Menu
 

Saudzējot Dortmaņa lobēliju, Ummja ezerā peldēties drīkstēs tikai vasaras beigās

Lai saudzētu reto un īpaši aizsargājamo ūdens augu Dortmaņa lobēliju, no 1.jūnija līdz 15.augustam jau trīspadsmito gadu noteikts liegums peldēties Piejūras dabas parkā esošajā Ummja ezerā Carnikavas novadā. Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) aicina šajā laikā atpūtai uz ūdens un pie tā izvēlēties citas ūdenstilpnes tuvākajā apkārtnē.

Lasīt vairāk...

Pabeigti Ziemeļu sērskābā gudrona dīķa sanācijas darbi Inčukalna novadā

Valsts vides dienests (VVD) turpina sekmīgi īstenot Inčukalna sērskābā gudrona dīķu sanācijas projektu – pabeigti Ziemeļu dīķa sanācijas darbi. Ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī, plašāka sabiedrība klātienē iepazīties ar Ziemeļu sērskābā gudrona dīķa sanācijas rezultātiem varēs 2020.gada nogalē, prognozē VVD.

Lasīt vairāk...

Saulkrastu pludmalē plīvo Zilais karogs

Atklājot peldsezonas oficiālo sākumu, ceturtdien Saulkrastos notika Zilā karoga un Nacionālā peldvietu kvalitātes sertifikāta pasniegšanas ceremonija. Saulkrastu pilsētas peldvietai “Centrs” ir piešķirts Vides izglītības fonda starptautiskā tūrisma ekosertifikāts, kas nozīmē, ka ir izpildīti programmas 29 kvalitātes kritēriji ūdens, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās.

Lasīt vairāk...

Sējas un Ķekavas skolēni starp čaklākajiem makulatūras vācējiem Latvijā

Noslēgusies “Zaļās jostas” rīkotā Vislatvijas makulatūras vākšanas konkursa “Tīrai Latvijai” 2019/2020. mācību gada sezona, kurā vairāk nekā 100 tūkstoši bērnu kopā ar ģimenēm pārstrādei savāca 907 tonnas un 79 kilogramus makulatūras. Konkursā piedalījās 407 izglītības iestādes no visas Latvijas, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu tīrākas vides veicināšanā, atkritumu šķirošanas iemaņu uzlabošanā un resursu taupībā.

Lasīt vairāk...

Raganas daudzdzīvokļu māju kvartālos izveidoti pazemes konteineru laukumi

Modernizējot atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūru un padarot estētiskāku un pievilcīgāku apkārtējo vidi daudzdzīvokļu māju kvartālā, Krimuldas novada Raganā izbūvēti trīs pazemes atkritumu konteineru laukumi. Projektu kopīgi realizēja Krimuldas novada dome un pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” (ZAAO).

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.