Menu
 

Kultūras pasākumu organizatori varēs saņemt kompensācijas par atceltajiem pasākumiem

"Kultūras nozare Covid-19 izraisītajā ārkārtējā situācijā skarta vistiešākajā veidā. Salīdzinot ar 2019.gadu, kultūras pasākumu organizēšanā iesaistīto Latvijas uzņēmumu saimnieciskās darbības vidējais apgrozījums ir samazinājusies par 85–95%. 2020.gada 12.martā izsludinātās ārkārtējās situācijas rezultātā biļešu iepriekšpārdošana ir būtiski samazinājusies. Kopumā pasākumu pārdoto biļešu skaits kopš Covid-19 pandēmijas sākuma ir samazinājies vismaz piecas reizes, savukārt ienākumu apjoms – vēl vairāk," norāda Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Lasīt vairāk...

Pēteris Lunde: Svarīgāki par vietu ir cilvēki, ar kuriem esi kopā

Mūziķis – bundzinieks. Daudziem pazīstams kā dalībnieks grupās “Pienvedēja piedzīvojumi” un “The Sound Poets”. Mācījies Sabiles vidusskolā un ieguvis bakalaura grādu datorzinātnē Rīgas Tehniskajā universitātē. Stāstu sērija “Ievērojamas personas Pierīgā” ir atgriezusies rudenīgajā Siguldā, lai šoreiz vairāk uzzinātu par mūziķi Pēteri Lundi. “Rīgas Apriņķa Avīze” sazinājās ar Pēteri, lai uzzinātu viņa stāstu par savu dzīvi Siguldā, brīvo laiku un ikdienu pandēmijas režīmā.

Lasīt vairāk...

Bērziņa: Ja Dziesmu un deju svētki nākamgad notiks, nebūs ierasto koncertu ar daudzu tūkstošu cilvēku līdzdalību

Ja nākamgad notiks XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki, nebūs ierasto koru un deju kolektīvu kopkoncertu ar daudzu tūkstošu dalībnieku un skatītāju līdzdalību, aģentūrai LETA pauda Valsts izglītības satura centra (VISC) Neformālās izglītības departamenta direktore, Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku izpilddirektore Agra Bērziņa.

Lasīt vairāk...

Grupa "Tautumeitas" neierastās maskās laiž klajā jaunu dziesmu

Tuvojoties šī izaicinošā gada nogalei, etno mūzikas grupa “Tautumeitas” klausītājiem piedāvā savu jaunāko singlu “Spodrē manu augumiņu”, mudinot  visu tumšo un negatīvo atstāt pagātnē un meklēt gaišo pašiem sevī. Drīzumā pie skatītājiem nonāks arī dziesmas videoklips, kurā “Tautumeitas” būs redzamas līdz šim neierastos tēlos.

Lasīt vairāk...

Foto: "Spēlmaņu naktī" par gada izrādi atzīts Valtera Sīļa iestudējums "Puika, kurš redzēja tumsā"

Šogad "Spēlmaņu naktī" triumfu piedzīvoja Valtera Sīļa izrāde "Puika, kurš redzēja tumsā", kas saņēma "Grand Prix" balvu, tāpat režisors plūca uzvaras laurus kategorijā "Gada režisors", aģentūru LETA informēja Latvijas Teātra darbinieku savienības Radošās daļas projektu koordinators Ričards Vorobjovs. 23.novembrī, Eduarda Smiļģa dzimšanas dienā, tika apbalvoti aizvadītās teātra sezonas labākie iestudējumi un individuālie sniegumi.

Lasīt vairāk...

Saulkrastu novadā – vēsture ik uz soļa

Kur jūras balss dzirdama pat augstākajās koku galotnēs, kur vakari tiek pavadīti garās pastaigās gar jūru un katrs saulriets ir neatkārtojams, elpu aizraujošs. Stāstu sērija “Piemiņas un rituālu vietas Pierīgas pilsētās” ir devusies uz Saulkrastiem. Šī pilsēta var lepoties ar daudzām ainaviskām, vēsturiskām un nozīmīgām piemiņas, kā arī kultūrvēsturiskām vietām.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.