Menu
 

Ekonomists: Situācija darba tirgū uzlabojas straujāk, nekā gaidīts

Arvien lielāks skaits dažādu radītāju liecina, ka Covid-19 krīzes ietekme uz Latvijas ekonomiku ir bijusi būtiski mazāka, nekā gaidīts krīzes sākumā, un strauji uzlabojumi redzami ne tikai IKP rādītājos, bet arī darba tirgū. Kā liecina Centrālās statistikas pārvaldes publicētā informācija, šī gada 3.ceturksnī vidējā darba samaksa Latvijā ir augusi par 5,9% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu un vienlaikus bezdarbs samazinājies līdz 8,4%, jo daudzas nozares un uzņēmumi pēc ārkārtējās situācijas pavasarī veiksmīgi atjaunoja darbu. Iedzīvotāju ienākumu kāpums kopš aprīļa redzams ne tikai vidējās darba samaksas rādītājos, bet arī darbaspēka nodokļu ieņēmumos valsts budžetā, un ienākumu pieaugums vērojams arī mūsu klientu datos.

Lasīt vairāk...

Aptauja Inčukalnā. Vai atbalstāt algas palielināšanu premjeram un ministriem?

No 2021. gada 1. janvāra valstī noteiktā minimālā mēneša darba alga tiek paaugstināta no 430 eiro līdz 500 eiro. Savukārt Amatpersonu atlīdzības likums nākamgad paredz ievērojamu atalgojuma pieaugumu Ministru prezidentam un ministriem. Premjera alga palielinātos no 4814 eiro līdz 5055 eiro, bet ministriem tā pieaugtu no 4570 eiro līdz 4798 eiro. Atsevišķi koalīcijas partneri, piemēram, Jaunā konservatīvā partija, ir iebilduši pret algas palielināšanu ministriem un premjeram. Atgādinām, ka arī valdības sociālie partneri ir iebilduši pret valdības locekļu algu celšanu krīzes laikā.

Lasīt vairāk...

Ekomomists: Gada nogalē Latvijas ekonomikā atkal ir gaidāma lejupslīde

Latvijas ekonomikas atkopšanās no Covid-19 pirmā šoka šī gada pavasarī ir bijusi negaidīti strauja, taču gada pēdējos mēnešos Latvijas ekonomikā atkal ir gaidāma lejupslīde. Pagaidām neveiksmīgie centieni ierobežot vīrusa izplatību ir likuši samazināt arī 2021. gada ekonomikas izaugsmes prognozes.

Lasīt vairāk...

Novājināta imūnsistēma – vai vainīgs cinka deficīts?

Cinks ir maz zināms mikroelements, kas ļoti pozitīvi ietekmē cilvēka imunitāti, kas īpaši būtiski ziemas laikā un Covid-19 apstākļos. Cinks spēcina imunitāti, pasargā no saaukstēšanās un augšējo elpošanas ceļu slimībām. Kas ir cinks, kāda ir tā iedarbība un kas liecina par tā trūkumu organismā?

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.