Menu
 

Kā rūpēties par medicīnas personālu ilgtermiņā? Ļaut darbiniekiem kļūt par klīnikas līdzīpašniekiem

“1 min. klīnika” ir pirmā veselības aprūpes iestāde Latvijā, kas turpmāk saviem pilnas slodzes darbiniekiem sniegs iespēju kļūt par uzņēmuma līdzīpašniekiem. Šāda prakse, kad darbinieki var pretendēt uz daļu no darba devēja uzņēmuma, veiksmīgi darbojas daudzviet pasaulē, bet Latvijā šis darbinieku labums ienāk lēnām.

Lasīt vairāk...

Aptauja Saulkrastos. Vai uzskatāt alkoholismu par problēmu Latvijā?

Vairāk nekā puse jeb 55% iedzīvotāju atzinuši, ka ikdienā mēdz pārsniegt pieļaujamās alkohola normas, savukārt 7% norāda jau uz regulāru un pārmērīgu alkohola lietošanu, liecina gada sākumā veiktas aptaujas rezultāti. Eksperti norāda, ka, lai arī vīriešiem alkohola atkarība raksturīga sešas reizes vairāk, pandēmijas laikā aizvien biežāk palīdzību pie speciālista meklē sievietes. Pasaulē šobrīd plaši sāk izplatīties tā dēvētā mommy juice (latviski – māmiņu sula) tendence jeb alkoholisko dzērienu lietošana bērnu pieskatīšanas laikā.

Lasīt vairāk...

Investēt sākusi plašāka sabiedrības daļa, ne tikai neliela daļa turīgāko iedzīvotāju

Pandēmijas laikā uzkrātā investēšanai arvien vairāk pievērsušies arī tie, kas līdz šim to nedarīja – paplašinājies mazo investoru loks, proti, ieguldīt finanšu aktīvos sākusi arvien plašāka sabiedrības daļa pretēji līdz šim novērotajam, kad uzkrājumi un investīcijas koncentrējās galvenokārt nelielas daļas turīgāko iedzīvotāju rokās, liecina bankas “Citadele” meitas sabiedrības “CBL Asset Management” dati par 2021. gadu.

Lasīt vairāk...

Stilīgi un veselīgi jeb Kā ģērbties, lai pasargātu sevi no apsaldēšanās ziemā

Gada aukstajā sezonā, rūpējoties par savu veselību, arvien lielāka nozīme jāpievērš laikapstākļiem piemērotam apģērbam. Ģērbjoties un uzvedoties laikapstākļiem neatbilstoši, var ne tikai saaukstēties. Tas var radīt arī nopietnākas veselības problēmas – apsaldējumus. Kā ģērbties  stilīgi, veselīgi un laikapstākļiem atbilstoši un kā rīkoties, ja nosalušas ķermeņa daļas?

Lasīt vairāk...

Pētījums: mīlestība pret savām mājām var palīdzēt nosargāt emocionālo veselību

Pēdējais gads nav bijis viegls, un 27 % cilvēku Latvijā un pasaulē atzīst, ka grūtības ir iedragājušas viņu emocionālo veselību. Tomēr šķiet, ka savas četras sienas var palīdzēt – globālas aptaujas rezultāti liecina, ka cilvēkiem, kuru skatījums uz mājokli pēdējā gada laikā ir kļuvis pozitīvāks, ir arī uzlabojusies emocionālā labsajūta. Ir skaidrs, ka labsajūta mājās būs vitāli svarīga arī nākotnē.

Lasīt vairāk...

Karikatūra. Gāzes cenas – debesīs

Dabasgāzes cena turpina būtiski kāpt, un vairākkārtējs izmaksu pieaugums, spriežot pēc ierakstiem sociālajos tīklos, šokē gan mājsaimniecības, gan uzņēmējus. Dabasgāzes cenas pieaugums vistiešākajā veidā ietekmē apkures izmaksas, ja mājokļa apkurināšanai tiek izmantota gāze. Ieguvēji šobrīd varētu būt to novadu iedzīvotāji, kur centralizētajā apkures sistēmā par kurināmo tiek izmantota šķelda.

Lasīt vairāk...

Aptauja: 60% Latvijas iedzīvotāju 2022.gadā ir kāda veselīga apņemšanās

Jauna gada sākums nereti tiek uztverts kā iespēja uzsākt jaunus un veselīgus ieradumus, sakārtot attiecības vai apgūt jaunas zināšanas un prasmes. Arī Latvijā jaunā gada apņemšanās ir diezgan izplatītas – kopumā 60% aptaujāto iedzīvotāju norādījuši, ka viņiem 2022.gadā ir kāda veselīga apņemšanās (29% – ir, 31% – drīzāk ir), secināts jaunākajos “BENU Aptiekas” Stresa termometra datos, kas iegūti janvāra sākumā, aptaujājot vairāk nekā 1800 respondentu. 37% norādījuši, ka jaunajā gadā viņiem jaunu veselīgu apņemšanos nav (20% – nav, 17% – drīzāk nav), bet 3% konkrētu atbildi sniegt nevarēja.

Lasīt vairāk...

Aptauja Ropažos. Kā vērtējat ideju par obligātu vakcināciju senioriem virs 60?

Valdību veidojošās partijas apsver iespēju noteikt vakcināciju pret Covid-19 par pienākumu 60 gadus sasniegušiem senioriem. Veselības ministrs Daniels Pavļuts uzsver, ka vecuma grupā 60+ ir aptuveni 100 000 nevakcinētu cilvēku un būtu jāsavakcinē vēl vismaz 50 000, lai sasniegtu 90% aptveri šajā grupā. Savukārt valdības vadītājs Krišjānis Kariņš paziņojis, ka, ja politiskā līmenī nevarēs vienoties par sankcijām pret cilvēkiem, kas izvēlēsies nevakcinēties, nebūs jēgas noteikt prasību par tās obligātu noteikšanu vecuma grupā virs 60 gadiem.

Lasīt vairāk...

Četri veidi kā mājokļa kredīts palīdz pārvaldīt finanses

Lai gan aizņēmums mājokļa iegādei pirmajā brīdī šķiet liels “robs“ ģimenes budžetā, patiesībā tas daudziem uzlabo prasmes labāk pārvaldīt finanšu līdzekļus. Īpašuma iegāde ir liels notikums, kas ir rūpīgi jāpārdomā. Daudziem klientiem lielākās bažas sagādā viņu spēja atmaksāt kredītu, bet realitātē, pērkot mājokli ar aizdevumu, bieži cilvēki sāk labāk pārvaldīt savus izdevumus.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.