Pieci padomi darba meklētājiem 2024. gadā Apriņķis.lv
- Autors: Liene Grūtupa, bankas “Citadele” personāla vadītāja

Viens no iedzīvotāju populārākajiem finanšu mērķiem 2024. gadā ir atrast labāk apmaksātu darbavietu vai papildu piepelnīšanās iespējas – šādu vēlmi pauduši 33 % Latvijas iedzīvotāju, liecina decembrī veiktā aptauja.
Izveidojiet vēlmju sarakstu
Pirms uzsākt darba meklējumus, ir vērts apdomāt, ko sagaidāt no savas karjeras nākamā soļa. Izveidojiet sarakstu ar nozarēm un uzņēmumiem, kuros vēlētos strādāt. Ja padomā ir konkrēti uzņēmumi, apmeklējiet šo uzņēmumu karjeras lapas vai darba sludinājumu portālus un aplūkojiet, kādi speciālisti tiek meklēti. Nosūtiet savu CV uz piemērotajām vakancēm. Atcerieties, ka intereses izrādīšanas nolūkos savu CV var sūtīt arī tad, ja patlaban nav aktuālu vakanču.
Personalizējiet CV katrai vakancei
Jūsu CV ir pirmā iespēja atstāt pozitīvu iespaidu par sevi, tāpēc tā pielāgošana parādīs interesi un piemērotību attiecīgajai vakancei. Izceliet savas prasmes un pieredzi, kas atbilst amata aprakstam. Ja pieteikumam jāpievieno motivācijas vēstule, veidojiet to orģinālu un piemērotu uzņēmumam un vakancei, uz kuru kandidējat. Nevajadzētu pilnībā kopēt internetā pieejamās sagataves.
Arī jūsu sociālo tīklu profili, it īpaši “LinkedIn”, var sniegt atlases speciālistiem svarīgu informāciju par jūsu pieredzi un profesionalitāti. Tas bieži vien ir viens no pirmajiem resursiem, ko darba devēji izpēta, veicot kandidātu atlasi, tāpēc – jo kvalitatīvāk profils atspoguļos jūsu spējas un kompetenci, jo pievilcīgāks tas būs darba devējam.
Sagatavojieties intervijai
Pirms darba intervijas ieteicams rūpīgi caurskatīt ne tikai darba sludinājumu, bet arī uzņēmuma mājaslapu un sociālo tīklu platformas. Tas palīdzēs iegūt iespējami vairāk informācijas par uzņēmuma darbību un tā kultūru. Noderēs arī informācija par aktualitātēm attiecīgajā nozarē – tas parādīs kandidāta kompetenci un interesi par konkrēto jomu.
Gatavojoties intervijai, padomājiet arī par savu pieredzi, sarežģītākajām darba situācijām un kā tās ir risinātas, kā arī motivāciju – tas palīdzēs atbildēt uz jautājumiem intervijas laikā. Vienmēr sagatavojiet pāris jautājumus, ko uzdot intervētājiem, lai parādītu savu interesi par uzņēmumu un savu lomu tajā.
Pārvērtiet hobiju papildu ienākumos
Arvien biežāk novērojama tendence savu hobiju pārvērst papildu ienākumu avotā. Īpaši tas novērojams jaunāko paaudžu vidū – daudzi jaunieši šobrīd paralēli darbam nodarbojas ar, piemēram, influenceru mārketingu. Iespējams, ir vērts izpētīt, vai kāds no jūsu hobijiem var noderēt kā papildu ienākumu avots, netraucējot pamatdarbam.
Esiet neatlaidīgs
Izveidojiet failu, kurā apkopota informācija par vakancēm, kurām esat pieteicies. Ja ilgāku laiku nesaņemat atbildi, sazinieties ar uzņēmumu pats – proaktīva komunikācija un intereses izrādīšana ir rādītājs, ko daudzi darba devēji ņem vērā. Der atcerēties, ka ne vienmēr izdosies atrast savu sapņu darbu ar pirmo mēģinājumu, tāpēc uztveriet atteikumu nevis kā neveiksmi, bet gan iespēju saņemt labāku piedāvājumu.
Turklāt tā ir arī laba mācību pieredze – jo vairāk piedalīsieties intervijās, jo ar lielāku pārliecību zināsiet, kā sevi parādīt. Ja ir iespēja, pajautājiet atsauksmi – tas palīdzēs saprast, ko no savām prasmēm vēl nepieciešams pilnveidot, lai nākotnē iegūtu vēlamo amatu.