Menu
 

77% Latvijas iedzīvotāju ir atvērti papildu darbam

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Latvijas iedzīvotāju vidū vērojama augsta interese par elastīgām piepeļņas iespējām, lliecina pagaidu darba platformas "Workis" aptaujas dati. Vidēji 8 no 10 cilvēkiem ir ieinteresēti gūt papildu ienākumus ārpus ierastā darba laika. Teju trešdaļa Latvijas iedzīvotāju gatavi papildu darbam veltīt 5-12 stundas nedēļā savā brīvajā laikā, piemēram, vakaros vai nedēļas nogalēs.

Iedzīvotāju aptaujas dati liecina, ka trešdaļa (27%) Latvijas iedzīvotāju, tostarp 28% vīriešu un 26% sieviešu, ir ieinteresēti gūt papildu ienākumus, uzņemoties papildu 5-12 stundu slodzi. Otra visbiežāk minētā atbilde, ko norāda 21% respondentu ir piepeļņas darbs līdz 4 stundām. Šajā atbilžu kategorijā redzama ievērojami lielāka dzimumu atsķirība – to norādījuši 25% sieviešu pretstatā 16% vīriešu. Trešā populārākā atbilde ir 13-24 stundas nedēļā jeb iespēja strādāt dažas dienas nedēļā papildu darbā, ko pauduši 9% Latvijas iedzīvotāju.

Vairāk nekā 25 darba stundas nedēļā ir aktuālas 5% responentu, kas apsver papildu darbu kā otru galveno ienākumu gūšanas veidu. Turpretī 4% Latvijas iedzīvotāju jau strādā divos darbos. Vēl 7% aptaujāto norādījuši, ka viņiem interesētu konkrēti, vienreizēji papildu darbi, nevis regulāra piepelnīšanās.

No 77% iedzīvotāju, kas ir atvērti uzņemties lielāku slodzi, lai gūtu papildu ienākumus, tikai 4% norāda uz interesi strādāt virsstundas esošajā darba vietā.

Lai gan interese par papildu darbu nereti tiek saistīta ar jauniešiem un vēlmi pelnīt vairāk, visbiežāk iespēju strādāt 5-12 stundas nedēļā norādījuši iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem (36%), iedzīvotāji 18-29 gadu vecuma grupā (34%), kā arī respondenti vecumā no 50 līdz 59 gadiem (31%). Tādejādi dati liecina, ka elastīgas piepelnīšanās iespējas, piemēram, darbs vakaros vai brīvdienās, ir aktuālas dažādos dzīves posmos, ne tikai jauniešu vidū.

Visaugstākā interese strādāt līdz 4 papildu stundām ir norādīta Kurzemes reģionā (23%), 5-12 stundu slodzi visbiežāk izskata iedzīvotāji Rīgā (30%) un Latgalē (30%). Turpetī Vidzemē ir augstākais rādītājs (11%) attiecībā par interesi piepelnīties vienreizējos projektos. Aptaujas dati rāda, ka gan Kurzemē, gan Zemgalē nodarbinātības līmenis divās darba vietās sasniedz 6%, kas ir virs vidējā (4%) rezultāta.

Tikai 10% Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka nav ieinteresēti gūt papildu ienākumus, savukārt 13% aptaujāto nav snieguši konkrētu atbildi.

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.