Menu
 

Foto: Raimonds Pauls un Daumants Kalniņš. Tikšanās Dailē

Ceturtdien sirsnīgā atmosfērā Mūzikas nama “Daile” salonā tika atvērts albums “Raimonds Pauls un Daumants Kalniņš. Tikšanās Dailē”, kurā iemūžināta šāda paša nosaukuma koncertprogramma. Pasākumā Daumants kopā ar Maestro atskaņoja divas dziesmas no jaunā albuma, savukārt dzejniece Inese Zandere uzsvēra, ka, tieši pateicoties komponistiem, kas raksta dziesmas ar latviešu dzejnieku tekstiem, dzeja bieži vien šādā veidā nonāk pie klausītājiem

Lasīt vairāk...

Ikšķilē ar krāšņiem koncertiem priecēs operetes festivāls

No 12. līdz 14. jūlijam Ikšķilē Operetes teātris iepriecinās un pārsteigs gan mazos, gan lielos skatītājus ar krāšņiem koncertiem un pasākumiem Trešajā starptautiskajā operetes festivālā. Būs sarīkojumi un operetes aktualitātes, uzstāsies solisti no Austrijas, Itālijas, Lietuvas un Izraēlas, kā arī Latvijā iemīļotie mākslinieki – Sonora Vaice, Emīls Kivlenieks, Nauris Indzeris un citi. Mazie skatītāji dosies teatrālā piedzīvojumā "Radām opereti".

Lasīt vairāk...

Andra Manfelde: Uzvara slēpjas izturībā

Andra Manfelde dzimusi Kuldīgā, mācījusies mākslas skolā, pusaudža gados lietojusi narkotikas, bet ar Dieva palīdzību tikusi no tām vaļa. Dzīvojusi Krimuldas Krusta skolā. Un, lai gan speciālisti vispirms novērtē viņas dzeju – 2003. gadā Andra Manfelde saņēmusi Latviešu literatūras gada balvas speciālo balvu par dzejas kopas publikāciju žurnālā “Luna”, bet 2005. gadā ieguvusi prestižo Ojāra Vācieša dzejas prēmiju par krājumu “Tranšejas dievi rok” –, tomēr latviešu lasītāji viņu spilgti pamanīja 2005. gadā, kad tika izdots romāns “Adata”.

Lasīt vairāk...

Rīgā un Cēsīs izskanēs koncertprogramma “Gaismēnu spēles”

23. augustā VEF Kultūras pilī un 24. augustā Vidzemes koncertzālē “Cēsis” izskanēs koncertprogramma “Gaismēnu spēles”, kurā Alfrēda Kalniņa solodziesmas Latvijas Nacionālās operas izcilo solistu Ingas Šļubovskas-Kancēvičas un Jura Jopes sniegumā savīsies ar leģendārās Dailes teātra aktrises Olgas Dreģes lasītajiem Viljama Šekspīra sonetiem. Pie klavierēm – LNO galvenais koncertmeistars Mārtiņš Zilberts. Šīs programmas koncerti gaidāmi arī rudenī citviet Latvijā.

Lasīt vairāk...

Šogad Muzeju naktī piedalīsies 190 muzeji un sabiedriskās dzīves veidotāji visā Latvijā

Piedāvājot daudzveidīgas norises, rekordliels iestāžu skaits – 190 Latvijas muzeji un citas sabiedrisko dzīvi veidojošas organizācijas – 18. maijā bez maksas uzņems apmeklētājus Muzeju naktī. Šogad nakts pasākumi Latvijas muzejos notiks jau 15. reizi, informē Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Lasīt vairāk...

Saulkrastos ar plašu kultūras programmu atklās vasaras sezonu

Šogad Saulkrasti ar plašu kultūras programmu vasaras sezonu atklāj Muzeju naktī. 18. maijā Saulkrastos savīsies Muzeju nakts “Tālavas taurētāja” un centrālā notikuma – Saulkrastu Meža parka atklāšanas – motīvi. Saulkrastos būs apskatāmas ne vien dažādas izstādes, vides instalācijas un pop–up galerija, bet arī būs iespēja piedalīties dažādās radošās darbnīcās un noklausīties vairākus koncertus, tostarp pasaules pirmatskaņojumu.

Lasīt vairāk...

Liepājā vērienīgi svinēs festivāla "Liepājas dzintars" 55 gadu jubileju

25. maijā koncertzālē “Liepājas dzintars” ar vērienīgu koncertu un īpašu konferenci tiks svinēta leģendārā festivāla “Liepājas dzintars” 55 gadu jubileja. Koncerta režija un mākslinieciskā vadība ir uzticēta dziedātājam Igo, informē organizatori. Koncerta sākums – plkst. 19.00, konferences sākums – plkst. 14.00.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.