Menu

 

Aptauja: 28 % Latvijas iedzīvotāju tuvākā gada laikā sagaida algas pieaugumu

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - pixabay.com Foto - pixabay.com

Turpmāko 12 mēnešu laikā teju trešdaļa jeb 28 % Latvijas iedzīvotāju sagaida, ka viņu darba atalgojums kļūs lielāks. Lietuvā līdzīgās domās ir 32 %, savukārt Igaunijā – 23 % iedzīvotāju, liecina bankas “Citadele” veiktā aptauja.

Visbiežāk Baltijas valstu iedzīvotāji tuvākā gada laikā sev prognozē algas pieaugumu 1-5 % apmērā. Šādas domas pauduši 12 % Latvijā, 16 % Lietuvā un 13 % Igaunijā. Tikmēr algas kāpumu par 6 līdz 10 % sagaida 9 % respondentu Latvijā, 10 % Lietuvā, kā arī 6 % Igaunijā.

Latvijā ir lielāks respondentu skaits, kas uzskata, ka viņu alga pieaugs par vairāk nekā 10 %. Šādi atbildējuši 7 % Latvijā, 6 % Lietuvā un tikai 4 % Igaunijā, liecina aptaujas dati.

Algas kāpumu par vismaz 10 % biežāk sagaida tie iedzīvotāji, kuri vēl nav sasnieguši 40 gadu vecumu, Rīgā un Pierīgā dzīvojošie, pakalpojumu un tirdzniecības sektora darbinieki, kā arī vadītāji. Vienlaikus dati liecina, ka vīrieši uz šāda apjoma algas pielikumu cer biežāk nekā sievietes (attiecīgi 10 % pret 5 %).

Aptuveni trešdaļa iedzīvotāju visās Baltijas valstīs uzskata, ka viņu alga turpmāko 12 mēnešu laikā nemainīsies. Šādā noskaņojumā ir 33 % respondentu Latvijā, 30 % Lietuvā un 34 % Igaunijā. 

Aptaujas dati liecina, ka 6 % Latvijā un Lietuvā, kā arī 8 % Igaunijā prognozē savas darba algas samazināšanos. Šādi biežāk atbildējuši iedzīvotāji, kuru ikmēneša atalgojums ir robežās no 551 līdz 750 eiro.

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.