Siguldā norisinās Eiropas piedzīvojumu terapijas konference
- Autors: Apriņķis.lv

Siguldā šonedēļ norisinās 4.Eiropas piedzīvojumu terapijas konference, kura pulcē piedzīvojumu un dabas terapijas ekspertus no visas pasaules. Ar 23 pārstāvētām valstīm un 185 dalībniekiem šī ir lielākā jomas konference, kas notikusi pēdējo gadu laikā Eiropā. Konference notiek no 19. līdz 22. jūnijam Siguldas pils kvartālā, informē biedrībā "Adventure Therapy Latvia".
Konferencē četru dienu laikā ar ziņojumiem un praktiskām meistarklasēm uzstājas 70 eksperti no Eiropas, Kanādas, Austrālijas un ASV, daloties ar saviem pētījumu rezultātiem, programmām, labās prakses piemēriem un metodēm, kas izmantojamas strādājot ar pacientiem un klientiem brīvā dabā. Eiropas piedzīvojumu terapijas konference notiek reizi divos gados kādā no Eiropas valstīm. Latvijai tas ir liels pagodinājums pulcēt vienkopas jomas ekspertus, lai veicinātu piedzīvojumu terapijas attīstību un ienestu Latvijā zināšanas par komplimentārām, uz pierādījumiem balstītām mentālās veselības pieejām.
Unda Avota, biedrības “Adventure Therapy Latvia” valdes priekšsēdētāja, ergoterapeite un sociālā darbiniece, stāsta, ka: “Eiropas Piedzīvojumu terapijas konference ir unikāla iespēja Latvijā apgūt brīvdabas terapijas labās prakses piemērus no pasaules ekspertiem. Tai pašā laikā mums tā ir iespēja pasaulei parādīt, ka arī mēs šeit, Latvijā, spējam radīt ļoti augstas kvalitātes piedzīvojumu un dabas terapijas pakalpojumus un nodrošināt apmācības, par ko liecina pasaules ekspertu pozitīvais mūsu darba novērtējums.”
Eksperti darbojas izteikti starpdisciplinārā vidē, viņu vidū ir mentālās veselības profesionāļi, ārstniecības personas, sociālā darba veicēji, pedagogi, pieredzes izglītības treneri, jaunatnes darbinieki, pētnieki, piedzīvojumu aktivitāšu instruktori un citi speciālisti, kurus vieno kopīga izpratne par to, kā ar mērķtiecīgām aktivitātēm dabā iespējams būtiski uzlabot personu psihosociālo veiktspēju, skaidro biedrībā.
Daudzviet pasaulē, piemēram, ASV, Austrālijā, Lielbritānijā, Norvēģijā un citviet, piedzīvojumos un dabā balstītas intervences ir ierasta terapeitiska prakse, kas ir integrēta valsts apmaksāto stacionārās un ambulatorās veselības aprūpes, sociālās rehabilitācijas, iekļaujošās izglītības un mentālās veselības prevencijas pakalpojumu klāstā.