Menu
 

Atkritumu apsaimniekošana – ceļu daudz, bet mērķis viens (2.daļa)

Ideāls variants sarežģītu sistēmu pārvaldībai diemžēl vēl nav izdomāts. Ārzemju praksē ir gan veiksmīgi, gan neveiksmīgi piemēri PPP (publiskā un privātā partnerība) izmantošanai – PPP forma pati par sevi vēl neko negarantē. Faktiski esošais un nākotnes kritērijs atkritumu apsaimniekošanas efektivitātei ir sasniedzamie mērķi, piemēram, samazinātais poligonā noglabājamo atkritumu apjoms un citi – kā tarifs, ko maksā pašvaldības iedzīvotājs.

Lasīt vairāk...

Sešas Pierīgas pašvaldības pieteikušās bezmaksas stikla izvešanai no privātmājām

Vides apsaimniekošanas uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” rīkotajam Vislatvijas “Stikla šķiratlona” projektam mēneša laikā pieteikušās 20 pašvaldības, tajā skaitā Salaspils, Sigulda, Olaine, Babīte, Garkalne un Ādaži. Projekta ietvaros iedzīvotājiem tiks nodrošināta iespēja atbrīvoties no sakrājušās stikla taras.

Lasīt vairāk...

"Getliņi EKO": Ja KP aizliegs slēgt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu ar "CREB Rīga", kompānija šos darbus gatava paveikt pati

Ja Konkurences padome (KP) neļaus atkritumu poligona "Getliņi" apsaimniekotājam SIA "Getliņi EKO" slēgt Rīgas pilsētas sadzīves atkritumu apsaimniekošanas publiskās-privātās partnerības (PPP) līgumu ar konkursā uzvarējušo SIA "CREB Rīga", visus darbus kompānija ir gatava paveikt saviem spēkiem, intervijā aģentūrai LETA sacīja "Getliņi EKO" valdes priekšsēdētājs Imants Stirāns.

Lasīt vairāk...

Atkritumu apsaimniekošana – ceļu daudz, bet mērķis viens (1.daļa)

Kā “Rīgas Apriņķa Avīze” jau iepriekš rakstījusi, atkritumu, ieskaitot sadzīves atkritumu, apsaimniekošanas jomā vides prasības aizvien pieaug. Tā, līdz 2035. gadam sadzīves atkritumu daudzumam, kas tiek otrreiz izmantoti vai pārstrādāti, ir jāsasniedz 65%. Savukārt sadzīves atkritumu poligonos varēs tikt noglabāti tikai līdz 10% sadzīves atkritumu. Tas nozīmē pārmaiņas gan uzņēmumiem, kas nodarbojas ar atkritumu apsaimniekošanu kādā no tās posmiem, gan ikvienam iedzīvotājam.

Lasīt vairāk...

Daugavā pie Ikšķiles izlaiž 600 000 iezīmētu lašu mazuļu

AS "Latvenergo" zivju resursu atjaunošanas programmas ietvaros turpinās lašu un taimiņu mazuļu ielaišanu Daugavā pie Mangaļsalas. Tāpat noticis ļoti sekmīgs nārsts zivju mākslīgajās nārsta ligzdās Daugavā pie Ikšķiles, kā arī Kaibalas, Liepkalniem un Jēkabpils. Šogad Daugavas grīvā ielaidīs vairāk nekā 600 000 viengadīgu lašu un taimiņu mazuļu, kas izaudzēti z/i "BIOR" Tomes un Doles zivjaudzētavās.

Lasīt vairāk...

Trīs faktori, kuru dēļ mēs pārmaksājam par iesaiņojumu

Absolūtais vairākums Latvijas iedzīvotāju, izvēloties pārtikas produktus, apdomā, vai viņi nepārmaksā par iesaiņojumu. Patiesi, šķiet pats par sevi saprotams, ka dažādi iesaiņojuma veidi atšķirīgi ietekmē preces cenu. Kādi faktori ir svarīgi, un kā izvēlēties savam makam visdraudzīgāko variantu?

Lasīt vairāk...
Pierakstīties šai RSS barotnei

Jūs varat autentificēties ar Apriņķis.lv vai kontu.