Menu
 

Izveidota galda spēle par Latvijas Neatkarības karu

Sadarbojoties Aizsardzības ministrijai, Latvijas Kara muzejam un SIA "Brain Games Publishing", tapusi galda spēle "Latvijas Neatkarības karš 1918-1920", kuras spēlētājiem būs iespēja izzināt Latvijas vēsturi un cīnīties par valsts neatkarību, informē Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Vita Briže.

Lasīt vairāk...

LNKC: Pieejams valstisks atbalsts nemateriālā kultūras mantojuma kopienām

Lai atbalstītu Nacionālajā nemateriālā kultūras mantojuma sarakstā iekļauto elementu ilgtspēju un attīstību, kā arī atbalstītu Dziesmu un deju svētku kustību, līdz šī gda 24. septembrim iespējams iesniegt pieteikumus Valsts kultūrkapitāla fonda jaunās mērķprogrammas projektu konkursā, pavēstīja Latvijas Nacionālais kultūras centrā (LNKC).

Lasīt vairāk...

Mākslinieks Guntars Zaķis vēl joprojām uzticas cilvēkiem

Kultūras un atpūtas centrā “Imanta” Rīgā atklāta mākslinieka Guntara Zaķa personālizstāde “Man patīk šeit būt 2”.  Tajā apskatāmi 22 akriltehnikā radīti darbi. Katram no tiem mākslinieks veltījis paskaidrojumu ar savu sajūtu, lai skatītājs ne tikai baudītu ar acīm, bet uztvertu arī dziļāku domu. Viena no šādām atziņām par darbu “Vidzemes akmeņainā jūrmala 1”: “Iespējams, gar šiem akmeņiem reiz dzīvojās trilobīti. Paies gadsimti, un te saulrietu skatīs cilvēki, kas par mani neko nezinās. Akmeņiem laiks apstājies. Vai tā liekas tikai mums?”

Lasīt vairāk...

Mākslas, izklaides un atpūtas pasākumu organizēšanai Covid-19 pandēmijas apstākļos atbalstīti 16 projekti par summu 1,7 miljoni eiro

Valsts atbalsta programmā mākslas, izklaides un atpūtas pasākumu organizēšanai Covid-19 pandēmijas apstākļos uzņēmumiem līdz šim piešķirti 1,70 miljoni eiro, kas ir gandrīz trešdaļa no kopējā šai programmai paredzētā finansējuma. Pieteikumu pieņemšana turpināsies līdz šā gada 31.decembrim, savukārt pasākumam, kas saņēmis finansējumu, jānotiek 18 mēnešu laikā, informēja Attīstības finanšu institūcija “Altum”.

Lasīt vairāk...

Turaidas muzejrezervātā daudzveidīgās aktivitātēs iepazīs somugru kultūru

Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisija sadarbībā ar Turaidas muzejrezervātu 25.septembrī sākot no plkst.12.00 līdz 18.30 Turaidas muzejrezervātā aicina uz "Somugru dienu 2021", kuras daudzveidīgās aktivitātes būs veltītas ražas tematikai. Tā tiks akcentēta sarunās, stāstos, amatu prasmju demonstrējumos, dziesmās, dejās, kā arī iepazīstot Turaidas muzejrezervāta ekspozīcijas.

Lasīt vairāk...

Poētiska pastaiga, dzejas lasījumi, mūzika un izstādes. Dzejas dienās Jūrmalā

Dzejas dienas ir viena no ilglaicīgākajām kultūras dzīves tradīcijām Latvijā un arī Jūrmalā – Raiņa un Aspazijas pilsētā. Dzejas dienas Jūrmalā sagaidīs ar dzejas lasījumiem pie Raiņa priedēm, poētisku pastaigu atjaunotajā vēsturiskajā Ķemeru kūrorta parkā, izstādes atklāšanu Aspazijas mājā un ielu mūziku un dzejas lasījumiem pie Kauguru Kultūras nama.

Lasīt vairāk...

Jaunmārupē izskanēs mūziķa Agra Gedroviča mazmeitas piedzimšanai veltīta dziesma

Latvijas titulētākā kantrimūzikas grupa “Sestā jūdze” šogad svin divdesmit gadu jubileju. Par godu šim notikumam mūziķi ir devušies jubilejas tūrē “Es iemīlēšos tevī”, ar kuru 10. septembra vakarā ekskluzīvā koncertā, kurā skanēs grupas romantiskākās dziesmas, viesosies Švarcekmuižas parkā Jaunmārupē. Koncerta īpašie viesi būs “Čikāgas piecīšu” dalībniece Lorija Vuda-Cinkusa un Latvijas Nacionālā teātra dziedošais aktieris Juris Hiršs.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.