Menu
 

Vidzemnieki Līgo vakarā cels galdā jāņusieru un pīrāgus

Svētku mielasta pagatavošana un bagātīgi klāts galds ir neatņemami Līgo svētku elementi. Ko tad līgotāji šogad cels galdā, īpašā aptaujā ir noskaidrojis lielveikalu tīkls “Rimi”: 77% Jāņu svinētāju savu maltīti nevar iedomāties bez tradicionālā jāņusiera ar ķimenēm, sevišķi vidzemnieki (88%), kuri jāņusieru izvēlas daudz biežāk nekā citu novadu iedzīvotāji. Tāpat starp populārākajiem ēdieniem Līgo vakara maltītē būs šašliks (76%) un svaigi dārzeņi (62%), bet Vidzemē biežāk nekā citos novados (55%) tiks cepti pīrāgi.

Lasīt vairāk...

Pabriks: Aizsardzības ministrija ir organizējusi virkni pasākumu par sagatavošanos krīzes situācijām

Aizsardzības ministrija (AM) ir organizējusi aptuveni 100 dažādu formātu un līmeņu konsultāciju par sagatavošanos krīzes situācijām, atbildē uz režisora Alvja Hermaņa vēstuli, kurā viņš valdībai vaicā, kāpēc sabiedrībai nav sniegti konkrēti norādījumi, kā rīkoties militāra iebrukuma gadījumā, norāda aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Lasīt vairāk...

Aptauja: iedzīvotāji šogad gatavi mainīt ierastās Jāņu tradīcijas

Vairums iedzīvotāju šogad svētkos vēlētos pirkumus veikt savlaicīgāk (40 %), vairāk galdā celt vietējos produktus (21 %) un svētkus pavadīt lustīgāk un plašākā svinētāju pulkā (20 %), atklāj “Maxima Latvija” veiktā aptauja. Svētku mielasta gatavošanā, līdzās vēlmei ievērot tradīcijas, parādās vēlme galdā celt jaunas garšas un produktus – gatavojoties svētkiem 35 % iedzīvotāju vēlas pamēģināt vairākas jaunas un dažādas gaļas marinādes.

Lasīt vairāk...

Aizsargājot zaļās vārnas, nosaka dabas lieguma ''Garkalnes meži'' aizsardzības un izmantošanas kārtību

Lai aizsargātu zaļās vārnas, valdība otrdien apstiprināja dabas lieguma ''Garkalnes meži'' aizsardzības un izmantošanas kārtību. Dabas liegumā konstatēti arī citi īpaši aizsargājamie putni - meža balodis, sila cīrulis, stepes čipste un citi. Tāpat šajā liegumā konstatēts īpaši aizsargājamie biotopi - mežainā piejūras kāpa, ar lakstaugiem klātā pelēkā kāpā un vecs vai dabisks boreālais mežs.

Lasīt vairāk...

Iekšlietu ministrs: Sabiedrība un uzņēmēji pagurst no Ukrainas bēgļu uzņemšanas

Sabiedrība un uzņēmēji pagurst no Ukrainas kara bēgļu uzņemšanas, intervijā Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumam "Rīta panorāma" sacīja iekšlietu ministrs Kristaps Eklons. Viņš atzina, ka uzreiz pēc Krievijas armijas atklātā iebrukuma Ukrainā daudziem bija cerības, ka karš drīz beigsies un viss atrisināsies, tomēr tā nenotika, tādēļ arī entuziasms noplaka, iestājās pagurums, kas ir cilvēcīgi un saprotami.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.