Menu
 

Siguldas novada ieskatā direktoru iesaiste mācību procesā ir profesionāli nepieciešama Apriņķis.lv

  • Autors:  Siguldas novada pašvaldības Komunikācijas pārvalde
Foto - publicitātes Foto - publicitātes

Komentējot diskusijas par iespējamiem grozījumiem normatīvajos aktos, kas liegtu skolu direktoriem un viņu vietniekiem paralēli iestādes vadības pienākumiem pasniegt mācību stundas, Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un digitālās attīstības jautājumos Linards Kumskis norāda, ka skolu vadītāju līdzdalība mācību procesā ir būtiska gan no pedagoģiskā, gan no organizatoriskā viedokļa.

Skolu direktoru līdzdalība mācību procesā, pat nelielā apjomā, ir nozīmīga gan pedagoģiskā, gan organizatoriskā aspektā. “Vadošiem darbiniekiem nereti pārmet, ka viņi ir atrauti no reālās ikdienas – šajā gadījumā no darba klasē ar skolēniem. Mācību stundu vadīšana palīdz uzturēt profesionālo kvalifikāciju, nodrošina reālu izpratni par procesiem klasē un veicina pamatotu lēmumu pieņemšanu,” norāda Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks izglītības un digitālās attīstības jautājumos Linards Kumskis.

Viņš papildina: “Esošā kārtība, kas ļauj direktoriem saglabāt nelielu mācību stundu slodzi, ir veiksmīgs risinājums, lai gan diskusijas par konkrētu mācību slodzes apjomu ir aktuālas.”

Tāpat Linards Kumskis norāda, ka piedāvātie grozījumi potenciāli varētu vēl vairāk saasināt skolotāju trūkumu. “Pedagogu trūkums un to piesaiste visā valstī ir daudz aktuālāks un būtiskāks izaicinājums. Skolu vadītāju iesaiste mācību procesā var būt kā neliels, taču praktisks risinājums. Turklāt šis jautājums, manuprāt, ir mākslīgi aktualizēts. Tādiem nozīmīgiem jautājumiem kā “Skola 2030” standartu sistemātiska izvērtēšana un to kvalitatīva, mērķtiecīga ieviešana praksē būtu jāpiešķir daudz lielāka prioritāte un uzmanība,” uzsver Linards Kumskis.

Siguldas novadā darbojas 24 pašvaldības dibinātas izglītības iestādes – 14 pirmsskolas izglītības iestādes vai pirmsskolu grupas un desmit vispārējās izglītības skolas, kā arī septiņas profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestādes. Siguldas novada izglītības ekosistēmā darbojas arī privātās izglītības iestādes. Ikdienā pašvaldības vispārējās izglītības iestādes apmeklē ap 4233 skolēnu, bet pašvaldības pirmskolas izglītības iestādes – 1712 bērni. Siguldas novada skolēnu centralizēto eksāmenu rezultāti 9. un 12. klasē ik gadu pārsniedz valsts vidējos rādītājus, kas apliecina kvalitatīvu un mērķtiecīgu izglītības darba organizāciju Siguldas novada pašvaldībā. “Paldies visām iesaistītajām pusēm – pedagogiem, skolu darbiniekiem, vecākiem, skolēniem – par mērķtiecīgu ieguldījumu savā un valsts izaugsmē,” uzsver Linards Kumskis.

Skolēnu skaits Siguldas novadā turpina pieaugt, kas prasa stratēģisku pieeju skolu tīkla attīstībai. Pēc Izglītības un zinātnes ministrijas datiem, Siguldas novadā skolu tīkls ir sakārtots. Šobrīd Siguldas novada pašvaldībā notiek aktīvs darbs, lai uzsāktu renovāciju Siguldas pilsētas vidusskolas ēkai, kurā mācās teju 1200 skolēnu, prognozējamās investīcijas skolas ēkas pārveidei atbilstoši mūsdienīga mācību procesa vajadzībām tiek lēstas ap 20 miljoniem eiro. Arī pārējās novada izglītības iestādēs nepieciešami regulāri ieguldījumi.

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.