Menu
 

CSP: Samazinoties aizbraucēju skaitam, bērnu skaits Latvijā nedaudz pieaug

2020.gada sākumā Latvijā bija 359 457 bērni vecumā līdz 17 gadiem, kas ir par 644 bērniem jeb 0,2 % vairāk nekā 2019. gada sākumā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) apkopotie dati. Bērnu īpatsvars iedzīvotāju kopskaitā pieaudzis no 17,1 % 2013. gadā (kad tas bija zemākais) līdz 18,8 % šī gada sākumā. Pēdējo divu gadu laikā bērnu skaits ir nedaudz audzis.

Lasīt vairāk...

Turaidā notiks ģimeņu svētki "Vai tu zini, kas ir tikums?"

Turaidas muzejrezervāts 2. augustā plkst. 15.00 aicina ģimenes ar bērniem apmeklēt ģimeņu svētkus “Šodien Turaidas muiža pieder bērniem! – Vai Tu zini, kas ir tikums?”, kuros kopīgi caur spēlēm un dalību radošajās darbnīcās, ekspozīciju stāstiem muižas saimnieciskajā centrā būs iespēja noskaidrot, kas ir tikumi, kādi tie bija muižas laikos un kādi tie ir tagad.

Lasīt vairāk...

Saulkrastos laulājas pat no Peru, Kubas un Meksikas!

Saulkrastos laulības slēdz ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī pāri no visdažādākajām Latvijas un pasaules vietām, jo viņus šurp vilina īpašās sajūtas, ko sniedz Vidzemes jūrmalas vienreizīgais, vienkāršais šarms un stāsts. Liela nozīme ir arī Saulkrastu Dzimtsarakstu nodaļas uzcītīgajam darbam un sirsnībai, ar kādu katru pāri uzņem tās vadītāja Baiba Meldere.

Lasīt vairāk...

Tur Jānīšus daudzināj'! Carnikaviešu ģimenē vārds Jānis dēliem dots četrās paaudzēs pēc kārtas

No senatnes līdz mūsdienām pierakstīts un saglabāts vairāk nekā tūkstotis Jāņu dziesmu, ap 40 000 dziesmu tekstu, tikai pašu Jāņa vārda īpašnieku kļūst arvien mazāk. Bet ne carnikaviešu Bērziņu ģimenē, kur vārds Jānis dēliem dots četrās paaudzēs pēc kārtas.

Lasīt vairāk...

Rosina pārstrukturizēt VBTAI, izveidojot bāriņtiesas uzraugošo Centrālo bērnu tiesību aizsardzības iestādi

Labklājības ministrija (LM) rosina pārstrukturizēt Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, izveidojot Centrālo bērnu tiesību aizsardzības iestādi, kas pārraudzīs bāriņtiesas, turklāt ministrija arī mudina domāt par bāriņtiesu skaita mazināšanu un to locekļu izraudzīšanos konkursā, lai novērstu iespējamu pašvaldību ietekmi uz lēmumiem.

Lasīt vairāk...

Cilvēktiesību komisija konceptuāli atbalsta bērnu adopcijas uz ārvalstīm aizliegumu līdz jauna regulējuma izstrādei

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien lēma virzīt izskatīšanai parlamentā komisijas izstrādātos grozījumus, kas paredz no 1.septembra aizliegt bērnu adopciju uz ārvalstīm līdz brīdim, kad stāsies spēkā grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā un citos normatīvajos aktos par bērnu adopciju uz ārvalsti, vēsta Saeimas preses dienests.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.