Menu
 

Piešķirta atzinība "Stopiņu novada Goda pilsonis" 2020.gadā

Stopiņu novada Goda pilsoņa Atzinības piešķiršanas komisija, kā katru gadu, arī šogad ļoti rūpīgi izvērtēja septiņus saņemtos pieteikumus. Šogad vairākus pieteikumus bija iesnieguši iedzīvotāji, un tas īpaši priecē, ka mēs spējam novērtēt blakus esošo cilvēku darbu, sasniegumus un sniegto atbalstu ārpus saviem darba pienākumiem.

Lasīt vairāk...

Nora Gavare Siguldā: Viss sākas no kaut kā

Kopienas dārzs “Audz”, kas atrodas Siguldā, Zaļās villas radošā kvartāla teritorijā, nesen noslēdza otro sezonu. Gads bijis ražīgs ne tikai novāktās ražas ziņā. Marta sākumā Minhenes Universālā dizaina institūts organizēja starptautisku izstādi un konkursu “Universal Design Competition 2020”, kurā dārza “mamma” Nora Gavare saņēma Universālā dizaina ekspertu balvu.

Lasīt vairāk...

Simts gadu jubilejā sveikta ķekaviete

26.oktobrī 100 gadu jubileju nosvinējusi ķekaviete Zenta Šļūka. Viņa ir bijusi čakla audēja, tautas daiļamata meistare un daudzus gadus vadījusi lietišķās mākslas studiju “Ķekava”. Mīlestību pret savu arodu viņa apliecināja arī savā jubilejas dienā, tērpjoties tautastērpā, informē Ķekavas novada pašvaldībā.

Lasīt vairāk...

Ādažnieks Kristians Liberts. Dzīve ar pievienoto vērtību

Vidējā atzīme – 9,36 balles! Pirmā vieta ekonomikas un vēstures olimpiādē starp Pierīgas novadu skolām! Otrā vieta ģeogrāfijas olimpiādē, divas trešās vietas fizikas un matemātikas olimpiādē Pierīgas novadu skolu konkurencē un vēl divas atzinības – viena par sniegumu ekonomikas valsts olimpiādē, otra par veikumu Pierīgas novadu angļu valodas olimpiādē! Ar visaugstāko vidējo atzīmi, kā arī vislielāko godalgoto vietu skaitu olimpiādēs ādažnieks Kristians Liberts ir izcilākais starp šā gada Ādažu izcilniekiem, kurus Ādažu novada dome sveica izglītības iestāžu jauno izcilnieku godināšanas pasākumā “Ādažu izcilnieks”.

Lasīt vairāk...

Latvijas labākie sportisti un sporta sabiedrības pārstāvji tiks godināti pasākumā "Trīs zvaigžņu balva"

No 2020.gada Latvijas sporta sabiedrībā tiek ieviests jauns koncepts sasniegumu godināšanā – “Trīs Zvaigžņu balva”. Kā informēja Latvijas Olimpiskā komiteja, balsojums par “Trīs Zvaigžņu balvas” nominācijām notiks divās kārtās. Pirmā kārta noritēs no 5. līdz 23.oktobrim, kad tiks izvirzīti kandidāti 10 nominācijās, savukārt otrā kārta notiks no 5. līdz 29.novembrim. Otrajā kārtā norisināsies balsojums, kur 50% noteiks sabiedrības viedoklis, bet atlikušo pusi noteiks akreditētie sporta žurnālisti un sportisti.

Lasīt vairāk...

Ilze Jakuša-Kreituse: Katrs esam daļa no Saulkrastu kultūras dzīves

Pa kultūras nama “Zvejniekciems” atvērtajiem balkona logiem plūst klasiskās mūzikas skaņas – notiek kamerorķestra “Kremerata Baltica” mēģinājums. Turpat ar velosipēdiem pieripina bērni atstarojošās vestēs un kopā ar skolotāju dodas izzināt kuģu maketu izstādi, kāds jauns pāris vestibilā aplūko mākslinieka Mareka Gurecka darbus... Diezgan liela rosība tik siltai augusta dienai!

Lasīt vairāk...

Ādažnieks Dailonis Pakalns: Vajadzēja izdzīvot!

Ādažnieks, farmaceits, bioloģijas doktors Dailonis Pakalns pats sev izlauzis ceļu dzīvē. Caur viņa dzimtas stāstu var izstāstīt arī Latvijas vēsturi 200 gadu garumā un tās sāpīgākos brīžus. Dailoņa tēvs gāja bojā Gulaga nometnē 1945. gadā, kad Dailonim bija 13 gadi, bet mammu uz Sibīriju izsūtīja 1949. gadā. 1939. gadā Dailoņa Pakalna tēva Alfrēda Teodora jaunsaimniecība “Zālītes” bija izvirzīta paraugsaimniecības statusam. Atkārtotai izvešanai uz Sibīriju Pakalnu ģimene sarakstos bija pirmā. Mammu aizveda, palika trīs brāļi. Dailonis bija vecākais, bet jaunākajam – nepilni pieci gadi. Jo vairāk šķēršļu liktenis lika, jo lielāks spīts bija tos pārvarēt.

Lasīt vairāk...

Toms Skujiņš: Carnikavu vēl joprojām saucu par savām mājām

Carnikavas novads ir mājas daudziem talantīgiem un Latvijā pazīstamiem cilvēkiem – dziedātājiem, režisoriem un sportistiem. Stāstu sērija “Ievērojami cilvēki Pierīgas pilsētās” šoreiz devās pašā Carnikavas sirdī, jo tieši šeit dzīvo Latvijas čempions šosejas riteņbraukšanā – Toms Skujiņš. “Rīgas Apriņķa Avīze” sazinājās ar sportistu, lai dzirdētu viņa stāstu par Carnikavas pilsētu.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.