Menu
 

Pāvils Brūvers. Lāčplēša dienas mācība

Novembrī svinam divas mūsu tautai vitāli nozīmīgas piemiņas dienas – 11. novembrī Lāčplēša dienu un 18. novembrī Latvijas dzimšanas dienu. 1918. gadā pasludinātā valsts neatkarība bija vēl jāizcīna, un nozīmīgs pagrieziena punkts šajā cīņā bija Bermonta komandēto Rietumkrievijas brīvprātīgo armijas sakāve pie Daugavas 1919. gada 11. novembrī. Tobrīd  Latvijas armija bija gan mazāka, gan vājāk apmācīta, gan vājāk bruņota, un tomēr tā sakāva daudz spēcīgāko Bermonta armiju.

Lasīt vairāk...

Dzintris Kolāts. Fiksā naudas dalīšana

Izlasot par valdības dāsnumu sēdē, kur naudu dalīja ar plašiem vēzieniem, nudien nāca prātā hipotēze, ka varbūt arī Ziemassvētku vecīša dāvanu maiss ir jau sensenos laikos tapusi laba mārketinga ideja naudas pārpalikuma tēriņam gada nogalē. Sak, tāpat vienkārši naudu dot nav ne ētiski, ne estētiski, bet, lūk, iesaiņot to visu ceremoniālās izdarībās ir pavisam kas cits. Turklāt naudu var tērēt nevis tam, kas vairāk vajadzīgs, bet tam, kas labāk izskatās un arī pašam naudas maciņam (šajā gadījumā Ziemassvētku vecītim) labāk patīk.

Lasīt vairāk...

Viedoklis. Augstās īres cenas veicina izbraukšanu no valsts

Dzīvokļa īres cenas Rīgā varētu būt varētu būt vienas no dārgākajām starp visām Eiropas galvaspilsētām. Šis ir secinājums, kas rodas, salīdzinot īres cenas, algas un dzīvošanas izmaksām Rīgā ar citām Eiropas galvaspilsētās. Šī relatīvā īres tirgus dārdzība arī varētu būt svarīgs iemesls, kādēļ, neskatoties uz rekordzemo bezdarbu Rīgā un publiskās telpas diskusijām par darbaspēka deficītu, cilvēki no Latvijas reģioniem joprojām vairāk izvēlas doties uz ārzemēm nevis Rīgu vai kādu no reģionālajiem attīstības centriem. Ja tā, tad mājokļu jautājums galvaspilsētā un atsevišķās citas pilsētās iespējams ir kļuvusi par vienu no Latvijas ekonomikas šaurākajām vietām.

Lasīt vairāk...

Aptauja Rīgā. Vai esat kādreiz ārstam devis pateicību naudas vai citā veidā?

Neskatoties uz papildu finansējuma piedāvājumiem, veselības aprūpes nozares darbinieki šonedēļ turpināja uzstāt uz nepieciešamību algu palielināšanai piešķirt visu iepriekš solīto finansējumu, un ceturtdien mediķu protests pie Saeimas notika. “Šobrīd nav jautājumu par kompromisiem, mēs esam stingri runājuši par šiem 20 procentiem, un pie tā mēs pieturēsimies,” pavēstījis Latvijas Jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Kārlis Rācenis.

Lasīt vairāk...

Karikatūra. Nepaklausīgie mediķi jeb Nauda dzīvē nav galvenais

Veselības nozares vadība nonākusi neapskaužamā situācijā. Naivie mediķi pavisam nopietni iedomājušies, ka to, kas solīts, vajadzētu arī pildīt, un nav samierināmi vairs nekādā veidā. Ja solīts 20% atalgojuma pieaugums, tad tā tam arī jābūt. Vēl tiek atgādināta tāda novecojusi dogma, ka jāpilda likums. Līdz šim kaut kā izdevās nomierināt, bet šoreiz galīgi neiet...

Lasīt vairāk...

Mārcis Bendiks. Reģionālais liberālisms

Tas brīdis nu ir klāt! Šodien atklāsim lasītājam dziļāko sakarību mūsu karsti mīļotās valdīšanas stratēģiskajā uzstādījumā. Sabiedrībā gan netrūkst pesimistu un cinisku komentētāju, kuri valdīšanas ārēji haotiskajā darbībā redz tikai dotu solījumu nepildīšanu, tajā pašā laikā apņēmīgi dzenot cauri štelles, kas iepriekš nav tikušas afišētas. Pilnīgi aplami arī uztverta valdīšanas diversificētā attieksme pret dažu likumu prasībām, no kurām vienas (par savu aldziņu) jāievēro dzelžaini, bet citas (par mediķu algām) ievērot nu nekādi nav iespējams.

Lasīt vairāk...

Eksperts: Interneta lietošanas biežumā Latvija ir trešajā vietā Eiropas Savienībā

Norādot uz pārāk biežu viedierīču lietošanu, plašsaziņas līdzekļos un sabiedrībā ir aktualizējies jautājums par digitālo detoksu. Analizējot viedierīcēs un internetā pavadīto laiku, īpaši jauniešu vidū, statistika Latvijā ir salīdzinoši satraucoša. Fakts, ka Latvija ir viena no valstīm ar ātrāko internetu, nevienam vairāk nav noslēpums – tas vienlaikus sekmē gan dažādu nozaru attīstību, gan viedierīču lietošanas izplatību.

Lasīt vairāk...

Leonards Inkins. Mucā

Padomju valstī dzīvojušie izstrādāja tikai šim režīmam atbilstošu “dzīvesziņu”. Šodien mēs to dēvētu par “Kā labāk dzīvot”. Kā labāk, kā gudrāk, kā pareizāk, kā izdevīgāk un citus “kā” padomju pilsoņi apvienoja vienā un oriģinālvalodā tas skanēja tā: “Солдат спит, а служба идет!” – “Kaut kareivis guļ, tā dienesta laiks virzās uz priekš un tuvojas beigām”.

Lasīt vairāk...

Skolas dibinātāja: Jāsaredz katras mazās skolas pievienotā vērtība

Oktobra vidū plašsaziņas līdzekļus pāršalca ziņa, ka valsts budžetu pavadošajā likumprojektu paketē iekļauts likumprojekts, kas piešķir Ministru kabinetam tiesības noteikt minimāli pieļaujamo skolēnu skaitu arī pamatskolu klasēs un liegt darboties skolām ar nepietiekamu skolēnu skaitu.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.