Menu
 

Lai novērstu aptieku reģionālos monopolus, VM rosinās aptiekas apvienoties vai "mainīties vietām"

Lai mazinātu aptieku tīklu nesabalansētā teritoriālā sadalījuma sekas un konkurences rezultātā stimulētu medikamentu cenu mazināšanos, Veselības ministrija iecerējusi izstrādāt regulējumu, kas liktu konkrētā reģionā monopolu izveidojušiem aptieku tīkliem vai nu apvienoties vai "mainīties vietām" ar citām aptiekām, aģentūrai LETA pastāstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Lasīt vairāk...

Plānojot slimnīcu tīkla reformu, VM pārstāvji klātienē guvuši apstiprinājumu bažām par neefektīvu speciālistu nodarbināšanu

Veicot slimnīcu pārbaudes, lai īstenotu plānoto slimnīcu tīkla reformu, jau šobrīd iezīmējas, ka sākotnējās aizdomas par speciālistu darba nepilnvērtīgu un neefektīvu izmantošanu dažviet ir apstiprinājušās, aģentūrai LETA sacīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Lasīt vairāk...

SPKC: Latvija sākusies gripas epidēmija

Gripas un citu elpceļu infekciju monitoringa dati liecina, ka 2019. gada 49. nedēļā no desmit monitoringā iekļautajām teritorijām divās pilsētās (Jelgavā un Rīgā) pacientu skaits, kuri vērsušies ambulatorajās ārstniecības iestādēs un kuriem noteikta diagnoze gripa, pārsniedzis 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem: Jelgavā reģistrēti 265,5 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem un Rīgā – 159,8 gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Līdz ar to no Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) no 11.decembra Latvijā izziņo gripas epidēmijas sākumu.

Lasīt vairāk...

Pieci vērtīgi padomi, kā izvairīties no saslimšanas darbavietā

Darbā mēdz būt kā bērnudārzā – kas vienam, tas visiem. Kā nesaķert vīrusu darbavietā, ja kolēģis sācis nejauki klepot? Protams, ikvienam jārūpējas par labu veselību visa gada garumā, stiprinot organisma dabiskās aizsargspējas, taču arī darba devējs var rūpēties par savu darbinieku veselību, turklāt tas neprasa īpašus resursus.

Lasīt vairāk...

Nākamgad par ģimenes ārsta apmeklējumu daļai iedzīvotāju varētu nākties maksāt vairāk

Nākamgad samazināsies vai pieaugs vairāki pacientu līdzmaksājumi, tostarp par ģimenes ārsta apmeklējumu daļai iedzīvotāju būs jāmaksā divi eiro līdzšinējo 1,42 eiro vietā, savukārt līdzmaksājums par speciālista konsultāciju samazināsies, to paredz Veselības ministrijas (VM) izstrādātie grozījumi "Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtība".

Lasīt vairāk...

SPKC: Daugavpilī mirusī sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) piektdien saņēmusi no Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta “BIOR” informāciju, kas apliecina, ka Daugavpilī mirušai pacientei konstatētais trakumsērgas vīruss ģenētiski pieder vīrusiem, kas cirkulē Āzijā. Līdz ar to ir apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.