Menu
 

"Sadales tīkls": Spēcīgais vējš nav radījis būtiskus postījumus elektrotīklā

Spēcīgais vējš, kas ceturtdien brāzmās sasniedza spēku 23 m/s, bet piekrastes rajonos pat 28 m/s, lielus postījumus elektrotīklā nav radījis, vēsta AS “Sadales tīkls”. Visas dienas garumā vēja ietekmē elektroapgādes traucējumi tika reģistrēti un iespējami operatīvi novērsti Rīgā, Pierīgas novados, kā arī Lubānas, Kuldīgas, Jelgavas un Bauskas novadā. Stiprā vēja laikā AS “Sadales tīkls” elektromontieri novērsuši kopumā ap 250 vidējā sprieguma un zemsprieguma elektrotīkla bojājumus.

Lasīt vairāk...

Kovida pozitīvās blaknes pašvaldību darbā

Kad pavasarī globālā pandēmija ieradās arī Latvijā, pašvaldībās bija daudz neskaidrību – kā nodrošināt darba nepārtrauktību, kā turpināt sniegt pakalpojumus, vienlaikus darbiniekiem neapdraudot nedz pašiem sevi, nedz arī iedzīvotājus. Tagad paniskā ar kovidu inficēto skaitīšana ir mitējusies, bet darba rutīnā ieviestas jaunas prakses, kas būs lietderīgas arī turpmāk. Galvenais secinājums – digitālajā vidē iespējams paveikt daudz vairāk, nekā tika uzskatīts pirmskovida ērā.

Lasīt vairāk...

VARAM: Pašvaldībām pieejams finansējums jaunveidojamā novada administratīvās struktūras projekta izstrādei

Ministru kabinets apstiprinājis Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas izstrādāto noteikumu projektu "Kārtība, kādā administratīvi teritoriālās reformas ietvaros pašvaldībām piešķir valsts mērķdotāciju kopīga jaunveidojamā novada pašvaldības administratīvās struktūras projekta izstrādei".

Lasīt vairāk...

VK: Latvijā nav sekmējies panākt māju pieslēgšanu centralizētajām kanalizācijas sistēmām

Lai gan problēmas notekūdeņu apsaimniekošanas jomā ir zināmas jau gadiem un tās sakārtošanā valstī gadu gaitā ir ieguldīts 1 miljards eiro, Valsts kontrole (VK) revīzijā secinājusi, ka Latvijā nav sekmējies panākt māju pieslēgšanu centralizētajām kanalizācijas sistēmām, līdz ar to notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas jomā joprojām ir daudz neatrisinātu jautājumi un vidē joprojām nonāk ievērojams apjoms neattīrītu notekūdeņu.

Lasīt vairāk...

Pabeigti būvdarbi uz Tallinas šosejas Saulkrastu apvedceļā

Pabeigti būvdarbi uz Tallinas šosejas (A1) Saulkrastu apvedceļā, un tur vairs nav satiksmes ierobežojumu, vēsta VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC). Taču ceļu remontdarbi valstī turpinās kopumā uz vairāk nekā 100 autoceļu posmiem, tāpēc autobraucējiem arī turpmāk ir jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem un papildu laiku ceļā.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.