Menu
 

Aptauja Ropažos. Vai esat iegādājušies dūmu detektoru?

Nākamā gada 1. janvārī stāsies spēkā nozīmīgas Ugunsdrošības noteikumu prasības, proti, privātmājās un dzīvokļos jābūt ierīkotiem autonomiem ugunsgrēka detektoriem. Privātmājas papildus būs jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests neplāno pārbaudīt katru mājokli. Prioritāri pārbaudes tiks veiktas tajos mājokļos, par kuriem tiks saņemti iesniegumi vai sūdzības vai būs notikuši ugunsgrēki.

Lasīt vairāk...

Komentārs. Klausieties manos vārdos, pārējais nav svarīgi

Nākamā (precīzāk – katra) gada valsts budžeta veidošanas kaislības gada otrajā pusē liek panervozēt daudziem. Šī nervozēšana labi pazīstama arī komentāra autoram, daudzus gadus valsts maizē strādājot un mēģinot līdzsvarot budžeta apjomus savam toreizējam uzņēmumam. No vienas puses, labi, ka tas vairs nav jādara – daža nervu šūna ietaupās.

Lasīt vairāk...

Aptauja Siguldā. Kā mazināt inficēšanās un saslimšanas riskus bērnudārzos un skolās?

Plašsaziņas līdzekļos jau daudz vēstīts par zarnu infekcijas uzliesmojumu Siguldas bērnudārzos. Zināms, ka līdz 17. septembrim zarnu infekcijas simptomi atklāti 28 bērniem un četriem pirmsskolas izglītības iestāžu darbiniekiem piecās Siguldas pirmsskolas izglītības iestādēs, kurās ēdināšanu nodrošina “Baltic Restaurants Latvia”.

Lasīt vairāk...

Pieci būtiski soļi, kurus pārdomāt pirms pirmā īpašuma iegādes

Jauna mājokļa iegāde vienmēr ir ne vien atbildīgs, bet arī aizraujošs un patīkamām gaidām piepildīts process. Brīdī, kad tiek apsvērta jauna mājokļa iegāde, automātiski gribas doties ekspedīcijā pa sludinājumu portāliem cerībā, ka tur ieraudzītais būs tieši tas, kas meklēts. Tomēr biežāk, pēc vairākām meklējumos pavadītām stundām, nepamet sajūta, ka meklētais vai nu vispār neeksistē, vai nav sasniedzams. Īpašuma atrašana un iegāde ir laikietilpīgs process, kas var aizņemt no viena mēneša līdz pat gadam aktīvas meklēšanas, tādēļ vērts rūpīgi sagatavoties. 

Lasīt vairāk...

Prokrastinācija nav slinkums. Skaidro terapeite

Steidzami jāizslauka grīda, jāpagatavo maltīte, jānomazgā logi, jāsakārto skapis, jāaizskrien uz veikalu – daži no daudzajiem “steidzamajiem” darbiem, kas it kā jāpaveic, pirms ķerties klāt uzdevumiem, kurus patiešām svarīgi izdarīt. Prokrastinācija jeb darbu atlikšanu uz vēlāku laiku negatīvi ietekmē kā mentālo tā fizisko veselību un līdz ar to arī karjeru un personīgo dzīvi.

Lasīt vairāk...

Profesore: Tehnoloģiju bagātināta mācīšanās ir viedās sabiedrības attīstības stūrakmens

Mūslaiku tehnoloģiju piesātinātajā ikdienā svarīgi ir paturēt prātā, ka pedagoģiski pareizi izmantotas tehnoloģijas var sekmēt progresu, bet, neprasmīgi izmantotas, tās var radīt dažāda veida riskus. Taču, lai sagatavotu cilvēkus viedām specializācijas jomām, ir nepieciešams jau skolās nodrošināt iespēju, ka bērni apgūst viedās pasaules darbības principus.

Lasīt vairāk...

Pāvils Brūvers. Par demokrātiju aizvien jācīnās

ANO Ģenerālā asambleja 2007. gadā 15. septembri izsludināja par Starptautisko demokrātijas dienu. Vācijā šīs dienas sakarā veikta iedzīvotāju aptauja par viņu attieksmi pret demokrātijas stāvokli. Pārsteidzoši, bet 53% aptaujas dalībnieku uzskata, ka Vācijā demokrātija ir apdraudēta. Vairākums aptaujāto galvenās briesmas demokrātijai saskata labējā ekstrēmismā, kamēr aptuveni 22% aptaujāto domā, ka demokrātiju Vācijā vairāk apdraud kreisais ekstrēmisms.

Lasīt vairāk...

Viedoklis: Vidējais uzņēmējs Latvijā – digitāli patriotisks, bet izmanto iespēju paust nepatiku

Kurzemē ir optimistiskākie uzņēmēji, Latgalē – pesimistiskākie. Vēl ir arī “jaunie uzņēmēji”, “pelnošākie uzņēmēji”, “bagātākie uzņēmēji” u.c. Tā liecina ziņu virsraksti. Kādi īsti ir Latvijas uzņēmēji un vai ir vidējais statistiskais uzņēmējs? Vidējais Latvijas uzņēmējs ir patriotisks un plāno palielināt savu darbinieku atalgojumu. Viņam vai viņai nav konkrēta dzimuma, toties ir mērķi, plāni, ambīcijas un idejas.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.