Menu
 

Pavļuts: Atlikušie "AstraZeneca" vakcīnas krājumi tiks izmantoti prioritāro grupu potēšanai

Pēc šīs nedēļas nogales, kad "dzīvās rindas" formātā pret Covid-19 ļauts vakcinēties jebkuram iedzīvotājam, atlikušās ražotāja "AstraZeneca" vakcīnas devas būs palikušas nelielā daudzumā un tās tiks izmantotas prioritāro grupu potēšanai vistuvākajā laikā, mikroblogošanas vietnē "Twitter" skaidro veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Lasīt vairāk...

Ar Covid-19 inficētais šonedēļ braucis vilcienos no Garciema uz Rīgu un atpakaļ

Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologi, veicot epidemioloģisko izmeklēšanu,  noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, 13. aprīlī braucis ar vilcienu Skulte – Rīga (AS “Pasažieru vilciens” reisa nr. 6113), plkst. 10.24 no Garciema līdz Rīgai (3. vagonā) un  atpakaļ ar vilcienu Rīga Skulte (reisa nr. 6156), plkst. 22.37 no Rīgas uz Garciemu (2. vagonā).

Lasīt vairāk...

No 19.aprīļa gaidāmas izmaiņas autobusu maršrutos Ādažu apkārtnē

Ņemot vērā, ka Ādažos daļēji tiks atsāktas mācības klātienē, no pirmdienas,  19.aprīļa, tiks atjaunoti vairāki autobusu reisi maršrutā Nr.6821 Rīga–Ādaži–Kadaga, Nr.6822 Rīga–Ādaži–Podnieki–Garkalne, Nr.6842 Ādaži–Carnikava, Nr.5721 Ādaži–Stapriņi–Atari–Ādaži un Nr.5269 Baltezers–Alderi–Ādaži, liecina Autotransporta direkcijas informācija.

Lasīt vairāk...

Petraviča: Uzlabojoties situācijai, ierobežojumus aprūpes centros var mazināt

Līdz ar saslimstības mazināšanos un situācijas stabilizēšanos sociālās aprūpes centros, labklājības ministre Ramona Petraviča atgādina, ka atbilstoši ministrijas vadlīnijām atsevišķi ierobežojumi var tikt mīkstināti. Vienlaikus viņa uzsver, ka vislabāk situāciju savā iestādē pārzina un pamatotu lēmumu pieņem aprūpes centra vadītājs.

"Sociālās aprūpes centros dzīvojošie  ilgu laiku pavadījuši karantīnas apstākļos, bez iespējas satikt savus tuviniekus un draugus. Šobrīd vairums aprūpes centros mītošo ir saņēmuši pirmo vakcīnas devu. Turklāt no Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētājas šonedēļ valdības sēdē teiktā izriet, ka aizsardzība pēc vienas "AstraZeneca" vakcīnas devas saņemšanas pielīdzināma efektam ko sniedz citu ražotāju divas devas. Tāpēc uzskatām, ka lokāli izvērtējot situāciju iespējams atvieglot Covid-19 ierobežojumus attiecīgajā sociālās aprūpes centrā," Petraviča citēta ministrijas paziņojumā.

Apmeklējumi ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās (SAC) ir atļaujami, ja SAC nav izsludināta karantīna, ja tuvinieks 14 dienu laikā nav uzturējies valstī, kas Slimību un profilakses kontroles centra mājaslapā publicēta kā valsts, uz kuru ir attiecināmi īpašie piesardzības un ierobežojošie pasākumi, nav bijis ciešā kontaktā ar Covid-19 infekcijas slimnieku vai cilvēku, kurš atrodas mājas karantīnā, un nav Covid-19 raksturīgo klīnisko simptomu (tai skaitā temperatūra). Nepieciešamības vai šaubu gadījumā aprūpes centrs aicināts konsultēties ar epidemiologu.

Vienā apmeklējuma reizē centrā mītošo var apciemot ne vairāk kā viena persona, izņemot, ja apmeklētāji ir vairāki vienā mājsaimniecībā dzīvojoši vienas ģimenes locekļi. Labvēlīgos laika apstākļos ieteikts tikšanos organizēt SAC teritorijā, dārzā, lapenē, ievērojot 2 m distancēšanos. Pirms apmeklējuma ir jāsazinās ar SAC vadību un jāvienojas par tikšanās iespēju un laiku.

Labklājības ministrija arī norāda, ka apmeklējuma laikā gan klientam, gan tuviniekam jānodrošina individuālo aizsardzības līdzekļu (maskas) un dezinfekcijas līdzekļu pieejamība, kā arī jāuzrauga to lietošana. Arī klāties tikšanās ilgumu nepieciešams iespējami saīsināt. Ja tikšanās tiek organizēta īpaši aprīkotā apmeklējumu telpā, kur iespējams sarunāties caur stiklu pa telefonu vai izmantojot citus tehniskus risinājumus, individuālie aizsardzības līdzekļi nav jālieto.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.