Latvijas skeletonisti izcīna visu medaļu komplektu pasaules U20 čempionātā
- Autors: Ivo Jirgens
Attēlam ir ilustratīva nozīme. Foto - arhīvs
Latvijas skeletonists Dāvis Valdovskis svētdien Lillehammerē kļuva par pasaules U20 čempionu skeletonā, Renārs Jumiķis izcīnīja sudrabu, bet 15 gadus vecā Marta Andžāne - bronzu.
Lillehammerē sportisti vienlaikus sacentās divās ieskaitēs - junioru jeb U23 grupā un U20 grupā.
Junioriem par čempionu kļuva vācietis Lukass Dāvids Nīdegers, kurš par četrām sekundes simtdaļām pārspēja dāni Rasmusu Johansenu un par tieši vienu sekundi - šveicieti Vincencu Bufu.
Valdovskis junioru ieskaitē bija piektais, čempionam zaudējot 1,78 sekundes un braucienos uzrādot attiecīgi piekto un ceturto rezultātu. Jumiķis starp junioriem bija desmitais kā abos braucienos, tā arī summā, no uzvarētāja atpaliekot 2,83 sekundes.
U20 vērtējumā abiem latviešiem bija pirmās divas pozīcijas.
U23 ieskaitē sacentās 23 Eiropas sportisti, no kuriem 12 bija arī U20 grupas atlēti.
Juniorēm dubultuzvaru ar vienādiem braucieniem summā svinēja vācietes Viktorija Hansova un Štefānija Voca. Bronzas godalgu ar 0,37 sekunžu deficītu izcīnīja šveiciete Sāra Šmīda, kura par desmit sekundes desmitdaļām pārspēja Andžāni.
Latvietei braucienos bija ceturtais un sestais rezultāts.
Vēl desmit sekundes atpalika vāciete Hanna Štauba, bet 0,13 sekundes lēnāka par Andžāni bija Igauniju pārstāvošā Dārta Zunte. Astoto vietu izcīnīja Vanesa Vidiņa, kura otrajā braucienā bija trešā un uzvarētājai zaudēja 0,65 sekundes, bet Dārta Nemaine bija 12., čempionei zaudējot 1,4 sekundes.
U20 ieskaitē Andžāne bija trešā aiz Hansovas un Šmīdas, Vidiņa ierindojās piektajā vietā, bet Neimane bija astotā.
Pasaules junioru čempionāta vērtējumā piedalījās 21 sportiste, no tām 20 Eiropas valstu pārstāves, bet U20 ieskaitē startēja 11 skeletonistes.
Saistītie objekti
- Kamaniņu braucēji ar ceturto vietu komandu stafetē noslēdz neveiksmīgo Pārksitijas posmu
- Virslīgas līderu duelī Ulbrokas florbolisti piekāpjas Kocēnu "Rubenei" (papildināta)
- Botam un Plūmem sestā vieta Pasaules kausa izcīņas otrajā posmā
- Basketbola laukumos uzvaras siguldiešiem un ādažniekiem, neveiksme saulkrastiešiem
- Skeletonisti ārpus divdesmitnieka pēdējās sacensībās pirms Pasaules kausa Siguldas posma (papildināta)
Jaunākais no Ivo Jirgens
- CSP: Jauniešu nodarbinātība pēdējos gados nedaudz uzlabojusies
- Ādažu novadā no maksas par laulības jubilejas svinībām Dzimtsarakstu nodaļā atbrīvo virkni iedzīvotāju grupu
- Vangažu vidusskola iegūst 5000 eiro projekta "Sporto visi" ietvaros
- Jauna tendence – bāriņtiesām jārisina turīgu ģimeņu konflikti
- Leons XIV: Ģimene balstīta vīrieša un sievietes savienībā

