Menu
 

Kas jāņem vērā, izvēloties mākslīgo apgaismojumu?

Mākslīgā apgaismojuma vēsture sākās, kad cilvēks sāka izmantot uguni – ugunskurus un lāpas varētu pat uzskatīt par pirmajām apgaismes ierīcēm. Laikam ejot, uguns turpināja pildīt apgaismes funkcijas caur eļļas lampām un svecēm, apgaismojumu padarot nosacīti vienkāršāku un, galvenokārt, mobilāku. Pēc elektriskās spuldzītes atklāšanas turpinājās jaunu atklājumu ēra, sākotnējās kvēlspuldzes aizstājot ar ne vien energoefektīviem risinājumiem, bet arī dažādām variācijām interjera dizaina kontekstā.

Lasīt vairāk...

Karlsonu pāra vienkāršās patiesības

Šie stāsti nepretendē nedz uz Šekspīra, nedz Raiņa vai Zigmunda Skujiņa augstumiem. Tie vienkāršā valodā pastāsta dažus pašiem svarīgus mirkļus no šodienas, bet vēl vairāk – no aizvadītiem gadiem, kad visi bijām jaunāki un droši vien tādēļ zāle likās zaļāka un sviestmaize garšīgāka. Brīdi pa brīdim kāds “Rīgas Apriņķa Avīzes” lasītājs mums uzraksta, lai dalītos pārdomās vai pastāstītu par savas dzīves jaukākajiem mirkļiem. Iespēju robežās cenšamies publicēt.

Lasīt vairāk...

Katram daudzbērnu ģimenes loceklim vajadzēs personalizētu "3+ Ģimenes karti" atlaidēm sabiedriskajā transportā

No 2020. gada 1. janvāra katram daudzbērnu ģimenes loceklim būs nepieciešama sava personalizēta "3+ Ģimenes karte", lai saņemtu atlaidi par braucienu reģionālo maršrutu autobusos un vilcienos. Kopā ar personalizēto "3+ Ģimenes karti" vecākiem būs jāuzrāda arī personas apliecinošs dokuments, bet bērniem – personas apliecinošs dokuments vai skolēna / studenta apliecība, vēsta Autotransporta direkcija.

Lasīt vairāk...

Pieci mūsdienīgi ieradumi, kas kaitē bērna veselībai

Pasaule mainās, iespējas kļūst arvien plašākas, un līdz ar to mainās arī tendences bērnu audzināšanā. Nemainīga paliek vien vecāku vēlme rūpēties un sniegt bērnam pašu labāko. Taču arī vecāki ar vislabākajiem nodomiem mēdz kļūdīties. Pieci mūsdienu ikdienas ieradumi, ar kuriem vecāki netīši var nodarīt kaitējumu bērnam.

Lasīt vairāk...

Salda miega izaicinājums: seši padomi guļamistabas iekārtojumam

Tikai puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka no rīta mostas izgulējušies, – tā liecina “IKEA” pētījuma dati. Gandrīz 70 procentu aptaujāto sacīja, ka vēlas mājās mainīt interjera stilu, pārkārtot mēbeles, atbrīvoties no daudzām mantām vai tās parocīgāk sakārtot. Kā par pieņemamu cenu iekārtot funkcionālu un ērtu guļamistabu?

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.