Menu
 

"Melo-M" laiž klajā jaunu videoklipu un dosies turnejā pa Latviju

Čellu trio "Melo-M" mūziķi gadu sākuši darbīgi – nupat skatītāju vērtējumam nodots jauns grupas videoklips, kas tapis kopā ar DJ Makree, savukārt no marta beigām līdz maijam vairākās Latvijas pilsētās notiks koncertturnejas "Pieci elementi" koncerti, kuros trio čellisti muzicēs kopā ar pazīstamo dziedātāju Diānu Rudāni.

Lasīt vairāk...

Dzintaru koncertzāle aicina uz jauniem cikla "Brīvdienu mūzika" koncertiem

2020.gada pirmajā pusē Dzintaru koncertzāle un diriģents Jānis Ozols turpina klausītāju iemīļoto demokrātisko koncertu ciklu “Brīvdienu mūzika”. Šoreiz baudīsim “Brodvejas un kino mūziku”, “Skaistākās operu ārijas”, “Spāņu mūziku un dejas”, kā arī enerģiskos Astora Pjacollas un tango mūzikas ritmus. Svētdien 26. janvārī plkst. 14.00, šī gada pirmajā “Brīvdienu mūzikas” koncertā, tiksimies ar unikālās balss īpašnieku, kontratenoru, Sergeju Jēgeru.

Lasīt vairāk...

Atklātā konkursā uz Dailes teātra valdes locekļa amatu uzvarējis Juris Žagars

Atklātā konkursā uz valsts sabiedrības ar ierobežotu atbildību (VSIA) “Dailes teātris” valdes locekļa amatu 13 pretendentu konkurencē komisija par atbilstošāko atzinusi Juri Žagaru. Amata pienākumu pildīšanu J.Žagars no līdzšinējā teātra direktora Andra Vītola pārņems 2.martā, informēja Kultūras ministrijā.

Lasīt vairāk...

Dokumentālā filma "Klejotāji" vēstīs par divdesmitgadniekiem, kuri meklē savu vietu mūsdienu pasaulē

Režisors Matīss Kaža janvārī pabeidzis darbu pie savas jaunākās pilnmetrāžas dokumentālās filmas "Klejotāji", un filmas pirmizrādes gaidīšanu ievada treilera publicēšana. "Klejotāji" būs stāsts par trim filmas režisora vienaudžiem – divdesmitgadniekiem, kuri meklē savu vietu mūsdienu pasaulē, nododoties dažāda veida klejojumiem. Filmas  mārketinga koordinatore Alise Podniece pastāstīja, ka pirmizrāde gaidāma 5. martā, uzreiz pēc tam tā būs skatāma kinoteātros un īpašajos seansos visā Latvijā.

Lasīt vairāk...

Jauktais koris "Sōla" aicina uz koncertu-diskotēku 90.gadu stilā Siguldā

Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla” aicina uz koncertu-diskotēku “Esi reāls!”, kurā skanēs 90.gadu hiti. Programma izskanēs 9. februārī plkst. 13.00 Ogres novada Kultūras centra Mazajā zālē un plkst. 18.00 kultūras centrā “Siguldas devons”, kā arī 14. februārī plkst. 20.00 Rīgā, mūzikas namā “Daile”.

Lasīt vairāk...

Agrita Otomere: Denam Braunam "Da Vinči kodā" nav taisnība

Latvijas Bībeles biedrība nupat laidusi klajā norvēģa Hansa Juhana Sāgrustena grāmatu “Lielā puzle. Pa senāko Bībeles manuskriptu pēdām”. Šo grāmatu no norvēģu valodas ir tulkojusi Agrita Otomere – Vecumnieku draudzes mācītāja sieva un septiņu bērnu māmiņa. “Kodols” aicināja viņu uz sarunu par jauno grāmatu, par norvēģu valodu un dzīvi daudzbērnu ģimenē.

Lasīt vairāk...

Čellisti Margaritu Balanas iedvesmo tumsa, spontanitāte un uzņēmīgi cilvēki

Jaunā, talantīgā čelliste Margarita Balanas ir pievērsusies arī kinomākslai – no šā gada sākuma tiešsaistes platformās skatāma viņas mākslas īsfilma "Pianissimo", kuras pamatā ir izcilā latviešu komponista Pētera Vaska skaņdarbs "Grāmata čellam".  "Filma ir mūzikas un kino apvienojums – stāsts par traģēdiju un cerību. Tas ir stāsts par jaunu, daudzsološu mākslinieci, kura ieguvusi iespēju doties prom no mājām, lai profesionāli izkoptu savu talantu. Šajā ceļā jaunajai mūziķei nākas sastapties ar zaudējumu un cīnīties, lai turpinātu tuvoties savam viskvēlākajam sapnim. Tā ir sirdi postoša patiesība par to, ka mentālās veselības problēmas var slēpties pat aiz iedrošinoša smaida," par savu debiju kino jomā stāsta mūziķe Margarita Balanas.

Lasīt vairāk...

Siguldā varēs satikt dokumentālās filmas "Valkātājs" režisoru Zviedri

Režisors Ivars Zviedris, kura jaunākā dokumentālā filma “Valkātājs” piedzīvoja pirmizrādi decembrī, sāk viesoties Latvijas novadu kino izrādīšanas vietās. No 23. janvāra filmu un režisoru gaida Cīrava, Roja, Bērzgale un dzimtā Rūjiena, bet 26. februārī I.Zviedris būs sastopams Siguldā, pavēstīja Nacionālajā kino centrā.

Lasīt vairāk...

Siguldā augustā uzstāsies britu dziesminieks Džeimss Arturs

26.augustā ar īpašu koncertu Siguldas pilsdrupās Latvijā atgriežas romantiskais britu dziesminieks Džeimss Arturs. "Impossible", "Naked", "Say You Won't Let Go", "You're Nobody 'til Somebody Loves You", "Rewrite The Stars", "You Deserve Better", "Falling Like The Stars", "Empty Space", "Recovery" un virkni citu hitu izpildītājs mūsu valstī uzstāsies ar pavisam jaunu koncertprogrammu.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.