Menu
 

Piektdiena, 18 Jūlijs 2025

Pierīgā 15% iedzīvotāju būtu gatavi ziņot par viltotu medikamentu piedāvājumiem

81% Latvijas iedzīvotāju norāda, ka neiegādātos viltotus medikamentus vai uztura bagātinātājus, ja tie būtu būtiski lētāki par oriģinālu, noskaidrots pētījumu kompānijas Kantar aptaujā, kas veikta pēc Patentu valdes pasūtījuma kampaņas “Izvēlies oriģinālu – viltojums maksā dzīvību!” ietvaros. Savukārt tikai 15,7% būtu gatavi informēt atbildīgās iestādes par iespējamu krāpniecību, tikmēr 67% atteiktos iegādāties, taču neziņotu tālāk.

Lasīt vairāk...

Kustības uztur možu garu un veselību

Kopā ar citiem reģionālajiem medijiem “Druva” projektā “Iedvesmai nav vecuma”  festivālā “Lampa” aicināja seniorus uz sarunu un praktisku nodarbību, kā atjaunot spēkus un neatkarīgi no vecuma dzīvot pilnvērtīgi. “Svarīgākais dzīvē ir saglabāt kustību un sirdsprieku jebkurā vecumā,” atgādināja Reģionālo mediju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ivonna Plaude.

Lasīt vairāk...

Siguldas mantu maiņas skapī pirmajā mēnesī novietots ap 250 lietu – no somiņām līdz robotiem

Jau pirmajā darbības mēnesī Siguldas pilsētas SIA “Jumis” ierīkotais mantu maiņas skapis, kas izveidots sadarbībā ar "Latvijas Zaļo punktu", pierādījis, ka cilvēki ir gatavi dalīties un dot lietām otro dzīvi. Pirmajā mēnesī skapī kopumā ievietoti vairāk nekā 250 dažādi priekšmeti, no kuriem vismaz 200 jau atraduši jaunus īpašniekus.

Lasīt vairāk...

Jānis Vanks: Agresīva braukšana ir signāls par dziļākām problēmām

Lai gan ceļu satiksmes noteikumi ir konkrēti un skaidri, daudziem autovadītājiem agresīva braukšana joprojām šķiet kā izņēmums, kas reizēm ir pieļaujams. Arī šī gada “”Carlsberg 0.0” atbildīgas braukšanas indeksa” dati liecina, ka 64% autovadītāju mēdz braukt agresīvi – 7% to dara bieži, bet 57% – reti. Salīdzinot ar pērno gadu, situācija būtiski nav mainījusies un tas liecina par stabilu un satraucoši augstu toleranci pret agresīvu braukšanu mūsu sabiedrībā.

Lasīt vairāk...

Andris Upenieks: Gūt var dodot, gūt var ņemot…

Nav vienkārši. Un arī dzīvītes izkārtotas atskārsmes nav parastas, vienādi uztveramas un tulkojamas. Zināms, ka par to, ka jāmāk paņemt, ne mazāk svarīgi ir mācēt iedot. Devība var iegūt cēlas rīcības apzīmējumu, bet var arī negribēti pazemot, ievainot jūtīgu sirdi. Dvēseles stīgas trauslas teju it visās situācijās, kur lūdz, dod un ņem.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.