Menu
 

Aicina izvērtēt valsts sniegto aizsardzību un atbalstu ārpuslaulību ģimenēm

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti trešdien sēdē sprieda par ārpuslaulības ģimeņu sociālo aizsardzību un uzklausīja Tieslietu ministrijas, Labklājības ministrijas, Tiesībsarga biroja, nevalstisko organizāciju pārstāvjus, kā arī juristu viedokļus šajā jautājumā, informēja Saeimas preses dienests.

Lasīt vairāk...

Samazinājies reģistrēto laulību skaits; mazāk arī jaundzimušo un mirušo

2020.gada martā un aprīlī kopā reģistrētas 1020 laulības – par 344 laulībām jeb 25,2 % mazāk nekā 2019. gada attiecīgajos divos mēnešos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vidēji dienā divos mēnešos reģistrētas 17 laulības (2019. gadā – 22 laulības). Reģistrēto laulību skaita sarukumu ietekmēja ārkārtējā stāvokļa ieviešana Latvijā vīrusa Covid-19 izraisītās pandēmijas dēļ, atzīmē CSP.

Lasīt vairāk...

Bērna līdz divu gadu vecumam kopšanas pabalstu palielinās līdz 171 eiro, bet par bērnu ar invaliditāti izmaksās vienreizēju piemaksu

inanšu ministra darba grupā atbalstu guvuši labklājības ministres Ramonas Petravičas (KPV LV) priekšlikumi palielināt bērna līdz diviem gadiem kopšanas pabalstu līdz 171 eiro, kā arī izmaksāt vienreizēju 150 eiro lielu piemaksu par bērnu ar invaliditāti, informēja ministres padomnieks komunikācijas jautājumos Jānis Zariņš.

Lasīt vairāk...

Aiga Rotberga: Mēs nedrīkstam noteikt, kuram dzīvot, kuram ne

Ārkārtējās situācijas laikā Latvijā tika ierobežoti gandrīz visi veselības aprūpes pakalpojumi, tika pārtraukti īslaicīgās ķirurģijas pakalpojumi. Kā izrādās, tas neattiecās uz abortiem, jo sievietes, kuras gribēja veikt šo ginekoloģisko operāciju, tiek kvalificētas kā grūtnieces. Kas ir aborts un vai tas vienmēr ir vienīgā izeja – par to sarunā ar Aigu Rotbergu, pieredzes bagātu ginekoloģi-ķirurģi, kura pirms desmit gadiem atteicās no tādu operāciju veikšanas, jo uzskata, ka aborts ir slepkavība.

Lasīt vairāk...

Uzticības tālrunis 116111 gatavs palīdzēt ģimenēm, kas cieš no izjauktā dzīves ritma

Ārkārtējās situācijas laikā Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija (VBTAI) īpaši aicina bērnus un vecākus izmantot Bērnu un pusaudžu uzticības tālruņa 116111 piedāvāto bezmaksas psiholoģisko palīdzību, kas ir pieejama visu diennakti. Krīzes laikā, kad izjaukts ierastais dzīves ritms un jāievēro dažādi ierobežojumi, daudzi izjūt spriedzi. Lai izvairītos no tās sekām, psihologa konsultācija ir viena no efektīvākajām metodēm, norāda VBTAI.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.