Menu
 

Latvijas labākie sportisti un sporta sabiedrības pārstāvji tiks godināti pasākumā "Trīs zvaigžņu balva"

No 2020.gada Latvijas sporta sabiedrībā tiek ieviests jauns koncepts sasniegumu godināšanā – “Trīs Zvaigžņu balva”. Kā informēja Latvijas Olimpiskā komiteja, balsojums par “Trīs Zvaigžņu balvas” nominācijām notiks divās kārtās. Pirmā kārta noritēs no 5. līdz 23.oktobrim, kad tiks izvirzīti kandidāti 10 nominācijās, savukārt otrā kārta notiks no 5. līdz 29.novembrim. Otrajā kārtā norisināsies balsojums, kur 50% noteiks sabiedrības viedoklis, bet atlikušo pusi noteiks akreditētie sporta žurnālisti un sportisti.

Lasīt vairāk...

Ilze Jakuša-Kreituse: Katrs esam daļa no Saulkrastu kultūras dzīves

Pa kultūras nama “Zvejniekciems” atvērtajiem balkona logiem plūst klasiskās mūzikas skaņas – notiek kamerorķestra “Kremerata Baltica” mēģinājums. Turpat ar velosipēdiem pieripina bērni atstarojošās vestēs un kopā ar skolotāju dodas izzināt kuģu maketu izstādi, kāds jauns pāris vestibilā aplūko mākslinieka Mareka Gurecka darbus... Diezgan liela rosība tik siltai augusta dienai!

Lasīt vairāk...

Ādažnieks Dailonis Pakalns: Vajadzēja izdzīvot!

Ādažnieks, farmaceits, bioloģijas doktors Dailonis Pakalns pats sev izlauzis ceļu dzīvē. Caur viņa dzimtas stāstu var izstāstīt arī Latvijas vēsturi 200 gadu garumā un tās sāpīgākos brīžus. Dailoņa tēvs gāja bojā Gulaga nometnē 1945. gadā, kad Dailonim bija 13 gadi, bet mammu uz Sibīriju izsūtīja 1949. gadā. 1939. gadā Dailoņa Pakalna tēva Alfrēda Teodora jaunsaimniecība “Zālītes” bija izvirzīta paraugsaimniecības statusam. Atkārtotai izvešanai uz Sibīriju Pakalnu ģimene sarakstos bija pirmā. Mammu aizveda, palika trīs brāļi. Dailonis bija vecākais, bet jaunākajam – nepilni pieci gadi. Jo vairāk šķēršļu liktenis lika, jo lielāks spīts bija tos pārvarēt.

Lasīt vairāk...

Toms Skujiņš: Carnikavu vēl joprojām saucu par savām mājām

Carnikavas novads ir mājas daudziem talantīgiem un Latvijā pazīstamiem cilvēkiem – dziedātājiem, režisoriem un sportistiem. Stāstu sērija “Ievērojami cilvēki Pierīgas pilsētās” šoreiz devās pašā Carnikavas sirdī, jo tieši šeit dzīvo Latvijas čempions šosejas riteņbraukšanā – Toms Skujiņš. “Rīgas Apriņķa Avīze” sazinājās ar sportistu, lai dzirdētu viņa stāstu par Carnikavas pilsētu.

Lasīt vairāk...

Viviāna Zipa: Grāmatas – tā ir milzīgi skaista pasaule!

 

Zipu ģimenes atjaunotās Springšļu dzirnavas Līgatnē ir enerģētiski spēcīgs kultūrobjekts – ģimenes mājas un arī viesu nams ar personīgu attieksmi pret katru klientu. Pievienotā vērtība ir saimnieku izveidotā tautas bibliotēka, kurā jau tagad ir 15 000 grāmatu, kas te nonāk no citām mājām. Sarunā ar Springšļu dzirnavu namamāti Viviānu Zipu par to, kā radās lielākā privātā, publiski pieejamā tautas bibliotēka, par vecajām dzirnavām un, protams, grāmatām.

Lasīt vairāk...

Dziedātājas Patrišas bērnība Kalngalē

Pierīgas pilsētās gadu gaitā ir dzīvojuši daudzi ievērojami cilvēki – rakstnieki, mūziķi, aktieri un daudzi citi. Viņu dzīves gaitas ir tikušas aprakstītas daudzreiz. Tomēr kādi Latvijā zināmi cilvēki šobrīd dzīvo Pierīgas pilsētās, kādas ir viņu ikdienas gaitas, domas par savas pilsētas attīstību, novadu administratīvi teritoriālo reformu un daudziem citiem jautājumiem? Stāstu sērija “Ievērojami cilvēki Pierīgas pilsētās” ļaus ielūkoties viņu dzīvē, uzskatos un domās par savu pilsētu.

Lasīt vairāk...

Dodoties pa rakstnieka Jāņa Jaunsudrabiņa pēdām Garkalnē

Latvijas pilsētas un novadi ir pilni ar brīnumainiem dabas objektiem un krāšņām dabas ainavām. Rakstu sērija “Pierīgas pilsētu dabas pērles” ļāva ielūkoties nelielā daļiņā no mūsu valsts skaistākajām dabas vietām. Ikviena no šīm vietām ir pildīta ar stāstiem no pagātnes, vēstures liecībām un elpu aizraujošiem skatiem.

Lasīt vairāk...

Jānis Dimants: Kaut kāds iekšējs dzinulis licis norisēs būt iekšā līdz pat šai baltai dienai

“Simtgades dullais letiņš. Apskaidrības” – ar šādu nedaudz ironisku virsrakstu pērn klajā nāca leģendārā “Panorāmas” žurnālista Jāņa Dimanta grāmata. Jautāts, kas tas par dullo letiņu, Dimants atzīst, ka tas zināmā mērā varētu būt arī viņš pats, kurš grib nākotni glābt. Darbu rakstot, savāktās informācijas bagāža pārsniegusi vienas grāmatas ietvarus: “Tik daudz ir iekšā tajā datorā, arī piezīmēs, un es atkal pārdzīvoju – neba nu jāņem līdzi uz turieni, kur jādodas, un neatstāšu nekā šeit?”

Lasīt vairāk...

Mārupes novadā sveikta simtgadniece

Svētdien, 1. martā, apaļi simts gadi apritēja Mārupes novada iedzīvotājai Lilijai Celmiņai. Pirmdien jubilāri mājās sveica Mārupes novada domes priekšsēdētājs Mārtiņš Bojārs un Sociālā dienesta vadītāja Una Putniņa, vēlot stipru veselību, dzīvesprieku un daudz prieka mirkļu kopā ar sev tuvajiem cilvēkiem. Kopā ar ziediem un torti simtgadniece saņēma arī pašvaldības dāvanu 150 eiro apmērā.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.