Menu
 

Kā neapmaldīties auto riepu labirintos? Septiņi ieteikumi

Varētu šķist, ka līdz 1. decembrim uzliki savam auto ziemas riepas un aizmirsi par maiņas procedūru līdz pavasarim, bet tomēr viss nav tik vienkārši. Riepas ir galvenais spēkrata saskares punkts ar ceļa virsmu, tāpēc to atbilstoša glabāšana un izvēle būtiski var ietekmēt braukšanas drošību un pieredzi.

Lasīt vairāk...

Četri biežākie mīti par uzkrājumiem vecumdienām. Atspēko eksperte

Jau gadiem tiek runāts par dažādiem pensiju līmeņiem un to priekšrocībām, tomēr joprojām sabiedrībā pastāv maldinoši pieņēmumi par uzkrājumu veidošanu un to pozitīvo pienesumu nākotnē. Lai veicinātu iedzīvotāju izpratni par iespējām nodrošināt sev labklājīgas vecumdienas, “Luminor” pensiju produktu vadītāja Anželika Dobrovoļska atspēko četrus biežākos mītus par pensiju uzkrājumiem.

Lasīt vairāk...

Retās slimības – īpašas, jo retas

Ik gadu 28.februārī tiek atzīmēta starptautiskā Reto slimību diena, kad aktualizējas jautājums – cik daudz zinām par retajām slimībām, to diagnostiku, ārstēšanas iespējām un situāciju Latvijā?

Lasīt vairāk...

Vai ceļot skolēnu brīvlaikā. Pieci jautājumi, kas jāizvērtē, pirms pieņemt lēmumu

Tuvojoties skolēnu brīvlaikam, ko nepacietīgi gaida ne tikai bērni, bet arī no attālināto mācību savienošanas ar citiem pienākumiem krietni pagurušie vecāki, paredzama arī lielāka ceļošanas intensitāte uz zemēm, kur saule jau uzkāpusi zenītā. Kā liecina AAS “Balta” dati, populārākie ceļojuma galamērķi šobrīd ir Ēģipte, Kanāriju salas, Apvienotie Arābu Emirāti, Maldīvu salas – valstis, kas arī Covid-19 apstākļos joprojām ir atvērtas tūristiem.

Lasīt vairāk...

Ātra un veselīga maltīte, strādājot no mājām

Lai ēstu veselīgi, patiešām nav nepieciešams divas stundas stāvēt pie plīts. Protams, ja ēst gatavošana sagādā prieku, to droši var darīt. Taču tikpat labi var doties uz veikalu un iegādāties visu nepieciešamo. Piepūlēties nāksies vien tik daudz, lai produktus nomazgātu, atvērtu iepakojumu, sagrieztu un saliktu uz šķīvja. Vai arī – lai gatavošanai pievērstos īsu brīdi: piemēram, izvārītu paciņu Latvijā ražotu pērļu grūbu vai citu graudaugu, uz pannas sasautētu dārzeņus vai zivs gabaliņus.

Lasīt vairāk...

Aptauja Stopiņos. Kā vērtējat atlaižu saglabāšanu Rīgas sabiedriskajā transportā?

Rīgas pilsētas pašvaldība pagaidām neplāno atcelt atlaides braucienam sabiedriskajā transportā, kuru izmanto arī Pierīgas novadu iedzīvotāji. Ik pa laikam publiskajā telpā tiek diskutēts par atlaižu atcelšanu Rīgas sabiedriskajā transportā, lai mazinātu cilvēku drūzmēšanos. Arī šonedēļ valdības sēdē Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) norādīja, ka pretstatā pagājušā gada pavasarim patlaban Rīgā atlaides nav atceltas, lai gan inficēšanās ir vairākas reizes lielāka. Savukārt Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (“Par!”/”Progresīvie”) uzsvēris, ka kopš rudens sākuma pasažieru skaits “Rīgas satiksmes” sabiedriskajā transportā ir samazinājies par aptuveni 50 procentiem.

Lasīt vairāk...

Bērns mācās no mājām. Kā efektīvi organizēt laiku?

Laikā, kad mācības vairumā skolu un klašu grupu notiek attālināti, rūpes par bērnu motivēšanu mācībām nereti gulstas uz vecāku un citu pieskatītāju pleciem. Bērniem, īpaši mazāko klašu audzēkņiem, mājas vidē nereti mācībām koncentrēties ir grūtāk, nekā skolā. Lai gan dažās ģimenēs tālmācība norit lieliski, citās par lielu izaicinājumu kļūst  bērnu ikdienā iezagusies rutīna un motivācijas trūkums. Kā mācīšanos padarīt par izklaidējošu un motivējošu nodarbi?

Lasīt vairāk...

Sešas lielākās problēmas, ar kurām autovadītāji saskarās gada tumšajā laikā

Puse respondentu atzinuši, ka gājēji bez atstarotājiem ir lielākā problēma uz ceļa gada tumšajā laikā, savukārt kā otra populārākā problēma uz ceļa norādīti neredzami velobraucēji – tā atzinuši 37% respondentu, liecina “GO atbildīgas braukšanas indekss” dati. Pētījumā izvirzītas sešas zināmākās situācijas, ar kurām autovadītāji saskarās uz ceļa gada tumšajā laikā, kā arī aptaujas dalībnieki tika aicināti tās sarindot pēc prioritātēm – no lielākās uz mazāko problēmjautājumu.

Lasīt vairāk...

PTAC brīdina nepakļauties kreditētāju aicinājumam aizdevumu fiziskai personai noformēt kā aizdevumu saimnieciskai darbībai

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) atkārtoti brīdina un vērš patērētāju uzmanību uz komersantu komercpraksi, kuras ietvaros komersants, nolūkā izvairīties no patērētāju tiesību aizsardzību regulējošos normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, piedāvā fiziskai personai, kura rakstveidā apliecina, ka aizdevumu izmantos fiziskas personas saimnieciskai darbībai/saimnieciskās darbības attīstīšanai, saņemt aizdevumu pret nekustamā īpašuma ķīlu.

Lasīt vairāk...

Četras elektroniskās ierīces, kurām jābūt mājas aptieciņā

Sekot līdzi vispārējām veselības stāvokļa izmaiņām ir īpaši svarīgi ne tikai šobrīd, pandēmijas laikā, bet būs arī pēc tās – pandēmija ir mainījusi mūsu paradumus un cilvēki turpmāk daudz vairāk pievērsīs uzmanību savai veselībai. Arī ilgstošā sēdēšana, mazāk kustīgs dzīvesveids un paaugstināts stress ir ietekmējis veselību lielai daļai cilvēku. Īpaši svarīgi sekot līdzi vispārējām veselības stāvoklim ir cilvēkiem, kuri ir dažādās riska grupās. Lai ērti, mājas apstākļos sekotu savam veselības stāvoklim, mājas aptieciņā lieti noderēs četras elektroniskas ierīces.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.