Mākslīgā intelekta izmantošanu mācību procesā skolotāji apgūs arī Mārupē, Carnikavā un Jūrmalā
- Autors: Apriņķis.lv

10.martā skolotāju mācību programmas “Pieredzēt mākslīgo intelektu” ietvaros notiks pirmā nodarbība Rīgas Valsts 3. ģimnāzijā. Programmas mērķis ir izglītot pedagogus par mākslīgo intelektu (MI). Tā sniedz skolotājiem plašas un sistemātiskas zināšanas par MI, nodrošinot gan zināšanu pilnveidi, gan vērienīgu metodisku atbalstu, informēja Latvijas Drošāka interneta centrā “Drossinternets.lv”. Līdz 29. aprīlim skolotājiem plānotas 17 klātienes mācību nodarbības Rīgā, Ludzā, Jēkabpilī, Tukumā, Jelgavā, Grobiņā, Saldū, Valmierā, Ogrē, Mārupē, Ikšķilē, Carnikavā, Jūrmalā un Alūksnē.
“Mācību programma “Pieredzēt MI” ir radīta, lai vairotu skolu pedagogu izpratni par mākslīgo intelektu un tā iespējām, sagatavojot viņus darbam ar skolēniem. Iegūtās zināšanas pedagogi varēs izmantot, lai nākotnē sniegtu skolēniem noderīgas zināšanas par mākslīgo intelektu un mašīnmācīšanos,” skaidro “Drossinternets.lv” vadītāja Maija Katkovska.
Skolotāji paši atzīst, ka MI ir strauji ienācis mācību procesā un viņu ikdienā – pašizglītojoties, gatavojot mācību stundu saturu, kā arī uzdodot skolēniem veikt praktiskus uzdevumus ar MI palīdzību. MI tiek pielietots, gan meklējot informāciju, gan radot attēlus, gan arī prasot padomus problēmsituācijās.
Nodarbībās pedagogi uzzinās, kā izmantot bezmaksas mācību resursus, lai palīdzētu jauniešiem kļūt par atbildīgiem MI rīku lietotājiem. Materiāli ir balstīti uz jaunākajiem pētījumiem un ietver stundu plānus, prezentāciju slaidus, video, idejas skolēnu aktivitātēm, kā arī jaunākos resursus par MI drošību, lai nodrošinātu datu drošību un mazinātu dezinformācijas risku. Divu gadu laikā plānots apmācīt 850 skolotājus, kuri līdz 2026. gada nogalei skolās visā Latvijā izglītos vairāk nekā 40 000 jauniešu.
Programmas “Pieredzēt mākslīgo intelektu” izstrādātāji ir “Raspberry Pi Foundation” un “Google DeepMind, un to jau izmanto 22 valstīs. Programma ļaus pedagogiem integrēt ar MI saistītas tēmas mācību stundās un nodrošināt jauniešus ar prasmēm un izpratni, lai kritiski lietotu MI tehnoloģijas.
Programmas “Pieredzēt mākslīgo intelektu” saturs ir pielāgots diviem zināšanu līmeņiem – iesācējiem un skolotājiem ar priekšzināšanām. Iesācējiem tiks piedāvātas klātienes nodarbības 8 akadēmisko stundu apjomā. Neklātienes apmācības zināšanu pilnveides grupai paredzēta tiešsaistes nodarbība 24. aprīlī. Programmas tēmas ietver MI un mašīnmācīšanos. Mācību resursi ietver stundu plānus, prezentācijas materiālus, darblapas un izglītojošus video.