Menu
 

Aptauja: mazinās ārstniecības augu tēju pazīšanas prasmes un vākšanas tradīcijas

26% Latvijas iedzīvotāju ārstniecības augu tējas iegādājas aptiekā, lietojot pēc farmaceita vai ārsta ieteikuma, gandrīz tikpat aptaujāto atzīst, ka paši pazīst vairākus ārstniecības augus, tos vāc, gatavo un lieto pēc vajadzības, tomēr izmanto arī aptiekās nopērkamās tējas. Nedaudz mazāk (19%) ir tādu, kuri tikai paši lasa ārstniecības augus tējai, bet salīdzinoši daudz (30%) ārstniecības augu tējas nelieto, noskaidrots “Mēness aptiekas” un pētījumu aģentūras “Norstat” veiktajā aptaujā.

Lasīt vairāk...

Latvijas Ārstu biedrība: Valsts finansējums veselības aprūpei ir nāves spriedums valsts apmaksātai medicīnai

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) valde uzskata, ka valdības plānotais valsts budžeta finansējums veselības aprūpei 2023. un 2024.gadā nolemj nozari smagai stagnācijai un ir nāves spriedums valsts apmaksātai veselības aprūpei. Pretēji "Sabiedrības veselības pamatnostādnēm 2021. - 2027.gadam", kā arī priekšvēlēšanu laikā dotajiem solījumiem veselības nozares finansējums šogad un nākamajos gados ne tikai nepieaugs, bet samazināsies, turpinot graut sabiedrības veselību, kas ir valsts pastāvēšanas un labklājības pamats.

Lasīt vairāk...

Slimnīcas satrauktas par spēju nodrošināt pacientiem nepieciešamos pakalpojumus

Latvijas lielās slimnīcas ir satrauktas par problēmām veselības aprūpes pakalpojumu finansēšanas un samaksas kārtībā, kā rezultātā ir apdraudēta spēja nodrošināt pacientiem nepieciešamos pakalpojumus, pavēstīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas (PSKUS) sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Janita Veinberga.

Lasīt vairāk...

Aptauja: Pēdējā mēneša laikā saaukstējušies 43% aptaujāto iedzīvotāju

Turpinoties gripas un citu sezonālo augšējo elpceļu vīrusu sezonai, kopumā 43% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju pēdējā mēneša laikā ir bijuši saaukstējušies (jā – 33%, drīzāk jā – 10%), secināts "BENU Aptiekas" Stresa termometra datos, kas iegūti sadarbībā ar kompāniju "Gemius", janvārī aptaujājot vairāk nekā 1600 respondentu. 55% aptaujāto pēdējā mēneša laikā ar saaukstēšanos nav saskārušies, bet vēl 2% konkrētu viedokli sniegt nevarēja.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.