Menu
 

Eiroparlamenta deputāti aicina noteikt dienu cīnītāju pret totalitārismu atcerei

Pieminot Otrā pasaules kara sākuma 80. gadadienu, Eiropas Parlamenta deputāti ceturtdien pieņemtajā rezolūcijā uzsver Eiropas traģiskās pagātnes atceres nozīmi. Rezolūcijā, kas tika pieņemta ar 535 balsīm pret 66, 52 deputātiem atturoties, Parlaments godināja staļinisma, nacisma un citu totalitāro un autoritāro režīmu upuru piemiņu.

Lasīt vairāk...

"Sadales tīkls": būvnieki, mežstrādnieki un lauksaimnieki izraisa 20 elektrolīniju bojājumus nedēļā

AS “Sadales tīkls” aicina būt saprātīgiem saimniecisko darbu veicējiem, saskaņot plānotos darbus elektrotīkla tuvumā un darbu laikā ievērot visas tehnoloģiskās un drošības prasības, jo gada siltajā periodā elektrolīniju bojājumu skaits, kuri radušies dažādu būvniecības, lauksaimniecības, mežizstrādes darbu laikā, ir vairākkārt pieaudzis un elektrolīnijas tiek bojātas jau vairāk nekā 20 reizes nedēļā.

Lasīt vairāk...

Aptauja: katrs trešais līdzbraucējs nepievērš uzmanību tam, ka šoferis izmanto mobilo telefonu pie stūres

29% līdzbraucēju nepievērš uzmanību tam, ka šoferis izmanto mobilo tālruni auto vadīšanas laikā, jo paļaujas, ka viņš zina, ko dara, liecina mobilo sakaru operatora “Bite” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktās aptaujas dati. 22% aptaujāto mudina autovadītājus ātrāk nolikt mobilo telefonu, jo baidās, ka var notikt ceļu satiksmes negadījums, bet vēl 25% pasažieru piedāvā autovadītājiem palīdzību mobilā telefona izmantošanā, vadot auto, piemēram, lai uzrakstītu ziņu vai piezvanītu un izliktu skaļruni, ievadītu galamērķi mobilajā aplikācijā “Waze” u.tml.

Lasīt vairāk...

Cekulē notiks starptautiskās militārās mācības "Detonators 2019"

No 16. līdz 29.septembrim Stopiņu novada Cekulē notiks starptautiskās militārās mācības "Detonators 2019", kuru laikā veiks bijušo munīcijas noliktavu teritorijas Cekulē attīrīšanu no sprādzienbīstamiem priekšmetiem. Mācību galvenais mērķis ir zemes virskārtas attīrīšana no sprādzienbīstamiem priekšmetiem, kā arī veicināt savstarpējo sadarbību nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas taktikā un procedūrās.

Lasīt vairāk...

Augustā skatītākais TV kanāls bija LTV1

Konsolidētās TV skatītākais kanāls augustā bijis LTV1, kura skatīšanās laika daļa bija 9,5%. Otrs skatītākais kanāls bija PBK, ar skatīšanās laika daļu 8,5%. Savukārt trešais skatītākais kanāls bija TV3, kuram veltīti 8,3% no kopējā skatīšanās laika, liecina pētījumu kompānijas "Kantar TNS" dati.

Lasīt vairāk...

Kas jāzina, veidojot īpašumam elektrības pieslēgumu?

Iespējams, līdzīga rakstura jautājumi jau aktualizēti publiskajā telpā, bet tie arvien rodas un rodas – neko darīt. Turklāt Pierīga ir salīdzinoši aktīvs reģions, kur būvēšanās noris intensīvi, līdz ar to šādi jautājumi aktualizējas brīdi pa brīdim. Šoreiz jautājums ir par elektrības pieslēguma izveides procedūru jaunā īpašumā.

Lasīt vairāk...

VUGD un NMPD: dūmu detektora esamība mājokļos novērstu daudzas nelaimes

Ik gadu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) dodas uz apmēram 9000 ugunsgrēku dzēšanu, kurus lielākoties izraisīja tieši neuzmanīga rīcība ar uguni – neuzmanīga smēķēšana telpās vai ēdiena gatavošana, kā arī citu ugunsdrošības noteikumu pārkāpumus, izmantojot atklātu uguni. Šogad ugunsgrēkos zaudētas jau 54 cilvēku dzīvības – daļu no šīm traģēdijām varēja novērst, ja vien mājokļos būtu uzstādīti dūmu detektori.

Lasīt vairāk...

Pēc zibens spēriena "Annas koku skolas" ēkas jumtā apdrošinātājs atlīdzībā izmaksājis nepilnus 5000 eiro

Šīs vasaras negaisi daudziem uzņēmumiem radīja galvassāpēs. Stipras vēja brāzmas, lūstoši koki un zibens izlādes nodarīja zaudējumus vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā. Tieša zibens izlāde notika arī Babītes novadā esošajā “Annas koku skolā”, aizdedzinot ēkas jumtu. Bojājumu novēršanai “If Apdrošināšana” atlīdzībā izmaksāja nepilnus 5000 eiro.

Lasīt vairāk...

Juridiskā komisija konceptuāli atbalsta nepilngadīgo kriminālatbildības reformu

Saeimas Juridiskā komisija otrdien pirmajam lasījumam Saeimā atbalstīja grozījumus Krimināllikumā un Kriminālprocesa likumā, ar kuriem paredzēts īstenot nepilngadīgo kriminālatbildības reformu. Grozījumu mērķis ir samazināt to gadījumu skaitu, kad nepilngadīgajiem piemēro kriminālatbildību, un veicināt viņu veiksmīgāku integrāciju sabiedrībā un darba tirgū.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.