Menu
 

Plāno kompensēt 16 365 eiro par pārvadājumu nodrošināšanu repatriācijas reisu pasažieriem

Ministru kabinets (MK) plāno segt Autotransporta direkcijas izmaksas 16 365 eiro apmērā par pasažieru pārvadājumu pakalpojumu nodrošināšanu personām, kas ārkārtējās situācijas laikā ieradās no ārvalstīm ar repatriācijas reisiem, liecina valdības kārtība. Autotransporta direkcijas izmaksas plānots segt no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem".

Lasīt vairāk...

No 11.jūlija vairāki desmiti pasta nodaļu visā Latvijā atsāk darbu sestdienās, tostarp Mārupē

Vairāki desmiti Latvijas Pasta nodaļu visā valsts teritorijā no 2020.gada 11.jūlija atsāk klientu apkalpošanu sestdienās un/vai svētdienās. Izvērtējot klientu paradumus un pasta pakalpojumu pieprasījumu, no 2020.gada 13.jūlija vairākām pasta nodaļām tiek mainīts darbalaiks darbdienās. Latvijas Pasts aicina klientus izvērtēt nodaļu apmeklējuma nepieciešamību un maksimāli izmantot iespējas pieteikties pasta pakalpojumiem attālināti.

Lasīt vairāk...

Akcijas laikā Latvijas iedzīvotāji nodevuši teju 76,5 tonnas riepu

Šīs vasaras sākumā jau trešo gadu pēc kārtas "AJ Power Recycling" īstenoja vides akciju "Dod riepām otru dzīvi", kuras ietvaros astoņās Latvijas pilsētās – Jelgavā, Bauskā, Ogrē, Baldonē, Jūrmalā, Tukumā, Rīgā un Olainē – autovadītāji bez maksas varēja nodot nolietotās riepas. Iedzīvotāju atsaucība bija negaidīti liela – kampaņas ietvaros autovadītāji nodeva ap 9000 nolietotu riepu, kas kopā veidoja gandrīz 76,5 tonnas.

Lasīt vairāk...

"Depozīta iepakojuma operators": Piedāvātais depozīta sistēmas regulējums padara tās darbību neiespējamu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir sagatavojusi noteikumu projektu "Depozīta sistēmas darbības noteikumi", kas paredz, ka depozīta iepakojuma pieņemšanas vietās ikvienam būs iespēja nodot arī bojātu iepakojumu jebkādā stāvoklī. Tas padara sistēmas darbību neiespējamu, pauž SIA "Depozīta iepakojuma operators" pārstāvji.

Lasīt vairāk...

Klusums iedvesmo

Harizmātisks, inteliģents, erudīts, ar plašām zināšanām daudzās jomās, ar interesi par dažādām valodām un kultūrām. Ar dziļu iekšējo pasauli. Harizma – tas ir pirmais vārds, kas nāk prātā, redzot Ādažu Brīvās Valdorfa skolas absolventa Aleksandra Grosa uzstāšanos Ādažu vispārējās izglītības iestāžu skolēnu apbalvošanas ceremonijā "Ādažu izcilnieks". Pēkšņi izdomātu vārdu saspēlē ar ceremonijas vadītāju Kasparu Breidaku Aleksandrs liekas tik pārliecinošs, ka, šķiet, arī viņš pats varētu iejusties pasākuma vadītāja lomā.

Lasīt vairāk...

Ķemeru Nacionālajā parkā uzieta līdz šim lielākā zināmā sikspārņu kolonija Latvijā

Ķemeru Nacionālajā parkā pagājušajā nedēļā, veicot sikspārņu monitoringu un izpēti, pētnieki uzgājuši līdz šim lielāko zināmo sikspārņu koloniju Latvijā – no kādas nelielas koka ēkas izlidojis vairāk nekā 1000 šo neparasto nakts lidoņu. Lielākā daļa no tiem bijuši Natūza sikspārņi (Pipistrellus nathusii), kas ir viena no biežāk sastopamajām sikspārņu sugām Latvijā un nereti apmetas dažādās ēkās, informē Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Lasīt vairāk...

Prezentēs pasaulslavenajam latviešu māksliniekam Gustavam Klucim veltītas pastmarkas

Latvijas Pasts izdod jaunu pastmarku bloku, kas veltīts pasaulslavenajam latviešu māksliniekam Gustavam Klucim (1895–1938). Sērijā "Izcilie latviešu mākslinieki" iekļautajās pastmarkās izmantoti mākslinieka darbu motīvi un materiāli no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja un Latvijas Universitātes Akadēmiskās bibliotēkas Misiņa bibliotēkas.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.