Menu

 

Izstādes "Papīra būšana" noslēgumā Siguldā varēs tikties ar mākslinieci Āriju Bērzi

  • Autors:  Apriņķis.lv
Foto - www.sigulda.lv Foto - www.sigulda.lv
Sestdien, 29.jūnijā, plkst.14.00 Siguldas Jaunās pils salonā notiks izstādes “Papīra būšana” noslēguma pasākums, kur interesentiem būs iespēja satikt mākslinieci Āriju Bērzi. Papīrmākslā ir neierobežoti daudz iespēju un tehniku un māksliniece šajā izstādē apskata tieši locījumu daudzveidību. Parasta papīra lapa Ārijas rokās var pārvērsties ābolā, cepurē vai pat puzurī, un, kā pati māksliniece saka, papīrmākslas iespējas ir neierobežotas. Izstāde Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma līdz 30.jūnijam, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Māksliniece stāsta, ka, strādājot ar vienu tehniku un formu, rodas arī nejaušības, kas paver jaunas formas. Locījumi parāda jebkuras formas tektoniku (uzbūves konstruktīvo un māksliniecisko elementu vienotību, saskaņu) un caur locījumiem tie parādās vizuāli. Jebkura forma prasa noteiktu tektoniku un karkasu, un locījumā tas parādās pats no sevis. Locījumu pamatā ir stabilākā forma trīsstūris, un ar trīsstūriem, tos būvējot, kombinējot iespējams nonākt pie jebkādām formām.

Locījumi Ārijas dzīvē ir ienākuši jau pirmsskolas vecumā. Bērnībā viņai parādīja vienu locījuma veidu, kas aizrāva, bet bija daļa elementa, kas likās neprecīza, nesaderīga. Tad uz vairākiem gadu desmitiem locījumi netika aiztikti, līdz brīdim, kad tektonikas uzdevumā bija jāveido locījumi un atnāca risinājums problēmai no bērnības. Un tā tas aizgāja. Tā kā šobrīd māksliniecei vairs nav iespējas nodarboties ar keramiku vai ainavu arhitektūru un dārza dizainu, kas caurvijies dzīvei, tad šobrīd papīrs un papīrmāksla ir pieejamākais materiāls, stāsta pašvaldībā.

Papīrs panes visu – to var rullēt, locīt, izšķīdināt un liet pa jaunu, no papīra masas veidot skulpturālus objektus. Māksliniece cer, ka varbūt kādu apmeklētāju iedvesmos papīra locījumu pētīšana un tehnikas iespējas, jo šobrīd Latvijā to nav iespējams apgūt.

Ārija Bērze (dzimusi 1946.gadā) ir uzaugusi Siguldā, ieguvusi izglītību Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas rokdarbu un keramikas nodaļā, vēlāk T.Zaļkalna Valsts mākslas akadēmijas rūpnieciskās mākslas nodaļā, beigusi arī Valsts Bulduru dārzkopības tehnikumu un pēcāk ieguvusi arī sertifikātu par pedagoģisko pamatu apguvi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, 2003.gadā Latvijas Mākslas akadēmijā ieguvusi Humanitāro zinātņu maģistra grādu mākslā (dizainā). Strādājusi grāmatu tipogrāfijā par mākslinieci, noformētāju, keramikas cehā par ģipša apstrādes meistaru, vēlāk strādājusi LPSR Mākslas fonda Mākslas keramikas fabrikā par mazo tirāžu etalonu mākslinieku realizētāju, strādājusi ar ainavu arhitektūras projektiem un ilgus gadus bijusi mākslas pedagoģe.

Izstāde Siguldas Jaunās pils salonā apskatāma līdz 30.jūnijam katru dienu no plkst. 9.00 līdz 19.00. Ieeja izstādes noslēguma pasākumā ir bez maksas, vēsta pašvaldībā.
 
atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.