Menu
 

Valsts kontrolieri un vairākas publiski pazīstamas personas apbalvos ar Triju Zvaigžņu ordeni

Ordeņu kapituls 18. oktobrī nolēmis par sevišķiem nopelniem Latvijas valsts labā ar Triju Zvaigžņu ordeni apbalvot 31 personu, to skaitā vairākus valsts iestāžu vadītājus, tiesnešus, mediķus, zinātniekus, sabiedriskos darbiniekus un māksliniekus, liecina publikācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

Lasīt vairāk...

Fizioterapeite Maija Rumpe Krimuldā: Gribēju visus izārstēt

Fizioterapeita darbs sevī iekļauj ne tikai medicīnisku darbu, bet arī lielu cilvēcību un sirsnību, kas atkarībā no gadījuma izpaužas līdzjūtībā un cerības sniegšanā. Rīga Stradiņa universitāti absolvējusī Maija Rumpe izvēlējās žurnālistes profesiju apmainīt pret palīdzības sniegšanu dažādām vecuma grupām, ieguldot enerģiju ne tikai darbā, bet arī dēla audzināšanā kopā ar vīru Jāni.

Lasīt vairāk...

Mārtiņš Rītiņš: Beidzot gribu iemācīties pateikt nē!

Šķiet, slavenā šefpavāra Mārtiņa Rītiņa ikoniskie teicieni “Kas var būt labāks par šo!” un “Labrītiņ šo rītiņ!” ir tiktāl folklorizējušies, ka to lietotāji bieži vien aizmirst šo frāžu izcelsmi. Šā iemesla dēļ Rītiņš pat esot tos patentējis. Bet vispār šīs sestdienas gaviļnieka stāsti par dzīves laikā piedzīvoto ir tik kolorīti, ka tā vien gribētos tos aprakstīt grāmatā (un tas jau tiek darīts!).

Lasīt vairāk...

Mālpils novada lepnums – Lūkinu dzimta un Skulmju dzimta

Par ievērojamiem cilvēkiem, kuri dzimuši un dzīvojuši vienā vai otrā novadā, daudz informācijas uzzināju pērn, apceļojot Pierīgu. Arī par Skulmju dzimtu, ar kuru Mālpils novads patiesi lepojas. Taču šeit dzīvojis arī izcilais ārsts Fēlikss Lūkins un viņa kundze Antonija Lūkina, kura daudziem labāk pazīstama kā rakstniece Ivande Kaija.

Lasīt vairāk...

Eduards Pāvuls, Kārlis Ruks, Kaspars Biezbārdis, hercogs Bīrons – Salas pagasta leģendas

Babītes novada Salas pagasts ir vieta, kas saistīta ar daudzām ievērojamām personībām – tā ir izcilā latviešu aktiera Eduarda Pāvula un jaunlatvieša Kaspara Biezbārža dzimtā puse, šeit pagājušā gadsimta vidū dzīvojis un jaunas dāliju šķirnes radījis leģendārais selekcionārs Kārlis Ruks. Un viņu visu piemiņu glabā Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiāle Salas pagastā “Vietvalži”.

Lasīt vairāk...

Foto: Aizvadīts Latvijas valsts vienaudžu salidojums

24. augustā VEF Kultūras pilī aizvadīts jau trešais Latvijas valsts simtgadnieku salidojums. Tā ir pilsoniskā iniciatīva, kas veidota ar mērķi, lai arī visvecākie Latvijas valsts iedzīvotāji iesaistītos valsts simtgadei veltītajos pasākumos. Salidojuma ideja “iedunkāja” gan valsts vienaudžus uzdrošināties, gan pašvaldības un valsts institūcijas vairāk izcelt atziņu, ka valstij katrs cilvēks ir liela vērtība, lai tiešām katrs var sajust, ka ir valstij svarīgs, informē Latvijas valsts simtgades birojā.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.