Menu
 

Botāniskā dārza augi jūtas kā marta vidū

Senie latvieši katru gada mēnesi dēvēja citādi, nekā to darām mēs. Piemēram, janvāris bija sala mēnesis, aprīlis – sulu mēnesis, maijs – lapu mēnesis, bet jūnijs – ziedu mēnesis. Vērojot, kas šoziem notiek mūsu zemītē, kad jau janvārī kokiem tek sula un plaukst lapas, bet puķes nebaidās uzziedēt, jāsāk uztraukties – kur pazudusi ziema un ko par to saka Latvijas zemkopji? Atbildes uz šiem jautājumiem meklēja arī “Rīgas Apriņķa Avīze”.

Lasīt vairāk...

Par 2020.gada dzīvotni atzīta parkveida pļava

Latvijas Dabas fonds (LDF) par 2020.gada dzīvotni atzinis parkveida pļavu. Parkveida pļavas un ganības ir dzīvotne ar izklaidu augošiem lieliem un seniem kokiem vai koku un krūmu grupām, kas mozaīkveidā mijas ar klajiem zālāju fragmentiem. Latvijā šī dzīvotne ir ļoti reta – ieskaitot ļoti sliktā stāvoklī esošās, saglabājušies tikai 1400 ha parkveida pļavu un ganību, kas ir 0,02% no Latvijas teritorijas.

Lasīt vairāk...

Par "Gada augu 2020" izvēlēta Ruiša pūķgalve

Latvijas Botāniķu biedrība par “Gada augu 2020” izvēlējusies Ruiša pūķgalvi Dracocephalum ruyschiana – retu un īpaši aizsargājamu augu, kas sastopams Latvijas vidienē un austrumos mazāk nekā 10 atradnēs, tajā skaitā dabas parkā "Zilie kalni". Izvēloties Ruiša pūķgalvi par Gada augu, Latvijas Botāniķu biedrība aicina pievērst uzmanību skraju, saulainu osu mežu apsaimniekošanai un saglabāšanai, kā arī, dodoties dabā, meklēt pūķgalves un ziņot par tām portālā dabasdati.lv.

Lasīt vairāk...

Par 2020.gada kukaiņiem izvēlētas ziedmušas

Latvijas Entomoloģijas biedrība (LEB) par Gada kukaiņiem ir izvēlējusies ziedmušu dzimtu Syrphidae. Parasti par Gada kukaini tiek izraudzīta viena konkrēta suga, tomēr šī ir otrā reize vēsturē, kad Gada simbola gods ir ticis uzreiz veselai kukaiņu dzimtai. Ziedmušas ir plašākā sabiedrībā mazāk zināmi apputeksnētāji kukaiņi.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.