Menu
 

Kā trauksmes sajūtu izmantot par iekšējo resursu, stāsta psiholoģe

Satraukums, ko labi pazīstam ikdienā, mēdz pāraugt arī ilgstošā trauksmes sajūtā. Bez ievērības atstāta trauksme ar laiku var provocēt dažādas veselības problēmas, tādēļ ar to vajadzētu tikt galā. Pārvarēt trauksmes sajūtu var palīdzēt psihologs, norāda Veselības centru apvienības poliklīnikas “Elite” klīniskā un veselības psiholoģe Jeļena Paņkova.

Lasīt vairāk...

Bērna draugs – pieaugušais un citas vērtīgas iespējamības. Ko mums par dzīvi māca kino

Kaut arī neesmu kinokritiķe, man Daces Pūces debijas spēlfilmā “Bedre” līdzās citām tās brīnišķīgajām kvalitātēm – izcilajai aktierspēlei, fantastiskajai mūzikai, ietilpīgajiem simboliem utt. – gribas izcelt vairākus izcili parādītus psiholoģiskos aspektus. Domāju, ka šo filmu ir vērts skatīties ģimenēm ar bērniem no apmēram 9 gadu vecuma, kaut arī filmā ir dažas epizodes, ko jaunākiem bērniem vajadzēs smalkjūtīgi izskaidrot. Taču šī filma rada daudz vielas vērtīgām sarunām ar bērniem.

Lasīt vairāk...

Aptauja Siguldā. Vai pēdējo mēnešu laikā esat apmeklējis kādu publisku pasākumu kopā ar ģimeni?

Šī vasara iezīmīga ar to, ka beidzot varēja apmeklēt publiskus pasākumus klātienē. Visiem, kas noguruši no virtuālajām teātra izrādēm un “Zoom” ballītēm, bija iespēja izbaudīt kopā būšanas prieku, redzot māksliniekus un citus pasākuma apmeklētājus “dzīvajā”.

Lasīt vairāk...

Kas mums var nopelnīt lielāku pensiju – starptautiskie akciju tirgi, bērni vai mēs paši?

Otrā pensiju līmeņa 20. gadadienu apņem gan diskusijas, gan mazāk un vairāk populistiski uzsaukumi par nepieciešamajiem uzlabojumiem pensiju sistēmā, ar mērķi vienreiz pa visiem laikiem salabot sistēmu, lai tā nodrošinātu lielākas pensijas. Uzdevums ir visnotaļ būtisks, bet ne mazāk nozīmīgi ir pievērsties tam, lai pensiju fondu naudu efektīvi un pensiju uzkrājējiem izdevīgi investētu Latvijas ekonomikā un mūsu uzņēmumos, tādējādi iekustinot arī Latvijas kapitāla tirgu. Jo, lai cik patriotiski noskaņots šobrīd būtu pensiju pārvaldnieks, ar Latvijas iedzīvotāju pensiju sistēmā uzkrāto naudu galvenokārt sildām un attīstām citu valstu ekonomikas un uzņēmumus.

Lasīt vairāk...

Katrīna Ošleja: Atpūta. Starp izaugsmi un izdegšanu

Ikdienā mani klienti lielākoties ir vadītāji un galvenie speciālisti, kuru sūdzību centrālā tēma ir  profesionāla izdegšana un pārgurums. Diemžēl aizvadītā gada laikā psihoemocionālu izaicinājumu gadījumu skaits sabiedrībā ir pieaudzis, saasinot problēmas, kuras nebijām pamanījuši vai centušies risināt. Turklāt, tās skar visu profesiju un amata pozīciju ļaudis, nešķirojot pēc dzimuma vai vecuma.

Lasīt vairāk...

Jānis Aizbalts: Iepakojuma apsaimniekošanā jāsāk ievērot visas likumdošanas normas

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) sākusi pievērst uzmanību pašvaldību saistošajiem noteikumiem par atkritumu apsaimniekošanu. Šāds solis sperts, ņemot vērā situāciju, kurā ilgstoši tikusi praktizēta pret valsts un Eiropas Savienības normu izpildi, vides aizsardzību un godīgu konkurenci vērsta tirgotāju sašķirotā iepakojuma realizācija. Atkāpjoties no likuma normām, nav problēmu, ja šie izlietotā iepakojuma radītāji veido un iesaistās ilgtspējīgā un visaptverošā apsaimniekošanas sistēmā un nerada papildu slogu videi. Taču zem “lupas” būtu jāliek tie tirgus dalībnieki, kuri sistēmu grauj un tajā iesaistās tikai pie sev izdevīgiem izlietotā iepakojuma tirgus cenu nosacījumiem.

Lasīt vairāk...

Aija Melle. Skolu direktori kā ugunsdzēsēji

Jaunais mācību gads rit pilnā sparā, un ir liels prieks, ka lielākā daļa skolēnu mācās klātienē. Pedagogi un skolu direktori ir darījuši visu iespējamo, lai bērni varētu atgriezties klasēs, par ko viņiem pienākas liela pateicība, tomēr līdz ar mācību sākumu rūpes nav beigušās.

Lasīt vairāk...

Pēteris Strautiņš: Pēc sarežģītas ziemas ir gaidāma ekonomikas izaugsme

Pandēmijas ietekme uz saimnieciskajiem procesiem ir vājinājusies, tomēr turpmāko mēnešu laikā tā atkal pieaugs, un negatīvo ietekmi pastiprinās elektrības un gāzes cenu kāpums, liecina jaunākais “Luminor” Baltijas un Latvijas ekonomikas apskats. Taču, pateicoties eksporta nozaru attīstībai un investīciju pieplūdumam, nākamā gada prognozes joprojām ir iepriecinošas, turklāt strauja izaugsme turpināsies arī 2023. un nākamajos gados.

Lasīt vairāk...

Augstskolas rektore: Mīti un patiesība par attālinātajām studijām

Ir sācies jaunais studiju gads un studentiem visā Latvijā, atšķirībā no iepriekšējā gada, ir iespēja apmeklēt lekcijas klātienē, lai gan vairāki eksperti prognozējuši, ka visticamāk šāda situācija neturpināsies ilgi un vīrusa izplatības ietekmē atkal būs jāmācās no mājām. Attālinātajām studijām var būt vairākas priekšrocības un, ievērojot atbilstošus priekšnoteikumus, kvalitātes ziņā tās var būt līdzvērtīgas studijām klātienē. Turklāt, studijas tiešsaistē ir “jaunais normālais”, kas saglabāsies arī pēc pandēmijas, jo mūsdienu dzīves ritms paliek aizvien straujāks.

Lasīt vairāk...

"Sadales tīkls" atgādina elektrodrošības principus, ko skolēniem atsaukt atmiņā mācību gada sākumā

2021.gada pirmajos astoņos mēnešos iedzīvotāju elektroietaisēs reģistrētas pavisam 40 elektrotraumas, astoņas no tām guvuši bērni. Tāpēc, sākoties jaunajam mācību gadam, AS "Sadales tīkls" atgādina būtiskākos elektrodrošības principus, ko ievērot kā mājās un skolā, tā arī ārpus telpām. Skolēnu zināšanas par elektrodrošību uzņēmuma darbinieki visa mācību gada garumā turpinās pilnveidot arī ar lekcijām brīvprātīgi viesojoties dažādās Latvijas skolās.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.