Menu

 

Ceturtdiena, 20 Februāris 2025

Jūrā veiks ziemojošo ūdensputnu uzskaiti

Februāra pēdējās dienās Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) uzdevumā Baltijas jūras Latvijas piekrastē un Latvijas ekonomiskās zonas ūdeņos eksperti veiks ziemojošo ūdensputnu aviouzskaites jeb putnu uzskaites no lidmašīnas. Šāda datu ievākšana ir Bioloģiskās daudzveidības monitoringa aktivitāte, ko ik gadu īsteno katra valsts pie Baltijas jūras.

Lasīt vairāk...

Kupčam un Hartmanei pa divām uzvarām slalomā Baltijas kausa pirmajā dienā Siguldā

  • Publicēts Sports

Siguldas Pilsētas trasē ceturtdien sākās Baltijas kausa izcīņas piektais posms kalnu slēpošanā, ko Latvijas Slēpošanas federācija rīko ar Siguldas novada pašvaldības atbalstu un sadarbībā ar “Siguldas Pilsētas trasi”. U21 grupā “FIS Entry league” slalomā divas uzvaras izcīnīja gan Roberts Kupčs, gan Kristiāna Hartmane, informē Latvijas Slēpošanas federācijas pārstāvis Ivars Bācis.

Lasīt vairāk...

Ceļu satiksmes negadījumi diennakts tumšajā laikā: gada sākumā astoņi bojā gājuši gājēji

Šā gada sākums iezīmējies ar skaudru situāciju ceļu satiksmē – ceļu satiksmes negadījumos bojā gājuši jau astoņi gājēji, salīdzinot ar trim upuriem attiecīgajā periodā pērn. Vairāki no šiem negadījumiem, iespējams, būtu novēršami, ja cilvēki būtu rūpējušies par savu drošību, tostarp tumšajā diennakts laikā izmantojuši apģērbā gaismu atstarojošus elementus. Valsts policija un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests aicina ikvienu būt atbildīgam un veikt nepieciešamos piesardzības pasākumus savai drošībai.

Lasīt vairāk...

Plāno aizliegt Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem Latvijā iegādāties nekustamos īpašumus

Lai stiprinātu nacionālo drošību un novērstu iespējamo apdraudējumu tās interesēm, Saeima ceturtdien, 20.februārī, konceptuāli atbalstīja jauna likuma projektu, kas paredz Krievijas un Baltkrievijas pilsoņiem aizliegt iegādāties nekustamos īpašumu Latvijā. Lai likums stātos spēkā, tas Saeimai jāpieņem vēl divos lasījumos.

Lasīt vairāk...

"Conexus" gāzes pārvades tīkla attīstībā un uzturēšanā šogad investēs 5,7 miljonus eiro

Lai nodrošinātu nepārtrauktu un drošu gāzes pārvadi, vienotais gāzes pārvades un uzglabāšanas sistēmas operators AS "Conexus Baltic Grid" (“Conexus”) šogad gāzes pārvades tīkla attīstībā un uzturēšanā ieguldīs vidēji 5,7 miljonus eiro. Plānots, ka tiks veikta gāzesvadu diagnostika, kā arī nepieciešamo remontu un sistēmas elementu rekonstrukcijas un pārbūves darbi, tādējādi stiprinot dabasgāzes pārvades infrastruktūru un nodrošinot stabilu un ilgtspējīgu gāzes piegādi.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.