Menu
 

Siguldas novada izglītības iestādēs īsteno garīgās veselības veicināšanas programmu

Latvijas Universitāte sadarbībā ar Siguldas novada pašvaldību šajā mācību gadā izglītības iestādēs uzsākusi programmu “Garīgās veselības veicināšana skolās”. Vispirms programma tiek īstenota pirmsskolas izglītības iestādēs ”Pasaciņa”, “Ābelīte”, “Tornīši” un Siguldas pilsētas vidusskolas, Siguldas 1. pamatskolas, Laurenču sākumskolas, Siguldas Valsts ģimnāzijas atsevišķās vecuma grupās. Šajā darbā ir iesaistījušās arī Mālpils novada vidusskola un Krimuldas vidusskola.

Lasīt vairāk...

No 8.marta Siguldas novada skolās mācības turpināsies attālināti

Saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākajiem datiem, kas veikti 3.martā, no nākamās nedēļas mācības visās Siguldas novada skolās turpināsies attālināti. Skolvadības sistēmā “e-klase.lv” vecāki saņems plašāku informāciju par izmaiņām stundu sarakstos vai mācību stundās, ja tās mainīsies.

Lasīt vairāk...

Jauno skolotāju projektam "Mācītspēks" pieteikušies 1149 dažādu jomu speciālisti

1.martā noslēdzās pieteikšanās skolotāju izglītības projektam “Mācītspēks”. Kopumā pieteikušies 1149 dažādu jomu speciālisti no visas Latvijas, kas gatavi iegūt pedagoga kvalifikāciju un vienlaikus uzsākt darbu skolā. Rūpīgas atlases rezultātā līdz aprīļa beigām tiks noteikti dalībnieki, kuru izglītība, pieredze un personība atbilst projekta “Mācītspēks” kritērijiem, informē projekta pārstāvji.

Lasīt vairāk...

Eksperti: Pieaugušo izglītības sistēma ir sadrumstalota un radikāli jāmaina

Pieaugušo izglītības sistēma patlaban ir ļoti sadrumstalota, un tas rada vairākus nopietnus izaicinājumus iedzīvotājiem, kuru prasmes un zināšanas nākotnes darba tirgus pieprasījumam var neatbilst, otrdien Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē pauda nozaru eksperti. Lai nākotnē novērstu drastisku mazkvalificēto darbinieku pieaugumu darba tirgū, radikāli jāmaina pieaugušo izglītības sistēma, jo nākotnē būtiskas izmaiņas gaidāmas arī darba tirgū. 

Lasīt vairāk...

LLKC un dziedātāja Patrisha sākuši veidot īsfilmu ciklu jauniešiem "Ieraugi sevi laukos!"

Lai iedvesmotu skolēnus izvēlēties profesijas, kas nepieciešamas laukos, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) sadarbībā ar dziedātāju Patrishu, uzsācis veidot īsfilmu ciklu jauniešiem “Ieraugi sevi laukos!” Pirmā tapusi sērija par veterinārārsta amatu, kurā jauniešu vidū populārā dziedātāja Patrisha (Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča) tiekas ar sertificētu vetārsti Lieni Aveniņu.

Lasīt vairāk...

Līga Sausiņa: Negribētos palikt virspusējības līmenī

Mācības klātienē var atsākt 1.–4. klases skolēni novados ar zemu Covid-19 saslimstību, tostarp Mālpils, Saulkrastu un Siguldas novadā Pierīgā. Turpmāk izglītības procesa organizēšanā tiks ņemts vērā reģionālais princips, proti, novados, kur četrpadsmit dienu kumulatīvā saslimstība ar Covid-19 ir zemāka par divsimt saslimušajiem uz simt tūkstošiem iedzīvotāju, pie konkrētiem nosacījumiem varēs atsākt mācības klātienē.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.