Menu
 

Tur Jānīšus daudzināj'! Carnikaviešu ģimenē vārds Jānis dēliem dots četrās paaudzēs pēc kārtas

No senatnes līdz mūsdienām pierakstīts un saglabāts vairāk nekā tūkstotis Jāņu dziesmu, ap 40 000 dziesmu tekstu, tikai pašu Jāņa vārda īpašnieku kļūst arvien mazāk. Bet ne carnikaviešu Bērziņu ģimenē, kur vārds Jānis dēliem dots četrās paaudzēs pēc kārtas.

Lasīt vairāk...

Rosina pārstrukturizēt VBTAI, izveidojot bāriņtiesas uzraugošo Centrālo bērnu tiesību aizsardzības iestādi

Labklājības ministrija (LM) rosina pārstrukturizēt Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekciju, izveidojot Centrālo bērnu tiesību aizsardzības iestādi, kas pārraudzīs bāriņtiesas, turklāt ministrija arī mudina domāt par bāriņtiesu skaita mazināšanu un to locekļu izraudzīšanos konkursā, lai novērstu iespējamu pašvaldību ietekmi uz lēmumiem.

Lasīt vairāk...

Cilvēktiesību komisija konceptuāli atbalsta bērnu adopcijas uz ārvalstīm aizliegumu līdz jauna regulējuma izstrādei

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija trešdien lēma virzīt izskatīšanai parlamentā komisijas izstrādātos grozījumus, kas paredz no 1.septembra aizliegt bērnu adopciju uz ārvalstīm līdz brīdim, kad stāsies spēkā grozījumi Bērnu tiesību aizsardzības likumā un citos normatīvajos aktos par bērnu adopciju uz ārvalsti, vēsta Saeimas preses dienests.

Lasīt vairāk...

Sācies vasaras brīvlaiks; Valsts policija aicina vecākus atgādināt bērniem par drošību!

Ik gadu 1. jūnijā tiek atzīmēta Starptautiskā bērnu aizsardzības diena, tāpat arī jūnijs ir mēnesis, kad bērniem sākas vasaras brīvlaiks. Lai vasaru varētu izbaudīt bez liekām raizēm un izvairītos no nepatīkamiem starpgadījumiem, Valsts policija ir sagatavojusi drošības līgumu – vienošanās paraugu starp vecākiem un bērniem, tādējādi aicinot vecākus bērniem atgādināt par drošību vasarā, pārrunājot dažādus ar bērnu drošību saistītus jautājums.

Lasīt vairāk...

Kā iemācīt bērnam tikt galā ar bīstamām situācijām? Skaidro psiholoģe

No bezpalīdzīga un visu laiku pieskatāma kunkulīša bērns pamazām pārtop patstāvīgā būtnē. Vēl daži gadi, un vecākiem ir jāļauj savam bērnam vienam doties plašākā pasaulē. Sākumā tas ir pašu mājoklis, tad pagalms, vēlāk jau iešana uz veikalu un vakara iziešana ar vienaudžiem. “Rimi bērniem” eksperte, psiholoģe Iveta Aunīte dalās četros svarīgos padomos, kā rīkoties un kam pievērst uzmanību, lai gan bērns, gan vecāki justos droši.

Lasīt vairāk...

Aicina izvērtēt valsts sniegto aizsardzību un atbalstu ārpuslaulību ģimenēm

Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas deputāti trešdien sēdē sprieda par ārpuslaulības ģimeņu sociālo aizsardzību un uzklausīja Tieslietu ministrijas, Labklājības ministrijas, Tiesībsarga biroja, nevalstisko organizāciju pārstāvjus, kā arī juristu viedokļus šajā jautājumā, informēja Saeimas preses dienests.

Lasīt vairāk...

Samazinājies reģistrēto laulību skaits; mazāk arī jaundzimušo un mirušo

2020.gada martā un aprīlī kopā reģistrētas 1020 laulības – par 344 laulībām jeb 25,2 % mazāk nekā 2019. gada attiecīgajos divos mēnešos, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vidēji dienā divos mēnešos reģistrētas 17 laulības (2019. gadā – 22 laulības). Reģistrēto laulību skaita sarukumu ietekmēja ārkārtējā stāvokļa ieviešana Latvijā vīrusa Covid-19 izraisītās pandēmijas dēļ, atzīmē CSP.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.