Menu
 

Mārtiņš Rītiņš: Beidzot gribu iemācīties pateikt nē!

Šķiet, slavenā šefpavāra Mārtiņa Rītiņa ikoniskie teicieni “Kas var būt labāks par šo!” un “Labrītiņ šo rītiņ!” ir tiktāl folklorizējušies, ka to lietotāji bieži vien aizmirst šo frāžu izcelsmi. Šā iemesla dēļ Rītiņš pat esot tos patentējis. Bet vispār šīs sestdienas gaviļnieka stāsti par dzīves laikā piedzīvoto ir tik kolorīti, ka tā vien gribētos tos aprakstīt grāmatā (un tas jau tiek darīts!).

Lasīt vairāk...

Mālpils novada lepnums – Lūkinu dzimta un Skulmju dzimta

Par ievērojamiem cilvēkiem, kuri dzimuši un dzīvojuši vienā vai otrā novadā, daudz informācijas uzzināju pērn, apceļojot Pierīgu. Arī par Skulmju dzimtu, ar kuru Mālpils novads patiesi lepojas. Taču šeit dzīvojis arī izcilais ārsts Fēlikss Lūkins un viņa kundze Antonija Lūkina, kura daudziem labāk pazīstama kā rakstniece Ivande Kaija.

Lasīt vairāk...

Eduards Pāvuls, Kārlis Ruks, Kaspars Biezbārdis, hercogs Bīrons – Salas pagasta leģendas

Babītes novada Salas pagasts ir vieta, kas saistīta ar daudzām ievērojamām personībām – tā ir izcilā latviešu aktiera Eduarda Pāvula un jaunlatvieša Kaspara Biezbārža dzimtā puse, šeit pagājušā gadsimta vidū dzīvojis un jaunas dāliju šķirnes radījis leģendārais selekcionārs Kārlis Ruks. Un viņu visu piemiņu glabā Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiāle Salas pagastā “Vietvalži”.

Lasīt vairāk...

Foto: Aizvadīts Latvijas valsts vienaudžu salidojums

24. augustā VEF Kultūras pilī aizvadīts jau trešais Latvijas valsts simtgadnieku salidojums. Tā ir pilsoniskā iniciatīva, kas veidota ar mērķi, lai arī visvecākie Latvijas valsts iedzīvotāji iesaistītos valsts simtgadei veltītajos pasākumos. Salidojuma ideja “iedunkāja” gan valsts vienaudžus uzdrošināties, gan pašvaldības un valsts institūcijas vairāk izcelt atziņu, ka valstij katrs cilvēks ir liela vērtība, lai tiešām katrs var sajust, ka ir valstij svarīgs, informē Latvijas valsts simtgades birojā.

Lasīt vairāk...

Gunta Bluša: Arī tad, ja šķiet, ka visu protu un saprotu, atrast katra pacienta problēmas atrisinājumu ir izaicinoši

Gunta Bluša ir sertificēta fizikālās medicīnas procedūru speciāliste, kas rehabilitācijas centrā “Krimulda” strādā jau kopš tālā 1993. gada. Gunta ir piedzīvojusi dažādas izmaiņas Krimuldā, taču nemainīgs paliek viņas smaids un pozitīva attieksme pret darbu.

Lasīt vairāk...

Ojārs Rubenis: Darbs teātrī ir kalpošana

“Darbs teātrī ir kalpošana. Tas nav kā birojā, kad kabineta durvis aizslēdz piecos un var doties mājās. Direktora amatā tu kalpo visiem, un citādi nemaz nav iespējams,” arī šādu atziņu intervijā pauda Ojārs Rubenis, kurš Latvijas Nacionālo teātri vadījis 12 gadus. Viņš laikam ir vienīgais teātra direktors, kurš par teātrim veltītajiem gadiem un darbu saņēmis “Spēlmaņu nakts” specbalvu. Tiesa, teātri pamest Ojārs nedomā, jo, kā pats saka, vēl esot ļoti daudz darāmā.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.