Menu
 

Lidmašīnu detaļu trūkuma dēļ "airBaltic" rudenī atcels reisus uz atsevišķiem galamērķiem no Rīgas un Viļņas

Latvijas nacionālā aviokompānija "airBaltic" no septembra atcels reisus uz četriem galamērķiem no Viļņas lidostas, bet no Rīgas tiks apturēti lidojumi uz Edinburgu, Mančesteru un Stavangeri, jo kompānijai trūkst lidmašīnu rezerves daļu, vēsta portāls "15min.lt" un "airBaltic" pārstāvji.

Lasīt vairāk...

CSP: Maijā lidostā “Rīga” apkalpots 5,6 reizes vairāk pasažieru nekā pirms gada

2022.gada maijā lidostā “Rīga” apkalpots 474,1 tūkstotis pasažieru, kas ir 5,6 reizes vairāk nekā pagājušā gada maijā un par 13,1 % vairāk nekā iepriekšējā mēnesī, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinājumā ar 2019. gada maiju lidostā apkalpots par 33,8 % mazāk pasažieru.

Lasīt vairāk...

Ražotāju cenu līmenis gada laikā palielinājās par 31,5%

2022.gada maijā, salīdzinot ar 2021.gada maiju, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājās par 31,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis palielinājās par 41,4%, eksportētajai produkcijai - par 23,2%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas pieauga par 26,7%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm - par 20,3%.

Lasīt vairāk...

VID sveic 2021.gada lielākos nodokļu maksātājus Rīgas reģionā

Valsts ieņēmumu dienests (VID) ik gadu sveic Latvijas labākos nodokļu maksātājus - gudros, godīgos, ilgtspējīgos un atbildīgos uzņēmējus, kas veido Latvijas ekonomikas pamatu. Šogad lielākie nodokļu maksātāji tiek godināti jau divdesmit ceturto gadu un kā pirmos VID sveic Rīgas plānošanas reģiona nodokļu maksātājus lielo, vidējo un mazo uzņēmumu kategorijā, informē VID pārstāvji.

Lasīt vairāk...

"Orkla Latvija" iegūst zelta godalgu Ilgtspējas indeksā

17.jūnijā tika paziņoti Ilgtspējas indeksa rezultāti, uzņēmumam "Orkla Latvija" iegūstot novērtējumu Zelta kategorijā. "Orkla Latvija" ilgtspējas stratēģija paredz daudzpusīgu pieeju organizācijas darbā, kam atbilstoši izvirzītas piecas fokusa jomas: uzturs un labsajūta, droši produkti, ilgtspējīgi izejmateriāli, atbildība pret vidi, rūpes par cilvēkiem un sabiedrību. Katrā no šiem darbības virzieniem noteikti ilgtermiņa mērķi un uzdevumi, kas izvirzīti 2018.gadā, un ko uzņēmums apņēmies realizēt līdz 2025.gadam, informē "Orkla Latvija" pārstāvji.

Lasīt vairāk...

Ko par pārtiku spriež Eiropā?

Jūnija sākumā Eiropas Parlamentā Strasbūrā norisinājās Latvijas reģionālo mediju seminārs "Būtiskākais Eiropas Parlamenta dienaskārtībā", kura laikā bija iespēja tikties ar eiroparlamentāriešiem, kas ievēlēti no Latvijas, tostarp – ar Eiropas Komisijas izpildviceprezidentu Valdi Dombrovski. Tikšanās laikā varēja uzzināt to, kā Krievijas agresija Ukrainā ietekmējusi Eiropas drošības politiku, kā arī uzdot jautājumus, kā pašreizējie procesi ietekmēs Latvijas lauksaimniekus. Kā norādīja Valdis Dombrovskis, Eiropas ekonomikas procesus, neapšaubāmi, ir ietekmējusi ne tikai nesen pārdzīvotā Covid-19 pandēmija, bet arī Krievijas uzsāktais karš Ukrainā, tādēļ gan Eiropas Parlaments, gan Eiropas Komisija strādā pie šo problēmu likvidēšanas.

Lasīt vairāk...

Pētījums: 67% Latvijas uzņēmumu prognozē maksājumu kavējumu pieaugumu gada otrajā pusē

Augstas inflācijas un lielākas nenoteiktības apstākļos ievērojami samazinājusies uzņēmumu pārliecība par savlaicīgu viņu rēķinu apmaksu - 67% Latvijas uzņēmumu apgalvo, ka vairāk nekā jebkad agrāk ir nobažījušies par klientu spēju savlaicīgi norēķināties, liecina Eiropas vadošā kredītu pārvaldības uzņēmuma "Intrum" ikgadējais pētījums "Eiropas maksājumu ziņojums 2022". Līdzīga situācija ir novērojama arī citās reģiona valstīs, kur vidēji 62% uzņēmumu nav droši par savu parādnieku spēju veikt maksājumus laikus un pilnā apmērā, kā galvenos iemeslus minot augošo inflāciju, procentu likmju pieaugumu un piegādes ķēžu traucējumus, informē "Intrum" pārstāvji.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.