Menu
 

Apstiprināts Siguldas novada pašvaldības 2023.gada budžets 57,9 miljonu eiro apmērā

2.februāra domes sēdē apstiprināts Siguldas novada pašvaldības 2023. gada budžets 57,9 miljonu eiro apmērā, ko veido ieņēmumu prognoze 53,4 miljonu eiro apmērā un finanšu līdzekļu atlikums no 2022. gada 9,4 miljoni eiro, kā arī aizņēmumu atmaksai nepieciešamais finansējums 3,6 miljoni eiro un ieguldījumi kapitālsabiedrību pamatkapitālā 0,4 miljoni eiro. Plānotais budžeta atlikums ir 0,9 miljoni eiro.

Lasīt vairāk...

Ropažu novada pašvaldība un Ukrainas pilsēta Bojarka parakstījušas savstarpējās sadarbības līgumu

1.februārī svinīgi parakstīts savstarpējās sadarbības līgums starp Ropažu novada pašvaldību un Ukrainas Bojarkas pilsētas pašvaldību. Līgumu parakstīja Ropažu novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Vita Paulāne, piedaloties  vietniekiem Aināram Vaičulenam un Haraldam Burkovskim, un Bojarkas pilsētas mērs Oleksandrs Zarubins, piedaloties pirmajai vietniecei Tatjanai Kočkovai, informēja pašvaldībā.

Līgums paredz savstarpējo sadarbību ekonomisko, izglītības, tirdzniecības, kultūras, sporta, tūrisma un kopīgo projektu jautājumos. Pēc līguma parakstīšanas, turpmākās sarunās tika izrunāti tālākie sadarbības veidi un iespējas.

Jau 2022.gada novembrī, Ropažu novada pašvaldības priekšsēdētājai Vitai Paulānei piedaloties Latvijas Pašvaldību savienības organizētajā konferencē, kurā piedalījās arī Ukrainas vēstnieks Latvijā Oleksandrs Miščenko, tika veiktas sarunas par Ropažu novada pašvaldības sadarbības iespējām ar kādu no Ukrainas pilsētām, lai mērķtiecīgi sniegtu nepieciešamo atbalstu.

Novembrī pašvaldība saņēma vēstuli no Bojarkas pilsētas ar lūgumu pēc palīdzības un Ropažu novadā tika veikta ziedojumu akcija, kuras laikā tika ziedotas Bojarkas pilsētai nepieciešamās preces – ģeneratori, saimniecības preces, pārtika un citas lietas.

Lai turpinātu sadarbību, tika sagatavots sadarbības līguma projekts un 25.janvārī pieņemts domes lēmums par pilnvarojumu pašvaldības domes priekšsēdētājai Vitai Paulānei viena mēneša laikā noslēgt sadarbības līgumu ar Bojarkas pilsētu Ukrainā.

Lasīt vairāk...

Izstrādāts Mārupes un Olaines novadu NVO Info punkta rīcības plāns

Biedrība "Pierīgas partnerība" ir izstrādājusi nevalstisko organizāciju (NVO) Info punkta rīcības plānu, kura mērķis ir sniegt mērķtiecīgu atbalstu Mārupes un Olaines novadu nevalstiskajām organizācijām. Rīcības plānā iekļautas konkrētas darbības, kas jāveic, lai sniegtu atbalstu gan aktīviem iedzīvotājiem, gan arī stiprinātu līdzdalību, informēja biedrības valdes locekle Alīna Lukjanceva.

Lasīt vairāk...

47 valsts autoceļu posmos iestājies šķīdonis un ieviesti transporta masas ierobežojumi

Atkušņa rezultātā jau 47 valsts autoceļu posmos ir iestājies šķīdonis un ir ieviesti transporta masas ierobežojumi. Visvairāk tādu posmu ir Saldus un Dobeles apkārtnē, attiecīgi 15 un 12 posmi. Kā vēsta VSIA “Latvijas Valsts ceļi”, patlaban šķīdonis pārsvarā skāris Kurzemi un Zemgali, taču, turpinoties atkusnim, šādu posmu skaits palielināsies un šķīdonis iestāsies arī citos valsts reģionos.

Lasīt vairāk...

Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāja iepazīšanās vizītē uzņem Norvēģijas vēstnieci Latvijā

Pirmdien Siguldas novadā norisinājās Norvēģijas vēstnieces Latvijā Īnes Morengas iepazīšanās vizīte. Tās laikā vēstniecības pārstāvji tikās ar Siguldas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Līgu Sausiņu, apmeklēja Siguldas Valsts ģimnāziju, kā arī būvniecības uzņēmumu “Husvik”.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.