Menu
 

Mudina skolēnus izzināt dabu un iesaistīties vides jautājumu risināšanā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) uzsākusi iniciatīvu – “DABA=ES”, aicinot ikvienu, bet jo īpaši ģimenes ar bērniem un pedagogus, apmeklēt trīs nacionālas nozīmes vides informācijas un izglītības centrus – Latvijas Dabas muzeju, Nacionālo botānisko dārzu Salaspilī, kā arī Rīgas Nacionālo zooloģisko dārzu, kuros, pateicoties Eiropas Savienības fondu atbalstam, tiek atjaunotas ekspozīcijas, izveidoti interaktīvi stendi un īstenotas dažādas citas aktivitātes, lai veicinātu sabiedrības izpratni par Latvijas dabas vērtībām un to nozīmi.

Lasīt vairāk...

Pētījums: visaktīvāk atkritumus šķiro Vidzemē un Zemgalē, visretāk ēdienu izmet Latgalē

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) veikusi pētījumu, lai noskaidrotu, kāpēc un kādā apjomā iedzīvotāji Latvijā mēdz izmest atkritumus. Pētījuma dati rāda, ka papīra neizmešanas čempioni dzīvo Kurzemē – šeit papīrs aizņem tikai 13% miskastes atkritumu. Savukārt aktīvākie atkritumu šķirotāji dzīvo Vidzemē un Zemgalē.

Lasīt vairāk...

Kā veicināt oglekļa mazietilpīgu attīstību (2.daļa)

Vēl viena iespēja samazināt SEG emisijas ir vairāk izmantot sabiedrisko transportu. Tiesa, kā norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Klimata pārmaiņu departamenta direktora pienākumu izpildītājs Raimonds Kašs, pašreiz vērojama pretēja parādība – ekonomiskās labklājības dēļ cilvēki atsakās no sabiedriskā transporta izmantošanas un pārsēžas uz privāto transportu, un tieši Rīgā joprojām ir novērojams ļoti liels personīgā transporta īpatsvars, kas rada ne tikai klimata, bet arī gaisa kvalitātes problēmas.

Lasīt vairāk...

Kā veicināt oglekļa mazietilpīgu attīstību (1.daļa)

Iespējams, beidzamajā laikā ne viens vien ir dzirdējis vai kaut kur lasījis par Latvijas iespējām veicināt oglekļa mazietilpīgu attīstību. Kā sarunā ar “Rīgas Apriņķa Avīzi” skaidroja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Klimata pārmaiņu departamenta direktora pienākumu izpildītājs Raimonds Kašs, tā ir saimnieciskā darbība un dzīve, kura nav balstīta galvenokārt uz fosilo kurināmo – oglēm, naftu, dabasgāzi. Tā ir ilgtspējīga vides, ekonomiskā un sociālā attīstība, kas skar teju visas mūsu dzīves jomas.

Lasīt vairāk...

Eiropas Parlaments pasludina ārkārtas stāvokli vides un klimata jomā un pieprasa vērienīgus pasākumus stāvokļa uzlabošanai

Eiropas Parlaments (EP) pasludinājis ārkārtas stāvokli klimata jomā un nolēmis, ka nākamajā ANO klimata konferencē Eiropas Savienībai ir jāapņemas siltumnīcefekta gāzu emisijas līdz 2050. gadam samazināt līdz nullei, pavēstīja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš. Rezolūcija par klimata un vides ārkārtas stāvokļa izsludināšanu tika pieņemta ar 429 balsīm par, 225 pret un 19 atturoties.

Lasīt vairāk...

Kā (iz)dzīvot klimata pārmaiņu vējos? (2.daļa)

“Mūsdienās, kad bioloģiskā daudzveidība ir tik apdraudēta, kā vēl nekad, jāsāk piedomāt pie lietām, kas līdz šim bijušas pašsaprotamas: kā saglabāt stabilu klimatu, tīru ūdeni, tīru vidi. To visu daba nodrošina par brīvu, ja tikai tai ļaujam un neiznīcinām smalko ekosistēmas drošības tīklu,” uzsver Latvijas Dabas fonda padomes priekšsēdētāja Inga Račinska, norādot, ka Latvijas Dabas fonds ikdienā iestājas par ekosistēmu lomas novērtēšanu klimata stabilitātes nodrošināšanā.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.