Menu
 

Festivāls “Baltica” jūlijā pulcēs vairāk nekā 200 folkloras kolektīvus no Latvijas un ārzemēm

No 6.līdz 10.jūlijam norisināsies Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica”. Festivāls piedāvās daudzveidīgu pasākumu programmu Rīgā, Talsos, Siguldā, Turaidā, Inčukalnā, Krimuldā, Mālpilī, Jūdažos, Inciemā, Lēdurgā, Kuldīgā, Alsungā, Skrundā, Ventspilī, Popē un Dundagā, kopā pulcējot 225 dažādus folkloras kolektīvus.

Lasīt vairāk...

Jūrmalā muzicēs pasaulē atzītie džeza mākslinieki Marija Mendeša un Džons Bīslijs

28.jūnijā Dzintaru koncertzālē Latvijas Radio bigbends uzstāsies ar diviem izciliem, pasaulē atzītiem džeza māksliniekiem - portugāļu dziedātāju Mariju Mendešu (Maria Mendes) un amerikāņu pianistu, komponistu Džonu Bīsliju (John Beasley). Abi mākslinieki kopīgi radījuši fadu mūzikas iedvesmotu programmu, kas sajūsminājusi klausītājus, piesaistījusi mūzikas kritiķu uzmanību un ieguvusi vairākus prestižus apbalvojumus. Līdzās tam skanēs arī Džona Bīslija oriģinālkompozīcijas, informē koncertzāles pārstāvji.

Lasīt vairāk...

Krimuldas tradicionālā jostiņsegu aušana pieteikta kultūras mantojumam

Ir noslēgusies pieteikumu pieņemšana dažādu priekšmetu, instrumentu, zināšanu, amatu un paražu iekļaušanai Nacionālā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā. Siguldas novada Kultūras centrs tam ir pieteicis novadam raksturīgu vērtību – jostiņsegu aušanu Krimuldai raksturīgajā rakstainā audu ripsa tehnikā. Pieteikuma iniciatore ir Krimuldas tautas lietišķās mākslas studijas “Krimulda” vadītāja Laila Šteinberga, kura pārvalda šo īpašo aušanas tehniku, liecina informācioja Siguldas novada pašvaldības vietnē.

Lasīt vairāk...

Izstādes kuratore Līga Ploriņa: Dzīves izvēles ir atkarīgas tikai un vienīgi no tevis paša

Līdz mēneša beigām Rīgas kultūras un atpūtas centra "Imanta" 1.stāva galerijā apskatāma izstāde “Vainaga stāsts”. Izstādes galvenais mērķis ir nodemonstrēt, cik dažādi var būt vainagi.  Piesaistot amata meistarus un māksliniekus, lai radītu iespējami plašāku priekšstatu, izstādes saturu veido dažādi vainagi un to gleznojumi no vēsturiskiem eksemplāriem līdz mūsdienīgām galvas rotām.

Lasīt vairāk...

Dzintaru koncertzālē izskanēs Jāņa Erenštreita 80 gadu jubilejas lielkoncerts

VSIA “Latvijas Koncerti” organizētā “Rīgas festivāla” ietvaros 17.jūnijā Dzintaru koncertzālē izskanēs festivāla centrālais notikums – izcilā latviešu diriģenta un pedagoga Jāņa Erenštreita 80 gadu jubilejas koncerts, pulcējot kopā virkni Latvijā pazīstamu mūziķu, kas saistīti ar Jāņa Erenštreita radošo mūžu – maestro Raimonds Pauls, diriģents Mārtiņš Klišāns, grupa “Instrumenti”, vokālās grupas “Framest” un “Latvian Voices”, dziedātāji Daumants Kalniņš, Gunārs Kalniņš, Jānis Šipkēvics, Grēta Grantiņa, Rīgas Doma kora skolas kori, kā arī Latvijas Radio bigbends.

Lasīt vairāk...

Nacionālajam teātrim pērnais gads bijis sliktākais gan apmeklētāju skaita, gan nospēlēto izrāžu ziņā

Pērn Latvijas Nacionālā teātra apgrozījums bija 4,1 miljons eiro, kas ir par 8,5% mazāk nekā 2020.gadā, liecina teātra 2021.gada pārskats. Pērnais gads, kas tika aizvadīts Covid-19 zīmē, teātrim bijis sliktākais pēdējos gados gan apmeklētāju skaita, gan nospēlēto izrāžu ziņā.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.