Menu
 

Personība. Juris Zaķis – fiziķis un bijušais Latvijas Universitātes rektors

Zinātnieks, fiziķis, Latvijas Universitātes rektors Juris Zaķis dzimis 1936. gada 4. novembrī Ogrē, Zaķu ielā 6, Roderiha un Eiženijas Zaķu ģimenē. Tēvs strādāja Ķeguma hidroelektrostacijā par galdnieku, vēlāk par ūdenslīdēju, bet māte bija mājsaimniece. Ģimenē auga pieci bērni – Juris, Ēriks, Rasma, Gunta un Zigrīda.

Lasīt vairāk...

Siguldā apstiprināti apbalvojuma "Goda novadnieks" un "Gada novadnieks" saņēmēji

Siguldas novada pašvaldības domes sēdē apstiprināti iedzīvotāju izvirzītie un Apbalvojumu komisijas izskatītie “Siguldas novada Gada novadnieki” un Siguldas novada pašvaldības domes deputātu ieteiktie “Siguldas novada Goda novadnieki”. Ņemot vērā valstī esošo situāciju, laureāti tiks godināti individuāli.

Lasīt vairāk...

Izraudzīti Ministru kabineta balvas laureāti

Otrdien, 2.novembrī, valdība lēma par sešu Ministru kabineta balvu piešķiršanu izcilām Latvijas personībām, sabiedriskajam medijam un uzņēmumam par nozīmīgiem ieguldījumiem saimnieciskajā un sabiedriskajā darbībā un nopelniem demokrātiskas un tiesiskas Latvijas valsts attīstībā. Ministru kabineta balva ir Latvijas valdības augstākais apbalvojums, nākamais augstākais apbalvojums valstī aiz Triju Zvaigžņu ordeņa.

Lasīt vairāk...

Individuāli godinās Siguldas novada Gada balvas izglītībā laureātus

Lai godinātu un motivētu Siguldas novada pedagogus, izglītības nozares darbiniekus un organizācijas, kā arī lai veicinātu izglītības kvalitāti, jau piekto gadu tiks pasniegtas Siguldas novada Gada balvas izglītībā. Šogad pasākums būs īpašs, jo pirmo reizi notiks paplašinātajā novadā, godinot pedagogus un nozares darbiniekus arī no Mālpils, Krimuldas, Lēdurgas un Inčukalna. Pretendentus “Gada balvai izglītībā” par sasniegumiem 2020./2021. mācību gadā bija iespēja pieteikt ikvienam novadniekam, informē Siguldas novada pašvaldībā.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.