Menu
 

Tikai 10% biotopu ir labvēlīgā aizsardzības stāvoklī

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir sagatavojusi ziņojumu par sugu un biotopu stāvokli Latvijā iesniegšanai Eiropas Komisijā. Kopumā biotopi raksturoti kā vāji aizsargāti. Ziņojums, kurš tiek gatavots reizi sešos gados, izvērtē gan aizsargājamo sugu populācijas lielumu, piemērotās dzīvotnes un sugu dzīvotspēju, gan aizsargājamo biotopu aizņemtās platības un kvalitāti.

Lasīt vairāk...

Tīrākie Latvijas ezeri ir Ummis Carnikavas novadā un Mazuikas ezers Ādažu novadā

Tīrākie Latvijas ezeri ir Ummis Carnikavas novadā un Mazuikas ezers Ādažu novadā, kas ir arī nozīmīgas Dormaņa lobēlijas atradnes gan Latvijas, gan Baltijas mērogā. Tieši lobēliju-ezereņu ezeri, kas ir tikai 1% no Latvijas ezeriem, ir Latvijas saldūdeņu “zelta fonds”. Tajos sastopamas dzidru ūdeņu indikatorsugas, piemēram, Latvijā vienīgā savvaļā augošā lobēlija – Dormaņa lobēlija.

Lasīt vairāk...

Aptauja: par teju 80% audzis papīra maisiņu pieprasījums gada pirmajā ceturksnī

Aizvien vairāk cilvēku Latvijā maina ikdienas paradumus un atbalsta dabai draudzīgākus iepakojumus. Vairāk nekā 60% veikalu apmeklētāji visbiežāk saviem pirkumiem izmanto veikalā pieejamajos papīra maisiņus un kartona kastes vai personīgos auduma maisiņus, liecina “Rimi Latvia” un pētījumu centra SKDS veiktā aptauja.

Lasīt vairāk...

Skultes ostas pārvaldnieks: Par sašķidrinātā dabasgāzes termināļa būvniecību Skultē varēs spriest tikai pēc ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras noslēgšanās

Par kompānijas AS "Skulte LNG Terminal" sašķidrinātā dabasgāzes termināļa būvniecības Skultē iespējamību varēs spriest tikai pēc ietekmes uz vidi novērtējuma procedūras noslēgšanās, aģentūrai LETA pauda Skultes ostas pārvaldnieks Igors Akulovs.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.