Menu
 

"Latvenergo": Latvijā 10 gados elektroautomobiļu skaits sasniegs 36 000

Ņemot vērā prognozes un starptautiskās tendences, Latvijā līdz 2030. gadam būs vairāk nekā 36 000 elektroautomobiļu. Jau šogad “Latvenergo” strauji turpinās attīstīt publisko uzlādes staciju tīklu atbilstoši augošajam pieprasījumam, tādēļ kopumā to skaits pārsniegs 1000, ceturtdien konferencē "Tīra enerģija transportam" prognozēja AS "“Latvenergo”" valdes loceklis Kaspars Cikmačs.

Lasīt vairāk...

Par 2020. gada koku izvēlēts Eiropas dižskābardis

Latvijas Dendrologu biedrības (LDB) kopsapulcē par 2020. gada koku izvēlēts Eiropas dižskābardis (Fagus sylvatica L). Kā informēja LDB viceprezidents Gvido Leiburgs, Eiropas dižskābardis no dižskābaržu dzimtas ir dabā izplatīts koks Eiropas centrālajā un dienvidu daļā, areāla ziemeļu robeža ir Polijas teritorijā. Aug paugurainos apvidos no Anglijas, Dienvidzviedrijas līdz Pirenejiem un Turcijai dienvidos.

Lasīt vairāk...

Lielā talka šogad norisināsies 25. aprīlī

25.aprīlī jau divpadsmito gadu pēc kārtas norisināsies Lielā talka, kuras ietvaros tiks vērsta uzmanība uz apkārtējās vides sakopšanu un labiekārtošanu, tajā pašā laikā domājot arī par Latvijas ilgtspēju un virzību iepretim zaļākās valsts pasaulē statusam. Kā informēja talkas rīkotāji, viens no 2020. gada Lielās talkas vadmotīviem ir “Sakop savu sētu, Tava sēta – Latvija".

Lasīt vairāk...

Pērn Jaunmārupē un Skultē fiksēts lidmašīnu radīto trokšņu samazinājums

Saskaņā ar izstrādāto rīcības plānu trokšņa samazināšanai 2019. – 2024. gadam un pateicoties mērķtiecīgai sadarbībai ar lidostu “Rīga” un plānotajiem pasākumiem 2019. gadā, lidostas “Rīga” trokšņa monitoringa stacijās fiksēts gaisa kuģu radīto trokšņu samazinājums, pat neraugoties uz straujo apkalpoto lidojumu un pasažieru skaita pieaugumu.

Lasīt vairāk...

Pirmklasnieki izveidojuši ieteikumu sarakstu atkritumu samazināšanai

Vairāk nekā 190 izglītības iestādes Latvijā ir iesaistījušās Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iniciatīvā "Izmests miskastē nav pazudis dabā", lai mazinātu atkritumu rašanos ikdienā. Kopā ar vecākiem pirmās klases skolēni ir pildījuši Miskastes dienasgrāmatu, lai izpētītu atkritumu rašanās tendences savā ģimenē.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.