Menu
 

Aptauja Rīgā. Vai vajadzētu palielināt algas Latvijas Radio darbiniekiem?

Latvijas Radio (LR) Ziņu dienesta darbinieki ir nosūtījuši vēstuli Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei ar prasību palielināt atalgojumu par 31,4%. Šobrīd LR ir nodarbināts 281 štata darbinieks, 300 ārštata autori un ir pieejamas 8 vakances. Vidējā mēnešalga Latvijas Radio ir 1024 eiro. Ziņu dienesta darbinieku vidējā mēnešalga ir 1106,5 eiro, bet vismazāko atalgojumu saņem radioteātra darbinieki, kuru vidējā mēnešalga ir 699,84 eiro.

Lasīt vairāk...

Komentārs. JKP demaršs

Valdība ir atbalstījusi Valsts drošības dienesta (VDD) vadītāja Normunda Mežvieta palikšanu amatā uz otro termiņu, taču vienas koalīcijas partijas pārstāvji valdībā, proti, Jaunās konservatīvās partijas ministri (JKP) demonstratīvi ir atstājuši valdības sēdes slēgto daļu šī balsojuma laikā.

Lasīt vairāk...

Ieva Struka. Mazliet elitāri, mazliet ne

Apdomājot trīs mākslas dzīves notikumus, ko no šīs vasaras bagātīgā piedāvājuma gribētos apmeklēt man pašai, ja neskaita grāmatu kaudzi uz galda lauku mājās, apstājos pie koncerta Cēsīs, operas izrādes Siguldā un teātra festivāla Valmierā, – tātad diezgan šaurā ģeogrāfiskā areālā, un tie nebūt nav vienīgie pasākumi, ko būtu vērts baudīt.

Lasīt vairāk...

Viedoklis: Kā novērst reģionu sociālekonomisko panīkumu?

Sabiedrības diskusiju centrā ir nonācis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) piedāvātais administratīvi teritoriālās reformas (ATR) risinājums.* Tas paredz apjomīgāku un viendabīgāku pašvaldību izveidi un efektīvāku pārvaldību, kas ļaušot būtiski ietaupīt līdzekļus. Tomēr šis plāns nerisina galveno Latvijas attīstības problēmu – sociālekonomisko sarukšanu. Latvijā tā izpaužas ar panīkumu attālajos reģionos, ko galvaspilsētas izaugsme nespēj kompensēt.

Lasīt vairāk...

Profesors: Labi un kvalificēti juristi ir un būs nepieciešami vienmēr

Latvijā juristu pārprodukcijas šobrīd noteikti nav. Labi un kvalificēti juristi ir un būs nepieciešami vienmēr. Ja ielūkojamies, piemēram, Nodarbinātības valsts aģentūras mājas lapā, tad redzēsim, ka ir daudz vakanču, kas attiecas tieši uz juridiskajām profesijām, turklāt gan privātajā sektorā, gan valsts pārvaldē, piemēram, Latvijas Republikas Saeimā.

Lasīt vairāk...

Aptauja Ropažos: Vai šogad jau esat sēņojuši?

Sociālajos tīklos jau kopš Jāņiem cilvēki dalās ar fotogrāfijām, kurās redzams sēņu guvums no meža veltēm. Visvairāk sēņotājiem ir izdevies savākt dzeltenās gailenes, taču grozos netrūkst arī pa kādai baraviciņai vai apšu kungam. Uztura speciālisti gaileni uzskata par vērtīgu sēni, kuras galvenā uzturvērtība ir lipīdi, nātrijs, kālijs, kalcijs un dzelzs, kā arī D vitamīns un B6 vitamīns. Gailenes saturot daudz cinka un vara, kas nepieciešami asinsrades nodrošināšanai organismā. Turklāt minerālvielas tajās labvēlīgi ietekmējot plaušu un smadzeņu darbību, stiprinot sirdi un redzi, kā arī uzlabojot ādas stāvokli. Vienā vārdā, veselības stiprināšanai noderēs ne tikai pastaiga pa priežu mežu, bet arī groziņā salasīto gaileņu mērcīte.

Lasīt vairāk...

Viedoklis. Dodiet tautai maizi un izpriecas! Grāmatas – pēc tam…

Neatceros vairs konkrēti, kura vēsturiska persona pirmoreiz publiski izteikusi šo aicinājumu, taču, pameklējot internetā, ikviens var noskaidrot, ka šis teiciens bijis zināms jau Senajā Romā. Cītīgāk pasekojot pēdējo nedēļu notikumiem mūsu valstī, to varētu pārfrāzēt: “Dodiet tautai stipro alkoholu un izpriecas…”

Lasīt vairāk...

Eksperte: Jaunākās tehnoloģijas kā tilts starp paaudzēm

Nevienam nav noslēpums, ka savstarpējai saziņai mūsdienu jaunieši lieto dažādas aplikācijas un mobilās lietotnes. Tā ir viena no t.s. millenium paaudzes iezīmēm. Jaunieši, kuri šobrīd ir vecumā no 18 līdz 35 gadiem, daudz mācās, ir pieraduši iepirkties online vidē un nebaidās no Paypal un līdzīgām sistēmām.

Lasīt vairāk...

Skolas direktore: Vai reitingi ir svarīgāki par bērniem?

Nesen publicēti reitinga rezultāti, kas nosaka labākos skolu kolektīvus pēc to skolēnu sasniegumiem mācību priekšmetu Valsts un atklātajās olimpiādēs, skolēnu valsts zinātniski pētniecisko darbu konferencē un valsts mēroga konkursos. Papildus tam pastāv arī skolu topi, kuros par pamatu tiek ņemti centralizēto eksāmenu rezultāti (audzēkņu iegūtais vidējais vērtējums). Reitingi var maldināt sabiedrību un skolas kvalitāte ir rādītājs, kas jāskata kompleksi.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.