Menu

 

Arī Carnikavā notiks sarunas par Latvijas nākotni "Dialoga apļi"

  • Autors:  Apriņķis.lv
Ilustrācija - Valsts kanceleja Ilustrācija - Valsts kanceleja

Vismaz 22 vietās Latvijā februārī un martā notiks sarunas ar iedzīvotājiem par Latvijas nākotni jeb "Dialoga apļi". Iedzīvotājiem, nevalstiskajām organizācijām (NVO) un vietējām kopienām būs iespēja piedalīties dialogos par sabiedrībai būtiskām tēmām dažādās Latvijas vietās.

Iecerēts, ka "Dialogu apļi" notiks Aizputē, Bauskā, Carnikavā, Daugavpilī, Dekšārēs, Iecavā, Jēkabpilī, Kaldabruņā, Krimūnās, Launkalnē, Madonā, Mērsragā, Naukšēnos, Pelēčos, Rīgā (Centra apkaimē, Juglā), Valmierā, Vārmē, Ventspilī u.c. "Dialoga apļu" rezultāti tiks apkopoti un prezentēti 2025.gada otrajā pusē, vēsta Valsts kancelejā.

Šogad "Dialoga apļu" sarunas ar iedzīvotājiem notiek par Latvijas nākotnes attīstību līdz 2050.gadam. Sarunu mērķis ir iniciēt diskusijas par valsts un sabiedrības nākotni, stiprināt pilsoņu iesaisti lēmumu pieņemšanā, noskaidrot iedzīvotāju viedokļus un pieredzi, kā arī veicināt savstarpēju izpratni un cieņu starp dažādiem cilvēkiem un grupām, saglabājot cilvēcisko saikni un veidojot kopīgu redzējumu.

Sarunu norisi organizē Valsts kanceleja sadarbībā ar biedrību "Latvijas Lauku forums" un nodibinājumu "Fonds atvērtai sabiedrībai DOTS". Atklāšanas pasākumā 5.februārī tiks prezentēta "Dialoga apļu" metode, sniegta informācija par šī gada sarunu tēmu, norisi un iesaistīto pušu lomām.

"Dialoga apļu" metode, kas radusies Somijā, piedāvā drošu un neformālu vidi sarunām, kas vērstas uz uzticēšanās veidošanu un savstarpējās sapratnes veicināšanu. Dialogs ir saruna, kurā tiek mēģināts labāk izprast apspriežamo tematu, citus cilvēkus un savas domas. Dialoga nolūks nav pierunāt, argumentēt vai pārliecināt citus par sava viedokļa pareizību, bet radīt telpu dažādiem uzskatiem un veidot izpratni, balstoties citu teiktajā. Dialogā nav arī mērķa panākt vienprātību – cilvēki dialoga beigās var palikt pie savām domām, bet ir svarīgi, ka rezultātā ir augusi izpratne par citu cilvēku domām un savstarpēja sapratne, skaidro Valsts kancelejā.

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.