Menu
 

Kā ēst gudri un neiekrist pašpasludinātu uztura ekspertu lamatās?

Gada nogalē īpaši aktualizējas laba izskata jautājumi, jo drīzumā gaidāms svētku maratons un katrs vēlas to sagaidīt iespējami labākā formā, tāpēc interneta vidē īpaši aktivizējas arī dažādi reklāmas piedāvājumi un eksperti, kas piedāvā padomus labas figūras iegūšanai. Oktobra beigās Glāzgovas universitāte publicēja pētījumu, kas apliecina – Lielbritānijā uztura blogeri  ir ļoti virspusēji un viņu publicētajai informācijai reti var ticēt.

Lasīt vairāk...

Foto: Ziemassvētku laika burvība Ogrē

Šobrīd Ogres pilsēta ir mirdzošu lampiņu ieskauta. Ikvienu iepriecinās pastaiga pa Ogres vēsturisko centru, mūzikas baudīšana pie pilsētas galvenās egles un omulīgo vecpilsētas kafejnīcu apmeklējums. Ziemassvētku rotas Ogrē katru gadu kļūst aizvien krāšņākas. Lai ienestu Ziemassvētku noskaņu un gaismu gada tumšākajā mēnesī pašvaldība 2018. gadā īstenoja jaunu pieeju, ietērpjot pilsētu siltu gaismu rotā. Pilsētas iedzīvotāji un viesi to ļoti atzinīgi novērtēja.

Lasīt vairāk...

Foto: Jūrmalā atkal priecē Gaismas parks

Jau trešo gadu Jūrmalā, Dzintaru mežaparkā, iemirdzējušās gaismas skulptūras un dekori, kas veidoti no tūkstošiem LED lampiņu virtenēm. No 1. decembra krēslas stundās līdz ar pilsētas apgaismojuma ieslēgšanu Dzintaru mežaparka teritoriju – bērnu rotaļu laukumus, priežu zarus un apstādījumus, kā arī Dzintaru mežaparka skatu torni rotās gaismas dekori un dažādi objekti, kas veidoti no vairāk nekā 85 tūkstošiem krāsainu LED lampiņu virtenēm.

Lasīt vairāk...

Izvēlamies mājas mīluli vecāka gadagājuma cilvēkam

Zinātniski pierādīts, ka nepieciešamas vien 15 minūtes, lai cilvēka smadzenes sāktu reaģēt uz komunikāciju ar suni: laimes hormona serotonīna līmenis paaugstinās, sirdsdarbība līdzsvarojas, asinsspiediens un stresa līmenis pazeminās. Ilgtermiņā cilvēka un suņa mijiedarbība var mazināt sirds slimību risku, palīdz cīnīties ar vientulību un depresiju.

Lasīt vairāk...

Septiņas garšvielas pašsajūtas uzlabošanai ziemā

Garšvielu pievienošana ēdienam ne tikai papildina tā garšu un smaržu, bet arī palīdz dziedēt organismu. To veicina garšvielās atrodamās aktīvās vielas, kam var būt dažāda iedarbība, piemēram, antibakteriāla vai gremošanu veicinoša. Šobrīd veikalos pieejama plaša garšvielu izvēle no visas pasaules un nevajadzētu baidīties tās izmantot ēdienkartē, jo, pareizi uzglabātas, garšvielas savas vērtīgās īpašības nezaudē. Ziemā organisms īpaši novērtēs sildošās un pat karsējošās garšvielas.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.