Menu

 

Aptauja. Kā jūs rīkotos, nonākot draudīgā situācijā? Apriņķis.lv

  • Autors:  Liene Ozola
Foto - Liene Ozola un shutterstock.com Foto - Liene Ozola un shutterstock.com

Pēdējos gados novērots, ka cilvēki, kuru īpašumā ir gāzes ierocis, nereti tos izmanto sadzīviskos konfliktos. Saskaņā ar jaunā Ieroču aprites likuma noteikumiem arī gāzes ieroča īpašniekiem, kuri ieroci iegādājušies līdz 2019. gadam, tas ir jāreģistrē, attiecīgi nokārtojot visas formalitātes. Arī gāzes ieroči tiek uzskatīti par ieročiem, kurus var pārvērst par kaujas ieročiem, tāpēc to īpašniekiem ir jānokārto eksāmens, jāveic medicīniskās pārbaudes un jāsaņem ieroča nēsāšanas atļauja.

Aleksejs, celtnieks

Vislabāk draudīgā situācijā ir bēgt. Ja redzi, ka nevari uzvarēt pārspēku, nav nozīmes dabūt pa kaklu. Ja kādam arī ir ierocis, to vajadzētu lietot tikai ar nolūku nobiedēt pretinieku.

Aleksandrs, celtnieks

Domāju, ka tas, ja valstī būs vairāk cilvēku, kuriem būs pieejami ieroči, bīstamību tikai palielinās, jo pieaugs risks, ka ar to kāds rīkosies neapdomīgi. Bet draudīgā situācijā vajag bēgt. Ja tādu iespēju nav, tad labāk aizstāvēties, protams.

Jeļena, strādā veikalā

Man pašai tādu situāciju nav nācies piedzīvot, tāpēc varu runāt tikai teorētiski. Vajadzētu saukt palīgā, ja pats nevar aizstāvēties, bet, ja cilvēkiem pašaizsardzībai būs vairāk ieroču, domāju, ka tas draudīgas situācijas tikai padarīs bīstamākas.

Gunta, pārdevēja

Vislabākais ir no tādām situācijām, cilvēkiem un vietām izvairīties. Vai pašaizsardzībai vajadzētu ieroci? Nezinu. Manuprāt, to var izmantot tikai speciāli apmācīti cilvēki ar ļoti, ļoti stabilu nervu sistēmu.

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.