Menu
 

"Elektronikas šķiratlons" oktobrī norisināsies arī Siguldas un Mālpils novados

No šā gada 20.aprīļa norisinās Latvijas Zaļā punkta, veikalu tīkla “top!” un SIA “Eco Baltia vide” organizētā šķirošanas akcija Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons”. Kampaņas otrais posms norisinās vairāk nekā 20 novados – arī Siguldas un Mālpils, nodrošinot tehnikas bezmaksas izvešanu no mājsaimniecību un uzņēmumu adresēm. Piedaloties akcijā, katrā novadā tiek izlozētas noderīgas balvas – veikalu “top!” dāvanu kartes 20 un 30 eiro vērtībā.

Lasīt vairāk...

Oktobra sākumā aicina vērot putnu rudens migrāciju Eiropas Putnu vērošanas dienās

Rudens migrācijas laiks ir iespēja novērot retākas putnu sugas, kas Latvijā neligzdo, bet novērojamas šeit tikai kā caurceļotājas. Ikviens ir aicināts pirmajā oktobra nedēļas nogalē, 3. un 4. oktobrī, doties vērot putnu migrāciju savā ģimenes lokā vai piedalīties Eiropas Putnu vērošanas dienu jeb “EuroBirdwatch 2020” pasākumos daudzviet Latvijā. Putnu dienas Latvijā rīko Latvijas Ornitoloģijas biedrība un Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Aktīvo iedzīvotāju fondu un citiem partneriem.

Lasīt vairāk...

Foto: Ar vides instalācijas atklāšanu uzsāk sociālu akciju "Piemēslot nav māksla"

Aicinot piedalīties Pasaules talkā, AS “Latvijas valsts meži” (LVM) kopā ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju (LNMM) akcijā “Piemēslot nav māksla” piektdien atklāja neparastu vides objektu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību atkritumu piesārņojuma problemātikai Latvijas mežos.  Instalācijā latviešu mākslinieka Riharda Zariņa ofortu var aplūkot caur “realitātes” jeb piesārņojuma filtru.

Lasīt vairāk...

Aicina Siguldas un Mālpils novadu iedzīvotājus pieteikt elektroiekārtu bezmaksas izvešanu

Latvijas Zaļais punkts sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumiem Siguldas pilsētas SIA “Jumis” un SIA “Eco Baltia vide”, un veikaliem “top!” šķirošanas kampaņā Vislatvijas “Elektronikas šķiratlons” aicina Siguldas un Mālpils novadu iedzīvotājus līdz 19.oktobrim pieteikt nolietoto un vairs nevajadzīgo elektroiekārtu bezmaksas izvešanu no savām mājsaimniecībām vai uzņēmumiem.

Lasīt vairāk...

Apaļais jūrasgrundulis signalizē par klimata pārmaiņu izraisītu trūci ekosistēmā (1.daļa)

Kā zināms, klimats ir meteoroloģisko laika apstākļu vidējais kopums ilgstošā laika periodā. Meteoroloģisko faktoru īstermiņa svārstības ir vispārzināmas, tāpēc klimata pārmaiņu raksturojumam izmanto tikai daudzu, parasti vismaz trīsdesmit, gadu novērojumu rindas. Mūs interesē, kādu ietekmi ilgtermiņā klimata pārmaiņas atstās uz zivju resursiem Baltijas jūrā un Pasaules okeānā kopumā.

Lasīt vairāk...

Satiksmes ministrija izstrādājusi plānu CO2 samazinājumam Rīgā un Pierīgā, sākotnējām vajadzībām pārsniedzot 1,2 miljardus eiro

Satiksmes ministrija (SM) izstrādājusi reformu plāna piedāvājumu oglekļa dioksīda (CO2) izmešu samazinājumam Rīgā un Pierīgā, sākotnēji identificētajām vajadzībām kopumā pārsniedzot 1,2 miljardus eiro, aģentūrai LETA norādīja ministrijas pārstāve Ilze Greiškalna. 

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.