Menu
 

Kad rudzi gubās, tad nēģi murdos (nobeigums)

  • Publicēts Vide

Publicitātes materiālā “Latvijas delikatese – Carnikavas nēģi” patriotiski apgalvots, ka vārdi “nēģis” un “Carnikava” kļuvuši gluži vai par sinonīmiem: “Carnikavieši senāk teica “zutiņš”, jo vārds “nēģis” skaitījās vairāk vāciskas izcelsmes. Smalkāki ļaudis to nereti sauca par “neinaugu” (‘deviņacis’ no vācu neinaug).”

Lasīt vairāk...

Satiksmes ministrs ar Saulkrastu novada vadību pārrunā satiksmes infrastruktūras attīstības projektus

Saulkrastos kā augošā novadā turpmākajos gados gaidāmi nozīmīgi satiksmes infrastruktūras būvniecības darbi, tai skaitā, attīstot Skulti par vienu no 16 “Rail Baltica” reģionālajiem pieturas punktiem un svarīgu dzelzceļa mezglu. To ceturtdien, tiekoties ar Saulkrastu novada domes vadību, pārrunāja satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Lasīt vairāk...

Aptauja Ropažos. Vai šogad jau esat bijuši ogot vai sēņot?

Mitrais un siltais laiks radījis piemērotus apstākļus, lai mežā jau varētu sākt ievākt ogu un sēņu ražu. Atšķirībā no pagājušā gada šogad solās būt laba melleņu raža, un daudzi ogotāji arī Pierīgas novados to izmanto, lai vasaras mēnešos nopelnītu papildu naudiņu. Saistībā ar Covid-19 krīzi paredzams, ka meža velšu lasītāju varētu būt vairāk nekā iepriekšējos gados. Sludinājumu portālos apskatot cenu, par kādu tiek pārdotas, piemēram, gailenes, jāsecina, ka tā svārstās no 2 līdz 5,50 eiro litrā atkarībā no apjoma.

Lasīt vairāk...

No nākamā gada ielu tirdzniecībā Siguldā būs jāizmanto videi draudzīgs iepakojums

Trešdien stājas spēkā grozījumi saistošajos noteikumos “Par kārtību, kādā tiek saskaņota un organizēta ielu tirdzniecība Siguldas novadā”. Būtiskākās izmaiņas paredz, ka no 2021. gada 1. janvāra tirgotājiem ielu tirdzniecības vietās būs jānodrošina preces bez iepakojuma, atkārtoti izmantojamā iepakojumā vai tādā iepakojumā, kas izgatavots no biodegradabliem jeb vidē sairstošiem vai kompostējamiem dabisko šķiedru materiāliem, piemēram, papīra vai biopolimēru izstrādājumiem, informēja novada domē.

Lasīt vairāk...

Rubeņu kalna estrādē norisināsies Dziesminieku svētki

8.augustā Rubeņu kalna pļavu brīvdabas estrādē Stopiņu novadā norisināsies prieka pilnie Dziesminieku svētki, kuru šā gada moto ir "Un ir labi, ja ir tāda vienprātība...". Pasākumā muzicēs pazīstamie dziesminieki Ieva Akuratere, Ilze Grunte, Arnis Miltiņš, Haralds Sīmanis. Koncerta noslēgumā paredzēta sadziedāšanās ar Austrasbērniem. Koncerta sākums plkst.15.

Lasīt vairāk...

Investējot 3 miljonus eiro, "Maxima" Ķekavas novadā atklāj modernizētu loģistikas centru

Trešdien atklāts “Maxima Latvija” modernizētais loģistikas centrs Ķekavas novada Abrās. Lai izveidotu efektīvāko un mūsdienīgāko loģistikas centru Latvijā, uzņēmums veicis investīcijas teju 3 miljonu eiro apmērā, paaugstinot efektivitāti šajā blokā par 30%. Tas paveikts, ieviešot virkni jaunumu, piemēram, “very narrow aisle” jeb ļoti šauro eju risinājumu, mākslīgo intelektu, videi draudzīgus risinājumus, kā arī palielinot litija-jonu  elektroiekrāvēju skaitu par vienu piektdaļu, informēja uzņēmumā.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.