Menu
 

Direktora vietniece: Skolotājs ir pēdējais bastions

Bērni vislabāk apgūst jaunas lietas, ja metodes tiek dažādotas. Skolotāji mūsdienās nereti ir kā pēdējais bastions, kam jāspēj tikt galā ar daudzām lietām – ikdienā vispirms jārisina skolēnu emocionālie un savstarpējo attiecību jautājumi, pat sociālās problēmas, lai varētu nonākt līdz zināšanu apguvei.

Lasīt vairāk...

Aptauja Stopiņos: Vai piekrītat lauksaimnieku prasībai atļaut šaut migrējošus putnus?

Lai pasargātu sējumus, lauksaimnieku organizācijas prasa Dabas aizsardzības pārvaldei atļaut šaut pa migrējošo zosu bariem jeb putnus medīt. Gājputni šopavasar nodarījuši un turpina nodarīt lielus postījumus sējumiem – pupām, zirņiem, kviešiem. Iesētā labība šiem savvaļas putniem ir visiecienītākā barība, ko ļoti viegli iegūt.

Lasīt vairāk...

Viedoklis. Vai saprāta balss uzvarējusi?

Pagājušonedēļ presē, pateicoties modriem vecākiem un skolotājiem, izskanēja satraucoša ziņa, ka no nākamā mācību gada tiks drastiski samazināts vai pat atņemts finansējums specializēto novirzienu skolām – tām, kur talantīgi bērni papildus pamatpriekšmetiem var padziļināti apgūt mūziku, svešvalodas, matemātiku un tā tālāk. Tapa pat 6. vidusskolas vecāku padomes atklātā vēstule Valsts prezidentam, premjeram, kultūras ministrei, Saeimas atbildīgo komisiju pārstāvjiem, kas tika publicēta presē un nepalika bez ievērības.

Lasīt vairāk...

Māris Zanders: Sekulārismam nav jābūt aprobežotam

1663.gadā Kabilē Kristīne Anna Ulrika Berga fon Karmela dāvināja vietējai baznīcai zvanu. Ar nosacījumu, ka tas tiks izmantots tikai viņas ģimenes un piederīgo apzvanīšanai. Šo amizanto šaursirdības un iedomības gadījumu atcerējos, izlasot ziņu, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis pārbaudi par iespējamiem priekšvēlēšanu aģitācijas pārkāpumiem katoļu baznīcās.

Lasīt vairāk...

Kad sāpju cēlonis ir galvā...

Mūsdienu straujais dzīves ritms, stresa pilnā ikdiena un negatīvās emocijas ietekmē centrālās nervu sistēmas darbību, savukārt tā skar iekšējo orgānu darbību un visu veselības stāvokli kopumā. Ja arvien biežāk stresa mirkļos sāk sāpēt vēders, galvassāpes kļūst arvien biežākas un intensīvākas un vairs nepalīdz arī ierastā pretsāpju tablete, laiks vērsties pie speciālista – iespējams, ka pie vainas ir apspiestas emocijas, stress vai bailes.

Lasīt vairāk...

Jānis Dimants: Tu vari nerunāt, bet nevari nedomāt

Ar visai paskaļu pieteikumu nācis vēstījums, ka stājas spēkā Trauksmes celšanas likums. Un vispār – līdz ar maija atnākšanu ievērojami vairojušās iespējas, lai mēs katrs jo aktīvi iekļautos laikam jau mazliet piemirstajā pašattīrīšanās akcijā, kas – atcerieties! – bija domāta un arī oficiāli dēvēta ar čekas maisu vaļā vēršanu. Aizvadīto svētku ekumēniskajā dievkalpojumā Sv. Jēkaba katedrālē katoļu arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs pat precizēja, ka mums vajag attīrīt kā individuālo, tā sabiedrības dzīvi no sārņiem.

Lasīt vairāk...

Aptauja Salaspilī: Vai sekojat līdzi pasaules čempionātam hokejā?

Latvijas hokeja izlase 2019. gada pasaules čempionāta mačā svētdien dramatiskā spēlē Bratislavas grupā ar rezultātu 1:3 (0:0, 1:1, 0:2) piekāpās Šveices valstsvienībai, kas pagājušajā gadā izcīnīja sudrabu. Latvijas valstsvienība pēc šīs spēles ieņem piekto vietu Bratislavas grupā, pateicoties trim punktiem divās spēlēs, bet Šveice ar lielisku vārtu attiecību (12-1) ieņem pirmo vietu. Nākamo spēli Latvijas izlase aizvadīs otrdien, 14. maijā, kad valstsvienība cīnīsies pret Itālijas izlasi. Itālija pagaidām piedzīvojusi divas sagrāves, ar 0:9 piekāpjoties Šveices izlasei, bet svētdien ar 0:8 atzīstot Zviedrijas pārākumu.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.