Menu
 

LNB digitalizēto grāmatu portāls – brīvā piekļuvē vismaz līdz 14.aprīlim

Līdz 14.aprīlim vai ilgāk – ja ārkārtējās situācijas laiks tiks pagarināt – ikvienam neatkarīgi no ģeogrāfiskās atrašanās vietas pieejams Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas (LNDB) grāmatu portāls gramatas.lndb.lv. Tajā lasāms ap 10 000 komerciālajā apritē neesošu grāmatu, kas izdotas no 16.gadsimta līdz 21.gadsimta sākumam.

Lasīt vairāk...

Siguldas "Fischer" Slēpošanas centrs aicina pavadīt laiku meža trasēs

Siguldā pēc ziemas sezonas atjaunotas un attīrītas pie “Fischer” Slēpošanas centra esošās meža trases, kas vasaras sezonā tiek izmantotas gan sacensībām, gan treniņiem. Tagad tās tiek piedāvātas visiem interesentiem, kas vēlas pavadīt aktīvu laiku svaigā gaisā staigājot, nūjojot, skrienot vai braucot ar riteni, vienlaikus neaizmirstot ievērot sociālo distancēšanos un personīgo higiēnu, līdz ar to izturoties atbildīgi par savu un apkārtējo veselību.

Lasīt vairāk...

Tiešsaistē no koncertzāles "Cēsis" skanēs koncerts "Laikmeta piezīmes klavierēm"

Piektdien, 3. aprīlī, plkst. 19.00 tiešsaistē no koncertzāles “Cēsis” klausītāju tukšā zālē būs klausāms un skatāms īpašs koncerts “Laikmeta piezīmes klavierēm”. Tajā izskanēs trīs spožu latviešu pianistu – Andreja Osokina, Reiņa Zariņa un Daumanta Liepiņa – soloprogrammas, kas tapušas kā viņu skatījums uz šo laiku caur katra mūziķa izraudzīto skaņdarbu prizmu. Klausītāji tiek aicināti vērot koncertu internetā un mobilajā lietotnē “LMT straume”, kā arī “LMT viedtelevīzijā”, informē koncertzāles “Cēsis” mārketinga un komunikācijas vadītāja Egija Saļņikova.

Lasīt vairāk...

Desmit ieteikumi, lai putnu vērošana izdotos

Tuvojoties Putnu dienu mēnesim – aprīlim –, Latvijas Ornitoloģijas biedrība atgādina, ka putnu vērošanai jābūt ne vien aizraujošai, bet arī putniem un cilvēkiem drošai nodarbei. Uzsākot īstenot Latvijā šī gada starptautisko projektu bērniem “Dzīvais pavasaris”, Latvijas Ornitoloģijas biedrība mudina iepazīties un ievērot tā sagatavotos ieteikumus, lai kļūtu par labu putnu vērotāju jau no mazotnes.

Lasīt vairāk...

Mūžzaļais krāšņums dārzā: kā pareizi stādīt un kopt tūjas?

Tūjas ir mūžzaļi krūmi, kuriem ir ap 120 paveidu, un to mūžs ilgst pat līdz 150 gadiem. Ainavu dizainā ar tūjām noformē apmales, alejas, no tām veido dzīvžogus. Protams, lai tūjas dzīvotu ilgi un krāšņi zaļotu, nevis skumdinātu ar apbrūnējušu, puskailu sānu, ir svarīgi tās pareizi stādīt, audzēt un apgriezt. Tomēr tūju kopšana ir salīdzinoši vienkārša un neprasa daudz laika.

Lasīt vairāk...

Mājokļa detokss: kā ieviest kārtību uz visiem laikiem?

Klāt ir pavasaris, un šogad tas ir pavisam citādāks nekā parasti ­­– daudz laika nāksies pavadīt mājās. Šobrīd jo īpaši novērtējam to, cik svarīgi ir dzīvot patīkamā vidē, tāpēc šis ir īstais brīdis, lai ķertos klāt sava mājokļa kārtošanai, tīrīšanai un, iespējams, pat – atbrīvoties no liekajām lietām.

Lasīt vairāk...

Latvijas Dabas fonds aicina skatīties putnu tiešraides

Latvijas Dabas fonds (LDF) jau devīto gadu pavasarī “pieslēdz” tiešraides no putnu ligzdām, ļaujot cilvēkiem Latvijā un visā pasaulē pavisam tuvu ieskatīties dabas norisēs. Tiešraidēm no jūras ērgļu ligzdas Durbē un ūpju ligzdas Kurzemē šodien pievienojas zivjērgļu ligzda, melno stārķu un mazo ērgļu ligzdas. Tāpat varēs vērot pavisam jaunu vistu vanagu ligzdu Rīgā, kas parādīs putnu dzīvi urbānā vidē. Vēlāk sezonas gaitā putnu tiešraides papildinās vairākas putnu sugas sugas, kā arī zemūdens tiešraide no nēģu nārstošanas vietas.

Lasīt vairāk...

Interneta tīkla noslodze strauji pieaug: kā nezaudēt tā kvalitāti?

Jau pie esošā attālinātā darba režīma, šonedēļ mācības tiešsaistē uzsākuši arī skolēni. Intensīvi tiek izmantota gan e-klase, gan citi saziņas līdzekļi. Pieaugot interneta tīkla noslodzei, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) aicina lietotājus izvērtēt kā fiksētā, tā arī mobilā interneta lietošanas paradumus.

Lasīt vairāk...

Policija aicina iedzīvotājus aktīvāk pārvietoties ar velosipēdiem un atgādina par satiksmes drošību

Saistībā ar izsludināto ārkārtējo situāciju valstī iedzīvotāji ir aicināti sabiedriskā transporta vietā izvēlēties alternatīvus pārvietošanās līdzekļus, piemēram, velosipēdu. Arī šī brīža laikapstākļi ir atbilstoši un labvēlīgi tam, lai pārvietotos ar riteni. Tādēļ Valsts policija atgādina – visiem satiksmes dalībniekiem ir jābūt gataviem, ka ceļu satiksmē palielināsies velosipēdistu skaits. Līdz ar to gan autovadītājiem, gan gājējiem un arī velosipēdistiem ir jābūt modriem un vērīgiem, lai neapdraudētu viens otru.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.