Menu
 

Saules dūriens un karstuma dūriens – kā atpazīt, kā rīkoties, no kā jāuzmanās?

Baudot pirmo karstuma vilni šovasar, jāatceras, ka pārlieku ilga uzturēšanās saulē var ne tikai saasināt dažādas veselības problēmas, bet var iegūt arī saules vai karstuma dūrienu. Ar ko atšķiras saules un karstuma dūriens, kā no tiem izvairīties un kā rīkoties, ja tomēr tas iegūts?

Lasīt vairāk...

Kāpēc nedrīkstam palikt sausā, jeb Ne dienu bez mums vajadzīgā ūdens daudzuma

Cilvēka organisms šķidrumu nevar uzkrāt tā, kā tas izdodas, piemēram, kamielim, tādēļ mums ūdens jāuzņem regulāri. Lai arī ūdens nesatur barības vielas, tomēr tas ir nepieciešams ikvienu ķermeņa funkciju veikšanai, tostarp gremošanai, barības vielu transportēšanai un ķermeņa temperatūras regulēšanai, kā arī citiem daudziem ķīmiskiem procesiem.

Lasīt vairāk...

Kā pēc garajām svētku brīvdienām atkal atgriezties pie sabalansēta uztura

Svētkus vajag baudīt – drīkst ēst to, ko sirds kāro, bet jāatceras, ka gastronomiska svinēšanai nedrīkstētu ieilgt uz vairākām dienām. Tāpēc kūrorta rehabilitācijas centra “Jaunķemeri” uztura speciālistes Diāna Jakuboviča un Ilze Lutere atgādina, kas jāņem vērā līgotājiem, lai pēc svētkiem izdotos ātri atgriezties pie veselīgiem uztura paradumiem.

Lasīt vairāk...

Pirmsjāņu padomi līgotājiem jeb Lai Jāņi bez paģirām!

Tā nu tas tiešām ir, ka dažas dienas pirms Jāņiem un arī tūliņ pēc saulgriežiem, aptiekās tiek meklēti līdzekļi toksikozei, ko izraisa pārmēru liels alkohola patēriņš. Rādās, ka blakus Jāņu sieram, šašlikam un alus sešpakai iepirkuma grozā tikpat līgani ieguļas arī kāds medikaments, kas palīdzēs tikt galā ar nevēlamu simptomātiku. Taču mēs, mediķi, atgādinām, ka labāk par medikamenta iegādi ir pārzināt riskus un ievērot mērenību.

Lasīt vairāk...

Līgo, līgo šovasar!

Lai gan Līgo dienu un Jāņus šogad sagaidām ļoti saspringtā laikā, “Rīgas Apriņķa Avīze” novēl, lai svētkus spējam nosvinēt ar patiesu prieku un pateicību par visu mums dāvāto: savu zemi un valsti, savu ģimeni un mīļajiem cilvēkiem, bērniem, mazbērniem un radu bērniem. Ar īpašu pateicību par dāvāto dzīvību un mieru, kas šogad atkal un atkal domās liek atgriezties pie kaimiņu zemes Ukrainas, kur jau ceturto mēnesi noris nežēlīgs karš.

Lasīt vairāk...

Jāņuzāles mājas mieram un ģimenes laimei: ko šogad plūkt pļavās un dārzos

Jau pavisam drīz būs klāt gada maģiskākā nakts, kad īsajās stundās no saules rieta līdz lēktam dabā atdzīvojas viss – pat tumsa šķiet dzīva. Tas ir arī laiks rotāties: gan sendienās, gan šodien jāņuzāles ir neatņemams svētku elements, kam ir ne tikai dekoratīva nozīme, bet arī tiek piedēvētas maģiskas spējas pasargāt mājas un tās iemītniekus no ļaunas acs un nešķīstiem spēkiem.

Lasīt vairāk...

Divas trešdaļas no saindēšanās gadījumiem ar pārtiku rodas no nepareizas tās apstrādes un uzglabāšanas

Latvija ir viena no Eiropas Savienības dalībvalstīm, kurā jau otro gadu tiek rīkota Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestādes EFSA un zinātniskā institūta BIOR organizēta sabiedrības informēšanas kampaņa #EiropaIzvēlasDrošuPārtiku (#EUChooseSafeFood). Tā kā tuvojas četru dienu Līgo svētku brīvdienas un sinoptiķi prognozē karstu laiku,  īpaša uzmanība jāpievērš svētku galdam paredzētās pārtikas uzglabāšanai un transportēšanai.

Lasīt vairāk...

Aptauja Ropažos. Kā plānojat svinēt Jāņus?

Jāņi ir latviešu tautas lielākie un tradīcijām bagātākie svētki, kurus svin visas paaudzes un visas sabiedrības grupas. Tie ir gadskārtas svētki, ko svin vasaras saulgriežu laikā, kad ir visīsākā nakts un visgarākā diena. Dienu pirms Jāņiem sauc par Zāļu dienu, tās vakaru sauc par Jāņu vakaru, nakti par Jāņu nakti, un nākamā diena ir paši Jāņi. Valsts noteiktā Jāņu diena ir 24.jūnijā, kas ir dažas dienas vēlāk par vasaras saulgriežiem. Daļa latviešu diasporas Sibīrijā – 19.gadsimta latviešu kolonistu pēcteči – Jāņus svin pēc vecā stila 6.un 7.jūlijā.

Lasīt vairāk...

Praktiski padomi, kā ietaupīt pirmssvētku iepirkšanās tūrē

Līgo svētki nav gluži Ziemassvētki, kad jāliek galdā deviņi dažādi ēdieni, tomēr arī tajos var sanākt pārtērēt budžetu, ja neievēro apdomīgas iepirkšanās pamatus. Lai svētki radītu vairāk prieka, nevis liekus pārdzīvojumus, bankas “Citadele” eksperti ir sagatavojuši praktiskus iepirkšanās padomus līgotājiem.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.