Menu
 

Eduards Pāvuls, Kārlis Ruks, Kaspars Biezbārdis, hercogs Bīrons – Salas pagasta leģendas

Babītes novada Salas pagasts ir vieta, kas saistīta ar daudzām ievērojamām personībām – tā ir izcilā latviešu aktiera Eduarda Pāvula un jaunlatvieša Kaspara Biezbārža dzimtā puse, šeit pagājušā gadsimta vidū dzīvojis un jaunas dāliju šķirnes radījis leģendārais selekcionārs Kārlis Ruks. Un viņu visu piemiņu glabā Babītes novada pašvaldības Kultūrizglītības centra filiāle Salas pagastā “Vietvalži”.

Lasīt vairāk...

Foto: Aizvadīts Latvijas valsts vienaudžu salidojums

24. augustā VEF Kultūras pilī aizvadīts jau trešais Latvijas valsts simtgadnieku salidojums. Tā ir pilsoniskā iniciatīva, kas veidota ar mērķi, lai arī visvecākie Latvijas valsts iedzīvotāji iesaistītos valsts simtgadei veltītajos pasākumos. Salidojuma ideja “iedunkāja” gan valsts vienaudžus uzdrošināties, gan pašvaldības un valsts institūcijas vairāk izcelt atziņu, ka valstij katrs cilvēks ir liela vērtība, lai tiešām katrs var sajust, ka ir valstij svarīgs, informē Latvijas valsts simtgades birojā.

Lasīt vairāk...

Gunta Bluša: Arī tad, ja šķiet, ka visu protu un saprotu, atrast katra pacienta problēmas atrisinājumu ir izaicinoši

Gunta Bluša ir sertificēta fizikālās medicīnas procedūru speciāliste, kas rehabilitācijas centrā “Krimulda” strādā jau kopš tālā 1993. gada. Gunta ir piedzīvojusi dažādas izmaiņas Krimuldā, taču nemainīgs paliek viņas smaids un pozitīva attieksme pret darbu.

Lasīt vairāk...

Ojārs Rubenis: Darbs teātrī ir kalpošana

“Darbs teātrī ir kalpošana. Tas nav kā birojā, kad kabineta durvis aizslēdz piecos un var doties mājās. Direktora amatā tu kalpo visiem, un citādi nemaz nav iespējams,” arī šādu atziņu intervijā pauda Ojārs Rubenis, kurš Latvijas Nacionālo teātri vadījis 12 gadus. Viņš laikam ir vienīgais teātra direktors, kurš par teātrim veltītajiem gadiem un darbu saņēmis “Spēlmaņu nakts” specbalvu. Tiesa, teātri pamest Ojārs nedomā, jo, kā pats saka, vēl esot ļoti daudz darāmā.

Lasīt vairāk...

Jānis Seregins Saulkrastos: Kad uzvarējām, politikai vairs nebija laika

Jānis Seregins ir dzimis Saulkrastos un paliekošas pēdas tur atstās ar savu interesanto seno velosipēdu kolekciju. Taču viņa dzīvesgājuma aprakstā ir arī kāda ne mazāk būtiska rindiņa: pirms 30 gadiem – 1989. gada decembrī – viņš pirmajās brīvajās pašvaldību vēlēšanās tika ievēlēts par vietējās padomes deputātu, piekrita izpildu komitejas priekšsēdētāja amatam, bet pēc pirmās administratīvi teritoriālās reformas bija pirmais Saulkrastu pilsētas domes priekšsēdētājs.

Lasīt vairāk...

Liesma Mortuzāne Saulkrastos: Medmāsas darbs der tiem, kuri mīl cilvēkus

Grūti pat iedomāties slimnīcu, poliklīniku vai citu medicīnas iestādi bez medicīnas māsām, kurām tā piestāv vārds “māsiņas”. Grūti pat iedomāties slimnīcu, poliklīniku vai citu medicīnas iestādi bez medicīnas māsām, kurām tā piestāv vārds “māsiņas”. Lai pateiktu paldies par nevainojamu ikdienas darbu, pagājušogad, valsts dibināšanas gadadienā, Saulkrastu slimnīcas medmāsa Liesma Mortuzāne saņēma novada domes Atzinības rakstu nominācijā “Medicīna”. Saulkrastu slimnīca jau 30 gadus ir viņas pirmā un joprojām vienīgā darbavieta.

Lasīt vairāk...

Ziedonis Skrīvelis Saulkrastos: Varu atļauties to, kam jaunībā pietrūka laika

Ziedonim Skrīvelim 28. decembrī apritēja 80. Viņš joprojām dejo tautas deju kolektīvā “Saulgrieži”, kā audējs gatavojas izstādei Talsos un teic, ka pagājušogad līdz pat novembrim esot peldējies jūrā. Jautāts, kā šādā vecumā iespējams saglabāt možu garu, Ziedonis smaidot atbild, ka visu mūžu nekas cilvēcisks viņam neesot bijis svešs. Arī tagad viņš ņemot pretī visu, ko dzīve sniedz.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.