Menu
 

Salaspilī atklās brīvā laika pavadīšanas vietu bērniem un jauniešiem ar invaliditāti

Piektdien Salaspilī, zirgu stallī "Piķurgas" Meža ielā 45, tiks atklāta atpūtas vieta cilvēkiem ar speciālajām vajadzībām un viņu tuviniekiem. Pasākuma dalībniekiem būs iespējams iepazīties ar teritoriju, aplūkot izveidoto atpūtas vietu, paglaudīt dzīvniekus un drosmīgākajiem doties izjādē ar zirgiem. Apmeklētājus sagaida arī muzikāls priekšnesums un nelielas uzkodas.

Lasīt vairāk...

Krievijā izsludinātās mobilizācijas dēļ uz Latvijas–Krievijas robežas ieviesīs ārkārtējo situāciju

Krievijā izsludinātās mobilizācijas dēļ valdība ar 2022.gada 28.septembri nolēma ieviest ārkārtējo situāciju Alūksnes, Balvu un Ludzas novada teritorijā, kā arī ostās, lidostās, lidlaukos izveidotajās robežšķērsošanas vietās un uz dzelzceļiem. Ārkārtējā situācija uz Latvijas–Krievijas robežas būs spēkā trīs mēnešus. Valdība arī lēma slēgt Pededzes robežšķērsošanas vietu, lai vēl vairāk mazinātu Krievijas pilsoņu plūsmu, kā arī uzdeva Valsts robežsardzei veikt pastiprinātu robežuzraudzību un Krievijas pilsoņu robežpārbaudi, piesaistot papildu resursus no citiem dienestiem, informē Iekšlietu ministrijā.

Lasīt vairāk...

Vai hronisks stress ietekmē ēšanas paradumus?

Iespējams, nav nekāds pārsteigums, ka dažiem cilvēkiem ēšana stresa apstākļos var sniegt sliktas ziņas mūsu viduklim. Pierādījumi liecina, ka hronisks stress, kas izraisa augstāku kortizola līmeni asinīs, var būt cēloņsakarība ar svara pieaugumu. Kortizolam ir būtiska loma ķermeņa apgādē ar enerģiju, tāpēc kortizola pārpalikums ir saistīts ar vēdera aptaukošanās attīstību. Stresa izraisīts kortizola līmeņa paaugstināšanās var arī paaugstināt leptīna hormona līmeni. Šī hormona palielināšanās organismā var izraisīt leptīna rezistenci (tas nozīmē, ka organisms ir mazāk jutīgs pret leptīna darbību), un tiek uzskatīts, ka tas arī palielina tieksmi stresa laikā. Tāpēc leptīna rezistence var arī stimulēt pārtikas uzņemšanu, apetīti un līdz ar to palielināt svara pieaugumu stresa laikā.

Lasīt vairāk...

Aptauja: 77% interneta pircēju salīdzina cenas

Latvijā 77% aptaujāto pirms iepirkšanās internetā pārbauda un salīdzina preces cenu, tostarp vairāk nekā puse jeb 56% pircēju vienmēr pārbauda un salīdzina cenas vairākos interneta resursos, savukārt 21% aptaujāto norādījis, ka cenas salīdzina tikai starp saviem iecienītākajiem interneta veikaliem, pavēstīja internetveikala "220.lv" pārstāvji, atsaucoties uz aptaujas, kas veikta sadarbībā ar pētījumu kompāniju "Norstat", datiem.

Lasīt vairāk...

13% Latvijas iedzīvotāju rudens ir mīļākais gadalaiks, 12% rudeni nevar ciest

Latvijas iedzīvotājiem rudens galvenokārt ir ražas novākšanas laiks, izvēloties vairākas atbildes “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā, šādi norādījuši 43% respondentu. 34% aptaujā atbildējuši, ka viņiem rudens nozīmē apkures un citu inflācijas izraisīto cenu kāpuma laiku, 31% rudens saistās ar bērnu un mazbērnu skolas gaitu sākumu, 27% rudens ir imunitātes stiprināšanas, bet 25% slimošanas laika sākums.

Lasīt vairāk...

Akcijā "Sasildi Ukrainu" aicina ziedot silto apģērbu, segas un sildītājus

Latvijas Samariešu apvienība (LSA) aicina neaizmirst karadarbībā cietušos ukraiņu civiliedzīvotājus un, aktualizējot sezonāli nepieciešamās preces un produktus, uzsāk akciju “Sasildi Ukrainu”, kuras laikā līdz 1.novembrim aicina ziedot vīriešu, sieviešu un bērnu silto apģērbu, segas, pārvietojamos sildītājus, termosus un citas preces, kas palīdzēs sasildīties.

Lasīt vairāk...

Saeima konceptuāli atbalsta latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas statusa nodrošināšanas likuma projektu

Lai izskaustu nostiprinājušos praksi ikdienas saziņā darba vidē un pakalpojumu sniegšanā līdztekus izmantot latviešu un krievu valodu, kā arī nodrošinātu iespējas visiem Latvijas iedzīvotājiem ikdienā lietot valsts valodu vai apgūt to, Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstīja latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas statusa nodrošināšanas likuma projektu. Lai likuma grozījumi stātos spēkā, tie Saeimai jāatbalsta vēl divos lasījumos. 

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.