Menu
 

Carnikavas viesmīlības vārti – Blusu krogs

Iebraucot Carnikavā no Garciema puses, pirmā acīs krīt senatnīga gara un eleganta ēka uzkalniņā. Latviešu literatūras klasikas cienītājiem uzreiz jābūt skaidram, ka šī šarmantā ēka kādreiz bijusi krogs. Blusu krogs savulaik bijis viens no Carnikavas populārākajiem krogiem, tur noritējušas vietējās sabiedrības tikšanās un slēgti darījumi, tas deva arī naktsmājas ceļotājiem.

Lasīt vairāk...

Receptes: Sātīgas un sildošas veģetārās zupas

Janvāris visā pasaulē ir veģetārā uztura popularizēšanas mēnesis, un arī veikalu tīkla “Elvi” pārdošanas dati apliecina – pēdējā laikā arvien vairāk pircēju veikalu plauktos meklē veģetāros ēdienus, izvēlas izaicināt sevi, periodiski atsakoties no gaļas ēdieniem. Tāpēc ir sagatavotas divas lielisku, sildošu un sātīgu veģetāru zupu receptes, kas īpaši labi garšos tieši aukstajā ziemas periodā un lieliski papildinās ēdienkarti arī tiem, kas labprāt ēd gaļu.

Lasīt vairāk...

Par "Gada sēni" izvēlēta smailā stiklene

Latvijas Mikologu biedrība (LMB) par “Gada sēni 2021” ir izvēlējusies smailo stikleni (Hygrocybe conica). Tā ir Latvijā visbiežāk sastopamā un visvieglāk atšķiramā stikleņu suga. Ir kāda pazīme, pēc kuras smailā stiklene viegli atšķirama no citām stikleņu sugām: šai sugai un arī tās varietātēm augļķermeņi ievainojumu un iespiedumu vietās melnē.

Lasīt vairāk...

Vai Tu uzņem pietiekami daudz skābekļa? Skaidro farmaceite

Skābeklis ir ļoti svarīgs ikvienai organisma šūnai, taču bieži vien cilvēki, paši to neapzinoties, neuzņem skābekli pietiekamā daudzumā – īpaši gada aukstajā sezonā, kad lielu daļu laika pavadām iekštelpās. Tā rezultātā cieš gan fiziskā veselība, gan emocionālā labsajūta. Vairāk par skābekļa lomu un to, kā nodrošināt pietiekamu tā koncentrāciju arī iekštelpās.

Lasīt vairāk...

Aicina stundas garumā skaitīt putnus pie barotavām

Latvijas Ornitoloģijas biedrība aicina ikvienu putnu stundas garumā piedalīties akcijā “Ziņo par putniem dārzā”. Lai piedalītos jāizvēlas vieta un stunda laika posmā no 29. līdz 31. janvārim un jāziņo novērojumi portālā “Dabasdati.lv”. Putnus dārzos šai nedēļas nogalē skaitīs gan kaimiņvalstīs pēc vienotas metodikas, gan citviet Eiropā.

Lasīt vairāk...

Brīvdabas muzejs aicina uz Meteņu masku taku

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs no ziemas mēneša 22. dienas līdz sveču mēneša 21. dienai aicina uz tradicionālo un košo Meteņa masku taku. Brīvdabas muzejs pārstāve Harita Maniņa informēja, ka, noslēdzot maskošanās sezonu, no 22. janvāra līdz 21. februārim muzeja apmeklētāji varēs izzināt pavasara iezvanītāja – Meteņa – laika maskošanās tradīcijas, dažādas paražas un ticējumus, kā arī masku simbolisko nozīmi.

Lasīt vairāk...

Dabas bagātības – ārstniecības augi klepus ārstēšanai un imunitātei

Ārstnieciskie augi var būt ļoti noderīgs palīgs gan dažādu saslimšanu profilaksē, gan ārstēšanā. Saaukstēšanās un vīrusu sezonā īpaši aktuāli ir augi imunitātes stiprināšanai, kā arī plaušu veselības profilaksei un klepus ārstēšanai. Taču, arī lietojot ārstniecības augus, ir jāatceras par to pareizu lietošanu un piesardzību. Kādus augu preparātus izvēlēties klepus ārstēšanai un imunitātes stiprināšanai un kā tos pareizi lietot?

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.