Menu
 

Toms Skujiņš: Carnikavu vēl joprojām saucu par savām mājām

Carnikavas novads ir mājas daudziem talantīgiem un Latvijā pazīstamiem cilvēkiem – dziedātājiem, režisoriem un sportistiem. Stāstu sērija “Ievērojami cilvēki Pierīgas pilsētās” šoreiz devās pašā Carnikavas sirdī, jo tieši šeit dzīvo Latvijas čempions šosejas riteņbraukšanā – Toms Skujiņš. “Rīgas Apriņķa Avīze” sazinājās ar sportistu, lai dzirdētu viņa stāstu par Carnikavas pilsētu.

Lasīt vairāk...

Viviāna Zipa: Grāmatas – tā ir milzīgi skaista pasaule!

 

Zipu ģimenes atjaunotās Springšļu dzirnavas Līgatnē ir enerģētiski spēcīgs kultūrobjekts – ģimenes mājas un arī viesu nams ar personīgu attieksmi pret katru klientu. Pievienotā vērtība ir saimnieku izveidotā tautas bibliotēka, kurā jau tagad ir 15 000 grāmatu, kas te nonāk no citām mājām. Sarunā ar Springšļu dzirnavu namamāti Viviānu Zipu par to, kā radās lielākā privātā, publiski pieejamā tautas bibliotēka, par vecajām dzirnavām un, protams, grāmatām.

Lasīt vairāk...

Dziedātājas Patrišas bērnība Kalngalē

Pierīgas pilsētās gadu gaitā ir dzīvojuši daudzi ievērojami cilvēki – rakstnieki, mūziķi, aktieri un daudzi citi. Viņu dzīves gaitas ir tikušas aprakstītas daudzreiz. Tomēr kādi Latvijā zināmi cilvēki šobrīd dzīvo Pierīgas pilsētās, kādas ir viņu ikdienas gaitas, domas par savas pilsētas attīstību, novadu administratīvi teritoriālo reformu un daudziem citiem jautājumiem? Stāstu sērija “Ievērojami cilvēki Pierīgas pilsētās” ļaus ielūkoties viņu dzīvē, uzskatos un domās par savu pilsētu.

Lasīt vairāk...

Dodoties pa rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa pēdām Garkalnē

Latvijas pilsētas un novadi ir pilni ar brīnumainiem dabas objektiem un krāšņām dabas ainavām. Rakstu sērija “Pierīgas pilsētu dabas pērles” ļāva ielūkoties nelielā daļiņā no mūsu valsts skaistākajām dabas vietām. Ikviena no šīm vietām ir pildīta ar stāstiem no pagātnes, vēstures liecībām un elpu aizraujošiem skatiem.

Lasīt vairāk...

Jānis Dimants: Kaut kāds iekšējs dzinulis licis norisēs būt iekšā līdz pat šai baltai dienai

“Simtgades dullais letiņš. Apskaidrības” – ar šādu nedaudz ironisku virsrakstu pērn klajā nāca leģendārā “Panorāmas” žurnālista Jāņa Dimanta grāmata. Jautāts, kas tas par dullo letiņu, Dimants atzīst, ka tas zināmā mērā varētu būt arī viņš pats, kurš grib nākotni glābt. Darbu rakstot, savāktās informācijas bagāža pārsniegusi vienas grāmatas ietvarus: “Tik daudz ir iekšā tajā datorā, arī piezīmēs, un es atkal pārdzīvoju – neba nu jāņem līdzi uz turieni, kur jādodas, un neatstāšu nekā šeit?”

Lasīt vairāk...

Mārupes novadā sveikta simtgadniece

Svētdien, 1. martā, apaļi simts gadi apritēja Mārupes novada iedzīvotājai Lilijai Celmiņai. Pirmdien jubilāri mājās sveica Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs un Sociālā dienesta vadītāja Una Putniņa, vēlot stipru veselību, dzīvesprieku un daudz prieka mirkļu kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem. Kopā ar ziediem un torti simtgadniece saņēma arī pašvaldības dāvanu 150 eiro apmērā.

Lasīt vairāk...

Ēriks Keisters: Kaujas laukā palīdz izdzīvot kopības izjūta

“Kad lodes lido un apkārt sprāgst, novērtē ikdienišķas lietas un patiesās vērtības. Blakus esošo biedru, iespēju sazināties ar tuviniekiem, siltu maltīti,” atzīst Ēriks Keisters, Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku mehanizētās kājnieku brigādes 3. kājnieku bataljona komandieris, majors, kurš bruņotajos spēkos dienē nu jau divdesmito gadu. Esot kaujas laukā, atklājas īsto vērtību skaistums. Kas tajā palīdz izdzīvot? “Kolektīvs. Kopības izjūta. Kopā mēs atrodam veidu, kā izdzīvot sarežģītos apstākļos. Apziņa, ka varu paļauties uz saviem biedriem un ka grūtā brīdī viņi būs blakus,” atbild V šķiras Viestura ordeņa virsnieks Ēriks Keisters.

Lasīt vairāk...

Imants Robežnieks: Mana dzīve bijusi Dieva un likteņa vadīti kūleņi

Pirms trīspadsmit gadiem atklātajā Kokļu būves centrā, kas paslēpies aiz Pārdaugavas bibliotēkas un mūzikas skolas, smaržo pēc koka un līmes. Te goda vietā novietota “Latvijas lepnuma” balva, kuru kokļu meistars Imants Robežnieks saņēma pirms četriem gadiem, un arī fotogrāfija kopā ar eksprezidentu Raimondu Vējoni, kurā meistars iemūžināts, saņemot Triju Zvaigžņu ordeni.

Lasīt vairāk...

Trīs paaudzes mūzikā. Elīna Gruzniņa un Sarmīte Skrastiņa Siguldā

Siguldietes Elīna Gruzniņa un viņas mamma Sarmīte Skrastiņa lielu daļu mūža veltījušas darbam ar bērniem. Sarmīte joprojām strādā Siguldas novada pirmsskolas izglītības iestādē “Saulīte”, savulaik vadījusi bērnu deju kolektīvu, bet Elīnas darbavieta jau kopš 18 gadu vecuma ir Siguldas Mākslu skola “Baltais flīģelis”. Ilgu laiku nostrādājusi par klavierspēles pedagoģi, tagad Elīna izvēlējusies būt par koncertmeistari un projektu vadītāju.

Lasīt vairāk...

Saulkrastu sociālās aprūpes mājas vadītāja Jogita Skujiņa: Darbs, ko nevar darīt, nemīlot cilvēkus

Saulkrastu sociālās aprūpes mājā Jogita Skujiņa strādā kopš 2006. gada. Sākusi no pašiem pamatiem – vispirms aprūpētāja, tad sociālā aprūpētāja un sociālā darbiniece, bet kopš 2011. gada viņa ir šīs iestādes vadītāja. Bakalaura grāds iegūts sociālā darba un vadības augstskolā “Attīstība”. Ar gadiem apgūtas sociālās aprūpes darba nianses, ko nezinātājs pat nepamanītu, bet kas ir pat vairāk nekā svarīgas tiem, kam sociālās aprūpes nama sienas ir mūža “galastacija”.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.