Menu
 

Mālpils muižā filmēs jaunu detektīvseriālu "Bezvēsts pazudušās"

“Helio Media” kopā ar plašu popularitāti ieguvušās grāmatas “Bezvēsts pazudušās” autori Leldi Kovaļovu veidos jaunu tāda pat nosaukuma seriālu pēc viņas debijas romāna motīviem. Seriāla filmēšana norisināsies dažādās krāšņās Latvijas vietās, bet par filmēšanas centru izvēlēta Mālpils un tās gleznainā Mālpils muiža, kurā risināsies gandrīz visa seriāla darbība.

Lasīt vairāk...

Dailes teātris ļauj darbiniekiem nenākt uz darbu, saglabājot darba algu; Žagars pašizolējies

Lai pasargātu darbinieku veselību un nodrošinātu optimālu uzņēmuma darbību pēc valsts izsludinātās ārkārtējās situācijas beigām, Dailes teātra vadība ir pieņēmusi lēmumu līdz 29.martam izsludināt "darbinieku dīkstāvi", kad darbiniekiem ir ļauts neierasties darba vietā, saglabājot darba algu, informēja Dailes teātra sabiedrisko attiecību vadītāja Laura Leimane.

Lasīt vairāk...

Kultūras ministrijas informatīva kampaņa #Ēkultūra aicina kultūras norises izbaudīt virtuāli, paliekot mājās

Kultūras ministrijas (KM) iestādes pirmdien uzsāk informatīvu kampaņu #Ēkultūra, aicinot iedzīvotājus ārkārtējās situācijas laikā visdažādākās kultūras norises izbaudīt virtuāli, savukārt kultūras jomā pieejamos e-pakalpojumus saņemt attālināti, iestādes klātienē neapmeklējot.

Lasīt vairāk...

Grupa “Opus Pro” jaunā CD prezentācijas koncertu pārceļ uz 26.maiju

Ņemot vērā Ministru kabineta  valstī izsludināto ārkārtas situāciju ar mērķi ierobežot “Covid-19” izplatību un aizliedzot rīkot pasākumus, kurā pulcējas vairāk nekā 200 cilvēku, un to, ka šis lēmums ir spēkā no tā pieņemšanas brīža līdz 2020. gada 14.aprīlim, grupa “Opus Pro” informē, ka 18.martā VEF Kultūras pilī ieplānotais jaunā CD “Būsim kopā arvien” prezentācijas koncerts ir pārcelts uz 26.maiju.

Lasīt vairāk...

Dzintaros uzstāsies viens no izcilākajiem mūsdienu džeza saksofonistiem Šīmuss Bleiks

4.aprīlī Dzintaru koncertzālē ciklā “Jūrmala Jazz” ar vienīgo koncertu Latvijā, Pasaules tūres ietvaros uzstāsies viens no izcilākajiem mūsdienu džeza mūzikas pārstāvjiem – Ņujorkā dzīvojošais kanādiešu saksofonists un komponists Šīmuss Bleiks (Seamus Blake) kopā ar Latvijas Radio bigbendu.

Kā pastāstīja Dzintaru koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka, 25 gadu ilgajā mūziķa karjerā Bleiks ir izpelnījies kritiķu atzinību par savu virtuozo un aizraujošo saksofona spēli, individuālo un daudzpusējo pieeju kompozīcijai. Viņu cildina kritiķi no “New York Times“,“Downbeat Magazine“,“Vancouver Sun“,“Jazztimes.com“,“Allaboutjazz.com“,“Ottawa Citizen“,“Los Angeles Times“ un citiem prestižiem izdevumiem.

Šīmusa ambiciozākais šī brīža projekts ir viņa nesen kā izdotais albums “Superconductor” kurā liela loma tiek piešķirta elektronikas un tieši EWI (Electronic Wind Instrument) pielietojumam, attīstot šī instrumenta spēles tradīcijas, kuras aizsākuši tādi džeza mūzikas meistari kā Maikls Brekers un Bobs Mincers. Nozīmīgs pavērsiens Šīmusa muzikālajā karjerā bija uzvara prestižajā “Thelonis Monk” vārdā nosauktajā džeza mūziķu konkursā Vašingtonā. Kā laureāts Šīmuss ir uzstājies kopā ar džeza mūzikas leģendām Veinu Šorteru un Hērbiju Henkoku.

Šīmuss Bleiks ir izdevis 16 albumus un piedalījies vairāk kā 70 dažādu mūzikas albumu ierakstos, tostarp sešos “Grammy” balvas nomināciju guvušos Mingus bigbenda albumos.

Šīmusa Bleika un Latvijas Radio Bigbenda koncerts notiks cikla “Jūrmala Jazz” ietvaros, kas klausītājiem Dzintaru koncertzālē piedāvā baudīt izcilu džeza mūziķu priekšnesumus no visas pasaules.

Lasīt vairāk...

Guna Roze: Romāni ir modē vienmēr

Guna Roze ir latviešu rakstniece, prozaiķe, kuras dzīve vairākus gadu desmitus bija cieši saistīta ar Mālpili. Viņa ir autore stāstu krājumam “Zemenes ar pienu” (2004), romāniem ”101. kilometrs” (2015) un “Sadursme” (2019). Guna Roze ir arī neskaitāmu publikāciju autore – savulaik strādājusi žurnālos “Sarunas” un “Ieva”, kā neatkarīgā žurnāliste rakstījusi izdevumiem “Lilit”, “Klubs”, “Copes Lietas” un citiem, šobrīd viņas publikācijas par dažādiem tematiem laiku pa laikam varat lasīt arī “Rīgas Apriņķa Avīzē”. Kopš 2017. gada viņa ir arī Tukuma novada domes deputāte.

Lasīt vairāk...

Foto: Festivāls "Sasala jūrīna" Saulkrastos vieno pustūkstoti dejotāju

Saulkrastos jau astoto reizi notika tautas deju festivāls “Sasala jūrīna”. Koncerta apmeklētājiem bija iespēja vienkopus vērot ap 500 dejotāju no Ādažiem, Carnikavas, Garkalnes, Inčukalna, Krimuldas, Lēdurgas, Mālpils, Ropažiem, Saulkrastiem, Siguldas un Stopiņiem, vienojoties kopīgā dejā.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.