Starptautiskā konferencē Jūrmalā varēs iepazīt kūrorta leģendas un neatklātus stāstus
- Autors: Apriņķis.lv

Lai atklātu Jūrmalas kūrorta slēptās lappuses, 3.-4.aprīlī Jūrmalas muzejs kļūs par zinātnisko diskusiju epicentru, pulcējot izcilus pētniekus no Latvijas, Somijas, Zviedrijas un Kanādas uz starptautisko konferenci "Dzīves daudzveidība piejūras kūrortā: sociālā un kultūras dzīve Jūrmalā gadsimtu gaitā". Šis būs unikāls notikums, kas plašā mērogā apvienos Latvijas un ārvalstu pētniekus, lai izzinātu Jūrmalas un citu Baltijas jūras reģiona kūrortu vēsturi - no viduslaikiem līdz mūsdienām, informē muzejā. Dalība bez maksas!
3.aprīlī notiks konferences un jaunā zinātniskā izdevuma "Jūrmalas muzeja raksti" atklāšana. Būs iespēja dzirdēt ekspertu referātus par Jūrmalas kūrorta attīstību, ikoniskām vietām un sabiedrisko dzīvi un priekšlasījumus par Jūrmalas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu. 4.aprīlī gaidāmas divas tematiskās sekcijas, kurās tiks aplūkotas kūrortu tradīcijas, literatūra, māksla, sociālā dzīve un politiskie aspekti
Paredzēti arī pavadošie pasākumi: 2.aprīlī notiks Jūrmalas tematikai veltīto skolēnu zinātniski pētniecisko darbu prezentācijas Jūrmalas Valsts ģimnāzijā, kā arī ekskluzīvās izstādes "Lielupe - Dzīvības ceļš. Jūrmalas arheoloģija. Zināmais un nezināmais" apskate ar arheologa Ernesta Svikļa vadītu ekskursiju Bulduru Izstāžu namā, savukārt 3.aprīlī gaidāma Gundara Ūķa prezentācija par Jūrmalas kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu Jūrmalas Kultūrtelpas un vides dizaina centrā, vēsta muzejā.
Saistītie objekti
- "Inčukalns Timber" apgrozījums pērn samazinājies par 6%
- Vienā Jūrmalas vēlēšanu iecirknī iespējamu nesakritību dēļ pārskaitīs balsis
- Siguldas STEAM izglītības un tehnoloģiju centra iespējas izmantojuši vairāk nekā 4000 bērnu un 400 pedagogu
- Pasažiera bagāžā Rīgas lidostā atrod 850 paciņas nedeklarētu cigarešu
- Allažu Tautas namam jauna vadītāja – Santa Putene