Menu
 

Eksperte skaidro, kāpēc mellenes ir tik vērtīgas

Mellenes ir vienas no visvērtīgākajām Latvijas ogām, jo tās ir ne vien garšīgas un plaši pielietojamas kulinārijā, bet arī ļoti veselīgas. To regulāra iekļaušana uzturā stiprina imunitāti un redzi, kā arī uzlabo atmiņu un kopējo pašsajūtu. Plašāk par iemesliem, kāpēc vasaras sezonā ir svarīgi ēst svaigas mellenes, stāsta "Benu" aptiekas farmaceite Ilze Priedniece.

Lasīt vairāk...

Kādēļ sāp ceļi un kā rūpēties par šo locītavu veselību?

Īpaši ceļgala traumu riskam pakļauti sportisti – futbolisti, basketbolisti –, jo viņi spēles laikā bieži strauji maina virzienu, pagriežot ķermeni. Tajā brīdī var notikt krusteniskās saites plīsums, turklāt 20% gadījumu rodas arī meniska plīsums. Taču arī bez traumas sāpes, stīvums, grūtības kāpt – liecina par nopietniem izmaiņu procesiem ceļos.

Lasīt vairāk...

Trīs saldēdienu receptes vasaras garšai

Vasara ir ogu ražas laiks, tāpēc “Rimi bērniem” ekspertes Lība un Sāra Smildziņas izmēģina trīs dažādu saldēdienu receptes, kurās svarīga sastāvdaļa ir ogas. Atklāj arī tu jaunas garšas, ar kurām iepriecināt gan mājiniekus, gan ciemiņus dārza svētkos! Atceries, ka ogas satur daudz vērtīgu vielu, un to ēšana stiprinās imunitāti.

Lasīt vairāk...

Jāņogas un upenes – veselīgiem našķiem un C vitamīna dienas devai

Vasaras pilnbriedā dārzos ir atrodami teju vai visi vitamīni, minerālvielas un antioksidanti! Šajā laikā dārza veselīgās karalienes ir upenes un jāņogas. Tās satur daudz vērtīgu vielu, kas stiprina mūsu organismu, turklāt upenes tiek uzskatītas arī par līderi C vitamīna satura ziņā. Ko šīs ogas sniedz mūsu organisma veselībai un kā tās visveselīgāk izmantot?

Lasīt vairāk...

Brīvdabas muzeja gadatirgus 50.sezona norisināsies tiešsaistē

50.latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgus šogad notiks tiešsaistē. Vietnē www.egadatirgus.lv Brīvdabas muzeja gadatirgus dalībnieki –  amatnieki un mājražotāji – publicēs savus darinājumus, savukārt pircēji no Latvijas un citām valstīm varēs ērti aplūkot piedāvājumu un sazināties ar meistariem, lai iegādātos izvēlētās preces. Plānots, ka portāls darbību uzsāks augusta vidū.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.