Būvniecības izmaksu līmenis gada laikā palielinājies par 2,1 %, mēneša laikā – par 0,1 %
- Autors: Apriņķis.lv
Grafika - CSP
2025.gada septembrī, salīdzinot ar 2024.gada septembri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājies par 2,1 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar šā gada augustu, būvniecības izmaksu līmenis palielinājies par 0,1 %.
Strādnieku darba samaksa 2025. gada septembrī, salīdzinot ar 2024. gada septembri, pieauga par 5,3 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 2,3 %, bet būvmateriālu cenas palielinājās par 0,2 %.
Būvniecības izmaksu līmeni gada laikā visvairāk ietekmēja darba samaksas pieaugums ceļa būves palīgstrādniekiem, apdares būvdarbu strādniekiem (jumiķiem, apmetējiem, sanitārtehniķiem u.c.), montētājiem, kā arī elektriķiem.
Septembrī, salīdzinot ar augustu, būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 0,1 %. Strādnieku darba samaksa pieauga par 0,6 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,1 %, savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,2 %, informēja CSP.
Septembrī būvniecības izmaksu vidējo līmeni visvairāk ietekmēja darba samaksas pieaugums ceļa būves palīgstrādniekiem, apdares būvdarbu strādniekiem (jumiķiem, apmetējiem, sanitārtehniķiem u.c.), kā arī montētājiem.
Šāgada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar 2024. gada trešo ceturksni, būvniecības izmaksu līmenis pieauga par 2,1 %. Strādnieku darba samaksa pieauga par 5,1 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 2,2 %, bet būvmateriālu cenas palielinājās par 0,2 %.
Trešajā ceturksnī, salīdzinot ar otro ceturksni, būvniecības izmaksu līmenis palielinājās par 0,7 %. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,4 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5 %, bet būvmateriālu cenas palielinājās par 0,3 %.

