No amata grasās gāzt Siguldas novada mēru Vimbu Apriņķis.lv
- Autors: LETA
Foto - Siguldas novada pašvaldība
Vienpadsmit Siguldas novada domes deputāti prasa mēra Jāņa Vimbas ("Siguldas novada partija") atbrīvošanu no amata, aģentūrai LETA apliecināja domes deputāte un Siguldas Valsts ģimnāzijas direktore Līga Sausiņa (NA).
Domē ir 19 deputāti, kas nozīmē, ka mēra atbrīvošanai no amata balsu pietiek.
Iesniegumu par neuzticības izteikšanu un Vimbas atbrīvošanu no domes priekšsēdētāja amata parakstījuši septiņi Nacionālās apvienības, Latvijas Reģionu apvienības, Vidzemes partijas un Jaunās konservatīvās partijas apvienotā saraksta deputāti - Sausiņa, Ivo Alksnis, Mārtiņš Zīverts, Ance Kaimiņa, Ivo Bernats, Maija Pūce un Jānis Strautmanis, kā arī četri Latvijas Zemnieku savienības un Latvijas Zaļās partijas apvienotā saraksta deputāti - Linards Kumskis, kas ir domes priekšsēdētāja vietnieks, Solvita Strausa, Eva Viļķina un Zane Berdinska.
Aģentūrai LETA Sausiņa pauda, ka iesniegums par neuzticības izteikšanu Vimbam un viņa atbrīvošanu no domes priekšsēdētāja amata esot koleģiāls lēmums.
Kā galveno pamatojumu domes priekšsēdētāja atstādināšanai Sausiņa minēja to, ka deputātiem arvien biežāk nākoties uzklausīt iedzīvotāju neapmierinātību par to, ka nenotiek plānotās lietas, piemēram, ielu remonti, procesi kopumā notiekot lēni un uz iedzīvotāju iesniegumiem tiekot atbildēts nevērīgi.
Mēra gāzēji uzskata, ka domes priekšsēdētāja prioritātes šobrīd esot publiskā tēla veidošana. "Diemžēl viņi neredz Vimbas interesi iedziļināties pašvaldības lietās un līdz ar to parādās nekompetence," pauda Sausiņa.
Lai arī viņai pašvaldību vēlēšanās no apvienotā saraksta esot lielākais balsu skaits, Sausiņa uz domes priekšsēdētāja amatu nepretendēšot. Sarakstā esot "spēcīgi kandidāti ar jaunu enerģiju un skatījumu", kurus viņa atbalstīšot. Viņa gan neatklāja, kuru no deputātiem varētu virzīt mēra amatam gadījumā, ja Vimbu atstādinās no amata.
Vimba savukārt aģentūrai LETA šovakar teica, ka iesniegums par neuzticības neizteikšanu no koalīcijas partneriem viņam ir pārsteigums. Vienlaikus viņš noraidīja deputātu paustos pārmetumus.
Piemēram, attiecībā uz pārmetumu, ka domes priekšsēdētāja prioritāte šobrīd esot publiskā tēla veidošana, Vimba atbildēja, sakot, ka profesionālam aktierim jau ir publiskais tēls un par to īpaši nav jārūpējas. Vienlaikus pašvaldības vadītājam ir jāpiedalās video veidošanā par novadu un problēmām, viņš teica.
Savukārt attiecībā uz masu pasākumiem, kā sacīja Vimba, viņš ir deleģējis savus vietniekus tos apmeklēt un uzstāties, lai sabiedrībai demonstrētu, ka Siguldas pašvaldībā nav tikai "viens Vimba."
Par mēru šovasar kļuvušais Vimba arī uzsvēra, ka plānoto lietu uzlabošana un projektu realizēšana nevar notikt pāris mēnešu laikā, jo tas fiziski nav iespējams. "Ceļus nesāk izdomāt taisīt šodien un nākamnedēļ jau sākt rakt," uzsvēra Vimba un piebilda, ka vairāki procesi nav sakārtoti jau pirms vairākiem gadiem, kad pie pašvaldības varas bija citi cilvēki.
Rīt, 13. novembrī, plkst. 15 ir sasaukta Siguldas novada domes ārkārtas sēde, kurā lems par domes priekšsēdētāja atbrīvošanu no amata.
Kā vēstīts, šī gada pašvaldību vēlēšanās Siguldas novada domē iedzīvotāji ievēlēja 19 deputātus, kuri pārstāv politiskos spēkus no četriem sarakstiem. Nacionālās apvienības, Latvijas Reģionu apvienības, Vidzemes partijas un Jaunās konservatīvās partijas apvienotais saraksts ieguva vislielāko mandātu skaitu, proti, septiņus, pa pieciem mandātiem katrai ir Siguldas novada partijai, Latvijas Zemnieku savienības un Latvijas Zaļās partijas apvienotajam sarakstam, "Jaunajai vienotībai" - divi mandāti.
(papildināta ar 8.-11.rindkopu)

