Menu
 

Abi depozīta sistēmas operatora pretendentu pieteikumi atzīti par atbilstošiem minimālajām prasībām

Valsts vides dienesta (VVD) izveidotā komisija iepakojuma depozīta sistēmas operatora pretendentu iesniegto dokumentu izvērtēšanai abus depozīta sistēmas operatora pretendentu pieteikumus atzinusi par atbilstošiem normatīvo aktu un minimālajām prasībām, informēja VVD sabiedrisko attiecību vadītāja Kristīne Kļaveniece.

Lasīt vairāk...

Kampaņā vērš uzmanību uz izlietoto bateriju un akumulatoru šķirošanas nepieciešamību

Lai veicinātu sabiedrības informētību par bateriju negatīvo ietekmi uz vidi, kā arī veicinātu to šķirošanu, “Latvijas Zaļais punkts” sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “Eco Baltia vide” un citiem partneriem sāk kampaņu “Neindē dabu – tā saindēs tevi!”. Tās ietvaros iedzīvotāji aicināti atbildīgi izturēties pret apkārtējo vidi un atbrīvoties no baterijām un akumulatoriem, nogādājot tos speciālajos šķirošanas punktos, kas pieejami visā Latvijā.

Lasīt vairāk...

Guntis Kampe: Zaļā domāšana uzlabos mūsu rītdienu

“Getliņu” ekoloģiskais poligons ir viens no lielākajiem un modernākajiem zaļās enerģijas ražotājiem Latvijā. No poligonā iegūtās biogāzes, kuras galvenā sastāvdaļa ir metāns, tiek ražota enerģija – elektroenerģija (40%) un siltumenerģija (46%). “Getliņi EKO” ik gadu saražo apmēram 30 000 MWh elektroenerģijas. Šāds elektroenerģijas daudzums ļautu veselu gadu apsildīt ciematu ar pieciem tūkstošiem privātmāju. Taču elektroenerģijas un siltuma iegūšana nav vienīgais bioloģisko jeb pārtikas un dārza atkritumu izmantošanas veids.

Lasīt vairāk...

Pētījums: 55% mājsaimniecību izlieto līdz pieciem dzērienu iepakojumiem nedēļā

Latvijā vairāk nekā puse jeb 55% mājsaimniecību vienas nedēļas laikā izlieto ne vairāk par piecām dzērienu iepakojumu vienībām, liecina depozīta sistēmas operatora pretendenta “Nulles depozīts” un kompānijas “Norstat” veiktais pētījums. Nepilna trešdaļa jeb 29% mājsaimniecību nedēļas laikā izlieto no sešām līdz desmit dzērienu iepakojumu vienībām. Savukārt gandrīz katra desmitā jeb 7% mājsaimniecību attiecīgajā laika periodā patērē no vienpadsmit līdz divdesmit iepakojumu vienībām.

Lasīt vairāk...

Jaunie un daudzsološie arhitekti Ādažos dod "otru dzīvi" būvgružiem

Arhitektu birojs “NOMAD architects” ar Ādažos realizētu projektu “Go(a)t Waste?” nominēts “Latvijas arhitektūras gada balvai 2020” kategorijā “Procesi”. Arhitektu birojs savos darbos izmanto gan jaunas izejvielas, pielietojot tehnoloģiskus risinājumus, kas materiālus ļautu ērti izmantot arī pēc vairākiem gadiem, gan jau reiz izmantotus materiālus – dodot “otru dzīvi” materiāliem, kas vēl nupat bija būvgruži.

Lasīt vairāk...

Īpašā akcijā Mārupē un Siguldā pieņems nevajadzīgos tekstila izstrādājumus

Lielveikalu tīkls “Rimi” un “Latvijas Zaļais punkts” novembrī Rīgā, Mārupē, Siguldā un Tukumā rīko īpašu nevajadzīgā tekstila savākšanas akciju “Skapja šķirošanas dienas”. Akcijas laikā ikviens Latvijas iedzīvotājs aicināts palīdzēt savam skapim atbrīvoties no liekajiem kilogramiem un nodot nevajadzīgos tekstilizstrādājumus īpaši organizētos  tekstila atkritumu savākšanas mašīnu izbraukumos pie sešiem “Rimi” veikaliem.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.