Menu
 

Šogad programmā "Latvijas skolas soma" piedalīsies vairāk nekā 231 tūkstotis skolēnu

Turpinoties programmai "Latvijas skolas soma", šogad valsts finansējums Latvijas iepazīšanai mākslas un kultūras norisēs nodrošināts vairāk nekā 231 tūkstotim skolas vecuma bērnu un jauniešu. To paredz 21. janvārī apstiprinātie Ministru kabineta noteikumi par programmas "Latvijas skolas soma" ieviešanu un finansējuma sadalījumu šim gadam, informē Latvijas valsts simtgades biroja vadītāja Linda Pastare.

Lasīt vairāk...

Asistenta atalgojums ir neliels, bet gandarījums liels

Decembris bija laiks, kad medijos biežāk nekā citkārt varēja lasīt stāstus par ģimenēm, kurās rūpējas par bērniem un pieaugušajiem ar invaliditāti. Lai atvieglotu šo ģimeņu ikdienu, valsts cilvēkiem ar smagu invaliditāti apmaksā divu veidu asistentu pakalpojumus. Viens ir asistents pašvaldībā, kas palīdz cilvēkam pārvietoties ārpus mājas, savukārt Izglītības un zinātnes ministrija nodrošina asistenta pakalpojumu izglītības iestādēs.

Lasīt vairāk...

Sākusies pieteikšanas ikgadējai "Ēnu dienai"

No 14. janvāra skolēniem ir iespēja pieteikties ikgadējai “Junior Achievement Latvia” (“JA Latvia”) karjeras izglītības programmai “Ēnu diena”. Šogad tā norisināsies 12. februārī. Šī gada “Ēnu dienas” tēma – perspektīvās profesijas, kuras nākotnē saskaņā ar šī brīža darba tirgus prognozēm būs pieprasītākas nekā tajās pieejamo speciālistu skaits. Pamatā tās ir profesijas tādās nozarēs kā dabas zinātnes, matemātika, informācijas tehnoloģijas, inženierzinātnes, ražošana, būvniecība un veselības aprūpe, informē JA Latvia projekta “Ēnu diena” vadītāja Linda Volāne.

Lasīt vairāk...

Saglabās papildu finansējumu izglītības programmām, kas paredz padziļinātu konkrētu mācību jomu apguvi

Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Vispārējās izglītības likumā, ar kuriem arī turpmāk saglabāts papildu finansējums pedagogu darba samaksai tām skolām, kas īsteno pamatizglītības programmas ar padziļinātu apguvi kādā no mācību jomām, piemēram, mūzikā, svešvalodā, mākslā, matemātikā, vai daļā no jomas, vēsta Saeimas preses dienests.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.