Menu
 

Notikusi Ivara Selecka jaunās dokumentālās filmas "Zemnieki" pirmizrāde

Kinoteātrī “Splendid Palace” notikusi Ivara Selecka jaunās lielfilmas “Zemnieki” pirmizrāde. Režisors Ivars Seleckis ir vecākais aktīvi strādājošais Latvijas kino klasiķis, kurš 50 gadus ir dokumentējis Latvijas laukus un cilvēkus filmās, kas vēlāk kļuvušas par laikmeta dokumentiem. Arī filma “Zemnieki” portretē Latviju un tās cilvēkus 21.gadsimtā.  Starptautisko pirmizrādi tā piedzīvos lielākajā Eiropas dokumentālo filmu forumā IDFA Amsterdamā, kas notiks no 9.līdz 20.novembrim.

Lasīt vairāk...

VEF Kultūras pilī gaidāms labāko Latvijas teātru dziedošo aktieru salidojums

28.novembrī plkst.19.00 VEF Kultūras pilī uz krāšņu muzikālu salidojumu “Viena vieta uz brieža vēl brīva” aicina labākie Latvijas teātru dziedošie aktieri. Šajā vakarā populāras latviešu komponistu dziesmas no teātru izrādēm izdziedās Latvijas Nacionālā teātra aktieri Dita Lūriņa, Mārcis Maņjakovs, Egils Melbārdis un Ainārs Ančevskis, aktrise un dziedātāja Zane Dombrovska, Liepājas teātra aktrise Karīna Tatarinova, Dailes teātra aktieris Imants Strads un aktieris Andris Bērziņš, informē organizatori.

Lasīt vairāk...

Pianists Juris Žvikovs gribētu dzīvot Vācijā Veimāras republikas laikā vai antīkajā Grieķijā

No 7. līdz 23.oktobrim koncertzālēs Rīgā, Jūrmalā un Liepājā norisināsies “Latvijas koncertu” rīkotais Rudens kamermūzikas festivāls. Ar krāšņām koncertprogrammām festivālā uzstāsies gan pašmāju, gan ārvalstu mākslinieki. Festivāla kulminācija – viens no pasaulē atzītākajiem kvartetiem “Quatuor Ébène” no Parīzes. Ar spožu programmu klausītājus iepriecinās arī izcilās māsas Skrides – vijolniece Baiba Skride un pianiste Lauma Skride –, kuras uzstāsies “Skride Quartet” sastāvā.

Lasīt vairāk...

Siguldā norisināsies starptautiskais Manhetenas īsfilmu kinofestivāls

No 22.septembra līdz 2.oktobrim Latvijas pilsētās norisinās 25.Starptautiskais īsfilmu festivāls “Manhattan Short”. Siguldā Manhetenas īsfilmu kinofestivāls norisināsies 1.oktobrī k/t “KinoLora”, Strēlnieku ielā 2. Šogad festivāls Latvijā atzīmē savu 10 gadu jubileju, kam par godu pirmo reizi tika rīkots arī Latvijas jauniešu veidoto īsfilmu konkurss.

Lasīt vairāk...

Gatavojoties jubilejas koncerttūrei, "Raxtu Raxti" laiž klajā singlu "Sajāj tautas, sarīb zeme"

Gatavojoties desmit gadu jubilejas tūrei, kas sāksies jau 15.oktobrī ar koncertu Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars", muzikālā apvienība "Raxtu Raxti" šonedēļ klausītāju vērtējumam nodod singlu "Sajāj tautas, sarīb zeme" no jaunā albuma "Vidū saule", kas tiks prezentēts gaidāmajos jubilejas koncertos. Tajos skanēs arī "Raxtu Raxtu" zināmākās kompozīcijas, informē producents Sandis Mohovikovs. Pierīgā mūziķi uzstāsies 16.novembrī - Ulbrokā kultūras centrā "Ulbrokas pērle".

Lasīt vairāk...

Siguldā gaidāma Latvijas bibliotēku novadpētniecības konference un Digitālā mantojuma diena

3.oktobrī no plkst. 10.00 līdz 16.00 kultūras centrā “Siguldas devons” notiks Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) organizēta Latvijas bibliotēku novadpētniecības konference “Kultūras mantojuma un novadpētniecības nozīme kopienu veidošanā digitālajā laikmetā”, informē LNB pārstāvji.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.