Daugavas muzejs izdevis raidierakstu "upes runas"
- Autors: Apriņķis.lv

Pie klausītājiem nonācis Daugavas muzeja raidieraksts “upes runas”, kur uz sarunām tiek aicināti dažādi upju eksperti, lai apspriestu notiekošo Latvijas upēs, īpaši Daugavā, no ekoloģiskā, kultūrvēsturiskā un saimnieciskā skatu punkta. Raidieraksta pirmās sērijas ir tapušas kā papildinājums Daugavas muzeja jaunajai izstādē “Nelegālā zveja”.
Ir iznākušas jau pirmās divas sērijas – ar Kasparu Abersonu, BIOR pētnieku, kas specializējas upju dabisko caurteču un zivju nārstu ceļu jautājumos, un Andri Akmentiņu – rakstnieku, izbijušu sabiedrisko vides inspektoru un makšķernieku.
Jau izdotajās raidieraksta ”upes runas” epizodēs runā par tādiem aktuāliem tematiem kā – kāpēc nēģi ir tāds deficīts un dārga delikatese, par upju ienaidniekiem, par mīlestību pret mūsu pašu upēm, par to, kā var nonākt līdz sabiedriskā vides inspektora amatam, par cilvēku attieksmi pret vides inspektoru, par cīņu pret upju aizsprostiem, par maluzvejnieku tipiem, par aizmirstajiem mazajiem strautiem.
Raidieraksta "upes runas" pirmās trīs sērijas tapušas ar Daugavas Savienības finansiālu atbalstu.
Klausīties raidierakstu “upes runas”var "Youtube" kanālā.
Saistītie objekti
- Uz Rīgas apvedceļa pie Salaspils un Upesciema turpinās būvdarbi, jārēķinās ar palēninātu satiksmi
- Apdrošinātāju atlīdzība klientiem pēc postošā ugunsgrēka Salaspilī varētu sasniegt divus miljonus eiro
- Ar Salaspilī iegādātu loterijas "Eurojackpot" kvīti laimēti 400 000 eiro
- Glābēju palīdzība nepieciešama diviem cilvēkiem, kuri mēģināja pārpeldēt Daugavu
- Kārtējās spēlēs uzvaras Mārupes, Salaspils un Ķekavas futbolistiem