Menu
 

Kā pareizi sportot, nenodarot kaitējumu sirdij? Skaidro kardioloģe

Nav noslēpums, ka fiziskās aktivitātes pozitīvi ietekmē sirds veselību, taču, izvēloties nepiemērotas intensitātes treniņus, sekas var būt gluži pretējas. Sabiedrībā pastāv maldīgs uzskats par to, ka treniņam ir jābūt grūtam, lai tas būtu vērtīgs, kamēr praksē šādi treniņi, īpaši iesācējiem, nevajadzīgi noslogo sirdi un muskuļus. Viens no efektīvākajiem veidiem, kā sportojot nenodarīt sev pāri, ir pulsa kontrole treniņos.

Lasīt vairāk...

Kas mainījies Siguldas bērnudārzos pēc infekciju uzliesmojuma

Septembra vidū vairāki bērni no Siguldas pirmsskolas iestādēm nonāca Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā ar īpaši toksiskas zarnu nūjiņas Escherichia coli izraisītu infekciju. Bērnu stāvoklis bija smags, galvenie simptomi – stipra caureja, nieru mazspēja, kā arī zarnu trakta asiņošana. Notikušo joprojām izmeklē gan Pārtikas un veterinārais dienests, gan Slimību profilakses un kontroles centrs, gan Valsts policija.

Lasīt vairāk...

Pētījums: katrs trešais Latvijas iedzīvotājs cieš no miega traucējumiem

Gandrīz puse jeb 48% Latvijas iedzīvotāju diennaktī pietiekami daudz guļ, bet katrs trešais jeb 28% cieš no miega traucējumiem, liecina jaunākais “Mana Aptieka & Apotheka Veselības indekss”. Cilvēkiem vecumā no 45 līdz pat 63 gadiem raksturīgs bezmiegs, kas vēl vairāk palielinās pensijas vecumā no 64 līdz 75 gadiem.

Lasīt vairāk...

Desmit paradumi, kas kaitē sirds veselībai

Sirds un asinsvadu slimības ir viena no nozīmīgākajām veselības problēmām, un tās ir vienas no augstākajiem hospitalizācijas un nāves cēloņiem Latvijā. “Ne vienmēr kļūšana par vienu no statistikas datiem ir ievērojama un izcila lieta, tādēļ būtu svarīgi piekopt tādus paradumus, kas ļaus dzīvi nodzīvot krāšņi, nesatraucoties par risku kļūt par kārtējo skaitli slimību statistikas grāmatā,” apgalvo Dr. Roberts Feders, kardiologs ar ilggadēju darba pieredzi Vācijas slimnīcās, piebilstot, ka pastāv 10 plaši izplatīti paradumi, kas negatīvi ietekmē sirds veselību.

Lasīt vairāk...

Psihoterapeits: Nevēlies slimot – neapspied emocijas

Daudzu simptomu un slimību cēlonis meklējams nevis tikai orgānos, kas ir skarti – āda, sirds, plaušas, nieres, kuņģis utt., bet arī emocijās, ko veido mūsu smadzeņu limbiskā sistēma. Mēs būtu fiziski daudz veselāki, ja mācītos atpazīt savas emocijas, veselīgi tās izpaust un kopumā vairāk uzmanības pievērstu emocionālajai labsajūtai.

Lasīt vairāk...

Mediķu organizācijas veselības nozarei piedāvā pārdalīt vairākus miljonus eiro no ZM budžeta un Okupācijas piemiņas memoriālam paredzēto naudu

Mediķu organizācijas aicina atlikt valsts budžeta pieņemšanu un turpināt sarunas par papildu finansējuma piešķiršanu veselības aprūpes nozarei, jo tā sagatavojusi priekšlikumus, kas paredz vairāku miljonu eiro no Zemkopības ministrijas budžeta un Padomju okupācijas piemiņas memoriālam paredzēto 6,6 miljonu eiro pārdalīšanu, aģentūru LETA informēja Latvijas Ārstu biedrības prezidente Ilze Aizsilniece.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.