Mārupes basketbolistiem LJBL finālturnīrā vienīgā uzvara pār salaspiliešiem

Foto - Mārupes NSS Foto - Mārupes NSS

Latvijas Jaunatnes basketbola līgas finālturnīrā vecākajā U19 grupā Mārupes novada sporta skolas komanda vienīgo uzvaru trijās spēlēs izcīnīja pār Salaspils sporta skolas basketbolistiem un beigās ierindojās sestajā vietā. Salaspils komandai trīs zaudējumi un pēdējā astotā vieta.

Ceturtdaļfināla spēlēs abas Pierīgas vienības piedzīvoja neveiksmes. Salaspils sporta skola (galvenais treneris Valdis Razumovskis) mačā pret BJBS “Rīga”/Alfrēda Kraukļa VEF komandu pirmās ceturtdaļas beigās vēl bija vadībā (17:12), taču tad rīdzinieki lēnām audzēja pārsvaru un beigās vinnēja pārliecinoši – 90:66 (salaspiliešiem rezultatīvākie bija Krišjānis Āboltiņš ar 20 punktiem, Bruno Berķis 18, Kristiāns Pastors 16).

Mārupes NSS (treneris Oskars Zurkovs) pret Liepājas sporta spēļu skolas komandu gandrīz visu maču bija iedzinējos, lielākoties ar 4-6 punktu starpību, taču 33 sekundes pirms pamatlaika beigām beidzot izvirzījās vadībā (73:71). Uzvaru tomēr neizdevās nosargāt – 73:75 (Roberts Ciganskis 16, Markuss Spila 12, Jēkabs Niedra 12).

Mārupes un Salaspils basketbolisti kā ceturtdaļfinālu zaudētāji sestdien tikās savā starpā pusfinālā par 5.-8.vietu. Pirmajā puslaikā sāncenši pārmaiņus bija vadībā, bet izšķirošā bija trešā ceturtdaļa, kad mārupieši no 41:49 panāca 62:52 un aizvadīja cīņu līdz uzvarai 82:68. Uzvarētājiem rezultatīvākie bija trīs Roberti – Ciganskis (18), Porietis (17) un Čaunāns (13). Salaspilij Krišjānis Āboltiņš iemeta 15, Kristiāns Pastors un Bruno Berķis 13 punktiem.

Svētdien finālspēlē par piekto vietu Mārupes NSS basketbolisti ne reizi nebija vadībā un zaudēja Bertānu Valmieras basketbola skolai 71:91 (Markuss Spila 18, Roberts Porietis 12, Roberts Ciganskis 10). Savukārt Salaspils sporta skola mačā par septīto vietu ar basketbola skolu “Ogre” 15 punktu deficītu otrajā puslaikā vairākkārt samazināja līdz sešiem (66:72, 75:81, 83:89), tomēr no zaudējuma neizglābās – 85:91 (Bruno Berķis 27, Kristiāns Pastors 17, Emīls Līcītis).