Menu

Viedokļi

Aptauja. Skolotājs – digitalizācijas gūsteknis vai ieguvējs?

Lai gan digitālās komunikācijas rīki atvieglo un efektivizē skolotāju darbu, ""Samsung" skolas nākotnei" skolotāju aptauja* atklāj, ka pedagogi Latvijā ikdienā saskaras arī ar vairākiem izaicinājumiem. Puse (49%) aptaujāto skolotāju atzīst, ka skolēni bieži digitālajos kanālos raksta pēc darba laika beigām, piektdaļa – ka velta saziņai pārāk daudz sava brīvā laika, savukārt desmitā daļa – ka saziņa ar skolēniem digitālajos kanālos rada emocionālo spriedzi.

Lasīt vairāk...

Aptauja Rīgā: Ko sagaidāt no jaunās teātra sezonas?

Latvijas teātros pamazām sākas jaunā sezona, un daudzas pirmizrādes notiek Latvijas simtgades zīmē, uzsvaru liekot uz latviešu dramaturģiju. Turklāt gan Nacionālais teātris, gan Nacionālā opera un balets šosezon atzīmēs arī savu 100. dzimšanas dienu, šim notikumam par godu gatavojot īpašus iestudējumus. Tādēļ "Rīgas Apriņķa Avīze" šoreiz vēlējās uzzināt, ko no jaunās sezonas sagaida skatītāji, jo, kā zināms, izrādes taču tiek iestudētas tieši viņiem.

Lasīt vairāk...

Komentārs. Pārtika labdarībai

Neesmu no tiem cilvēkiem, kas, ieraudzījuši uz pārtikas produkta iesaiņojuma, ka tā lietošanas termiņš beidzies, tūlīt gatavi to mest ārā kā nederīgu. Esmu ēdusi krējumu, kuru izlietot vajadzēja pirms dienas vai divām, esmu dzērusi kafiju, kas, noslēpusies atvilktnes dziļākajā stūrī, bija vairākus mēnešus pāri savam derīguma termiņam.

Lasīt vairāk...

Pētījums: Kas cilvēkiem liktu lepoties ar valsti pēc 10 gadiem?

Apkopojot ""Baltic International Bank" Latvijas barometra" jaunākā pētījuma datus par iedzīvotāju vērtējumu dažādiem politiskajiem un ekonomiskajiem aspektiem valstī, jāatzīst, ka pēdējo 10 gadu laikā novērots gan vērā ņemams kritums 2009. gada sākumā, gan rāpšanās ārā no bedres.

Lasīt vairāk...

Aptauja Rīgā: Vai sekojat līdzi priekšvēlēšanu debatēm?

"Rīgas Apriņķa Avīze", aptaujājot cilvēkus Rīgas ielās, secināja dīvainu sakarību – izrādās, priekšvēlēšanu debatēm līdzi vairāk seko tie cilvēki, kuri jau ir izlēmuši, par ko balsot, taču tie vēlētāji, kuri vēl nezina, par ko balsot, un kuriem tieši vajadzētu pēdējās nedēļās sekot līdzi priekšvēlēšanu cīņai, visbiežāk atbildēja, ka viņus vai nu neinteresē, vai nav laika iedziļināties politiskajā piedāvājumā.   

Lasīt vairāk...

Ko vecākiem nevajadzētu darīt sociālajos tīklos

Vairums Latvijas iedzīvotāju priecājas, ka viņu vecāki vai vecvecāki ir sociālajos tīklos, tomēr ir situācijas, kad vecāku uzvedība bērniem var sagādāt neērtus brīžus, liecina mobilo sakaru operatora "Tele 2" un pētījumu aģentūras "Norstat" augusta beigās veiktā aptauja. Arī puse vecāku atzīst, ka ir domājuši, vai viņu uzvedība sociālajos tīklos bērniem varētu radīt nepatīkamas emocijas vai situācijas.

Lasīt vairāk...

Guntis Kalme. Nezaudēt valsti informatīvajā karā

Pasaulē ir vairāki tūkstoši tautu, taču ir tikai 196 valstis, tātad – tikai mazākumam ir sava valsts. Mēs, latvieši, esam starp tiem, kuriem tā ir! Mēs gan to nez kāpēc sākam uztvert kā pašsaprotamu, taču pašreizējie izaicinājumi Latvijai kā nacionālai valstij ir ļoti nopietni. Ja tos neņemam vērā, tad kādu dienu varam piedzīvot Krimas vai Donbasa scenāriju.

Lasīt vairāk...

Komentārs. Junkera kunga nākotnes vīzijas

Trešdienas, 12. septembra, rītā Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājs Žans Klods Junkers uzstājās Eiropas Parlamentā (EP) Strasbūrā ar ikgadējo uzrunu par situāciju Eiropas Savienībā (ES). Īsi pirms desmitiem no rīta augstā persona materializējās pustukšajā sēžu zālē. Gods kam gods, labi turējās kājās, nevienam pa vaigiem nepliķēja un izskatījās gluži svaigs.

Lasīt vairāk...

Aptauja Garkalnē: Kā vērtējat Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu?

Saeima konceptuāli ir atbalstījusi grozījumus Satversmē, kas paredz Valsts prezidentu ievēlēt atklāti. Parlamentam par šiem grozījumiem vēl būs jālemj otrajā un trešajā lasījumā. Lai veiktu izmaiņas Satversmē, Saeimas sēdē jābūt klāt vismaz divām trešdaļām deputātu un par grozījumiem jānobalso divām trešdaļām klātesošo parlamentāriešu.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.