Menu
 

Pētījums: Latvijā skolotāji strādā vidēji 35 stundas nedēļā, kas ir zem ES vidējā rādītāja

Kopš 2013.gada ir samazinājusies to skolotāju daļa, kuri strādā pilnu slodzi, un vidēji Latvijā skolotāji strādā 35 stundas nedēļā, kas ir zem Eiropas Savienības (ES) vidējā rādītāja - 37 stundām, liecina Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) "TALIS 2018" veiktais pētījums.

Lasīt vairāk...

Pētījums: Pusaudžu mācību sasniegumu atkarība no ģimenes materiālās labklājības ir ievērojami mazāka kā vidēji OECD valstīs

Latvijas piecpadsmitgadīgo skolēnu mācību sasniegumu atkarība no ģimenes materiālās labklājības, mājās pieejamiem izglītības un kultūras resursiem, vecāku izglītības un profesijas ir ievērojami mazāka kā vidēji Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) valstīs, liecina "OECD PISA 2018" pētījuma rezultāti.

Lasīt vairāk...

Mudina mainīt sabiedrības uzskatus un valsts pieeju bērnu ar invaliditāti iekļaušanai izglītības sistēmā

Pašreizējais iekļaujošās izglītības modelis nefunkcionē pietiekami labi, jo tas neparedz pietiekamu psiholoģisko atbalstu bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu vecākiem, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē norādīja vecāku pārstāve, pirmsskolas un sākumskolas pedagoģe un bērna ar īpašām vajadzībām vecāks Anete Bendika.

Lasīt vairāk...

Viedtālruņi bērniem – vecāku palīgs vai bieds

Ir pierādīts, ka bērni, kuri jau no agra vecuma ir saskārušies ar viedierīcēm kontrolētā vidē, ir daudz spējīgāki pielāgoties un apgūt jaunās tehnoloģijas, kas nemitīgi papildina mūsu ikdienu ar jauniem uzlabojumiem. Taču nereti sabiedrībā dzirdamas bažas par to, vai pārlieku bieža tālruņu izmantošana var negatīvi ietekmēt bērna attīstību. Lai vairotu ierīču lietošanas pozitīvo ietekmi uz bērnu uzvedību un izvairītos no riskiem, kas ar tiem saistīti, aktīvi darbojas gan eksperti, gan tālruņu ražotāji.

Lasīt vairāk...

Konceptuāli atbalsta pienākumu nodrošināt mācību programmu apguvi latviešu valodā visos pašvaldību bērnudārzos

Saeima ceturtdien pirmajā lasījumā atbalstīja nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) sagatavotos grozījumus, kas nosaka pašvaldībām pienākumu nodrošināt izglītības programmu apguvi valsts valodā ikvienā pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.