Menu
 

Pierīgas bērni un bērnudārzi (1.daļa)

Kamēr Latvijā kopumā situācija ar bērnu dzimstību ir tuvu kritiskai, Pierīgas reģionā aina ir pavisam pretēja. Tur jauno ģimeņu un līdz ar to arī bērnu ir tik daudz, ka dažas pašvaldības ar vietām savos bērnudārzos var nodrošināt labi ja pusi no tiem. Tomēr, kā izrādās, ir arī citi risinājumi, lai pirmsskolas vecuma bērni būtu gan pieskatīti, gan skolas gaitām sagatavoti. Pierīgas pašvaldības tos veiksmīgi liek lietā, risinot šo problēmu un reizē rūpējoties par Latvijas jauno paaudzi.

Lasīt vairāk...

Bērni no Mālpils, Carnikavas un Laurenčiem izpelnās atzinību konkursā "Mūsu mazais pārgājiens"

Ceturtdien Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā “Silava” norisinājās konkursa “Mūsu mazais pārgājiens” uzvarētāju apbalvošanas pasākums. Jau par tradīciju kļuvušajā konkursā piedalījās Latvijas vispārizglītojošo un profesionālo skolu skolēni, kā arī interešu izglītības pulciņi, kuri veica izpēti par bērzu. Apbalvoto vidū bija arī bērni no vairākiem Pierīgas novadiem. 

Lasīt vairāk...

Pētījums: 21% iedzīvotāju uzskata, ka izglītības kvalitāte Latvijā ir zema

24% iedzīvotāju vērtē pašreizējo izglītības kvalitāti Latvijā kā augstu, gandrīz puse jeb 49% to vērtē kā viduvēju, savukārt kā zemu izglītības kvalitāti vērtē 21% iedzīvotāju, liecina Rīgas Tālmācības vidusskolas izglītības kvalitātes indekss. Pētījumā vērtēts sabiedrības viedoklis par izglītības kvalitāti, pieejamību un atbilstību darba tirgus prasībām. Analizējot visus faktorus, aprēķināts arī kopējais izglītības indekss, kas šogad ir pozitīvs – 55,6.

Lasīt vairāk...

Mācāmies jaunu mācīšanos. Vērtē Pierīgas skolotāji (1.daļa)

Latvijas izglītības sistēma šobrīd piedzīvo vērienīgas pārmaiņas. Valsts izglītības satura centra īstenotā projekta “Kompetenču pieeja mācību saturā” (“Skola 2030”) mērķis ir izstrādāt, aprobēt, pēctecīgi ieviest Latvijas izglītības iestādēs tādu vispārējās izglītības saturu un pieeju mācīšanā pirmsskolas izglītības, pamatizglītības un vidējās izglītības pakāpē, kuras rezultātā skolēni gūtu dzīvei mūsdienās nepieciešamās zināšanas, prasmes un attieksmes.

Lasīt vairāk...

Studenti bažījas par budžeta vietu samazināšanu un uzņemšanas prasību celšanu

Latvijas Studentu apvienība (LSA) šodien nosūtījusi izglītības un zinātnes ministrei Ilgai Šuplinskai (JKP) vēstuli, kurā aicina viņu uz tikšanos ar studējošajiem, lai pārrunātu Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) priekšlikumus izmaiņām budžeta vietu piešķiršanas kārtībā un reflektantu uzņemšanas kritērijos, pastāstīja apvienības sabiedrisko attiecību vadītāja Evelīna Puzo.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.