Menu
 

Eksperte: Alkohola tirgošanu internetā nedrīkstēja pieļaut

Marta nogalē Saeima uz ārkārtējās situācijas jeb Covid-19 izplatības laiku tika atļauta alkohola tirdzniecība internetā. Šī brīža situācijā to nedrīkstēja pieļaut. Liela daļa sabiedrības neprot lietot alkoholu atbildīgi, kas savienojumā ar paaugstināta stresa apstākļiem saasinās problēmas daudzās Latvijas ģimenēs.

Lasīt vairāk...

Aptauja Ķekavā. Kā valdības noteiktie ierobežojumi ir ietekmējuši jūsu dzīvi?

Jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 pandēmija ir līdz pamatiem satricinājusi ierasto lietu kārtību pasaulē. Vairāk nekā ceturtdaļa no teju astoņiem miljardiem pasaules iedzīvotāju pandēmijas dēļ ir spiesti palikt mājās. Vēl pavisam nesen daudzi no mums pat nenojauta, cik neparedzama ir nākotne un kas mūs sagaida, ekonomika attīstījās un cilvēki arvien vairāk sajuta finansiālu stabilitāti, bet tagad daudzi prāto, kas notiks tālāk.

Lasīt vairāk...

Māris Zanders. Izšķirošs būs rudens

Šobrīd neviens eksperts vai analītiķis nemēģina prognozēt, kad valstis, tostarp Latvija, varēs mīkstināt vai atcelt ierobežojumus saistībā ar Covid-19 izplatību. Piesardzīgi tiek runāts par jūniju kā atskaites punktu, kad “būs lielāka skaidrība”. Izskan arī viedokļi, ka mēnešiem ilgi ierobežojumi var izraisīt ļoti smagu ekonomisko krīzi, un arī tā ir taisnība.

Lasīt vairāk...

Ekonomists: Veselības nozarei finansējums būs jāpalielina arī bez Covid-19

Latvija nav unikāla tajā ziņā, ka vēlmju un vajadzību ir vairāk nekā budžeta iespēju. Nevienai nozarei nepietiek līdzekļu, bet veselības aprūpes finansējums mūsu valstī ir kritiski zems. To būs nepieciešams palielināt arī bez Covid-19, jautājums tikai, kur rast šos brīnumlīdzekļus. Un varianti ir.

Lasīt vairāk...

Filips Rajevskis: Partijām būs grūti noformulēt saturu priekšvēlēšanu kampaņai Rīgā

Sakarā ar Covid-19 izplatības ierobežošanu Saeima ir atbalstījusi valdības virzīto rosinājumu pārcelt Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas uz šā gada 6. jūniju. Daudzas partijas jau bija sākušas priekšvēlēšanu kampaņas, kas tagad atceltas. Bez ironijas un pārspīlējuma var teikt, ka šīs vēlēšanas varētu būt unikālas – pirmkārt, ja atceras ceļu uz tām, un, otrkārt, ja patur prātā, ka tās negaidīti laikā iekritušas pandēmijas un ārkārtējās situācijas apstākļos.

Lasīt vairāk...

Dzintris Kolāts studiju laikā uzlīdis pamestā naftas urbuma tornī

Desmit ekspresjautājumus ierasti esam uzdevuši ar kultūras nozari saistītiem cilvēkiem kāda drīzumā paredzēta pasākuma sakarā – jauna loma, pirmizrāde, grāmatas iznākšana vai cita tamlīdzīga aktualitāte. Taču valstī izsludinātā ārkārtējā situācija ir ieviesusi korekcijas ikviena dzīvē, tāpēc izmantosim iespēju iepazīstināt jūs ar vairāk vai mazāk zināmiem cilvēkiem, kuri piedalās “Rīgas Apriņķa Avīzes” un tās pielikuma “Kodols” veidošanā.

Lasīt vairāk...

64% Latvijas iedzīvotāju uztraukumu saistībā ar Covid-19 rada sabiedrības bezatbildība pret noteiktajiem ierobežojumiem

Teju divām trešdaļām jeb 64% Latvijas iedzīvotāju uztraukumu saistībā ar koronavīrusa izraisīto slimību Covid-19 rada atsevišķas sabiedrības daļas bezatbildība pret noteiktajiem ierobežojumiem, liecina pētījumu kompānijas "Gemius" aptauja, kas veikta pēc "Benu Aptiekas" pasūtījuma.

Lasīt vairāk...

Ekspertes padomi, kā viegli mainīt ieradumus un uzlabot savu dzīvi

Ieradumus visvieglāk mainīt, to neapzinoties, taču, ja apzināti cenšamies tiekties uz pārmaiņām savā dzīvē, vispirms jāuzstāda nelieli mērķi. Paradumi ir lēmumi un darbības, kuras veicam katru dienu un, tikai apzinoties, ka nepieciešamas pārmaiņas, mēs varam palaist visas vecās lietas un ieradumus, un tiekties uz jauno.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.