Menu
 

Lasītāja vaicā: Kad manam dēlam būs zāles?

Šogad divas reizes man ir bijusi nepieciešamība pierakstīt bērnus pie speciālista – vienu reizi, kad sporta ārsts nozīmēja dēlam kardiologa pārbaudi, otro reizi, kad meitai bija nepieciešams acu ārsta apmeklējums –, un abas reizes man laipni tika atteikts. Pieraksti esot pilni! Tas bērniem, un tas gada sākumā! Pilnīgi bezcerīgi. Taču vēstule, kuru "Rīgas Apriņķa Avīzes" redakcija saņēma pagājušonedēļ, atgādina, ka veselības aprūpē speciālistu nepieejamība nav vienīgā problēma. Lūk, ar kādu problēmu saistībā ar medikamentu nepieejamību viņas dēlam saskārusies māmiņa Gita no Mārupes.

Lasīt vairāk...

Pieci padomi skaistam smaidam un veselām smaganām

Smaganu saslimšanas ir izplatītākais medicīniskais stāvoklis pieaugušo vidū gan pasaulē, gan Latvijā – 80% cilvēku vecumā virs 35 gadiem cieš no gingivīta, periodontīta vai citām slimībām. Neārstētas, tās var ne vien izraisīt zobu zaudējumu, bet arī palielināt kardiovaskulāro slimību vai cukura diabēta risku, kā arī nelabvēlīgi ietekmēt grūtniecību.

Lasīt vairāk...

Traumatologs: Kaulu lūzumi – ierastākais velobraucēju un auto sadursmes rezultāts

Līdz ar siltajiem laikapstākļiem uz ielām palielinās velosipēdistu skaits, un modrākiem jākļūst arī autovadītājiem. Sadursme ar automašīnu riteņbraucējam gandrīz vienmēr beidzas ar kādu traumu. Šā gada pirmajos četros mēnešos reģistrēti jau 124 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīti velosipēdisti. No tiem 71 negadījumā ievainojumus guvuši 70, bet bojā gājuši divi velobraucēji.

Lasīt vairāk...

Valsts kontrole: Ārstniecības riska fonds nepilda savu galveno funkciju un nedarbojas pacientu interesēs

Ārstniecības riska fonds (ĀRF), kas tika izveidots, lai pacienti varētu saņemt atlīdzību par ārstniecības procesā nodarīto kaitējumu, faktiski nepilda savu galveno uzdevumu, jo tas nedarbojas pacientu interesēs, revīzijā "No Ārstniecības riska fonda izmaksāto atlīdzību regulēšanas procesa atbilstība normatīvo aktu prasībām" secinājusi Valsts kontrole.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.