Menu
 

Optometriste: Senioriem redzes pārbaude jāveic regulāri

Kļūstot vecākiem, cilvēka acis dabiski noveco un vairs nespēj atbilstoši pildīt galveno funkciju – nodrošināt skaidru redzi visos attālumos. Nereti lēni progresējošas redzes asuma izmaiņas ilgākā laika posmā var palikt neievērotas – ja vienā no acīm notiek izmaiņas, otra šīs problēmas var nomaskēt. Tāpēc, lai novērstu straujāku tādu acu slimību progresēšanu kā glaukoma vai katarakta, arī senioru vecumā ir svarīgi veikt regulāras redzes pārbaudes un acs spiediena mērījumus.

Lasīt vairāk...

Kāds skolotājs tu vēlies būt? Atbild jaunie skolotāji

Oktobra pirmajā svētdienā Latvijā tiek svinēta Skolotāju diena, kurai gatavojoties arī skolotāju izglītības projekta “Mācītspēks” pedagogi dalījās domās par saviem mīļākajiem skolotājiem un to, kādi skolotāji viņi paši tiecas būt. “Mācītspēks” dalībnieki un absolventi visā Latvijā norāda, ka bez mācību vielas apguves viņiem svarīgi ir radīt drošu vidi un būt skolēna uzticības personām, pašiem esot cilvēcīgiem un ļaujot arī kļūdīties. Vienlaikus jaunie pedagogi atzīmē, ka arī noteikumi un darba kultūra ir spēcīgas vērtības, kuras iemācījuši viņu skolotāji.

Lasīt vairāk...

Guntars Traubergs. Dumpinieciskums un mediji: vai tas ir savienojams?

20.gadsimta izskaņā, kas sakrita ar PSRS sabrukumu, informācijas un komunikācijas tehnoloģijas kļuva par sabiedrības sociālo attīstību virzošo spēku pasaulē, ievadot informācijas laikmetu. Esam piedzīvojuši transformāciju, kuras ietvaros no viena TV kanāla un vienas radiostacijas mums ir pieejami simtiem TV un radiokanālu. Savu vietu un lomu nozīmīgi ir ieņēmuši ziņu portāli, būtiski paplašinājies preses izdevumu klāsts, ja raugāmies iknedēļas žurnālu virzienā.

Lasīt vairāk...

Kā rīkoties, ja bērns ir interneta agresors?

Ar drošību internetā ir saistīti dažādi pārkāpumi – privātuma un datu aizsardzības pārkāpumi, bērnu pavedināšanas mēģinājumi un nereti arī kibermobings jeb vienaudžu emocionāla pazemošana interneta vidē. Tas skar ne tikai bērnus, bet pēdējā laikā – arī pedagogus. Praksē nākas saskarties ar nepatīkamiem gadījumiem, kad jaunieši ir fotografējuši vai filmējuši savus skolotājus, lai pēcāk viņus attēlotu izķēmotā veidā un savus “garadarbus” ievietotu internetā un izsmietu.

Lasīt vairāk...

Kārlis Purgailis. Cik ilgi turpināsies svārstības pensiju fondos?

Viens no jautājumiem, ko cilvēki šogad uzdod visbiežāk saistībā ar pensiju plāniem, - cik ilgi turpināsies nestabilitāte un ko darīt šajos laikos, kad arvien vairāk tiek runāts par "lāču tirgu" akciju biržās un draudošo recesiju ekonomikā. Iepriekšējos gados cilvēki pieredzēja diezgan strauju pensiju fonda apmēra pieaugumu un pie tā pierada, cerot un sagaidot, ka tā turpināsies vienmēr. Pieredzot uzkrātā pensiju fonda samazināšanos vairākus mēnešus pēc kārtas, cilvēki sāk arvien aktīvāk taujāt par iespējām mainīt izvēlēto pensiju fondu vai pārvaldnieku.

Lasīt vairāk...

Māris Zanders. Visas krīzes kaut kad beidzas...

Jebkuras sabiedrības vēsturē ir posmi, kad cilvēkiem, kā saka, rokas, kājas pa gaisu un ļaudis pamanās gan sev nervus pamatīgi pabojāt, gan ar citiem kārtīgi saplēsties. Ja paveramies uz Latviju, tad objektīvu iemeslu tam nav trūcis. Vispirms pandēmija, par kuru viedokļi krasi atšķīrās. Šobrīd ekonomiskā krīze (ja saucam lietas īstajos vārdos) un ģeopolitiskā nervozitāte. Un vēl pilnai laimei – Saeimas vēlēšanas.

Lasīt vairāk...

Pieci veidi, kā mājas apstākļos padarīt uzturu ilgtspējīgāku

Gan mūsu darbībām, gan izvēlēm ir ietekme uz vidi un klimatu. No mums ir atkarīgs, vai tā būs pozitīva vai negatīva. Tiek lēsts, ka aptuveni 17% katras mājsaimniecības ietekmi uz vidi veido neilgtspējīgs pārtikas patēriņš. Vienkārši pieci principi palīdzēs šo apjomu samazināt.

Lasīt vairāk...

Aicina palīdzēt suņiem-senioriem pārdzīvot ziemu

Tuvojoties ziemai, dzīvnieku aizsardzības biedrība “Ar sirdi delnā” uzsākusi līdzekļu vākšanas akciju “Dāvāsim siltumu opīšu sirsniņām”, lai iegādātos vairākas energoefektīvās un siltinātās mājiņas suņiem – senioriem. Strauji pieaugot elektrības rēķiniem, biedrība ar bažām gaida ziemu, vienlaikus saprotot, ka gados vecākie dzīvnieki nevar uzturēties ārā vai neapkurinātās telpās, tāpēc aicina ikvienu līdzcilvēku sniegt savu atbalstu, lai dzīvnieki spētu izturēt šo un arī nākamās ziemas.

Lasīt vairāk...

Apdrošinātājs brīdina: rudenī palielinās auto sadursmju risks ar meža dzīvniekiem

Oktobris tradicionāli ir mēnesis, kad līdz ar rudens tumšā laika iestāšanos pieaug auto sadursmju skaits ar meža dzīvniekiem, liecina apdrošināšanas sabiedrības “Ergo” KASKO atlīdzību pieteikumu dati. Lielākā daļa negadījumu notiek, saskrienoties ar stirnām, un vidējā atlīdzība par automašīnai nodarītajiem zaudējumiem šogad ir ap 2250 eiro, bet lielākā – 18 300 eiro pēc sadursmes ar alni, kad auto kļuvis nelietojams.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.