Menu
 

BVKB: Mērījumi tirdzniecības vietās apliecina labu gaisa kvalitāti

86% Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) apsekoto tirdzniecības vietu gaisā konstatētais oglekļa dioksīda (CO2) līmenis ir zem 1000 daļām uz miljonu (ppm). Zemāka gaisa kvalitāte biežāk fiksēta nelielās tirdzniecības vietās, kas mēdz būt saistīts ar to, ka naudas taupīšanas nolūkos netiek darbinātas mehāniskās ventilācijas iekārtas.

Lasīt vairāk...

DPA: Vislabākā palīdzība roņiem liedagā ir netuvošanās un suņu turēšana pavadā

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) atgādina – tas, ka, tuvojoties pavasarim, Baltijas jūras un Rīgas līča piekrastē varēs sastapt pelēkā roņa mazuļus, kas liedagā iznākuši atpūsties, ir dabisks process, kurā cilvēka iejaukšanās lielākoties nav nepieciešama. Vislabākā palīdzība, ko cilvēki martā un aprīlī var sniegt piekrastē sastaptajiem roņu mazuļiem – nodrošināt viņiem drošu atpūtu, tiem netuvojoties un pastaigu laikā turot suņus pavadā.

Lasīt vairāk...

Ventas un Lielupes baseina upēs pavasara pali gaidāmi februāra pēdējā un marta pirmajā nedēļā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) savlaicīgai palu un plūdu preventīvo pasākumu koordinēšanai, kā arī lai nepieciešamības gadījumā vadītu un koordinētu reaģēšanas, seku likvidēšanas un atjaunošanas pasākumu kopumu plūdu gadījumā, izveidojusi īpašu operatīvās vadības grupu VARAM valsts sekretāra Edvīna Balševica vadībā.

Lasīt vairāk...

Varbūt viņa atgriezīsies! Saruna ar zemes īpašnieku biedrības "Garkalnes meži" pārstāvi Aigaru Orski

“Rīgas Apriņķa Avīzes” aizsāktā publikāciju sērija par zemes īpašnieku nedienām dabas liegumā “Garkalnes meži” ir raisījusi rezonansi arī citos medijos. Piedāvājam lasītājiem portālā “Zeme un valsts” publicētu sarunu ar zemes īpašnieku biedrības “Garkalnes meži” pārstāvi Aigaru Orski.

Lasīt vairāk...

VARAM: Pierīgas pašvaldības kavējas ar bioloģiski noārdāmo atkritumu dālītās vākšanas sistēmas ieviešanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), izvērtējot Pierīgas atkritumu apsaimniekošanas reģiona (AAR) pašvaldību veikto darbu dalītās atkritumu vākšanas sistēmas nodrošināšanā bioloģiski noārdāmajiem atkritumiem (BNA), secinājusi, ka BNA dalītās vākšanas sistēma darbojas mazāk kā pusē no Pierīgas AAR pašvaldībām.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.