Saulkrastu novada bibliotēkā jauns pakalpojums – pielāgotā literatūra
- Autors: Apriņķis.lv

Saulkrastu novada bibliotēka sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo bibliotēku (LNerB) apmeklētājiem piedāvā lasīt pielāgoto literatūru, informē Saulkrastu novada pašvaldībā.
LNerB ir vienīgā bibliotēka, kas veic grāmatu reprodukciju pielāgotā formātā. Pielāgotā literatūra ir paredzēta personām ar vāju redzi, ar grūtībām lasīt parasto drukas formātu un ar uztveres vai fiziskiem traucējumiem. Saulkrastu novada bibliotēkas piedāvātais jaunais pakalpojums ietver: audiogrāmatas, grāmatas palielinātā drukā un grāmatas vieglajā valodā.
Šobrīd bibliotēkā piedāvā 20 audiogrāmatas CD formātā, piecas grāmatas lielajā drukā un vienu grāmatu vieglajā valodā, kas ir jauniešu un pieaugušo auditorijai, tomēr pēc nepieciešamības ir iespēja sagādāt pielāgotās literatūras grāmatas arī bērniem. Audiogrāmatas ir iespējams arīdzan ierakstīt USB datu nesējā. Piedāvājumā esošo grāmatu klāstu var mainīt un pielāgot lasītāju pieprasījumam, lai literatūra būtu pieejama pēc iespējas plašākam lasītāju lokam. Sadarbības projekts tiek īstenots, lai cilvēki ar funkcionāliem, redzes un citiem traucējumiem veiksmīgāk iekļautos sabiedrībā, un grāmatas ir pelnījis lasīt ikviens, norāda pašvaldībā.
Par pielāgotās literatūras lasīšanas un klausīšanās iespējām vairāk var uzzināt, atnākot uz Saulkrastu novada bibliotēku Raiņa ielā 7 vai zvanot uz bibliotēkas tālruni 25767667.
Saistītie objekti
- Skates "Gada labākā būve Latvijā 2024" finālistu vidū – arī vairāki objekti Pierīgā
- Policija sākusi resorisko pārbaudi arī par otra Olaines deputāta Lukaševica sniegto informāciju CVK
- Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljona komandiera amatā stāsies majors Andris Stumbris
- Pašvaldība konstatē nepilnības Ulbrokas peldbaseina jumta pārbūves projektā
- Dome neatbalsta iniciatīvu par suņu pastaigām Jūrmalas pludmalē noteiktā posmā visa gada garumā