Menu
 

Peldu iela Siguldā. Pirms jebkuriem darbiem ir svarīgi izpētīt!

Pagājušajā nedēļā Siguldā, Gaujas Nacionālā parka teritorijā esošajā Peldu ielā, tika konstatētas būtiskas plaisas ielas virskārtā, savukārt vairākus metrus no krasta tika pamanīta vieta Gaujā, kurā novērojama saduļķota ūdens veidošanās. Šā iemesla dēļ Siguldas novada pašvaldība pieņēma lēmumu līdz tālākai apstākļu noskaidrošanai slēgt transportlīdzekļu kustību šajā posmā, kā arī piesaistīt ekspertus ielas ģeoloģiskās izpētes veikšanai, pēc kuras tiktu pieņemts lēmums par iespējamajiem situācijas risinājumiem. "Rīgas Apriņķa Avīze" centās noskaidrot, kādi darbi jau veikti un kā šo situāciju vērtē eksperti.

Lasīt vairāk...

Siguldas novadā ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifi pieaugs par 18,5%

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (Regulators) 22. augustā apstiprinājusi jaunus SIA “Saltavots” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. No šī gada 1. oktobra ūdensapgādes pakalpojumu tarifs Siguldas novadā būs 1,05 EUR/m³ (bez PVN), savukārt kanalizācijas pakalpojumu tarifs – 1,38 EUR/m³ (bez PVN). Izvērtēšanas gaitā kopējais ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifs samazināts par 0,04 EUR, salīdzinot ar sākotnēji iesniegto projektu, informē Regulatora sabiedrisko attiecību vadītāja Ieva Lazdiņa.

Lasīt vairāk...

Vai situācija Babītes ezerā ir kritiska? Atbild Dabas aizsardzības pārvalde

"Ezera apsaimniekošanas kontekstā nenotiek absolūti nekas. Babītes novada pašvaldības pārziņā ir tikai valnis gar ezera krastu – dambis, kas neļauj Babītes ezera ūdeņiem applūdināt apkārtējos tīrumus un pļavas –, bet viss liegums ir Dabas aizsardzības pārvaldes atbildībā. Diemžēl viņi faktiski neliekas ne zinis par ezeru, varbūt pāris reižu gadā atsūta kādu komisiju, kas it kā izvērtē situāciju, parausta plecus un aizbrauc mājās." Šādus skarbus vārdus pirms nepilnas nedēļas "Rīgas Apriņķa Avīze" uzklausīja no Babītes novada domes deputāta Nikolaja Antipenko. Atbildes uz "Rīgas Apriņķa Avīzes" jautājumiem sniedza Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Lasīt vairāk...

Ķekavas novads – Merķeļa un ievērojama diplomāta dzīvesvieta

Turpinot izzināt ievērojamu personību dzīves gaitas un viņu saistību ar Pierīgu, šoreiz "Rīgas Apriņķa Avīze" pievērsās Ķekavas novadam, kur savulaik dzīvojis gan vācbaltiešu rakstnieks un publicists Garlībs Merķelis, gan pedagogs, politiķis, diplomāts un Triju Zvaigžņu ordeņa saņēmējs Pēteris Sēja, gan izcilais karikatūrists Edgars Ozoliņš.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.