Menu
 

Invaliditāte nav šķērslis, lai kļūtu par Latvijas čempionu

“Neesmu tik veca, lai nevarētu uzsākt ko jaunu!” – tā pēc aiziešanas pensijā nolēma otrās grupas invalīde lielvārdiete Vija Dzērve. Sešdesmit trīs gadu vecumā viņa sāka nodarboties ar pauerliftingu – svaru stieņa spiešanu guļus. Treniņi vainagojās panākumiem – jau pirmajās sacensībās Bauskā tika izcīnīta zelta medaļa.

Lasīt vairāk...

Oskars Počkajs: Pats svarīgākais ir sākumā nesalūzt

Oskars Počkajs vienmēr ir bijis optimists, vienmēr spējis ar visu tikt galā pats, vēl vairāk – palīdzējis un iedvesmojis citus, desmit gadus vadot Ikšķiles Invalīdu biedrību. Šobrīd viņš turpina rosīties dzimtas mājās, un, neraugoties uz to, ka nelaimes rezultātā spēku plaukumā zaudējis kāju, kas dzīvi mainīja par 180 grādiem, spējis šo faktu pieņemt un tikt ar to galā. Faktiski Oskars joprojām spēj visu to pašu, ko mēs, veselie, un vēl vairāk.

Lasīt vairāk...

"Eirobarometrs": Aug uzticēšanās ES un stingrs atbalsts ES reakcijai uz Krievijas iebrukumu Ukrainā un enerģētikas politikai

2022.gada vasaras "Eirobarometra" standartaptauja liecina par pilsoņu lielāku uzticēšanos ES un pastāvīgu stingru atbalstu ES reakcijai uz Krievijas agresiju pret Ukrainu. Lielākā daļa ES pilsoņu atbalsta ieguldījumus atjaunīgos energoresursos un rīcību, kas mazina ES atkarību no Krievijas enerģijas avotiem. Atzinība eiro ir sasniegusi augstāko līmeni, kāds jebkad bijis. Tomēr eiropieši arvien vairāk bažījas par ekonomisko situāciju ES un savā valstī, informē Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā.

Lasīt vairāk...

Jeļena Ūdre: Visu var izdarīt, tikai pašam ir jāgrib

Ar ogresgalieti Jeļenu Ūdri pirmo reizi tikāmies pirms nepilniem diviem gadiem, veidojot publikāciju par viņas tēva Antona Petkeviča gatavošanos 100. dzimšanas dienai. Uz tikšanos Jeļena jeb, kā pati saka, Lienīte atbrauc ar auto, dzīvespriecīga un enerģiska. Pamanu, ka viņas labā roka nefunkcionē – kā vēlāk atzīst Jeļena, darbojas tikai pirksti. Tās ir sekas pēc bērnu cerebrālās triekas, ar kuru uzņēmīgā sieviete sadzīvo visu mūžu, bet tas viņai nav liedzis īstenot sapņus un nejusties citādai.

Lasīt vairāk...

Latvijas lepnums – četras ikšķilietes

Šogad jau astoņpadsmito reizi “Latvijas lepnuma” balvu saņēma tie, kas iedvesmo, nesavtīgi palīdz, skolo un glābj, darot vairāk, nekā kāds no viņiem to varētu prasīt vai sagaidīt. Nominācijā “Glābējs” balvu saņēma četras ikšķilietes – Līga Rumpa, Ingūna Urtāne, Alise Urtāne un Maija Brice –, kuras šā gada 17. janvārī pašaizliedzīgi un drosmīgi, riskējot ar savu dzīvību, izglāba kādu Daugavas ledū ielūzušu ģimeni ar zīdainīti.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.