Menu
 

Rīgas reģionā sagatavoti atbalsta plāni 196 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem

Deinstitucionalizācijas projekta ietvaros Rīgas plānošanas reģionā tiek veikta papildu bērnu ar funkcionāliem traucējumiem vajadzību izvērtēšana un individuālu atbalsta plānu izstrāde, kas ļaus tiem izmantot projektā paredzētos un apmaksātos sociālās rehabilitācijas pakalpojumus.  Kā informēja Rīgas plānošanas reģiona Deinstitucionalizācijas projekta vadītāja Annele Tetere, šobrīd atbalsta plāni jau sagatavoti divām trešdaļām jeb 196 no 300 sociālo dienestu pieteiktajiem bērniem.

Lasīt vairāk...

Pētījums: Vecākiem ir svarīga loma cīņā ar nepatiesas informācijas izplatību jauniešu vidū

Tikai trešdaļai pusaudžu Latvijā ir ieradums pārbaudīt informācijas patiesumu, pirms viņš ar to dalās interneta vidē. Vairāk nekā puse atzīst, ka skolā nav mācījušies, kā pārbaudīt informācijas patiesumu. Tāpēc nozīmīga loma cīņā ar misinformāciju ir tieši vecākiem, kurus bērni min kā primāro informācijas avotu, lai pārliecinātos par informācijas patiesumu gadījumos, kad bērns internetā ir saskāries ar šaubīgu informāciju vai saprot, ka internetā lasītajam vai redzētajam nevar ticēt. Tā liecina “Telia Company” un “Drossinternets.lv” veiktā pētījuma rezultāti, par kuriem informē “Drossinternets.lv” preses sekretārs Kaspars Līcītis.

Lasīt vairāk...

Eksperti akcentē aprūpētāja atvaļinājuma nepieciešamību, rūpējoties par ģimenes locekļa veselību

Lai varētu pilnvērtīgi rūpēties par ģimenes locekļa veselību, nepieciešams aprūpētāja atvaļinājums, Labklājības ministrijas un tās sociālo partneru rīkotajā tiešsaistes diskusijā "Iespēja īslaicīgi aprūpēt vai atbalstīt tuvinieku - kas jāzina par aprūpētāja atvaļinājumu?" uzsvēra nozares eksperti.

Lasīt vairāk...

Akcijā aktualizē seksuālās vardarbības pret bērniem problēmu

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas (VBTAI) Bērnu un pusaudžu uzticības tālrunis 116111, atzīmējot  Eiropas dienu bērnu aizsardzībai no seksuālās vardarbības, no 23. novembra līdz 29. novembrim rīko akciju “Pārtrauc klusēšanu!”. Tās mērķis ir nodrošināt iespēju ziņot par seksuālās vardarbības gadījumiem pret bērniem, saņemt profesionālas psiholoģiskās konsultācijas un atbalstu, kā arī nepieciešamo informāciju par iespējamajām seksuālas vardarbības pazīmēm un tālāko rīcību.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.