Aptauja: Populārākie dārzeņi Latvijas skolēnu vidū ir krāsainie burkāni un sarkanie kāposti

(Komentēt)
Aptauja: Populārākie dārzeņi Latvijas skolēnu vidū ir krāsainie burkāni un sarkanie kāposti Foto: arhīvs
4. decembris, 10:01

Populārākie dārzeņi Latvijas skolēnu vidū ir krāsainie burkāni un sarkanie kāposti, liecina ēdnīcu tīkla "Daily" veiktā aptauja Latvijas skolās. Krāsainos burkānus iecienījuši 68% skolēnu, savukārt sarkanos kāpostus - 67% Latvijas skolēnu.

Vienlaikus aptaujā bija iekļauti arī citi Latvijā audzēti dārzeņi. No aptaujātajiem 54% atzina, ka to iecienītākie dārzeņi ir kolrābji, 52% skolēnu tie ir rāceņi, 48% iecienījuši ķirbjus, 46% - baltos redīsus, 33% - rutkus, bet 32% kā iecienītākos dārzeņus norādīja kāļus.

Aptauju rīkoja "Daily" skolu ēdnīcas un tajā piedalījās vairāk nekā 9600 skolēnu no tām 34 skolām visā Latvijā, kur ēdināšanas pakalpojumus nodrošina "Daily". Aptauja veikta šā gada novembrī, Latvijas skolās organizētā "Daily" dārzeņu mēneša laikā, kura laikā skolēni kopumā nogaršoja vairāk nekā sešas tonnas Latvijā audzētu dārzeņu.

Skolēni visu novembri ēdnīcu tīkla "Daily" pārvaldītājas SIA "Baltic Restaurants Latvia" 34 skolu ēdnīcās varēja iegūt informāciju par veselīgu uzturu un pašmājās audzētiem dārzeņiem, kā arī tos degustēt un novērtēt.

Mēneša laikā par veselīgu uzturu skolēniem stāstīja uztura speciālistes Zanda Mihailovska un Linda Gerda Bauere. Savukārt Latvijā audzētu dārzeņu degustācijas skolās rīkoja zemnieku kooperatīvi "Ezerkauliņi" un "Latvijas dārzeņi".

Novērtēt šo ziņu
(0 balsojumi)

Meklēšana

Twitter @Aprinkislv

aprinkislv
Olaines novadā – tikai vienu vidusskolu? aprinkis.lv/sabiedriba/izg… pic.twitter.com/B89WiT29C8
aprinkislv
Māris Zanders. Dažas pārdomas, pirms sākas iepirkšanās drudzis aprinkis.lv/component/k2/i… pic.twitter.com/Knxe2p0z8l

Twitter Citi raksta

JurmalaLV
Gada sportisti Jūrmalā – Tīna Laura Graudiņa un Aleksandrs Samoilovs jurmala.lv/lv/sabiedriba/… pic.twitter.com/XSRALcgQMO
Ikskilelv
Aicinām pieteikt saldumu paciņu saņemšanai Ikšķiles novadā deklarētos bērnus, kuri neapmeklē pirmsskolas izglītība… twitter.com/i/web/status/9…
Sigulda_Thrills
Ar saukli Ziemasspēki nāk" Siguldā norisināsies Ziemassvētku pasākumi un koncerti- m.facebook.com/story.php?stor… pic.twitter.com/F9ACZNGLGi

Saistītie raksti


Novadi un pilsētas
Visas tiesības aizsargātas © apriņķis.lv 2017