Menu
 

Aptauja: pēdējo triju gadu laikā kredītu ņēmusi trešdaļa Latvijas iedzīvotāju

Lai noskaidrotu patērētāju viedokli par finanšu uzkrājumiem, banku un nebanku kredītdevējiem Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) 2019. gada nogalē veica pētījumu. Saskaņā ar aptaujas rezultātiem, lielākā daļa aptaujāto (63%) pēdējo triju gadu laikā nav ņēmusi kredītu bankā vai pie nebanku kredītdevēja, bet aptuveni puse no tiem, kas naudu ir aizņēmušies, to ir darījusi, aizņemoties no nebanku kredītdevēja.

Lasīt vairāk...

Satiksmes ministrija par 62 000 eiro pirks zemesgabalu lidostas "Rīga" attīstības plānu īstenošanai

Satiksmes ministrija (SM) par 62 000 eiro pirks 0,76 hektārus lielu zemes gabalu Rīgā, Gramzdas ielā, kas nepieciešams VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"" attīstības plānu īstenošanai, paredz 21. janvārī valdībā atbalstītais rīkojuma projekts "Par valsts pirmpirkuma tiesību izmantošanu".

Lasīt vairāk...

Eksperte: Desmitgade Latvijas ekonomikā iesākas lēnīgi un riskanti

Latvijas ekonomika iepriekšējo desmitgadi noslēgusi ar ne visai iepriecinošu izaugsmes tempu. Lai gan īstermiņa dati pasaulē pēdējā laikā norāda uz situācijas stabilizāciju, prognozes liecina, ka diemžēl ne pasaulē, ne pašmājās arī šī desmitgade neiesāksies ar strauju ekonomikas uzrāvienu. "Swedbank" prognozē ļoti piezemētu Latvijas tautsaimniecības izaugsmi 2,2% apmērā, kas šogad, līdzīgi kā 2019. gadā, balstīsies uz privāto patēriņu. Gaidām, ka izaugsme sasparosies tuvāk šī gada otrajai pusei un nosacītu atgūšanos redzēsim 2021. gadā. Negatīvie riski gan pasaules, gan Latvijas ekonomikai šogad saglabājas augsti.

Lasīt vairāk...

Dzērienu ražotāji un mazumtirdzniecības uzņēmumi sadarbosies depozīta sistēmas ieviešanai

Latvijas lielākie mazumtirdzniecības un dzērienu ražošanas uzņēmumus apvienojošas organizācijas pirmdien parakstījušas memorandu par gatavību sadarboties, lai sekmētu depozīta sistēmas ieviešanu. Memorands ir nozaru pirmais kopīgais solis, kas demonstrē iesaistīšanos depozīta sistēmas ieviešanā un kalpo kā sadarbības platforma ar iespēju pievienoties arī citām nozares pārstāvošām organizācijām.

Lasīt vairāk...

Sabiedriskajai apspriešanai nodod piedāvājumu atcelt vai samazināt NĪN primārajam mājoklim

Tieslietu ministrija sabiedriskajai apspriešanai nodevusi likumprojektus “Grozījumi Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā” un “Grozījumi likumā “Par nekustamā īpašuma nodokli”“, ar kuriem rosināts atcelt vai būtiski samazināt nekustamā īpašuma nodokli primārajam mājoklim.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.