Pasažieru skaits Rīgas lidostā pieaudzis par deviņiem procentiem
- Autors: Apriņķis.lv
Foto – Andris Jermuts
Šā gada februārī Rīgas lidostā apkalpoti 433 tūkstoši pasažieru, bet kopš gada sākuma – jau ap 900 tūkstošiem ceļotāju jeb par 9 % vairāk, nekā 2024. gada pirmajos divos mēnešos. Līdzīgi – par 8 % februārī un par 10% kopš gada sākuma – pieaudzis arī lidostā apkalpoto lidojumu skaits.
Joprojām stabili Rīgas lidostu kā tranzīta / transfēra lidojumu centru izmanto piektā daļa jeb 20 % no visu pasažieru kopskaita. Tāpat stabili augsts ir arī vidējais lidojumu aizpildījums – ap 75 procentiem.
Pēc lidostas datiem, populārākās galamērķu valstis lidojumiem no Rīgas ir Apvienotā Karaliste, Vācija, Itālija, Spānija un Zviedrija.
Arī februārī visvairāk pasažieru Rīgas lidostā pārvadājusi nacionālā aviokompānija “airBaltic” (41 %), kam seko Īrijas zemo cenu pārvadātājs “Ryanair” ar 35 % pasažieru.
Galvenokārt pateicoties regulāram kravu savienojumam, ko uz Rīgu nodrošina pārvadātājs “Lufthansa Cargo”, salīdzinot ar 2024. gada sākumu, par vairāk nekā 20 % pieaudzis Rīgas lidostā apstrādāto aviācijas kravu apjoms. Kopš gada sākuma Rīgā apkalpotas vairāk nekā 3000 tonnas aviācijas kravu.
Saistītie objekti
- 30.XI Ziemassvētku egles iedegšanas svētki Saulkrastos, Olainē, Salaspilī, Mārupē, Spuņciemā un Piņķos
- 28.XI Grāmatu klubiņa tikšanās Spuņciemā
- 30.XI Ziemas dziesmu koncertstāsts ģimenei "Sniegpārslas stāsts" Piņķos
- 30.XI Kornhola turnīrs "Mārupes Cornhole kauss 2025" Tīrainē
- 29.XI "Aurora Fit&Show'' Ziemassvētku eglīte Piņķos

