Menu

 

Kāds bija aizvadītais gads Pierīgā? Oktobris – decembris Apriņķis.lv

  • Autors:  Liene Ozola
Foto - arhīvs Foto - arhīvs

Politika un ugunsgrēki, nogrieztas dzīvnieku kājas un Eiropas Parlamenta vēlēšanas, satraukti iedzīvotāji un muzeji, varas maiņas un palīdzība Ukrainai – tik dažādiem notikumiem piepildīts ir bijis aizvadītais gads. Īsumā atskatāmies uz notikumiem Pierīgā.

Oktobris

Foto – arhīvs

► Publikācijā “Tiek apdraudēta Imanta Ziedoņa muzeja pastāvēšana” tiek vēstīts, ka Kultūras ministrija ir nākusi klajā ar jaunu finansēšanas modeli, kas paredz sevis izvēlētu privāto, valsts akreditēto muzeju finansēšanu nodot Valsts kultūrkapitāla fonda rokās. Jaunā finansēšanas modeļa gadījumā muzeju galvenā funkcija būs izdzīvot, nevis pildīt svarīgāko uzdevumu – izglītot sabiedrību, uzsver muzeja darbinieki. Savukārt Kultūras ministrijā skaidro, ka reformas veiktas tādēļ, lai visiem Latvijas akreditētajiem privātajiem muzejiem radītu vienlīdzīgus un taisnīgus nosacījumus valsts budžeta finansējuma saņemšanai.

Foto – arhīvs

► Tiesa par labu hokeja leģendai Helmutam Balderim-Sildedzim no viņa krustdēla Kaspara Brunovska, kurš ir Salaspils novada domes deputāts no partijas “Jaunā Vienotība”, piedzen 4,25 miljonus eiro. Starp Balderi un Brunovska jau ilgstoši ir strīds par aizdevuma atmaksu, kuru bijušais hokejists izsniedzis “Ezerkauliņi Agro” īpašniekam vairāku gadu garumā par kopējo summu 7 316 555 eiro. Tā kā Brunovskis pārstājis aizdevumu atmaksāt, kā arī neesot pildījis daudzkārtējus solījumus pildīt savas saistības, Balderis cēlis prasību tiesā par neatmaksātā aizdevuma un likumisko nokavējuma procentu piedziņu.

Foto – arhīvs

► Taču tā nav vienīgā tiesvedība pret “Jaunās Vienotības” deputātu Kasparu Brunovski. Rīgas pilsētas tiesā tiek skatīta krimināllieta, kurā viņš apsūdzēts pēc Krimināllikuma 219. panta otrās daļas, kas paredz atbildību par nepatiesu ziņu sniegšanu likumā noteiktajā ienākumu, īpašuma, darījumu vai cita mantiska rakstura deklarācijā Valsts ieņēmumu dienestam, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu vai citiem ienākumiem lielā apmērā.

Novembris

Foto – Facebook.com

► Mēneša pirmajā laikraksta numurā vēstījām par to, ka, pastaigājoties pa mežu Ropažu pusē, kāda sieviete ieraudzījusi nepatīkamu skatu – nošautu dzīvnieku ar nogrieztu priekšējo un pakaļējo kāju. Savā “Facebook” ierakstā viņa vēsta, ka pirms tam redzējusi mednieku bariņu un ka fotogrāfijā, ko viņa publicējusi, redzama staltbrieža kāja: “Staltbriedis – sašauts un atstāts ar brutāli nogrieztu pakaļējo un priekšējo kāju – bija pamests uz zemes. Tiklīdz uzzinājām par šo notikumu, sazinājāmies ar attiecīgajām iestādēm, ieskaitot pašvaldības policiju un mednieku asociāciju, jo šī rīcība ir absolūti nepieņemama un prasa steidzamu risinājumu.”

Foto – LETA

► Novembra sākumā noslēdzās dienesta pārbaude par skandalozās militarizētās tēlniecības kompozīcijas uzstādīšanu pie Ādažu militārās bāzes. Šā projekta sākotnējās izmaksas lēstas 20 000 eiro apmērā, taču tā īstenošanas gaitā izmaksas pieauga līdz vairāk nekā 183 000 eiro. Vienlaikus, kā norādījis aizsardzības ministrs Andris Sprūds, dienesta pārbaudē secināts, ka “..nav konstatēti formāli iekšējo un ārējo normatīvo aktu pārkāpumi”. 

Decembris

Foto – ekrānuzņēmums no raidījuma “Degpunktā” sižeta

► Decembra sākumā kāda kokapstrādes uzņēmuma teritorijā Siguldā noticis traģisks ugunsgrēks – aizdegoties vienam no pārvietojamiem dzīvojamajiem treileriem, kurā tobrīd atradās cilvēks, liesmas pārmetās arī uz otru blakus esošo “kemperi”. Glābjoties no liesmu pārņemtā “kempera”, degošais vīrietis izskrēja uzņēmuma teritorijā un nokrita zālienā, kur viņu ar ugunsdzēšamo aparātu apdzēsa kāds nejaušs garāmbraucējs, taču, lai glābtu cilvēka dzīvību, diemžēl bija jau par vēlu. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess.

Foto – arhīvs

► Visa gada garumā turpinājās neskaidrības par Garkalnes pagasta robežām. Decembrī kļuva zināms, ka valdība par Garkalnes un Ādažu pagasta robežu grozīšanu, paredzot Garkalnes pagasta daļas atdalīšanu un pievienošanu Ādažu pagasta administratīvajai teritorijai, lems tikai pēc 2025. gada pašvaldību vēlēšanām, jo esot “jāveic Rīgas metropoles sadarbības un attīstības scenāriju izvērtēšana līdz 2026. gada 1. maijam”. Tātad varam sagaidīt, ka Garkalnes stāsti “Rīgas Apriņķa Avīzē” turpināsies arī nākamgad.

Lasiet arī:

Kāds bija aizvadītais gads Pierīgā? Janvāris – marts

Kāds bija aizvadītais gads Pierīgā? Aprīlis – jūnijs

Kāds bija aizvadītais gads Pierīgā? Jūlijs – septembris

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.