Menu
 

CSP: Janvārī rūpniecības produkcijas apjoms pieaudzis par 5,9 %

  • Autors:  Apriņķis.lv
Apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma indekss (2015=100). Grafika – CSP Apstrādes rūpniecības produkcijas apjoma indekss (2015=100). Grafika – CSP

2022.gada janvārī, salīdzinot ar 2021. gada janvāri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc kalendāri koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 5,9 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Ražošanas apjoma kāpums bija apstrādes rūpniecībā – par 9,3 % un ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 9,4 %. Savukārt elektroenerģijas un gāzes apgādē bija kritums par 10,8 %, samazinoties koģenerācijas stacijās saražotās elektroenerģijas apjomam un gāzes piegādei patērētājiem.

Šī gada janvārī no 22 apstrādes rūpniecības nozarēm produkcijas izlaides pieaugumu uzrādīja 17 nozares. Būtisks produkcijas apjoma kāpums, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo mēnesi, bija tādās augsto un vidēji augsto tehnoloģiju nozarēs kā ķīmisko produktu ražošana – par 64,6 % (pieaudzis ārējais pieprasījums),  automobiļu, piekabju un puspiekabju (automobiļu detaļu un piederumu) ražošana – par 28,4 %, elektrisko iekārtu ražošana – par 13,6 %, iekārtu, mehānismu un darba mašīnu ražošana – par 11,3 %, farmaceitisko pamatvielu un farmaceitisko preparātu ražošana.

Produkcijas izlaide ievērojami pieauga arī gatavo metālizstrādājumu ražošanā, izņemot mašīnas un iekārtas – par 15,8 %, nemetālisko minerālu izstrādājumu ražošanā – par 24,6 %, poligrāfijā un ierastu reproducēšanā – par 18,9 %, kā arī iekārtu un ierīču remontā un uzstādīšanā – par 31,2 %.

Pēc CSP datiem, ražošanas apjoms samazinājās datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā – par 28,7 % un papīra un papīra izstrādājumu ražošanā – par 4,3 %. Produkcijas apjoms saruka arī divās pēc īpatsvara lielākajās nozarēs: koksnes un koka izstrādājumu ražošanā un pārtikas produktu ražošanā (attiecīgi par 1,4 % un 0,4 %).

Šāgada janvārī, salīdzinot ar 2021. gada decembri, rūpniecības produkcijas apjoms pēc sezonāli koriģētiem datiem salīdzināmajās cenās samazinājās par 0,7 %. Ražošanas apjoma kritums bija elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 24,3 %, bet pieaugums bija apstrādes rūpniecībā – par 1,6 % un  ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē – par 11,1 %.

CSP informācija liecina, ka janvārī, salīdzinot ar 2021. gada janvāri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc kalendāri koriģētiem datiem faktiskajās cenās pieauga par 28,7 %. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 22,2 % un eksportā – par 31,6 % (tai skaitā eirozonā – par 37,8 %, ārpus eirozonas – par 26,8 %).

2022.gada janvārī, salīdzinot ar 2021. gada decembri, apstrādes rūpniecības apgrozījums pēc sezonāli koriģētiem datiem pieauga par 3,5 %. Apgrozījums vietējā tirgū pieauga par 6,6 % un eksportā – par 2,1 % (tai skaitā ārpus eirozonas  –  par 6,3 %, bet eirozonā bija samazinājums par 2,6 %).

Atstāt komentāru

* Ar zvaigznīti ir atzīmēti obligātie lauki, kas ir jāaizpilda

atpakaļ uz augšu

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.