Menu
 

Uzticības tālrunis 116111 gatavs palīdzēt ģimenēm, kas cieš no izjauktā dzīves ritma

Ārkārtējās situācijas laikā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) īpaši aicina bērnus un vecākus izmantot Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 piedāvāto bezmaksas psiholoģisko palīdzību, kas ir pieejama visu diennakti. Krīzes laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi. Lai izvairītos no tās sekām, psihologa konsultācija ir viena no efektīvākajām metodēm, norāda VBTAI.

Lasīt vairāk...

Aptauja: Latvijā 57% vecāku nezina, kurā vietā pie bērnu ratiņiem jāstiprina atstarotāji

Latvijā 57% jauno vecāku nezina, kurā vietā pie bērnu ratiņiem piestiprināmi atstarojošie elementi, lai tie būtu labāk pamanāmi, liecina degvielas mazumtirgotāja "Neste Latvija" veiktās aptaujas rezultāti.

Teju visiem jeb 99% vecāku ir svarīgi izmantot atstarojošus elementus arī uz bērnu ratiņiem, un 91% no aptaujātajiem to arī dara. Tomēr tikai 25% no pētījuma dalībniekiem atzinuši, ka ratu iegādes brīdī ir pievērsuši uzmanību tam, vai bērnu ratiņi ir aprīkoti ar atstarojošiem elementiem.

Pretēji tam, ka tikai atsevišķi ratu ražotāji jau ražošanas procesā ir iestrādājuši atstarotājus, gandrīz puse jeb 47% no aptaujas dalībniekiem paši ir aprīkojuši ratus, lai justos droši atrodoties uz ceļa.

Pētījums atklājis, ka 57% aptaujāto nezina, kurā vietā uz ratiņiem būtu jāpiestiprina atstarojošus elementus, lai tie būtu vislabāk pamanāmi. Savukārt 61% vecāku nav informācijas, kurš no atstarotājiem ir vislabāk pamanāmais un kurus ir nepieciešams piestiprināt savu bērnu ratiņiem.

"Neste" veica aptauju 2020.gada februārī un tajā piedalījās 1796 dalībnieki no visas Latvijas - portāla "mammamuntetiem.lv" lasītāji. 

Lasīt vairāk...

Petraviča: Institūcijās esošiem pusaudžiem adopcija uz ārvalstīm ir vienīgā iespēja pārrakstīt savu dzīvi

Institūcijās esošiem pusaudžiem adopcija uz ārvalstīm ir vienīgā iespēja pārrakstīt savu dzīvi, jo Latvijā pārsvarā izvēlas adoptēt bērnus līdz sešu gadu vecumam un bez būtiskiem veselības aprūpes traucējumiem, intervijā Latvijas Radio sacīja labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV).

Lasīt vairāk...

Latvijā senioru vidū vairāk ir sieviešu, jaundzimušo bērnu vidū vairāk zēnu

Latvijas iedzīvotāju vecuma struktūrā vērojams, ka vecāka gadagājuma iedzīvotāju vidū ir daudz vairāk sieviešu nekā vīriešu, lai gan jaundzimušo bērnu skaitā zēnu ir vairāk, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) informācija. Augstāks vīriešu īpatsvars saglabājas līdz 38 gadu vecumam. Latvijā ir augstākais sieviešu īpatsvars iedzīvotāju skaitā Eiropas Savienībā (54 %).

Lasīt vairāk...

Notāru padome: Latvijā ir jāveido sistēma, kurā bērnu interešu aizsardzība tiek nodrošināta preventīvi

Pārāk daudz laulību Latvijā tiek šķirtas, un līdz ar to ļoti daudz bērnu tiek pakļauti tam, ka var tikt aizskartas viņu intereses un ierobežotas tiesības uz normālu attīstību, t.sk. emocionālo. Tādu secinājumu pēc ikgadējām Notāru dienām, kurās šoreiz Notāru padome rosināja diskusijas par bērnu juridisko drošību, īpaši vecākiem šķiroties, paudis Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētājs Jānis Skrastiņš.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.