā pārvaldīt negatīvas domas un emocionālas reakcijas, kas bieži rodas no sabiedrības stereotipiem un aizspriedumiem. Tas palīdz pacientiem veidot pašapziņu un pretoties diskriminācijai, pausts mājaslapā.
Projekta īstenotāji sola, ka aprīlī sāksies jauns aktivitāšu cikls. Sabiedrībā populāri cilvēki, kas paši saskārušies ar onkoloģijas diagnozi un šobrīd atbalsta citus šajā grūtajā dzīves posmā, dalīsies savos pieredzes stāstos. Vēlāk onkoloģijas pacientiem bez samaksas būs pieejams psihoemocionāls un garīgs atbalsts, kā arī pasākumi fiziskas labsajūtas uzlabošanai, piemēram, individuālas sarunas ar psihoterapeiti Saivu Lusti, saņemt uztura un veselības speciālista konsultācijas u.c. veida atbalsts.
Līdztekus paredzētas skaistumkopšanas speciālista meistarklases, mākslas terapija, kultūras pasākumu apmeklējumi, kā arī vasaras plenērs.
Prancāne aicina pieteikties, aizpildot anketu, kurā jānorāda, kuru speciālistu aktivitātes projekta dalībnieki vēlētos apmeklēt un kuri aktivitāšu laiki būtu vēlamākie. Līdzšinējā pieredze liecinot, ka vispieprasītākās būs individuālās un grupu atbalsta psihoterapijas nodarbības, skaistumkopšanas speciālistu meistarklases un fizioterapeita konsultācijas.
Projekta koordinatore uzsver, ka projekta mērķa grupa ir onkoloģijas slimnieki, kuriem noteikta invaliditāte, un projekta mērķis ir mazināt diskrimināciju cilvēka veselības stāvokļa dēl. "Nebijām domājuši, ka invaliditāte ir tik būtisks faktors diskriminācijai. Slimnieki izvēlas atteikties no invaliditātes, lai darba devēju acīs izskatītos vērtīgāks darba ņēmējs. Cilvēki vēlas saglabāt darba vietas, neskatoties uz to, ka ir grūtības to apvienot ar veiksmīgu ārstniecības procesu," teic Prancāne, iedrošinot pacientus pieteikties un tādā veidā uzlabot savu emocionālo un fizisko labklājību, veicināt dzīves kvalitāti, kas savukārt nodrošinātu pilnvērtīgu iekļaušanos sabiedrībā.
Paredzēts, ka atbalsta pasākumi palīdzēs nodrošināt 151 vēža slimniekam ar invaliditāti izpratni un zināšanas par iespējamajiem diskriminācijas riskiem, veicinās sociālo iekļaušanos sabiedrībā un darba tirgū, rosinās nodrošināt viņiem motivāciju mainīt savu dzīves kvalitāti un labbūtību.
Projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Projekta aktivitāšu norises vieta ir Svētās Ģimenes māja Klostera ielā 5, Rīgā.