Uzsver mazo tautu deportāciju atzīšanas nozīmīgumu
- Autors: LETA

Pieminot Krimas tatāru deportāciju 81.gadadienu, Latvijas vēstniecībā Polijā aizvadīta diskusija par mazo tautu deportāciju atzīšanu, pieminēšanu un cīņu ar sekām, informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).
Atklājot pasākumu, vēstnieks Juris Poikāns uzsvēra, ka Krimas tatāru deportācija ir traģēdija, kas atgādina par līdzīgam ciešanām, ko piedzīvojušas daudzas mazās tautas, tostarp latvieši padomju deportāciju laikā.
Viņš norādīja, ka šī vēsturiskā pieredze atgādina un akcentē nepieciešamību pēc tiesiskuma un starptautiskās solidaritātes - vērtībām, kuras Latvija aktīvi aizstāv, kandidējot uz ANO Drošības padomi, iestājoties par starptautisko tiesību ievērošanu un agresora saukšanu pie atbildības.
Diskusijas dalībniekus uzrunāja arī Ukrainas vēstnieks Polijā Vasils Bodnars, Krimas tatāru Medžlisa līderis Refats Čubarovs un Krimas tatāru mājas pārstāvis Barba Kačmarčika.
Ukrainas vēstnieks Polijā norādīja uz nozīmīgo Latvijas valdības un tautas atbalstu Ukrainai cīņā pret Krievijas agresiju. Viņš īpaši uzsvēra Latvijas līderības nozīmi starptautiskajos formātos, kā arī atbalstu Īpašā tribunāla izveidei, lai sauktu agresoru pie atbildības. Vēstnieks pieminēja arī ārlietu ministres Baibas Bražes (JV) vizīti Ļvivā kā nozīmīgu solidaritātes žestu, kas apliecina Latvijas klātbūtni un atbalstu grūtos apstākļos.
Čubarovs izteica pateicību Latvijai un tās tautai par nepārtraukto atbalstu Krimas tatāru deportācijas pieminēšanā, kā arī ieguldījumu starptautiskās solidaritātes stiprināšanā. Viņš atgādināja, ka Latvijas Saeima bija pirmā, kas atzina Krimas tatāru deportāciju par genocīdu.
ĀM norāda, ka pasākuma dalībnieki Latvijas vēstniecībā Polijā pauda solidaritāti ar Krimas tatāru tautu un stingri nosodīja Krievijas pastrādātos cilvēktiesību pārkāpumus Krimā kopš tās nelikumīgās okupācijas 2014.gadā.