Foto: Sācies Siguldas Bērnu un jauniešu literatūras festivāls Apriņķis.lv
- Autors: Apriņķis.lv
Foto – Ginta Zīverte
Piektdien aizvadīta Siguldas Bērnu un jauniešu literatūras festivāla pirmā diena, kas bija veltīta pilsētas un novada audzēkņiem, lai klases kolektīva lokā varētu piedalīties dažādās radošajās darbnīcās kopā ar festivāla autoriem, ilustratoriem un animācijas nozares pārstāvjiem, informēja Kultūras centrā “Siguldas devons”.
Sestdien un svētdien ģimenes ar bērniem, ir aicinātas uz festivāla Ģimeņu dienām, kuru laikā plānotas tikšanās ar grāmatu autoriem no Latvijas, Ukrainas un Islandes, ar ilustratoriem, animācijas filmu māksliniekiem un režisoriem. Notiks radošās darbnīcas, izstādes, animācijas filmu seansi, diskusijas un lekcijas vecākiem un pedagogiem, autoru vēl nepublicētu darbu lasījumi, jaunāko bērnu grāmatu prezentācijas un aktivitātes pilsētvidē.
Festivāla misija ir veicināt bērnu un jauniešu lasītprieku, ļaut atklāt lasīšanu kā aktīvu nodarbi un vaļasprieku, ko iespējams piedzīvot kopā ar draugiem un ģimeni. Šogad festivāla norišu vienojošā tēma būs daba, ekoloģija un zaļais dzīvesveids, atklājot, kā šie būtiskie jautājumi atspoguļoti bērnu un jauniešu literatūrā.
Festivāla programma iecerēta kā iedvesmojošs notikumu kopums, kas rosinās uz pārdomām un sarunām gan bērnus, gan pieaugušos un, iespējams, pamudinās uz mazām, bet nozīmīgām pārmaiņām ikdienā, lai kopīgi veidotu labāku pasauli.
Saistītie objekti
- No amata grasās gāzt Siguldas novada mēru Vimbu
- Jūrmalā pacelts karogs "Uzņēmumiem draudzīgākā valstspilsēta 2025"
- Neapmierināts ar finansēšanas modeli, Ziedoņa muzejs piedāvā nodot savu krājumu valstij
- Pierīgas prokuratūra nodod tiesai lietu par nelikumīgu atkritumu apsaimniekošanu; valstij radīts kaitējums 1,8 miljonu eiro apmērā
- Mēs vairs nevaram teikt: ar mani tas nenotiks
Foto galerija
http://www.aprinkis.lv/index.php/kultura/64501-foto-sacies-siguldas-bernu-un-jauniesu-literaturas-festivals#sigProId3cf13b3a5b

