Foto: Brīvdabas muzejā atklāta izstāde "Tamborējumi Latvijas etnogrāfijā"
- Autors: Apriņķis.lv

7.martā Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja izstāžu zālē atklāta izstāde “Tamborējumi Latvijas etnogrāfijā”. Tā veidota no muzeja krājuma materiāliem, pētījuma un izstādes autore ir brīvdabas muzeja Etnogrāfijas departamenta vadītāja Dr. hist. Aija Jansone, informē muzejā.
Tamborējums ir rokdarbu tehnika, kas 19.gadsimta nogalē caur pilsētu, muižu un baznīcu pakāpeniski kļuva pazīstama visā mūsdienu Latvijas teritorijā. Tas bija laiks, kad notikusi sociālekonomiskās formācijas maiņa, kļuvuši intensīvāki sakari starp pilsētu un laukiem, kas mudināja arī zemniekus ģērbties un veidot savu sadzīvi atbilstoši laikmeta prasībām.
Tamborējums ir salīdzinoši jauna rokdarbu tehnika, 19.gadsimta sākumā tā īpaši populāra bija Francijā, Anglijā un Vācijā, Zviedriju tā sasniedz tikai 19.gadsimta vidū, bet Latvijas teritorijā tamborējums konstatēts vēl dažus gadu desmitus vēlāk – 19.gadsimta nogalē, stāsta muzeja pārstāvji.
Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja izstāde “Tamborējumi Latvijas etnogrāfijā” rāda tamborējuma izejmateriāla, tamboradatu, apmācības metodiku, kā arī plašu gatavo darinājumu klāstu, īpaši izceļot ar tamborējumiem rotātās telpu un gultas tekstilijas. Izstāde būs apskatāma līdz 4. jūnijam.
Saistītie objekti
- No darba atbrīvo Siguldas novada Kultūras un tūrisma centra direktoru un novada pašvaldības izpilddirektoru
- Pierīgas pūtēju orķestri gūst augstu novērtējumu Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku konkursā
- Saulkrastu zvejnieks iegādājas roņu drošu murdu un plāno paplašināt tirdzniecību
- Augustā Mārupē jau desmito gadu notiks brīvdabas mūzikas, teātra un kino vakari
- Uzsākti veloceliņu būvdarbi no Ulbrokas līdz Sauriešiem un no Ulbrokas līdz apvedceļam A4
Foto galerija
http://www.aprinkis.lv/index.php/kultura/40523-foto-brivdabas-muzeja-atklata-izstade-tamborejumi-latvijas-etnografija#sigProId246ca4ea32