Menu
 

Edvards Smiltēns Latvijas diplomātisko misiju vadītājiem pateicas par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas valsts interešu pārstāvībā ārvalstīs

Piektdien Saeimas namā uzrunājot Latvijas diplomātisko misiju vadītājus, Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns viņiem pateicās par nozīmīgo ieguldījumu Latvijas valsts interešu pārstāvībā ārvalstīs: “Aizvadītajā gadā būtiski pieaugusi ārlietu nozīme sabiedrībā. Katrs esam izjutuši, ka procesi, kas notiek ārpus Latvijas robežām, skar ikvienu. Tomēr šis laiks arī sniedzis Baltijas valstīm, tostarp Latvijai, iespēju kļūt par balsi, kurā vairāk ieklausās un kura var vairāk ietekmēt starptautiskos procesus,” E.Smiltēna teikto citē Saeimas preses dienests.

Lasīt vairāk...

Rinkēvičs: Krievijas režīms vairs neslēpj savu zvērīgo seju

Krievijas režīms vairs neslēpj savu zvērīgo seju, ceturtdien uzrunājot Saeimas deputātus, sacīja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Saeimā notiek ikgadējās ārpolitikas debates, kuru laikā ārlietu ministrs ziņo par paveikto un iecerēto darbību valsts ārpolitikā un Eiropas Savienības jautājumos.

Rinkēvičs uzsvēra, ka pagājušā gada 24.februāra rītā līdz ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, sabruka miers Eiropā un starptautiskajai kārtībai tika dots smags trieciens.

"Eiropā plosās karš. Mūsu morālā un politiskā izvēle ir skaidra - tas ir atbalsts Ukrainai līdz tās galīgai uzvarai. Tikai tā var panākt ilgstošu mieru Eiropā un nostiprināt mūsu valsts drošību," sacīja ministrs.

Viņš akcentēja, ka patlaban pret Krievijas agresiju cīnās, cieš badu, salst, tiek deportēti un mirst ukraiņi - neatkarīgās un brīvās Ukrainas karavīri un civiliedzīvotāji. Tas notiek tāpēc, ka liela daļa Krievijas sabiedrības tic, ka tā var atgriezties imperiālisma un koloniālisma periodā. Tā tic savai izredzētībai un nesodāmībai.

"Tagad mēs nedrīkstam nedz pagurt, nedz mīļā miera vārdā nodot mūsu vērtības un mūsu principus. Tas ir mūsu pašu un visas brīvās un demokrātiskās pasaules sabiedrības dēļ. Diemžēl pasaulē un arī Eiropā ir valstis, kas pēc pilna mēroga neizprovocētā Krievijas Iebrukumu Ukrainā turpina izpatikt agresoram - Krievijai. Šādi centieni ir amorāli un nejēdzīgi," teica Rinkēvičs.

Viņš atzīmēja, ka beztiesiskums, terors, vardarbība, kas nāk kopsolī ar šovinistisku imperiālismu, ir 21.gadsimta Krievijas režīma Molotova kokteilis un tā vizītkarte pasaulē. Ārlietu ministrs norādīja, ka Latvija nekad neatzīs Ukrainas teritorijas daļu nelikumīgo aneksiju no Krievijas puses.

Rinkēvičs atzīmēja, ka Ukrainai kā jebkurai valstij ir leģitīmas tiesības uz pašaizsardzību. Ukrainai ir tiesības ar militāru spēku atjaunot savu teritoriālo integritāti tās starptautiski atzītajās robežās. Ministrs sacīja, ka mēs visi vēlamies ātru Ukrainas uzvaru un Krievijas sagrāvi, tomēr jāsaprot, ka cīņa būs gara, nežēlīga un ilgstoša.

"Mēs nedrīkstam atslābt un pagurt. Mēs turpināsim atbalstīt Ukrainu. Pašlaik tā ir Latvijas un visas Eiropas aizsardzības pirmā līnija. Krievijas iebrukums Ukrainā ir skaudrs atgādinājums mums pašiem. Ja turpmāk vēlamies aizstāvēt brīvu, demokrātisku un starptautiskajās tiesībās balstītu pasaules kārtību, mums ir skaidri jāiestājas par šiem principiem un tiesībām. Un šo interešu un vērtību vārdā ir arī dārgi jāmaksā šī vārda visplašākajā nozīmē," teica ārlietu ministrs.

Viņš akcentēja, ka Latvija aicina sabiedrotos un partnerus sniegt visa veida palīdzību Ukrainai. Tāpat Latvija aicina demokrātiskās lielvaras apgādāt Ukrainu ar tankiem, pretgaisa aizsardzības iekārtām un munīciju - ar visu, kas ir nepieciešams Ukrainai. Rinkēvičs pauda pateicību ASV un Vācijai par vakar pieņemto lēmumu nosūtīt "Abrams" un "Leopard" tankus Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

"Mēs sakām lielu paldies tiem, kas jau ir daudz darījuši, gan Latvijā, gan ārpus tās, apbruņojot un ekipējot Ukrainas armiju, bet ir karš un tas prasa lielus resursus. Tas ir nežēlīgs, tādēļ palīdzība būs jāturpina," sacīja ārlietu ministrs.

Viņš arī norādīja, ka teju katru reizi uzstājoties Saeimā ar ārpolitikas ziņojumu ministrs ir teicis, ka Latvijas ārpolitiskās intereses ir nemainīgi skaidras. Tās ir Latvijas valsts neatkarības nodrošināšana, valsts suverenitātes stiprināšana un sabiedrības labklājība.

Lasīt vairāk...

"Konservatīvie" zaudē arī Ropažu novada deputātes

Partija "Konservatīvie" zaudējusi ietekmi arī Ropažu novadā. Kā aģentūru LETA informēja partijas Ropažu novada nodaļas vadītājs Raitis Bukovskis, 23.janvārī par izstāšanos no politiskās partijas "Konservatīvie" paziņoja 16 Ropažu novada nodaļas biedri, tostarp viņš pats. Partiju pametušas abas no "Konservatīvo" saraksta Ropažu novada domē ievēlētās deputātes - Irēna Krote un Renāte Gremze.

Lasīt vairāk...

Kalniete: Tribunāls par kara noziegumiem pret Ukrainu jāveido nekavējoties

“Agresija pret suverēnu valsti ir visbriesmīgākais noziegums, tāpēc Krievijas vadītājiem ir jāatbild par Ukrainā īstenoto agresiju un šajā karā pastrādātajām zvērībām, terora aktiem, nogalinātiem civiliedzīvotājiem, bēgļu miljoniem, izpostītām pilsētām, ekoloģisko katastrofu un izlaupītām kultūras vērtībām,” tā šonedēļ, uzstājoties Eiropas Parlamenta debatēs par īpaša tribunāla izveidi Krievijas un Baltkrievijas režīmu kriminālvajāšanai par kara noziegumiem, uzsvēra deputāte Sandra Kalniete no Eiropas Tautas partijas grupas.

Lasīt vairāk...

Ašeradens VID ģenerāldirektorei izsaka aizrādījumu un ļauj turpināt darbu

Finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) piektdien, pamatojoties uz disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumu, pieņēmis lēmumu izteikt aizrādījumu no amata atstādinātajai Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektorei Ievai Jaunzemei par novēlotu finanšu ministra doto uzdevumu izpildi, pavēstīja Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.