Menu
 

Saeima pieņem likuma grozījumus par izmaiņām Rīgas un Ventspils ostu pārvaldēs

Ceturtdien Saeima steidzamības kārtā divos lasījumos pieņēma grozījumus Likumā par ostām, kas paredz izmaiņas Rīgas ostas un Ventspils ostas pārvaldēs. Grozījumi likumā nosaka, ka Rīgas un Ventspils ostu pārvaldes būs Ministru kabineta (MK) pārraudzībā, kā arī MK apstiprinās to nolikumus, informēja Saeimas preses dienestā.

Lasīt vairāk...

Oļegs Burovs: Politiskā nestabilitāte par labu nenāk

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir izstrādājusi likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu. Par Rīgas pašvaldības ārkārtas vēlēšanu datumu likumprojektā noteikts 2020. gada 29. februāris, bet atkarībā no Saeimas lēmuma tas var tikt precizēts, uzsvēris ministrs Juris Pūce. Valdība par šo jautājumu lems 17. decembrī. Vienlaikus Pūce norādījis, ka no domes atlaišanas brīža pilsētu vadīs administrācija, kurā būs tikai civildienesta pārstāvji, nevis politiķi. 

Lasīt vairāk...

Valdības partijas varētu apspriest kopīgu startu potenciāli gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās

Valdību veidojošās partijas, kuras Rīgas domē savukārt atrodas opozīcijā, varētu apspriest kopīgu sarakstu veidošanu startam potenciāli gaidāmajās Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās, aģentūrai LETA atzina partiju pārstāvji, vienlaikus uzsverot, ka šāda veida sarunas vēl neesot notikušas.

Lasīt vairāk...

Saeima pirmajā lasījumā atbalsta Ekonomisko lietu tiesas izveidi

Saeima ceturtdien konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā “Par tiesu varu”, kas paredz izveidot Ekonomisko lietu tiesu kā specializētu pirmās instances rajona (pilsētas) tiesu. Ar grozījumiem paredzēts veicināt efektīvāku ekonomisko lietu izskatīšanas procesu un nolēmumu kvalitāti, skaidro Saeimas preses dienests. Plānots, ka Tieslietu padomei būs jānosaka Ekonomisko lietu tiesas tiesnešu skaits, darbības teritorija un atrašanās vieta.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.