Menu
 

Foto: Ķemeru Nacionālajā parkā izmēģina bioloģiski vērtīgas pļavas atjaunošanu

Lai uzlabotu sugu daudzveidību un veicinātu dabisko zālāju straujāku atjaunošanos, Ķemeru Nacionālā parka Dunduru plāvās pirmo reizi plašā vienlaidu teritorijā izmēģināta līdz šim Latvijā maz izmantotu pļavu biotopu atjaunošanas metode, sējot citviet ar rokām ievāktas pļavu augu sēklas. Piecu hektāru platībā Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) kopā ar LIFE Integrētā projekta “LatViaNature” partneriem iesēja vairāk nekā 14 kilogramus sēklu, kas šovasar ievāktas Latvijas dabiskajos zālājos un līdzīgās dzīvotnēs.

Lasīt vairāk...

Sarunu festivālā Jaunmārupē pārrunās iespējas mājsaimniecībās ieviest "zaļāku" enerģiju

18.septembrī no 10.00 līdz 17.30 Jaunmārupes pamatskolas pagalma teritorijā norisināsies Mārupes novada sarunu festivāls “Zaļš, neatkarīgs & jaudīgs”, lai iedvesmotos, ieraudzītu, uzzinātu un aprunātos par iespējām mājsaimniecībās ieviest “zaļāku” enerģiju. Festivāla laikā būs iespēja meklēt un atrast atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem, uzklausīt citu novadnieku pieredzi un iedvesmoties zaļākas enerģijas meklējumiem.

Lasīt vairāk...

Sestdien tirdzniecības vietās Ķekavā un Salaspilī tiks nodrošināta bezmaksas iespēja nodot nolietotas elektroiekārtas pārstrādei

Lai palīdzētu iedzīvotājiem ērti un videi draudzīgi atbrīvoties no nolietotām elektroierīcēm, veicinot iedzīvotāju iesaisti nolietotu elektroiekārtu nodošanā utilizācijai, “Zaļā josta” sadarbībā ar veikalu tīklu “BN Kurši” un AS “BAO” sestdien, 18.septembrī, aicina apmeklēt īpašu akciju “Elektrosestdiena”.

Lasīt vairāk...

Siguldā kopš gada sākuma par 60% palielinājies bioloģisko atkritumu šķirotāju skaits

Par spīti tam, ka Sigulda ir pilsēta, kurā daudziem iedzīvotājiem ir plašas iespējas pie mājas veidot komposta vietas, nošķirojot pārtikas un zaļos dārza atkritumus no kopējās sadzīves atkritumu masas, arvien vairāk cilvēku izvēlas arī individuālos risinājumus šo atkritumu šķirošanai. Kā liecina vides apsaimniekošanas uzņēmuma Siguldas pilsētas SIA "Jumis" pēdējie dati, speciālos konteinerus bioloģisko atkritumu šķirošanai Siguldā šobrīd izmanto jau 106 mājsaimniecības, kas ir par teju 60% vairāk nekā šā gada sākumā.

Lasīt vairāk...

Sestdien paredzēta filmas "Mazie ērgļi Latvijā" pirmizrāde

28.augustā plkst. 18.30 LTV1 ēterā pie skatītājiem dosies Latvijas Dabas fonda un mākslas fonda “RUCKA” veidotā dokumentālā dabas filma “Mazie ērgļi Latvijā”, pēc tam tā būs skatāma arī vietnē “REplay.lv”. Filmas režisors un operators ir pieredzējušais dabas dokumentētājs Māris Maskalāns, un tā vēsta par Latvijai īpašo putnu – mazo ērgli.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.