KM 30 180 eiro līgumu par mākslas kritikas kvalitātes novērtēšanu uzticējusi Naumaņa biedrībai
- Autors: LETA
Foto - Kultūras ministrija
Kultūras ministrija (KM) noslēgusi 30 180 eiro vērtu līdzdarbības līgumu ar Normunda Naumaņa biedrību, kura veiks kvalitātes novērtējumu mākslas kritikā, liecina informācija KM tīmekļvietnē.
Deleģētais uzdevums paredz Latvijas mākslas kritikas darbu izvērtēšanu par izcilāko ieguldījumu teātra, kino, literatūras, mūzikas, vizuālās mākslas, arhitektūras un dejas mākslas recenzēšanā.
Biedrībai būs jāizstrādā mākslas kritikas novērtējuma nolikums, jāizveido žūrijas komisija, jānodrošina tās darbs un katra kalendārā gada beigās KM jāiesniedz žūrijas veiktais mākslas kritikas novērtējums.
Tāpat biedrībai būs jāveicina sabiedrības izpratne par Latvijas un pasaules mākslas procesiem, nodrošinot informācijas pieejamību par atlases kritērijiem, konkursa norisi un nominantiem, kā arī ik gadu rīkojot apbalvošanas ceremoniju mākslas recenzentu godināšanai.
Līgums noslēgts uz trim gadiem - no tā spēkā stāšanās dienas līdz 2028. gada 7. decembrim. Pārvaldes uzdevuma veikšanai KM no valsts budžeta piešķirs 30 180 eiro, tostarp katru gadu 10 060 eiro.

