Menu

 

VKKF sāk pieņemt projektu pieteikumus jaunu kultūras norišu radīšanai bērniem un jauniešiem

  • Autors:  Apriņķis.lv
"Dirty Deal Teatro" iestudējums "Vismaz 3.vieta". Foto – Kaspars Teilāns "Dirty Deal Teatro" iestudējums "Vismaz 3.vieta". Foto – Kaspars Teilāns

Kultūras nozares profesionāļi aicināti iesniegt projektu pieteikumus Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammas “Programmas “Latvijas skolas soma” satura radīšana” konkursam. Projektu pieteikumu pieņemšana notiek līdz 2025. gada 24. janvārim. Konkursa finansējuma apjoms ir 80 000 eiro.

VKKF mērķprogramma sniedz iespēju radīt jaunas mākslinieciski augstvērtīgas kultūras norises, kurās paustais vēstījums ir aktuāls bērnu un jauniešu auditorijai. Konkursa mērķis ir sekmēt tādu klātienē notiekošu profesionālās mākslas un kultūras norišu, t. sk. mobilo, radīšanu, kas bērniem un jauniešiem kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros dod iespēju regulāri iepazīt daudzveidīgas Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes. Pēc VKKF informācijas, 2025. gada konkursā prioritāri tiks atbalstīti projekti, kas saturiski un/vai formas ziņā iepazīstina ar mūzikas, dizaina, arhitektūras, dejas un cirka nozari Latvijā.

Konkursā var tikt atbalstīti projekti, kuru rezultātā tapušās mākslinieciski augstvērtīgās kultūras un mākslas norises ir pieejamas regulāri visa mācību gada laikā, ietver mākslinieciskiem izteiksmes līdzekļiem izteiktu saturisko vēstījumu, sekmē izziņas procesu, rosina diskusiju, emocionālo līdzpārdzīvojumu, ir veidotas, ņemot vērā nepieciešamību pielāgoties norises vietai (tostarp, ja tās notiek skolā utt.), satura un formas ziņā (t. sk. norises ilgums) atbilst noteiktam skolēnu vecumposmam, un inovatīvā veidā palīdz apgūt mācību un audzināšanas darba saturu.

“Programma “Latvijas skolas soma” darbojas jau septīto gadu, un šajā laikā skolēnu atgriezeniskajā saitē par pieredzētajām kultūras norisēm sajūsmināto “es pirmo reizi redzēju/dzirdēju/biju …” nomaina analītiskākas, vērtējošākas un prasīgākas atsauksmes, kas nebūt neizslēdz sajūsmu, smieklus vai aizkustinājuma asaras. Pamazām aug zinošāki un pieredzējušāki  kultūras norišu lietotāji, un tādiem ar rūpību un cieņpilnu attieksmi jāveido jaunās norises,” ceļavārdus pieteikumu veidotājiem dod programmas “Latvijas skolas soma” vadītāja Aija Tūna.

“Atcerieties, ka vislabāk izdodas tas, kas rūp jums pašiem. Necentieties izdabāt vai trivializēt. Arī jaunākie skolēni pamana un augstāk novērtē patiesu stāstu nevis pašmērķīgu interaktivitāti. Gatavojiet projekta pieteikumu tā, lai pārliecinātu vērtētājus, ka jūsu iecerētā kultūras norise ir vajadzīga, tā būs kvalitatīva un auditorijai atbilstoša. Pierādiet, ka jūsu piedāvājums ir pamatīgi apdomāts, ka spēsiet to rūpīgi izveidot un tādu to sniegt Latvijas bērniem un jauniešiem.”

Kopš 2018. gada rudens kultūrizglītības programma “Latvijas skolas soma” skolēniem nodrošina valsts apmaksātu iespēju regulāri iepazīt Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes mūzikā, teātrī, dejā, cirkā, vizuālajā mākslā, kino, arhitektūrā, dizainā, kultūras mantojumā, literatūrā un grāmatniecībā, saistot tās ar mācību saturu. Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros katru mācību semestri vairāk nekā 230 000 skolēnu pieredz vienu no 5 000 kultūras norisēm. Programmu “Latvijas skolas soma” administrē Latvijas Nacionālais kultūras centrs.

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.