Menu
 

Pierīgas tirgotājus aicina gatavoties depozīta sistēmas pārejas perioda noslēgumam

SIA “Depozīta Iepakojuma Operators” (DIO) atgādina, ka no 2022.gada 1.februāra līdz 31.jūlijam ir noteikts depozīta sistēmas pārejas periods, kura laikā veikalu plauktos var atrasties gan ar Latvijas depozīta zīmi marķēti, gan nemarķēti produkti. Savukārt no 1.augusta tirgot drīkstēs tikai tos dzērienu iepakojumus, kas ir marķēti ar Latvijas depozīta zīmi un ir reģistrēti depozīta sistēmas iepakojumu reģistrā. Savukārt produktus bez depozīta zīmes tirgot būs aizliegts.

Lasīt vairāk...

59 atkritumu šķirošanas laukumos varēs bez maksas nodot veco elektrotehniku un laimēt balvas

No 1.līdz 31.jūlijam notiks kampaņas “Elektrotehnikas šķirošanās tūre” otrais posms, kura laikā iedzīvotāji uzkrāto tehniku aicināti nogādāt uz kādu no 59 atkritumu šķirošanas laukumiem visā Latvijā. Ikviens kampaņas dalībnieks, kurš nodos kādu iekārtu, varēs piedalīties izlozē un laimēt balvas.

Lasīt vairāk...

Pētījums: atkritumus šķiro 68% iedzīvotāji, no tiem puse – dabas saudzēšanas dēļ

Vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” veicis pētījumu, kurā noskaidrots, ka šobrīd Latvijā atkritumus šķiro 68% jeb divas trešdaļas iedzīvotāju. Katram otrajam iedzīvotājam (50%) galvenā motivācija šķirot ir apziņa, ka tiek saudzēti dabas resursi. Trešdaļai (31%) respondentu būtisks šķirošanu veicinošs faktors ir ērta infrastruktūra – pie mājas ir pieejami šķirošanas konteineri.

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.