Menu
 

Koncertā "Raiti, raiti rakstā dej" godinās TDA "Dancis" māksliniecisko vadītāju Rolandu Juraševski

Latvijas Universitātes Tautas deju ansamblis (TDA) “Dancis” un vidējās paaudzes deju kolektīvs (VPDK) “Dancis” aicina uz koncertu “Raiti, raiti rakstā dej” 7.decembrī plkst. 17.00 koncertzālē “Lielā ģilde”. Koncerts būs veltīts deju kolektīvu mākslinieciskā vadītāja Rolanda Juraševska 70. dzimšanas dienai, iezīmējot viņa ienākšanu ansamblī pirms 55 gadiem un vairāk nekā 30 gadus mākslinieciskā vadītāja amatā.

Lasīt vairāk...

Siguldas pilsdrupu estrādē atdzīvosies Elitas Patmalnieces gleznas

No 13. decembra nedēļu nogalēs Siguldas pilsdrupu estrādē vakaros būs skatāms multimediāls brīvdabas uzvedums “Sapnis”, kurā izmantojot video projekciju, gaismu, lāzeru un skaņas sintēzi, atdzīvosies Elitas Patmalnieces gleznas. Fantāzijas uzvedumā Nomoda dāma Franciska un Sapņu pavēlnieks Augusts aicinās doties prom no steigas, kņadas, virspusējas nedzirdēšanas un neklausīšanās, tukšu pļāpu, ikdienu apēdušo rīku un trauksmes pasaules.

Lasīt vairāk...

Festivālā "Gaismas ceļā" piedalīsies arī koklētāji no vairākiem Pierīgas novadiem

Jau piekto gadu Adventa laiku ieskandinās kokļu mūzikas festivāls “Gaismas ceļā”, kur divos koncertos – 1. decembrī Rīgā un 7. decembrī Cesvainē – skanēs latviešu komponistu oriģinālmūzika un aranžējumi koklētāju ansambļiem. Kopā festivāla koncertos piedalīsies līdz šim lielākais dalībnieku skaits – 400 koklētāji no dažādiem Latvijas novadiem, tostarp no Babītes, Baldones, Baložiem, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Salaspils, Saulkrastiem, Ulbrokas un Zvejniekciema.

Lasīt vairāk...

Rekonstruētajā Olaines Vēstures un mākslas muzejā būs aplūkojamas piecas modernas ekspozīcijas

Olaines Vēstures un mākslas muzejs uz rekonstrukcijas laiku ir slēgts kopš 2019. gada janvāra. Šobrīd muzejs pošas uz atklāšanas svinībām 29. novembrī, kad kopā ar pašvaldības pārstāvjiem, sadarbības partneriem un medijiem svinīgā pasākumā tiks griezta lente, bet apmeklētājiem muzejs durvis vērs vaļā jau sākot ar 5. decembri jaunajā adresē – Jelgavas ielā 9.

Lasīt vairāk...

Labdarības koncertā tiks vākti ziedojumi metastātiskās melanomas pacientu ārstēšanai

3.decembrī plkst. 19.00 Lielajā ģildē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra fonds organizē labdarības koncertu “Es nākšu, lai Tu dzīvotu” ar mērķi vākt līdzekļus savulaik ilggadējās LNSO mārketinga vadītājas Sondras Zaļupes un citu metastātiskās melanomas pacientu ārstēšanai.

Lasīt vairāk...

Decembrī Ķekavā, Piņķos un Baltezerā izcili mūziķi sniegs Ziemassvētku koncertu "Es ticu"

Sākoties gada gaišāko svētku gaidīšanas laikam, Latvijas dievnamos viesosies jauna Ziemassvētku noskaņu programma "Es ticu...”. Tajā komponista Valta Pūces vadībā apvienojušies izcili mūzikas profesionāļi – brīnumskaistās balss īpašniece, operdziedātāja Inga Šļubovska-Kancēviča, vijoļspēles meistars Raimonds Ozols, niansētā flautas burve Dita Krenberga un pats Valts Pūce pie taustiņinstrumentiem.

Lasīt vairāk...

Mālpilī norisināsies Jaunrades deju konkurss

Novembrī un decembrī jau 22. reizi norisināsies Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibinātais Jaunrades deju konkurss, kurā šogad pieteikts līdz šim lielākais jaundarbu skaits – 84 jaunas dejas, ko radījuši kopumā 37 deju autori. Latviešu skatuviskās tautas dejas Jaunrades deju konkursa pirmā kārta norisināsies Mālpilī un Slampē, kurā skatītāji un žūrija atlasīs labākos deju jaundarbus konkursa otrajai kārtai jeb finālam nākamā gada janvārī Ogrē.

Lasīt vairāk...

Klajā nāk Viestura Kairiša jaunās spēlfilmas “Piļsāta pi upis / Pilsēta pie upes” treileris

No 2020. gada 17. janvāra kinoteātros visā Latvijā varēs noskatīties Viestura Kairiša jauno filmu "Piļsāta pi upis", darbs pie šīs vēsturiskās drāmas risinājies vairāk nekā trīs gadus. Filmas "Piļsāta pi upis" treilerī var iepazīties ar galvenajiem varoņiem un notikumu intonācijām — lai arī vēsturiskais fons ir dramatisks, tas nesagrauj jaunu cilvēku attiecību vieglumu un cerības.  

Lasīt vairāk...

Latvijas dievnamos izskanēs dziedātājas Endijas Rezgales koncertprogramma "Tā klusā nakts"

Jau par tradīciju kļuvis dziedātājas Endijas Rezgales sirds aicinājums – Adventa un Ziemassvētku laikā priecēt klausītājus ar melodiskām un iemīļotām Ziemassvētku dziesmām bez skaņas pastiprinātāju izmantošanas skaistākajos dievnamos visā Latvijā. Īpašā noskaņa tiks radīta kopā ar vienu no starptautiski atzītākajām ērģelniecēm Ilonu Birģeli, vīru vokālo grupu “Dižbrāļi”, vijolnieci Martu Urtāni, saksofonisti Kristu Fadejevu un koncertmeistari Anitu Cinkmani.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.